Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze silikonowe tipsy do słuchawek dokanałowych


MrSheep

Najlepsze tipsy silikonowe do słuchawek dokanałowych  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie są najlepsze tipsy silikonowe do słuchawek dokanałowych?

    • Sony Hybrid Tips
    • Nokia Tips
    • Thompson HED16
    • Etymotic Tri-Flange
    • Head-Direct Bi-Flange
    • Inne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Philips i Audeo. Philips rozmiar M, bo S i L są nie dla mnie, a L wydawały się jakieś takie bardzo cienkie w porównaniu do S i M. Ale są to naprawde dobre tipsy. A o audeo było jużchyba wszystko powiedziane :) Z Addiemami jest idealnie, więcej życia i przestrzeni zyskują te słuchawki na nich ;)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na razie dla mnie najlepsze silikony, to Philipsa (zawsze na nich kończę zabawy przy słuchawkach z tulejką T400) i Phonaka - rozmiary S (głównie) lub M, zależy od słuchawek. Ale jeszcze chcę sobie sprawić Meelectronics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, jak sprawy się mają z tipsami na dzień dzisiejszy? Chciałem znaleźć alternatywę dla comply które mimo iż są wygodne to niszczeją szybko a ja dużo słucham a po drugie podczas wkładania w ucho trochę się mogą deformować na czubku... Zwykłe silikony dla mnie raczej słabe, co polecacie sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. Nie ma jednych najlepszych i uniwersalnych. Ani silikonów, ani pianek. Polecam sprawdzić te - https://penonaudio.com/HAVI-Foam-Eartips. I jeszcze jedne, których producenta teraz nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę to dam znać. To są pianki, które aplikuje się jak silikony, bez ugniatania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie że się zmieniło... i to sporo

 

to w sumie temat na ciut dłuższy artykuł

 

w skrócie: comply to klasyk, pianka piankowa, szybko ugniatalna, łatwo zmienia kształt, poddaje się temperaturze, szybko się niszczy (max. 3-4 tyg.), uwydatnia bas i często przygasza wysokie

 

ale są na rynku pianki hybrydowe i pianki utwardzone, jak i utwardzone z powłąką - nie niszczą się miesiącami, inaczej je aplikujemy i mają mniejszy lub inny wpływ na sygnaturę dźwięku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianki, lekko utwardzone, z filmem o przedłużonej trwałości, mniej podbijające bas i prawie nie ingerujące w górę:

 

https://www.crystalline-audio.com

 

hybrydy piankowo-silikonowe (aplikacja jest szybka, trza pchać, temperatura nieco formuje piankę pod silikonem, wtedy trzeba poprawić raz czy dwa po paru minutach, wszystko zależy od ukształtowania/dopasowania kanałów usznych):

 

/uwaga, tipsy w różnych rozmiarach dziur wewnętrznych, bo niełatwo wchodzą/

 

https://m.ebay.com.au/itm/SYMBIO-W-Wide-Bore-Silicone-Memory-Foam-Special-Hybrid-Universal-Ear-Tips-/122688023947?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20150519202357%26meid%3D4b3065a562624cc788170aaa24850a35%26pid%3D100408%26rk%3D1%26rkt%3D14%26sd%3D122668753602&_trksid=p2056116.c100408.m2460

 

są też hybrydy od sony, z pianką, a raczej gąbką, która uszczelnia ale niezbyt jest termoczuła i nie przyjmuje kształtu kanału

 

campfire stosuje swoje pianki, jeszcze twardsze od crystalline, które upychamy kilkukrotnie bez ugniatania i poprawiamy po jakimś czasie, gdy się już formują pod uciskiem i temperaturą kanału

 

tipsów od penon audio jeszcze nie znam

 

a - te hybrydy silikonowo-piankowe też są dość neutralne dźwiękowo, choć prawidłowa aplikacja i uszczelnienie od razu poprawia bas i dynamikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mykupyku napisał:

właśnie że się zmieniło... i to sporo

 

Chodziło mi o tytuł tematu, czyli nadal nie ma najlepszych tipsów, bo to sprawa indywidualna i w każdym przypadku rozpatrywana osobno. To znaczy nie dość, że różne tipsy/pianki zachowają się inaczej z różnymi słuchawkami, to jeszcze każde zagrają trochę inaczej, zależnie od anatomii ucha każdego z nas.

 

19 minut temu, mykupyku napisał:

pianki, lekko utwardzone, z filmem o przedłużonej trwałości, mniej podbijające bas i prawie nie ingerujące w górę:

 

https://www.crystalline-audio.com

 

I własnie te miałem na myśli po piankach Havi.

 

 

Z nietypowych silikonów są JVC Spiral Dots, które też sprawdziły mi się już z kilkomaróznymi iemami. Miękkie i bardzo wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze są silikony nietypowe spiral dot oraz naprawdę niezłe silikony westone'a - star tips

 

a doki to oczywiście sprawa indywidualna - rozmiar kanałów i ich kształt, a nawet temperatura ucha i ilość... łojotoku, to wszystko może i zmienia dźwięk i często prowadzi do kłótni... jak co gra

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, pytam bo mi z customami nie idzie i bardzo chętnie coś nowego wypróbuję ale połowa sukcesu to właśnie tipsy więc jak wyjdzie to może wrócę do czegoś uniwersalnego np shure se846 ale muszę poczytać o brzmieniu (moje harmony 8.2 szkoda mi odpuścić bo mi się podobają ale mam kanały ruchome od żuchwy i powstaje ciśnienie, zmiany brzmienia itp, refit w toku ale czy się uda... Specjalista mówił że to nie problem, kwestia zabawy z refitem i czasu oczywiście...) i szukam alternatywy chociażby zastępczej, czekam na tfz b2m, może dzisiaj wpadną :P no i żałuję sprzedaży ibasso it03 (poza niewygodnym kablem są bardzo fajne za te ~900zł gdzie nówki po wymianie za 850zł oddałem :P ) ale człek głupi uczy się całe życie na błędach :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2017 o 20:55, mykupyku napisał:

 

 

 

hybrydy piankowo-silikonowe (aplikacja jest szybka, trza pchać, temperatura nieco formuje piankę pod silikonem, wtedy trzeba poprawić raz czy dwa po paru minutach, wszystko zależy od ukształtowania/dopasowania kanałów usznych):

 

/uwaga, tipsy w różnych rozmiarach dziur wewnętrznych, bo niełatwo wchodzą/

 

https://m.ebay.com.au/itm/SYMBIO-W-Wide-Bore-Silicone-Memory-Foam-Special-Hybrid-Universal-Ear-Tips-/122688023947?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20150519202357%26meid%3D4b3065a562624cc788170aaa24850a35%26pid%3D100408%26rk%3D1%26rkt%3D14%26sd%3D122668753602&_trksid=p2056116.c100408.m2460

 

 

Zamówione, dam znać jak dojdą :)

 

Odebrałem dzisiaj SpinFit CP100 (M) z aliexpress. Założyłem je na ZS5. Scena się oddaliła i rozszerzyła. Uwydatnił się bas, stał się miększy. Wokal się niestety schował. Jak dostanę w swoje ręce F9 to sprawdzę jak sobie z nimi radzą te tipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.09.2017 o 23:01, mikla napisał:

Zamówione, dam znać jak dojdą :)

 

Odebrałem dzisiaj SpinFit CP100 (M) z aliexpress. Założyłem je na ZS5. Scena się oddaliła i rozszerzyła. Uwydatnił się bas, stał się miększy. Wokal się niestety schował. Jak dostanę w swoje ręce F9 to sprawdzę jak sobie z nimi radzą te tipsy.

 

Dotarły te tipsy? Widzę na foto że siedzą na ibasso it03, to tulejka 500? Bo nic nie napisali, ile par za te 15 baksow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15$ są 3 pary. Zamówiłem 2xM i 1xL. Powiem szczerze, zamiast L, mogłem zamówić jedną parę S. Bardziej by mi pasowały troszkę mniejsze niż M.

Używałem je chwile na ZS5, teraz siedzą w Byronach. Fiio niestety jeszcze nie mam.

 

Są to najlepsze tipsy jakie używałem. Bas jest miękki i przyjemny, muzyka jest blisko, ale i również odpowiednio poukładana. Dobrze izolują i są wygodne. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9/27/2017 o 20:36, mikla napisał:

Za 15$ są 3 pary. Zamówiłem 2xM i 1xL. Powiem szczerze, zamiast L, mogłem zamówić jedną parę S. Bardziej by mi pasowały troszkę mniejsze niż M.

Używałem je chwile na ZS5, teraz siedzą w Byronach. Fiio niestety jeszcze nie mam.

 

Są to najlepsze tipsy jakie używałem. Bas jest miękki i przyjemny, muzyka jest blisko, ale i również odpowiednio poukładana. Dobrze izolują i są wygodne. Zdecydowanie polecam.

 

 

Masz porównanie pod kątem brzmienia do Comply T albo S?

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może stosował to RHA MA750 albo innych modeli RHA tipsy inne niż fabryczne? Są wygodne, ale mam problem ze złapaniem seala w jednym kanale - chyba jest minimalnie szerszy.
Używam tych zwykłych, największych, w zestawie są bi-flange, ale w rozmiarze M - za małe dla mnie.

Comply niestety gasi górę, więc brzmieniowo nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LuQi napisał:

 

Na jaką tulejkę wchodzą te star tipsy?

Star Tipsy będą zapewne na T100.

 

Ja uwielbiam SpiralDoty od JVC. Tanie nie są, ale sprawdzają się w większości przypadków, ale na tulejce T400 i T500 :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czyli idealnie ponieważ potrzebuję dobrych tipsów do moich FLC8s i mam ochotę wypróbować te Spirale
Spiral Dots to były moje ulubione tipsy do FLC8.
Star Tipsy będą zapewne na T100.
 
Ja uwielbiam SpiralDoty od JVC. Tanie nie są, ale sprawdzają się w większości przypadków, ale na tulejce T400 i T500
Też je lubię, ale u mnie nie sprawdzają się właścicie z niczym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, all999 napisał:

Spiral Dots to były moje ulubione tipsy do FLC8. Też je lubię, ale u mnie nie sprawdzają się właścicie z niczym :)

 

Z jakiego względu nie sprawdzają się z niczym poza FLC8s?

 

Które tipsy silikonowe są według Ciebie bardziej uniwersalne i sprawdzają się lepiej niż Spiral Dots z różnymi słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z jakiego względu nie sprawdzają się z niczym poza FLC8s?
 
Które tipsy silikonowe są według Ciebie bardziej uniwersalne i sprawdzają się lepiej niż Spiral Dots z różnymi słuchawkami?
Nie ma tipsów uniwersalnych. Przynajmniej ja takich nie znam, a mam ich pewnie kilkadziesiąt par.

Największą powtarzalność mają pianki. Np. te od Vsonic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności