Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] AUDIO TECHNICA ATH-AD500 - warto zamiast Senn HD555?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Mam nie may problem. Jestem posiadaczem słuchawek chyba dobrze wszystkim znanych, Sennheiser HD555 i nadszedł czas na zmianę, postanowiłem kupić coś innego, z innej firmy i wpadły mi w oko słuchawki jak w temacie AUDIO TECHNICA ATH-AD500 i chciałem się od Was dowiedzieć czy mieliście do czynienia z tymi słuchawkami, czy warto wymieniać moje obecne na te właśnie. Niestety nie ma w moim mieście żadnego sklepu w którym mógłbym odsłuchać jakichkolwiek modeli :( więc jestem zdany na Waszą opinie. :) Słuchawki będą podłączane do laptopa, czasem do odtwarzacza Vincent CD-S2, a z biegiem czasu planuje zrobić sobie jakiś wzmacniacz :) Słucham raczej wszystkiego, a oczekuje jednak troszkę większego pomruku basu (niżej schodzącego i wyraźniejszego) niż to było w Senkach, oczywiście bez przesady, bo lubię słyszeć całe pasmo, ale w Senkach jednak brakowało mi tego niższego pasma. Czy te AD500 zdadzą egzamin? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem tych sluchawek. Oczarowaly mnie w sklepie i tak zostalo ;-)

Niestety nie mam porownania do HD555, ale nie jestem przekonany, czy idziesz w dobra strone, AD500 to IMHO nie sa sluchawki dostarczajace mocna dawke basu, a chyba po to chcesz zmieniac.

 

 

Nie wiem jakiej muzyki sluchasz, ja je kupilem z mysla o klasyce i pasuja mi idealnie, do czegos wspolczesnego chce kupic inne sluchawki o czym zalozylem dzisiaj watek :)

 

Z plusow: szeroka piekna scena, bardzo dobra separacja instrumentow, zadne pasmo sie nie wybija, ladnie, czysto i rowno slychac w kazdym zakresie, do tego kompletnie nie czuc ze sie je ma na glowie, pomimo ich wielkosci (btw. jak nei widziales ich na zywo to Ci pwoiiem, ze robia wrazenie, spodziewalem sie po zdjeciach czegos o nr mniejszego - ale sa naprawde wygodne, chociaz niektorzy narzekaja ze maja do nich za mala glowe, ja chyba tez, ale sobie z tym poradzilem wyginajac troche inaczej palaki, latwo sie poddaly.

 

Polecam sprobowac jeszcze AKG 540, na razie prowadza w moim rankingu na kandydata na drugie sluchawki, basu w nich nie brakuje (ale znowu napisze ze nie mam porownania do HD555), ale nie przykrywa reszty, bardzo dobre rowne sluchawki do wszystkiego. Wiecej o nich i innych modelach mozesz poczytac w zalozonych przeze mnie watkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żebyśmy się źle zrozumieli... :) nie chce aby bas urywał mi głowę, bo to nie o to chodzi w muzyce oczywiście, po prostu brakuje mi czasami zejścia w Senkach i myślę nad zmianą słuchawek na jakieś które by temu zaradziły. Dla przykładu zespół którego lubię posłuchać to "Sade" w utworze "Soldier Of Love". To tak dla przykładu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może spytam teraz inaczej, jakie słuchawki zejdą dość nisko nie zagłuszając reszty pasma?

 

A co do AKG 540 to miałem kiedyś podobny model i niestety nie leżał mi na głowie, nie przylegały mi do głowy po prostu dobrze, mimo różnych ustawień ciągle coś było nie tak i sprzedałem.

 

Chyba jednak się skusze na te AKG, bardzo mi się spodobały i czytam pochlebne opinie na ich temat :) mógłby ktoś mi powiedzieć jak jest z wygodą w tych K540? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi ich wygląd odpowiada, cena też nawet przestępna a czytałem gdzieś że dźwiękowo nie są dużo gorsze od K701 więc może coś to o nich świadczy :) Czekam tylko aż sprzedam Senki i od razu zamawiam AKG :) Zwłaszcza że jak na początek nie wydaja się zbyt wymagające od źródła. Już nie mogę się doczekać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno spostrzezenie odnosnie AD500, jezeli jeszcze bys sie nad nimi zastanawial. Podlaczylem dzisiaj do dziurki w laptopie i bylo tak zwyczajnie, na poczatku nawet nie zwrocilem uwagi, ale po godzinie zaczelo meczyc. Pozniej przelaczylem na Audinsta i wtedy sie zoreintowalem co bylo nie tak, wrocily te sluchawki ktore mnie zachwycily. Wiec laptopem raczej AD500 poprawnie nie napedzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno spostrzezenie odnosnie AD500, jezeli jeszcze bys sie nad nimi zastanawial. Podlaczylem dzisiaj do dziurki w laptopie i bylo tak zwyczajnie, na poczatku nawet nie zwrocilem uwagi, ale po godzinie zaczelo meczyc. Pozniej przelaczylem na Audinsta i wtedy sie zoreintowalem co bylo nie tak, wrocily te sluchawki ktore mnie zachwycily. Wiec laptopem raczej AD500 poprawnie nie napedzisz.

 

 

Jeżeli laptop nie napędzi dobrze AD500, to tym bardziej będzie kiepsko z AKG czy HD555.

Jeżeli się nie mylę, to w Audinst na wyjściu słuchawkowym jest LME49860, ja też miałem te kostki włożone w karcie dźwiękowej i z nimi AD500 grały mi najlepiej. Teraz mam inną kartę i pod pewnymi względami dźwięk podoba mi się mniej. Natomiast po podłączeniu do MP3 czy DVD, AD500 mają znacznie gorzej rozciągniętą scenę, grają mniej przejrzyście, choć nie ma takiego dramatu, jak np. przy źle napędzonych HD555 czy HD595. Inna sprawa, że AD500 jednak sporo brakuje do topowych słuchawek, jeśli chodzi o separację instrumentów czy szczegółowość. O HD555 już nie mówię... bo one grają trochę jakby symulowały słuchanie muzyki dobiegającej z drugiego pokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jak podłączam Senki pod Vincenta to jest lepiej, czyściej z większym powietrzem mimo iż na wyjściu siedzi NE5532, ale czuje że to nie do końca to czego bym oczekiwał, A wydaje mi się że do napędzenia słuchawek takich jak HD555 wystarczy, w końcu nie są chyba aż tak wymagające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jak podłączam Senki pod Vincenta to jest lepiej, czyściej z większym powietrzem mimo iż na wyjściu siedzi NE5532, ale czuje że to nie do końca to czego bym oczekiwał, A wydaje mi się że do napędzenia słuchawek takich jak HD555 wystarczy, w końcu nie są chyba aż tak wymagające...

 

Myślę, że są dość wymagające, przede wszystkim potrzebują przyzwoitego wzmacniacza - choćby, żeby zrobić coś z tym ich rozlazłym basem. Co prawda mają wysoką skuteczność i niską impedancję, ale to w praktyce zapewnia tylko tyle, że zagrają ze wszystkiego głośno. Inna sprawa, że cudów się z nich nie uzyska, moim zdaniem lepiej kupić lepsze słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi ich wygląd odpowiada, cena też nawet przestępna a czytałem gdzieś że dźwiękowo nie są dużo gorsze od K701 więc może coś to o nich świadczy :) Czekam tylko aż sprzedam Senki i od razu zamawiam AKG :) Zwłaszcza że jak na początek nie wydaja się zbyt wymagające od źródła. Już nie mogę się doczekać :rolleyes:

 

Baaaardzo dużo gorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi ich wygląd odpowiada, cena też nawet przestępna a czytałem gdzieś że dźwiękowo nie są dużo gorsze od K701 więc może coś to o nich świadczy :) Czekam tylko aż sprzedam Senki i od razu zamawiam AKG :) Zwłaszcza że jak na początek nie wydaja się zbyt wymagające od źródła. Już nie mogę się doczekać :rolleyes:

 

Baaaardzo dużo gorsze :)

 

 

A miały zawstydzić T1 i HD800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD555 czy HD595 nie sądze iż zagraja lepiej, Senki nie maja takiego zejścia basu jak AKG to tak dla przykładu, miałem senki podpięte pod CD Vincent CD-S2 i pod wzmacniacz Holdegrona i niestety nie było szału. Jedynie co w senkach mi sie podobało to ładna średnica, tak poza tym to raczej nic. HD555 miałem też po modyfikacji i według mnie też to szału nie robiło poza pozbyciem się podbitego wyższego basu i złagodzeniu wysokich. Każdy preferuje inne brzmienie po prostu ;)

 

Aa... no i Sennheiser'y muszę przyznać są naprawdę wygodne :) AKG troszkę mniej, bynajmniej te K540 ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się komu podoba. Dla mnie 540 sa strasznie podkolorowane i maja duzo piasku. W sumie to dobrze, że tak jest bo takie podobają się tobie. Całe szczęście że ludzie są różni :Dważne jest że dla ciebie są the best!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na K540 nie jestem w stanie słuchać rocka. Za bardzo góra atakuje. Meczą w wyższych rejestrach. Wole je do spokojniejszego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności