Skocz do zawartości

Najlepsze silikonowe tipsy do słuchawek dokanałowych


MrSheep

Najlepsze tipsy silikonowe do słuchawek dokanałowych  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie są najlepsze tipsy silikonowe do słuchawek dokanałowych?

    • Sony Hybrid Tips
    • Nokia Tips
    • Thompson HED16
    • Etymotic Tri-Flange
    • Head-Direct Bi-Flange
    • Inne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jest w stanie ktoś polecić jakieś tipsy do NuForce NE-700X?

Ze standardowych to "domyślne" zapewniają dobry dźwięk i izolację, ale zbytnio uciskają ucho.

Małe powodują, że basu praktycznie nie ma.

Natomiast "potrójne" są strasznie bolesne, czuć jak rozpychają kanał słuchowy a przypadkowe dociśnięcie ich głębiej powoduje znowu ból.

Są gdzieś do kupienia jakieś "cywilizowane" tipsy, które nie są zbyt szerokie, ale jednocześnie nie zabierają całego basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję ;-)

 

Niestety nie potrafię polecić nic do NuForce NE-700X, ale czytając opis problemu może warto spróbować pianek? Niestety są dość drogie i zużywają się, ale jeśli spasują?

 

Sam mam podobny problem z AKG K330 - oryginalne gumki M są u mnie bezbasowe (czasem nawet wypadają), natomiast L po 30 minutach przyprawiają o ból kanału słuchowego :-/ Ze strony Comply dowiedziałem się że rozmiar tulejki w K330 to T400, możecie coś polecić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, jednak tu zapytam: gdzie można kupić "Oliwki" w przystępnej cenie, bez kosztów transatlantyckiej przesyłki?

 

EDIT:

 

OK, są (szukałem jakiś czas temu), jednak tylko T100, natomiast do AKG K330 (i nie tylko) potrzeba T400?

 

 

Edytowane przez ZbyszeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dla mnie pianki to zło

 

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

 

 

Przedmówcy wspominali o oliwkach shure a ja faktycznie o nich nie pomyślałem, w sumie są mi raczej obce, miałem je może z 2 razy w uszach, ale w myśl zasady pianki = comply oto dlaczego ich nie lubię:

 

> podbijają midbas obcinając równocześnie najniższy w 90% przypadków nie wychodzi to na dobre

> ocieplają dość mocno brzmienie

> obcinają górę tak jak w pierwszym przypadku, w mało których słuchawkach jest to pożądany efekt

> brudzą się i wyglądają po prostu obrzydliwie

> są mniej higieniczne niż tipsy silikonowe które często czyszczę

> są bardziej uciązliwe przy zakładaniu słuchawek

> trzeba je często wymieniać

 

mają też kilka plusów - lepsza izolacja i łatwość dopasowania bez kombinowania z rozmiarami co sprawdza sie u początkujących użytkowników doków.

 

Osobiście nienawidzę pianek comply i nic nie jest w stanie mnie do nich przekonać.

O oliwkach się nie wypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pianki to zło

 

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

 

 

Przedmówcy wspominali o oliwkach shure a ja faktycznie o nich nie pomyślałem, w sumie są mi raczej obce, miałem je może z 2 razy w uszach, ale w myśl zasady pianki = comply oto dlaczego ich nie lubię:

 

> podbijają midbas obcinając równocześnie najniższy w 90% przypadków nie wychodzi to na dobre

> ocieplają dość mocno brzmienie

> obcinają górę tak jak w pierwszym przypadku, w mało których słuchawkach jest to pożądany efekt

> brudzą się i wyglądają po prostu obrzydliwie

> są mniej higieniczne niż tipsy silikonowe które często czyszczę

> są bardziej uciązliwe przy zakładaniu słuchawek

> trzeba je często wymieniać

 

mają też kilka plusów - lepsza izolacja i łatwość dopasowania bez kombinowania z rozmiarami co sprawdza sie u początkujących użytkowników doków.

 

Osobiście nienawidzę pianek comply i nic nie jest w stanie mnie do nich przekonać.

O oliwkach się nie wypowiadam

 

tak, ale olivki shure inaczej się zachowują niż comply... a o comply- to nie tak proste, że ze wszystkimi tak robią- wszystko zależy od otworu jaki wcześniej był w silikonach- np. jeśli mieliśmy bardzo wąski otwór, a z comply jest dość duży (na pewno większy niż normalnie w tych cieniutkich), to granie nie ociepla się prawie, nie występuje aż tyle basu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Pamiętam jak kiedyś ktoś próbował załatwić takie od Phonaka i wtedy cena na poziomie 200 wydawała się atrakcyjna :) Dopiero przy 400 się zniechęciliśmy.

Może Themadcub ma ochotę na promocję swojej firmy, co? Albo zbiorowe zamówienie w niskiej cenie :D Jeśli tanio to bym się pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Pamiętam jak kiedyś ktoś próbował załatwić takie od Phonaka i wtedy cena na poziomie 200 wydawała się atrakcyjna :) Dopiero przy 400 się zniechęciliśmy.

Może Themadcub ma ochotę na promocję swojej firmy, co? Albo zbiorowe zamówienie w niskiej cenie :D Jeśli tanio to bym się pisał.

 

 

wam się wydaje że wkładki są uniwersalne? pasują tylko do danej tulejki- ba jej długości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pianki to zło

 

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

 

 

Przedmówcy wspominali o oliwkach shure a ja faktycznie o nich nie pomyślałem, w sumie są mi raczej obce, miałem je może z 2 razy w uszach, ale w myśl zasady pianki = comply oto dlaczego ich nie lubię:

 

> podbijają midbas obcinając równocześnie najniższy w 90% przypadków nie wychodzi to na dobre

> ocieplają dość mocno brzmienie

> obcinają górę tak jak w pierwszym przypadku, w mało których słuchawkach jest to pożądany efekt

 

To co opisales jestwynikiem takiej a nie innej budowy Twojego ucha a nie samych pianek. Jako ze lepiej dostosowuja sie do ksztaltu kanalow to potrafia nieraz zablokowac noncowke tulejki przytlumiajac sam dzwiek. Ocieplenie dzwieku/wrazenie obciecia wysokich wynika najczesciej z lepszego seal'a - ten sam efekt mozna czesto uzyskac uzywajac innego rozmiaru silikonow

 

 

> brudzą się i wyglądają po prostu obrzydliwie

 

To juz zalezy od budowy ucha i higieny osobistej

 

> są mniej higieniczne niż tipsy silikonowe które często czyszczę

 

Pianki tez mozna czyscic - jest to tylko nieco trudniejsze

 

> są bardziej uciązliwe przy zakładaniu słuchawek

 

Pojecie wzgledne - zalezy od dobrania wielkosci i ksztaltu kanalu. W eielu wypadkach duzo latwiej jest mi dopasowac pianke niz jakiegokolwiek tipsa silikonowego

 

> trzeba je często wymieniać

 

Na pewno czesciej niz silikonowe

 

mają też kilka plusów - lepsza izolacja i łatwość dopasowania bez kombinowania z rozmiarami co sprawdza sie u początkujących użytkowników doków.

 

Jesli zapewniaja lepsza izolacje to znaczy ze silikony sa zle dobrane - i stad pewnie mit o ocieplaniu dzwieku

 

Osobiście nienawidzę pianek comply i nic nie jest w stanie mnie do nich przekonać.

O oliwkach się nie wypowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...Jesli zapewniaja lepsza izolacje to znaczy ze silikony sa zle dobrane - i stad pewnie mit o ocieplaniu dzwieku

Zgadzam się z tym w 100%. Nie używałem wielu pianek, ale na żadnych nie uzyskałem takiej izolacji (i co się z tym wiąże, basu) jak na dobrze dobranych gumkach.

 

Najpewniej w uchu mi leżały triflange z Monster-Cable Beats Tour by Dr. Dre i biflange wavemaster pure. Nieźle też się trzymają (i izolują) biflange od PL-30, a z pojedynczych gumek najlepiej mi leżały w uchu HPM-70/82 (z tymi słuchawkami, bo z innymi już nie).

 

 

Tak się zastanawiam, czy trudne do wyprodukowania byłoby zrobienie tipsów w kształcie tulejki (ok 20-25mm), na którą ponakładane są tak jakby podkładki grubości ok 0,5mm co jakieś 1,5mm. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie dobrze dopasowywałoby się do każdego ucha (być może podkładki w głębszej części powinny być nieco mniejsze i cieńsze) i zapewniłoby świetna izolację (w końcu to nie 3 gumki uszczelniają tylko 10). Poniżej załączam rysunek. Wiem, że podobne to kształtem do pianek od kossów ale wydaje mi się, że dużo łatwiejsze do włożenia (gumki zagną się w stronę słuchawki) i jednocześnie lepiej izolujące i trudniejsze do wyciągnięcia (zagięte gumki prostując się zwiększają swoją średnicę). Oczywiście grubość ściany tulejki i "podkładek" trzeba dobrać eksperymentalnie i zapewne opracować ze 3 rozmiary. Można też robić wersje krótsze z twardszymi "podkładkami" i dłuższe z miększymi (żeby siła trzymająca w uchu była podobna).

 

tips.jpg

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już takie. Multifilament od Sensorcoma.

 

A można to nabyć w Polsce? Z tego co widzę, to mają tylko 5 "uszczelniaczy" - mój pomysł był z 10 i mięciutkie (chyba, że wersja krótsza).

 

 

Ktoś sprawdzał jak sprawują się w praktyce?

 

963.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można to nabyć w Polsce? (...) Ktoś sprawdzał jak sprawują się w praktyce?

Dołączam się do powyższych pytań, ktoś je brał chyba w ostatnim zamówieniu grupowym, może podzieli się odczuciami?

 

Dawindyk - piszesz o doborze silikonu właściwej średnicy i oczywiście masz rację, jednak co można zrobić kiedy L jest za duży (przyprawia o ból w pół godziny), a M za mały (brak basu i nawet śladowej izolacji)? Ja tak właśnie mam, a pianki mnie nie pociągają ;-)

 

Zmierzyłem dokładnie tulejkę AKG K330: długość 5 mm, średnica 6,6 mm, jakie gumki da się na to założyć i utrzymać? Ichris ma w sygnaturce "AKG K 370 @Thomson HED16", z tego co znalazłem tulejka podobna, ale o zaletach/wadach/cechach tych gumek nic nie znalazłem. Macie z nimi doświadczenia?

 

EDIT:

 

Podsunąłem temat ichris'owi, oto co napisał mi o Thomson HED16:

Fajne tipsy, polecam przetestować. Dodają trochę basu co przydaje się przy AKG i do tego są wygodne i łatwo złapać tzw seala.

 

EDIT #2:

 

Wypróbowałem szare COMPLY z moimi AKG, fajna izolacja i niestety na tym koniec pozytywów, dźwięk stał się strasznie zamulony (dopiero teraz zrozumiałem co to znaczy), stracił wszystko za co tak polubiłem AKG. Oczywiście są to tylko moje subiektywne wrażenia i polecam każdemu przekonać się na własne uszy czy pianki są dla niego.

Edytowane przez ZbyszeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności