Skocz do zawartości

Nationite Nanite N2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Test Nationite Nanite N2

 

gora.jpg

 

N2 firmy Nationite to odtwarzacz nastawiony wyłącznie na jakość dźwięku, nie udający urządzenia multimedialnego jak np. seria s:flo. Z zewnątrz N2 jest bardzo podobny do Rocco A, Cube C30 oraz Hippo Gumstick. Co jednak kryje się w środku?

Dalsza część testu TUTAJ...

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i temat, takie recenzje lubię :) Trochę zabrakło mi porównania do E2 - naturalny konkurent w tej półce cenowej. Dlatego dodam parę słów.

 

"Największą bolączką jest słaba dynamika – instrumentom brakuje mocy i wyrazistości, grania „z przytupem”."

 

W pełni się zgadzam, że cieplejsze słuchawki trochę się gubią. Tak jest niestety z Xearsami, które lepiej brzmią np. z E2.

 

 

"Przy neutralnych słuchawkach z wyższej półki, sytuacja diametralnie się zmienia. Tu już trzeba być nastawionym na granie bardziej analityczne, lecz z zachowaniem umiaru i wciąż przyjemności ze słuchania. Bas staje się dyskretny, pojawia się tylko, gdy zachodzi taka potrzeba."

 

Idealny opis połączenia z AKG K370. Neutralnie wręcz do bólu, mało basu, mnóstwo powietrza. Nienaganna średnica, sporo czystej góry i świetna dynamika. Te słuchawki z kolei nie pasują do E2. Kolejne przypadki, że ciepłe lepiej zgrywa się z ciepłym a neutralne z neutralnym. Jak ktoś lubi detaliczne granie i umiarkowaną ilością basu to będzie zadowolony.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że k370 nie mają detalicznej góry... Sypią pisakiem jak leci na talerzach... Siekier bardzo fajna recka, naprawdę. Podoba mi się całość.

 

Co do samego grajka- no ja niestety miałem model który zbytnio chyba mnie nie lubił ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że k370 nie mają detalicznej góry... Sypią pisakiem jak leci na talerzach... Siekier bardzo fajna recka, naprawdę. Podoba mi się całość.

 

Co do samego grajka- no ja niestety miałem model który zbytnio chyba mnie nie lubił ;p

 

No właśnie się zdziwiłem, że miałeś takie negatywne wrażenia. Gdyby nie jakość materiałów użytych do budowy obudowy i niepewność, czy te softy będą wychodzić i czy będą dobre, byłby mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i temat, takie recenzje lubię :) Trochę zabrakło mi porównania do E2 - naturalny konkurent w tej półce cenowej. Dlatego dodam parę słów.

Mi również zabrakło jakiegoś porównania, dodałbym do kompletu Clipa+ i Fuze, bo w "Co kupić" wybór często zamyka się w tej czwórce. Co ciekawe, nie wymieniłeś żadnego modelu słuchawek, ale rozumiem, że taka forma była jak najbardziej zamierzona ;)

A propos shuffle i powtarzania dwa razy tego samego utworu - zdarza się to czasami, czy każdy kawałek jest odtwarzany dwukrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i temat, takie recenzje lubię :) Trochę zabrakło mi porównania do E2 - naturalny konkurent w tej półce cenowej. Dlatego dodam parę słów.

Mi również zabrakło jakiegoś porównania, dodałbym do kompletu Clipa+ i Fuze, bo w "Co kupić" wybór często zamyka się w tej czwórce. Co ciekawe, nie wymieniłeś żadnego modelu słuchawek, ale rozumiem, że taka forma była jak najbardziej zamierzona ;)

A propos shuffle i powtarzania dwa razy tego samego utworu - zdarza się to czasami, czy każdy kawałek jest odtwarzany dwukrotnie?

 

Brak porównania i nie podawanie modelów słuchawek było zamierzone. Test miał na celu w pewnym sensie wypromowanie N2, bo na to zasługuje.

Słuchawki, jak się łatwo domyślić, to te z sygnaturki.

 

Porównanie? Może w najbliższej przyszłości.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze poprawili tryb "shuffle" to będzie ciekawie. Bo nawigacji to pewnie nie poprawią ze względu na wielkość ekranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To on już odtwarzcza ogg vorbis? Wyszedł jakiś nowy firmware?

 

Producent obiecał, że niedługo ma wyjść i na pewno będzie obsługiwać OGG.

 

Siekiera dzięki za przygotowanie recenzji N2. Co do nowego firmware'u i wspierania OGG to cisnę Nationite'a mailami co kilka dni, żeby wszystko grało jak należy wraz z nowym softem. Jakość dźwięku i stosunek cena/możliwości ma rzeczywiście rewelacyjny N2. Jeżeli Nationite dopracuje firmware to będzie bajka. Menu po polsku będzie w maju.

Edytowane przez lawrence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi starcie N2 vs P3. Dostać można je w podobnej cenie, obydwa jak głosi plotka są z tych cieplejszych playerów. Nie mówię tu o funkcjonalności itd. tylko samej jakości muzyki. Jak to jest? Jakieś bardziej uwydatnione różnice w brzmieniu mógłby ktoś podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi starcie N2 vs P3. Dostać można je w podobnej cenie, obydwa jak głosi plotka są z tych cieplejszych playerów. Nie mówię tu o funkcjonalności itd. tylko samej jakości muzyki. Jak to jest? Jakieś bardziej uwydatnione różnice w brzmieniu mógłby ktoś podać?

 

P3 jest cieplejszy, jak Cię to urządza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję. Kilka razy padło tu pytanie o Clipa Plus i jego synergię z Phonakami, w kontekście ewentualnej przewagi N2. N2 nie miałem okazji słuchać, mogę się jednak wypowiedzieć w temacie Clipa Plus. Tak więc, Clip jest odtwarzaczem grającym neutralnie, z bardzo punktowym basem, stąd też np. dużo "cieplejszy" P3 zgrywa się z Phonakami lepiej. Pierwszy Clip zgrywał się z Phonakami równie dobrze, co P3. Niemniej, niektórym połączenie Clipa Plus i Phonaków może się podobać. Dla mnie zdecydowanie lepiej wypada jednak zestawienie Clipa z V-Jaysami. Jest "cieplej", bardziej "rozrywkowo" i muzykalnie, przy zachowaniu satysfakcjonującego mnie poziomu szczegółów. Więcej na ten temat zamierzam napisać w najbliższym czasie, w recenzji Clipa Plus. Gdyby Siekier był na tyle miły i udostępnił mi N2 do testów, mógłbym nawet napisać recenzję porównawczą.

Edytowane przez Alkoholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szybkość transferu przy wgrywaniu plików z komputera na odtwarzacz?

Na moim laptopie to było jakieś 3 MB/s - czasami więcej, czasami mniej. Nie jest to więc wielkość, która powala na kolana ale krótko się nim bawiłem a i komputer mam wiekowy (HP Compaq nx9020 z Win XP Home).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szybkość transferu przy wgrywaniu plików z komputera na odtwarzacz?

Na moim laptopie to było jakieś 3 MB/s - czasami więcej, czasami mniej. Nie jest to więc wielkość, która powala na kolana ale krótko się nim bawiłem a i komputer mam wiekowy (HP Compaq nx9020 z Win XP Home).

 

Mniej więcej taką samą ja miałem na Windows 7 i Lenovo Y530

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności