Skocz do zawartości

Iriver T9


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

O to proszę państwa, następca T8. Model T9.

 

 

 

 

DSCF1923.jpg DSCF1924.jpg DSCF1925.jpg

 

DSCF1926.jpg DSCF1927.jpg DSCF1928.jpg

 

 

 

 

 

Konstrukcję metalowej "puszki", widzieliśmy już w modelu T5. Ale ten nie miał wysuwanego bata

 

usb.

 

iriver-t5-dap-3-view.jpg

 

 

 

 

 

 

Jak T20. Który ów bat miał. Plus metalowe plecki.

 

131924-iriver-t20-3784.jpgiriver_t20_05.jpg

 

A teraz Iriver częstuje Nas najnowszym dzieckiem z linii T. Na razie wiemy niewiele.

Ma odtwarzać 24 godziny. Posiada krokomierz, licznik spalonych kalorii itp. Jako ciekawostkę mogę podać że akcelerometr używany jest również do poprawnego zorientowania ekranu po wyjęciu grajka z kieszeni. Mała rzecz a cieszy.

Jako że posiadamy już sampla, dodam jeszcze że grajek ma więcej mocy niż model T8, ale nie jest to E2 od Cowona. Brzmienie zyskało też więcej wypełnienia na środku pasma.

DSCF1929.jpg DSCF1930.jpg DSCF1931.jpg

 

DSCF1932.jpg DSCF1933.jpg DSCF1934.jpg

 

DSCF1935.jpg DSCF1936.jpg DSCF1945.jpg

 

 

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to na szybko. Nie specjalnie się przejmowałem. Kiedyś gdzieś czytałem coś z określeniem wtyku usb, jako "bat usb". Ledwo co go odsłuchałem. Wrócę do domu, to może coś więcej naskrobie. Iriver, nie przesłał nam żadnych materiałów odnośnie tego odtwarzacza (prócz jakiś starych zapowiedzi). Więc mogę powiedzieć tylko tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przyjechała do nas nowa wersja T9. Poprawili parę elementów konstrukcyjnych. Jest też nowszy soft, 1.06. Na razie nie bawiłem się nim. Będę miał trochę czasu to go sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

szkoda... bedzie trzeba teraz albo inwestować w mp5 albo kupowac stare playery albo clipa+ wszystko inne nie nadaje sie do sluchania przynajmniej dla bardziej wymagających.

 

Teraz już sie nie robi dobrze grających małych odtwarzaczy, bardzo nad tym ubolewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem. Nowe zdjęcia, nowej wersji.

 

DSCF2001.JPG DSCF2002.JPG DSCF2003.JPG

 

DSCF2004.JPG DSCF2005.JPG DSCF2006.JPG

 

DSCF2007.JPG DSCF2008.JPG DSCF2009.JPG

 

 

 

Zrobiłem trochę wiecej niż trzeba zdjęć. Ale od przybytku głowa nie boli. ;)

 

Z rzeczy które zauważyłem podczas krótkiego używania. Działą funkcja potrząsania. Czyli zmiana utworu poprzez machnięcie urządzeniem. Jak w Cowonie J3. Nie działa już automatyczna orientacja ekrany, czy raczej przełączanie w tryb study.

 

szkoda... bedzie trzeba teraz albo inwestować w mp5 albo kupowac stare playery albo clipa+ wszystko inne nie nadaje sie do sluchania przynajmniej dla bardziej wymagających.

 

Teraz już sie nie robi dobrze grających małych odtwarzaczy, bardzo nad tym ubolewam

 

 

A co Ci nie podoba się w T8? Słuchałeś go z K520? I jakiejś elektroniki? Dla mnie kozak.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W sumie nie gra jak Iriver i to może być jego problemem. Brzmieniowo ma mało wspólnego z takim U10. Ale jak się podłączy pod coś basowego. Super. Słuchałem dużo elektroniki z AKG K520. I byłem pozytywnie zaskoczony.

 

 

Na zdjęciach z czarnym T9, gościnnie Phiaton PS320. Nie zgrywają się tak fajnie jak K520. Ale prezentują się lepiej. ;)

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda... bedzie trzeba teraz albo inwestować w mp5 albo kupowac stare playery albo clipa+ wszystko inne nie nadaje sie do sluchania przynajmniej dla bardziej wymagających.

 

Teraz już sie nie robi dobrze grających małych odtwarzaczy, bardzo nad tym ubolewam

 

 

A co Ci nie podoba się w T8? Słuchałeś go z K520? I jakiejś elektroniki? Dla mnie kozak.

 

Myślę, że kurop po prostu przechodzi kryzys swojego hobby i czeka na jakiegoś playerka na któym poczuje wyraźny progres jakościowy ;)

Może sobie sprawię. A w każdym razie byłbym chętny na testowanie. Większość słuchawekma podbity bas, to moze jest jakimś sposobem na neutralny dźwięk. Byłby w sam raz dla mnie, tylko gdyby ten suwak tez wyglądał jak guma do żucia :D Abo gdyby odwracał mu sie nie tylko ekranik ale też przyciski.

 

No a teraz to ja się przełączam w tryb study.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

 

za "lepsze" uważa się coś, co "daje więcej frajdy niż dotychczasowe"... a mało jest obecnie odtwarzaczy, które są zauważalnie lepsze niż to co już mamy - własnie na zasadzie "kup clip+... i tyle"

 

przykładowo w zamierzchłych czasach początków forum, każdy iriver zestawiony z "odtwarzaczem mp3" z supermarketu miażdżył różnicą brzmienia, tak dosłownie...

 

podczas gdy obecnie różnice to głównie niuanse (do stopnia że ktoś czepia się z uporem maniaka, a ktoś inny mówi "różnica, jaka różnica")

 

to samo ze słuchawkami - kiedyś zestawienie standardowych iriverowych MX300/MX400 ze "słuchawkami z kiosku" po prostu niszczyło, a z kolei odkrycie pierwszych słuchawek dokanałowych przenosiło na wyżyny (o ile - bo wtedy się jeszcze o tym mówiło, teraz już nie - ktoś je poprawnie założył, albo nie należał do osób które "po prostu nie mogą" używać dokanałowek, albo po dwóch tygodniach - bo tyle trwało to w moim przypadku - nauczył się wreszcie poprawnie wkładać + przyzwyczaił się do dokanałówek etc.)

 

a ten biedny clip+ ma wszystko od muzyki i audiobooków/podcastów, przez kartę pamięci aż po rockboksa (i jednocześnie jego brzmienie nie zabija na samym wstępie)

 

podobnie jest ze słuchawkami - nawet jeśli różnice między nimi są, to już nie są to różnice jak między "byle czym" a "czymś"... teraz są to słuchawki "lepsze" (to jest poziom bazowy) i "lepsiejsze" (to jest poziom około 1000zł)

 

a w tym wszystkim jest cała masa random crapu, którego nikt nie słyszał ale wszyscy o nim dyskutują :)

 

... jeśli o mnie chodzi, to zatrzymałem się na Shuffle 1G + KPP i to mi wystarcza - tak pod względem funkcjonalności jak i jakości dźwięku... nie rzuca na kolana, ale i nie gra ani zbitym dźwiękiem "wydobywającym się ze środka głowy", ani jakimś totalnie rozstrojonym typu piszczący, brak basu, przebasowiony czy coś

 

ciekawostką jest że podcastów (których słucham przez 90% czasu), słucham znów z iPhone'a (bo łatwo mi je przez wifi pobierać)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem takiego zdania jak KHRON. Niby rynek już się nie rozwija tak jak kiedyś (różniaste telefony). Ale wciąż jest dużo różnych modeli na rynku (słucahwek/odtwarzaczy), które jakoś nie są specjalnie lepsze lub gorsze od siebie.

Mam dziwne wrażenie że producenci się znudzili produkowaniem typowych grajków do muzyki. Co teraz mamy na rynku z małych playerów? Sansa Clip+, Iriver T8, Cowon E2, Samsung U6, Ipod Shuffle, Sony B16x i to wszystko co mi na myśl przychodzi. Nie biorę pod uwagę mniejszych producentów. Ale sami tego chcemy. Jak by ludzie kupowali maleństwa, to było by w czym przebierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już od kiedy można się go spodziewać w mp3store? Cena na poziomie T8? Szukam właśnie czegoś chłodniejszego o niewielkich gabarytach, bo zestaw AXE IV z Clipem ma jak dla mnie trochę zbyt dużo basu (tego się po pchełkach nie spodziewałem). Myślę, że z T9 powinno być w sam raz. Jeśli nie T9 to pozostaje tylko Clip+, w którym bardzo denerwują mnie głośne przyciski. W T9 też tak głośno klikają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak głośny klik jest w Clip+, jeśli taki sam jak w starym Clipie to sprawdzę. T9 nie hałasuje jakoś przy tym.

 

Kurde, jakie wymagania.:D

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o kliknięcie w słuchawkach, a po prostu głośno działające przyciski. Tak samo jest w starym Clipie. W niczym by mi to nie przeszkadzało, ale często słucham muzyki w nocy i współlokator jest bardzo niezadowolony z tego klikania bo usnąć nie może. Tak więc wymagania te to nie moja wina, ja problemu z zasypianiem nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności