Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver T9


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

szkoda... bedzie trzeba teraz albo inwestować w mp5 albo kupowac stare playery albo clipa+ wszystko inne nie nadaje sie do sluchania przynajmniej dla bardziej wymagających.

 

Teraz już sie nie robi dobrze grających małych odtwarzaczy, bardzo nad tym ubolewam

 

 

A co Ci nie podoba się w T8? Słuchałeś go z K520? I jakiejś elektroniki? Dla mnie kozak.

 

Myślę, że kurop po prostu przechodzi kryzys swojego hobby i czeka na jakiegoś playerka na któym poczuje wyraźny progres jakościowy ;)

Może sobie sprawię. A w każdym razie byłbym chętny na testowanie. Większość słuchawekma podbity bas, to moze jest jakimś sposobem na neutralny dźwięk. Byłby w sam raz dla mnie, tylko gdyby ten suwak tez wyglądał jak guma do żucia :D Abo gdyby odwracał mu sie nie tylko ekranik ale też przyciski.

 

No a teraz to ja się przełączam w tryb study.

 

dobrze opisałeś mój aktualny stan :D

słucham właśnie s100 który jest wyżej pozycjonowany i wg opinii wypada lepiej niż t8 i jakoś z nóg mnie nie zwala... chociaz jest bardzo wygodny w obsłudze i ładnie wykonany, w łapie leży o wiele lepiej niż mógłbym sie spodziewać to jednak dźwiękowo to nie to czego bym chciał, chociaż jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka pytań odnośnie odtwarzacza:

 

1. Jak to w końcu jest z tymi przyciskami (patrz: moja wypowiedź 5 postów wyżej)

 

2. Mocno szumi? Sporą zaletą Clipa był właśnie całkowity brak szumów

 

3. Może jakieś porównanie do E300 (brzmienie), jeśli ktoś miał okazję posłuchać obu odtwarzaczy

 

4. O co chodzi z trybem jazdy na rowerze w funkcji fitness? Jest w stanie policzyć jakoś dystans (jeśli tak to nie mam pojęcia w jaki sposób ), czy jest to zwykły stoper, dzięki któremu uzyskam cenną informację odnośnie czasu jazdy :D ?

 

 

Mile widziana odpowiedź na pkt 1 i 2 także w odniesieniu do E300, bo nabrałem wielkiej ochoty na nowe irivery.

Edytowane przez Markhor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka pytań odnośnie odtwarzacza:

 

1. Jak to w końcu jest z tymi przyciskami (patrz: moja wypowiedź 5 postów wyżej)

 

2. Mocno szumi? Sporą zaletą Clipa był właśnie całkowity brak szumów

 

3. Może jakieś porównanie do E300 (brzmienie), jeśli ktoś miał okazję posłuchać obu odtwarzaczy

 

4. O co chodzi z trybem jazdy na rowerze w funkcji fitness? Jest w stanie policzyć jakoś dystans (jeśli tak to nie mam pojęcia w jaki sposób ), czy jest to zwykły stoper, dzięki któremu uzyskam cenną informację odnośnie czasu jazdy :D ?

 

 

Mile widziana odpowiedź na pkt 1 i 2 także w odniesieniu do E300, bo nabrałem wielkiej ochoty na nowe irivery.

 

Ja bym chetnie dowiedzial sie jeszcze, czy nawigacja wyglada jak w T8? czy po kazdym wylaczeniu trzeba przegrzebywac cala zawartosc odtwarzacza i odszukiwac miejsca w którym skonczylismy, oraz czy po zakonczeniu odtwarzania plikow w folderze, automatycznie przeskakuje do nastepnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze w sprawie iriviery T9.

Odtwarzacz pod względem ergonomii,spisuje się wyjątkowo zacnie.Menu jest proste ,nawigacja intuicyjna,nic nie trzeszczy, ani nie grzechocze.

Obudowa i przyciski-tutaj nic nie mam do zarzucenia, aluminium wydaje mi się w tej konstrukcji świetnym rozwianiem a przyciski ładnie wpasowują się ogólny zamysł odtwarzacza.

 

Dźwiękowo odtwarzacz trudno mi sklasyfikować.

*Zwięźle:w mojej opinii odtwarzacz gra w miarę neutralnie z nastawieniem na chłodno (na pewno bas jest "żywcem wzięty" z chłodnej strony mocy).Brakowało sceny, jednak wszystko gra poprawnie i czysto.

 

* Rozwiąźle:W moim odczuciu odtwarzacz był tworzony ściśle dla ludzi,którzy uprawiają sport,odzwierciedla to sposób w jaki gra T9,wszystkie partie instrumentalne,wokalne itp. grają,jakby każda z nich dostała,własny mikrofon i szanse na wykazanie się na tym samym poziomie co reszta.Brakuje mi przysłowiowej przestrzeni pomiędzy dźwiękami,dominacji jednego instrumentu nad drugim.Jednak w przypadku biegu,czy jazdy rowerowej to wielki plus-dostajecie dokładnie wszystko co chcecie usłyszeć,w momencie gdy wasz mózg nie zwraca uwagi na niuanse dźwiękowe w takim stopniu,w jakim to robi gdy leżycie na sofie i w pełni skupiacie się na każdym smaczku waszego ulubionego utworu.

 

Moja ocena:

Odtwarzacz na pewno bym polecił jako dodatkowy grajek, taki stricte do sportu.Odradzał bym jak odtwarzacz "główny",w tej cenie wydaje mi się sensowniejszy iriver clix Igen.+słuchawki lub(jeśli nie lubimy staroci) iriver e30

Edytowane przez PACZANGA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chetnie dowiedzial sie jeszcze, czy nawigacja wyglada jak w T8? czy po kazdym wylaczeniu trzeba przegrzebywac cala zawartosc odtwarzacza i odszukiwac miejsca w którym skonczylismy, oraz czy po zakonczeniu odtwarzania plikow w folderze, automatycznie przeskakuje do nastepnego.

 

 

Po wyłączeniu i włączeniu odnajduje się na tym co ostatnio było włączone :)

A po skończeniu odtwarzania plików w folderze przestaje grać albo powtarza (standard)

 

 

4. O co chodzi z trybem jazdy na rowerze w funkcji fitness? Jest w stanie policzyć jakoś dystans (jeśli tak to nie mam pojęcia w jaki sposób ), czy jest to zwykły stoper, dzięki któremu uzyskam cenną informację odnośnie czasu jazdy :D ?

 

Mierzy ilość spalonych kalorii, dystans jaki zrobiliśmy (też nie wiem jak :P), i ilość kroków jakie zrobiliśmy.

A tak ode mnie to denerwująca jest funkcja potrząsania jak plejerka ma się w kieszeni spodni i co 3 kroki przełącza się utwór, na szczęście można temu zapobiec i wyłączyć ją ;)

Edytowane przez Panataki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak, niestety w iriverze od zawsze wybór w menu "polska" znaczyło tylko tyle, że tagi "nie w unikodzie" wyświetlane były w kodowaniu "polska" (a nie np. "europa zachodania") więc wyświetlały się wtedy polskie znaki zamiast krzaczków... poza paroma modelami, które miały polskie menu, np. iriver clix2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym kupić sobie ten odtwarzacz (w zasadzie to chciałbym taki który potrafi czytać karty (bo jestem leniwy i nie chce mi się przerabiać flaców na mp3, a 4GB to za mało na flaci), ale nie widzi mi się targać po kieszeniach mp4), jednak mam jeden warunek odnośnie niego: czy potrafi on odtwarzacz kolejne utwory bez przerw między nimi (kto słuchał Pink Floydów i miał przerwy wie o czym mówię)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapless, bo o to Ci chodzi, nie jest w tym odtwarzaczu. A więc przerwy będą słyszalne. Malutkie, ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapless + karta SD to tylko w sandiskach (clip, clip+) po instalacji rockboksa :)

 

Gapless nie jest standardem w odtwarzaczach i - z uwagi na problemy związane z jego implementacją* - pewnie nigdy nie będzie...

 

___

*) pliki MP3 z założenia nie są gapless, więc odtwarzanie ich bez przerw to hack/sztuczka, zaś inne formaty jakoś mało kogokolwiek obchodzą bo typowy użytkownik słucha jedynie plików MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety internet jest bardzo powściągliwy w kwestii odpowiedzi na zapytanie "iriver T9 gapless". Miałem nadzieję że jakiś jego właściciel odpowie mi na to pytanie.

 

pliki MP3 z założenia nie są gapless, więc odtwarzanie ich bez przerw to hack/sztuczka, zaś inne formaty jakoś mało kogokolwiek obchodzą bo typowy użytkownik słucha jedynie plików MP3

 

Nie tyle hack/sztuczka to kwestia rozpoczęcia przetwarzania następnego pliku zanim skończy się aktualny.

 

Za to co ciekawego znalazłem to że OGG są (albo mogą być) gapless... niestety T9 jest chyba pierwszym odtwarzaczem irivera który nie wspiera OGG (a szkoda bo wykonaniem, z małych odtwarzaczy, wydaje się być najsensowniejszy). MP3 mogą być gapless jeżeli wstawi się do nich "LAME Mp3 info tag" (cokolwiek to znaczy) i odtwarzacz to wspiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jakoś tutaj: http://www.iriver.com/product/view.asp?pCode=001&pNo=85 nie wymienili OGG.

 

Ale już go kupiłem tylko mam dwa problemy z nim:

- beznadziejne gra na załączonych słuchawkach (jakoś tak beznamiętnie), zamiana ich na moje douszne AKG załatwia sprawę (może dlatego dlatego że do normalnego słuchania mam AKG K601)

- gap jest (prawdopodobnie) praktycznie niesłyszalny, ale odtwarzacz robi coś takiego: przy przełączaniu (bardziej w sensie jak kończy się jeden i zaczyna następny) utworu 1/20s następnego gra na normalnej głośności. Następnie jest sciszane do pewnego niskiego poziomu a potem stopniowo narasta i wraca do prawidłowego. Na dołączonych nie zawsze to występuje (albo tak tylko mi się zdaje) na wszystkich innych słyszę to za każdym razem. Da się to wyłączyć żeby grał całą piosenkę równomiernie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak jakoś tutaj: http://www.iriver.co...Code=001&pNo=85 nie wymienili OGG.

 

Ale już go kupiłem tylko mam dwa problemy z nim:

- beznadziejne gra na załączonych słuchawkach (jakoś tak beznamiętnie), zamiana ich na moje douszne AKG załatwia sprawę (może dlatego dlatego że do normalnego słuchania mam AKG K601)

- gap jest (prawdopodobnie) praktycznie niesłyszalny, ale odtwarzacz robi coś takiego: przy przełączaniu (bardziej w sensie jak kończy się jeden i zaczyna następny) utworu 1/20s następnego gra na normalnej głośności. Następnie jest sciszane do pewnego niskiego poziomu a potem stopniowo narasta i wraca do prawidłowego. Na dołączonych nie zawsze to występuje (albo tak tylko mi się zdaje) na wszystkich innych słyszę to za każdym razem. Da się to wyłączyć żeby grał całą piosenkę równomiernie?

 

mam dokładnie ten sam problem. Na piosenkach bardziej spokojnych nie zawsze to jest. Da się to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety internet jest bardzo powściągliwy w kwestii odpowiedzi na zapytanie "iriver T9 gapless". Miałem nadzieję że jakiś jego właściciel odpowie mi na to pytanie.

 

 

Nie wpadłeś na to, żeby połączyć cały album w jeden plik? Wtedy masz "gapless", chociaż nie masz możliwości przełączania się między utworami.

Do tego kilka stówek zaoszczędzone, bo nie kupujesz nowego playera.

Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

T9 gra technicznie. Jest dużo chłodniejszy w przekazie niż Clip. Teoretycznie łatwiej będzie dobrać do niego słuchawki w przedziale do 200zł. Gdzie głównie są konstrukcje basowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie Panowie/Panie. We wątku widziałem kilka wiarygodnych wpisów, także chciałem was bardzo prosić o pomoc. Ostatnio zgubiłem mojego starego irivera t60 i poszukuję czegoś w miarę niedrogiego, a grającego ładnie. Audio zajmuję się już pół życia i techniczne, czy płaskie granie wiadomo na dłuższą metę do nikogo nie przemawia. Na Audioshow słuchałem ak100 i mi się podobał, natomiast nie chcę wydawać tyle pieniędzy. Jeżeli jest coś fajnego za 250 czy 500zł to czemu nie. Oczywiście żadnego wyświetlacza czy video nie potrzebuję. Wystarczy mi że pomieści 50 piosenek, ale grać musi petarda :) Właściwie playera potrzebuję na siłownię, rower i do biegania. Doceniam granie soczyste, wielobarwne, transparentne, zróżnicowane, dokładne, angażujące, trzymające się w ryzach liniowości, z dobrą stereofonią i sceną, szybkie i z basem równie ciekawym i zróżnicowanym co reszta pasma, z przyzwoicie mocnym wyjściem. Słuchawki mam akg k324p, przypadkiem w sumie, ale mogę zmienić na lepsze. Są dość fajne, ale wydaje mi się że mają średnicę sporo wycofaną ;) W iriverze t60 dawało to radę nadrobić nastawą dość prymitywnego EQ i było w miarę. Flaców nie potrzebuję, bo wiadomo że jak coś gra dobrze, to nie rozchodzi się już o to, czy jest to flac czy mp3, no chyba że ktoś ma ostrą presję na jakość góry pasma.

Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w takim razie iPoda Nano 1gen. IMHO najfajniej grający grajek prostu z dziury. NIe wiem jakie chcesz pędzić słuchawki, ale mocy mu nie brakuje. Bardzo kompaktowy, i tak naprawde tylko pojemnosc w dzisiejszych czasach to skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T9 akurat nie gra źle. Lubi ciepłe słuchawki. Wyciąga środek, ale w miarę równo. Trzeba umieć dobrać do niego jakieś "typowe portable" Może nie w stylu CAL, a prędzej jak DJki. RX700 np. brzmiały dość kolorowo na nim. Znacznie przyjemniej niż na kompie. Ogólnie ciekawa zabawka. Warto jej spróbować żeby zmienić zdanie co do niektórych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem jakoś ipoda NANO 1gen. Jedynie widziałem kilka sztuk 2gen. Na próbę najpierw zamówiłem tego sansa clip+ Jak mnie nie zadowoli, to będę szukał dalej :) Jak nie nano 1gen., to co jest następne w kolejce do testów :)?

Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności