Skocz do zawartości

...popsulem K26p


wyborca

Rekomendowane odpowiedzi

Zawias z czarnego tworzywa, mocujacy system 3D axis na metalowym palaku zmeczyl sie. Plastik nie wytrzymal.

 

Sluchawki albo przejda w wakacje mod (wymiana zawiasow na wykonane samodzielnie z metalu) ...albo wlasnie 5 minut temu umarly.

 

W trybie awaryjnym przechodze na dolaczane firmowo samsungi... i mysle co sobie kupic :D . Drugich K26P juz sobie nie sprawie, bo przy intensywnym uzywaniu znowu je zalatwie.

 

Uwagi: uzywalem ich w ekstremalnych warunkach zimowych i letnich (ostatnie 3 miesiace akg spedzily temperaturach +/- 30*C. Mocno wytarte na zewnatrz od noszenia luzem w plecaku, nigdy nie wymagaly czyszczenia pod oslonkami glosniczkow. Co ciekawe, w recenzji (http://idea.is.free.fr) zaaz po zakupie zastanawialem sie, czy tworzwowytrzyma.

Szkoda, bo choc dosyc tanie, sa to super sluchawki.

 

Czy aluminium bedzie wystarczajaco wytrzymalym metalem, czy od razu przejsc na mosiadz?(inne prop?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...teraz mam inny problem. Z zamknietych modeli w tej klasie sluchawek mam do wyboru tylko px200 (a moze sie myle). Mam przy sobie tylko firmowe Samsungi i szukam czegos na gwalt. Co radzicie?

 

Z tego wszystkiego ogladalem porta,ale otwarte bueeee.

Chce cos z basem i porownywalne w mocy, i jakosci. Moga byc spore, tylko zeby player uciagnal. Stanton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz mam inny problem. Z zamknietych modeli w tej klasie sluchawek mam do wyboru tylko px200 (a moze sie myle). Mam przy sobie tylko firmowe Samsungi i szukam czegos na gwalt. Co radzicie?

 

Z tego wszystkiego ogladalem porta,ale otwarte bueeee.

Chce cos z basem i porownywalne w mocy, i jakosci. Moga byc spore, tylko zeby player uciagnal. Stanton?

 

Jak rozmiar nie jest problemem to za jakimiś zamkniętymi sankami się rozglądnij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...grado szescdziesiatki sa otwarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie grado sa otwarte... zreszta ja osobiscie nie wyobrazam sobie inaczej zycia ;)

 

moze ktores hd sennheisera? trudno powiedziec nie wiedzac ile mocy masz ze swojego samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade.

Liczy sie stosunek cena/jakosc. Wszelkie uwagi mile widziane.

Tylko modele zamkniete, nadajace sie do sprzetu przenosnego.

 

Na "szybki zakup w potrzebie" wyselekcjonowalem:

 

Sennheiser modele HD 212, lub 215 (ten drugi trudniejszy do zdobycia)

HD 515 fajne, ale nie wiem czy przejda z tym oporem.

 

SONY, ale tylko z tego wzgledu, ze sa mniejsze, modele MDR CD280 i MDRV 300

 

Podobnie philips (ale bez zaufania, wykonanie nawet budzi zgroze): HP 400 i HP 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje ze bedziesz przedzieral nowe szlaki tak jak bylo z AKG, bo poza paroma modelami, ktore kazdy zna i duzo osob je ma, to takie sluchawki nie sa jakos bardzo popularne (wiekszosc jednak woli doskretne pchelki czy dokanalowe). Ciekawe co z tego wyjdzie, moze jakas nowa perelke wylapiesz na miare AKG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, ze jest czarna dziura.

Odkryciem bylyby pewnie jakies Stantony o malej impedencji ...albo Numarki. Sennheisery kazdy zna.

Wlasnie siedze w pracy slucham sobie jeszcze raz 212-tek ktore mamy tu na wyposazeniu. Wszystko super tylko, ze to masa plastiku, sa totalnie nieprzenosne, jezeli nie liczyc noszenia na glowie. Dzwiek sympatyczny i miekki, ba nawet gleboki. Sa i soprany i dol, ale bez detali jak w k26p. Maja to samo "piekno" co PORTA... czyli wedlug mnie brakuje tej iskierki.

 

Niestety na Stanton i Numark nie mam dobrych adresow w miescie. A chce dorwac sluchawki jeszcze dzisiaj wieczorem, najpozniej jutro.

 

Przez moment myslalem o k27i, ale dam sobie spokoj. Prawie 2x drozej niZ k26p a zadnych roznic techn. Pustynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, ze jest czarna dziura.

Odkryciem bylyby pewnie jakies Stantony o malej impedencji ...albo Numarki. Sennheisery kazdy zna.

Wlasnie siedze w pracy slucham sobie jeszcze raz 212-tek ktore mamy tu na wyposazeniu. Wszystko super tylko, ze to masa plastiku, sa totalnie nie przenosne, jezeli nie liczyc noszenia na glowie. Dzwiek sympatyczny i miekki, ba nawet gleboki. Sa i soprany i dol, ale bez detali jak w k26p. Maja to samo "piekno" co PORTA... czyli wedlug mnie brakuje tej iskierki.

 

Niestety na Stanton i Numark nie mam dobrych adresow w miescie. A chce dorwac sluchawki jeszcze dzisiaj wieczorem, najpozniej jutro.

 

Przez moment myslalem o k27i, ale dam sobie spokoj. Prawie 2x drozej niZ k26p a zadnych roznic techn. Pustynia.

 

Za ile mozesz kupić na swojej "pustyni" AKG K26P. W PL można już za 120 PLN. Gdyby miały służyć Tobie rok to jest kwota 10 PLN miesięcznie za słuchanie na sprzęcie, który lubisz. Kwota warta wydania. Jedno wino miesięcznie mniej :lol:.

 

Sprzedałbym Tobie swoje - bo teraz ich nie używam, ale żona bardzo je polubiła do nauki języka.

Zresztą wysyłka do Hiszpanii to pewnie kosmos :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile mozesz kupić na swojej "pustyni" AKG K26P. W PL można już za 120 PLN. Gdyby miały służyć Tobie rok to jest kwota 10 PLN miesięcznie za słuchanie na sprzęcie, który lubisz. Kwota warta wydania. Jedno wino miesięcznie mniej :lol:.

 

Jakie jedno ? Trzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Numarka to nie masz czego szukac. HF-125 ktora je mam do mixowania sa typowymi sluchawkami DJ'skimi. Przenosza dobrze dol ale z gora juz gorzej. To sluchawki z typowym brzmieniem dla DJ'a ale nie do sluchania muzy na codzien. Drugi model jaki oferuje Numark - PHX to juz duze i typowe sluchawki dla DJ'a a nie na ulice :P Pozatym sa za drogie zeby je kupic od tak... Co do stantona to jest podobnie. W cenie do 300 PLN masz tylko DJ Pro 2000S, ktore sa duze. Pozatym nie ma co szukac sluchawek do domu i na ulice w markach dla DJ'i bo takie sluchawki graja zupelnie inaczej. Sa nastawnione na dole pasmo (bo to DJ musi slyszec jak mixuje) a gore maja potraktowana po macoszemu. Wiem bo sam gram i orientuje sie w temacie.

 

PS. W ofercie sony sa dwie pary sluchawek, w ktorych widuje ludzi na ulicach Krakowa. To MDR-150V i MDR-V250V. Kosztuja kolo 140 PLN i pewnie graja ladnie ale ktos musialby sie wypowiedziec na ten temat kto je kiedys miala na glowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie chcesz juz akg ?

 

A to pytanie do Wyborcy czy do Mnie ?

 

Forza - za kilka EUR-o masz w Hiszpanii przyzwoite wino. Za 1EUR to wątpię ;)

 

Natomiast ponawiam swoją sugestie dla Wyborcy -> AKG K26P.

 

Nie wiem, czy sa słuchawki, które wytrzymuja ponad rok (w tym przypadku to był rok i trzy miesiące) intensywnego uzytkowania. Oczywiscie mówię o małych słuchawkach do DAP-ów.

 

BTW. Czy ktoś użytkowuje intensywnie PX100 przez ponad 2 lata ?

Wyglądają na dosyć delikatne - ale moze to tylko taki wygląd.

 

Na rolki jednak odpadają - jak dla mnie - nie trzymają się głowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek z natury lubi poszukiwac czegos nowego, bo zawsze moze sie okazac ze znajdzie cos lepszego od poprzedniego produktu... AKG juz zna, sa swietne, przyzwyczail sie do nich ale... No wlasnie i tu jest to "ale" - skoro juz kupuje nowe to moze poszukam czegos lepszego (czyt. innego)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie philips (ale bez zaufania, wykonanie nawet budzi zgroze): HP 400 i HP 200
Nie polecam HP 400, słaby docik do głowy przez to mały bass. Reszta w miarę dobra jak na tą cennę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborco, jeżeli możesz za około 200 zł kupić HD212pro, to już chyba nie widzę innej możliwości... Kable trzeba będzie trochę zwinąć do kieszeni ale sporo ludzi używa słuchawek z tej serii na ulicy. Niezła izolacja, niezłe brzmienie, wygodne i trwałe. Jedyna wada to rozmiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Ogorek, wiec rolkujesz? No to super. Kto jeszcze? Ja jutro kupuje trzecia pare rolek... jak nie wykupiono upatrzonego modelu.

 

k26p na rolki (oczywiscie mowimy o swobodnych jazdach bez kasku, na nocne spedy zawsze zakladam skorupe i tylko pchelki wchodza w rachube) sa najlepsze. Zapomnijcie o innych. Testowane regularnie minimum 4 razy w tygodniu na dystansie 6km co wieczor. Pisze o maksymalnym speedzie przez 15-20 min.). Nigdy nie spadly. (piatkowe peletony Paris roller to dystanse 30km... nie zaryzykowalbym bez kasku).

 

Po analizach dzis w pracy wiem juz, ze sennh 212 przy moich olularach sa do d. ...no i sa nie do zlozenia.

 

Dlaczego nie k26p po raz drugi. Po prostu, sluchawki chce kupic jutro... i nie moge ich znalezc w Paryzu od reki. K27i w sklepach chodza w okolicy 60 Euro. Jest to gowniany sprzet z gownianym potencjometrem na kablu.Dzis testowalem.Otarcie kabla o ubranie zmienia glosnosc. No i ten kolor...

 

Zastanawiam sie nad Senn hd 215. Bo maja odczepiany kabel (mozna zmienic na krotszy) mala imedencja, rozsadne brzmienie i nie tak plastikowe w wygladzie jak modele podobne do 212.

 

Odpowiadajac na post Ogorka: k26p- gdybym mogl je dostac od reki. Bez wahania. Uwazam, ze to najlepszy zakup do DAP-ow. NIE MA W TEJ KLASIE TAK BRZMIACYCH I TAK PRAKTYCZNYCH SLUCHAWEK ZAMKNIETYCH. ...kobylaste Sennh jako jedyne zapewniaja estetycznosc wykonania i jakosc brzmienia w cenach w okolicy 20-60 Euro. Plastik, ale jednak.

 

Chlopaki, jestem wciaz otwarty na sugestie. Wiem jedno: sony i philips z modelami pseudo DJ do 60 Euro to zenada i odpustowe wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności