Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

NuForce NE-700M - mini-recenzja z porównaniem do NE-7M


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy, bardziej wymagający użytkownik iPhone'a, czy innego smartfonu pewnie nie raz borykał się z problemem wyboru słuchawek, najlepiej takich z wbudowanym mikrofonem. Na rynku pozycji jest masa, także wśród topowych IEMów (np. UE Triple.fi vi). W moim wypadku, nie chcąc wydać fortuny na dokanałówki, które mają być wrzucone do kieszeni, bez nadmiernego cackania, zdecydowałem się na znane mi już NuForce NE-7M. Jakiś czas temu na polskim rynku pojawił się ich młodszy, większy brat, NuForce NE-700M, który już od ponad tygodnia jest w moich rękach. Jak ma się w porównaniu do starszego modelu, będącego hitem wśród użytkowników telefonu firmy Apple?

 

Jest lepiej, znacznie lepiej, a biorąc pod uwagę ich cenę - zaskakująco lepiej. NE-700M biją NE-7M pod każdym względem, dostarczając słuchaczowi, bardziej naturalny, zbalansowany przekaz ze znacznie większą dynamiką brzmienia oraz większą i wyraźniejszą sceną. Na przodzie jest tu świetna średnica, więc tak jak w rzeczywistości - wokale, fortepian, czy gitary. Co ciekawe i niespotykane w tym przedziale cenowym, słuchawki są zabójczo szczegółowe, z powalającą separacją instrumentów - słychać każde pojedyncze uderzenie w struny Slasha, szarpnięcia basu przez Flea, czy modulację głosu Piotra Roguckiego. Basu jest zdecydowanie mniej niż w wypadku NE-7M, nie stanowi tu podstawy brzmienia, a robi to co bas ma robić, wyznaczać rytm. Schodzi on bardzo nisko i jest bardzo dynamiczny, nie przysłaniając jednak reszty pasma. Soprany również są wysokich lotów, mogłyby być trochę wyraźniejsze, ale brak jest jakiejkolwiek sybilacji. Ciekawym zjawiskiem jest to, że na NE-700M słychać to co w high-endowych IEMach, wyraźne różnice w realizacji poszczególnych nagrań, czy bitracie oraz większą szczegółowość w porównaniu do wysokiej klasy słuchawek nausznych (NE-700M w połączeniu z iPhonem 4 bywały bardziej szczegółowe od Beyerdynamiców DT880 Pro napędzanych przez NuForce Icon HDP). Do tego, w moim wypadku już na zwykłych tipsach M NE-700M pomimo tego, że są większe, lepiej izolują jak i są wygodniejsze. Jedynym mankamentem jest wykonanie pilota (ten od NE-7M wydaje się porządniejszy) jak i jacka, którego obudowa budzi podejrzenia co do jego wytrzymałości. Póki co, jednak, wszystko jest OK. Co do mikrofonu, oba prezentują podobny poziom i umożliwiają rozmowę nawet w zatłoczonym autobusie. Według mnie, NE-700M w swojej obecnej cenie to świetna oferta, brzmieniowo pozastawiająca konkurencję daleko w tyle.

Edytowane przez Jeycam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ciekawie jak brzmią w porównaniu do silver bullet.

 

 

 

 

Dawno, dawno temu kiedy wyszły na światło dzienne NE-6/7 była opinia, że są to słuchawki niewspółmiernie dobre w porównaniu do ceny. Z pięknym basem. Później wyszło jak zawsze czyli... Czuje , że hype czas zacząć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Nuforcy Ne-7m słyną jako świetne słuchawy do iphone'a m.in. właśnie za ilość i jakość basu która świetnie zgrywa się z zimną charakterystyką jabłuszek. Czy nowe nuforce ne-700m nie będą za zimne do iphona? Czy mają dużo mniej basu?

Generalnie szczegółowość jest super istotna ale przy tak zimnym odtwarzaczu strata na niskich tonach może boleć...

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wprost z iPhona bas jest potężny.

IMHO to świetna opcja dla bassheada lubującego się w subwooferach ale zwracającego uwagę też na resztę pasma ;)

 

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. :D

Tak więc jeśli chodzi o sam bas nie ma dużej straty w stosunku do Ne-7M? Poprawa reszty pasma, ale bas zostaje podobny, tak? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wprost z iPhona bas jest potężny.

IMHO to świetna opcja dla bassheada lubującego się w subwooferach ale zwracającego uwagę też na resztę pasma ;)

 

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. :D

Tak więc jeśli chodzi o sam bas nie ma dużej straty w stosunku do Ne-7M? Poprawa reszty pasma, ale bas zostaje podobny, tak? :>

Straty? IMO ten bas jest zdecydowanie na plus. Słuchałem NE700 przez kilka dni, wczoraj włożyłem NE-6 i się załamałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w teście na head-fi nowe NF remisują z pierwszą rewizją Xearsów z serii TD z lekkim wskazaniem jednak na te drugie. NuForce'y zdobywają dodatkowe punkty tym, że jest polski dystrybutor z kolei Xearsy są tańsze nawet doliczające anormalne koszta wysyłki. Niech ktoś kupi moje TD-II to będę miał kasę na kaucje i zrobię porównanie z TD-III :D

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wprost z iPhona bas jest potężny.

IMHO to świetna opcja dla bassheada lubującego się w subwooferach ale zwracającego uwagę też na resztę pasma ;)

 

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. :D

Tak więc jeśli chodzi o sam bas nie ma dużej straty w stosunku do Ne-7M? Poprawa reszty pasma, ale bas zostaje podobny, tak? :>

Straty? IMO ten bas jest zdecydowanie na plus. Słuchałem NE700 przez kilka dni, wczoraj włożyłem NE-6 i się załamałem.

 

Jaycam w recenzji napisał:

Basu jest zdecydowanie mniej niż w wypadku NE-7M, nie stanowi tu podstawy brzmienia, a robi to co bas ma robić, wyznaczać rytm.
, stąd moje nastawienie. Ostatnio zgubiłem moje Soundmagiki MP-21 i poszukuje słuchawek do iphone'a 3G. Ciągle się waham między NE-7M a nowymi NE-700M i właśnie jedyną rzeczą jakiej się obawiam to, że 700ki będą grały za zimno jak na iphone'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieodparte wrażenie, że Jeycam ma problem z ich usadowieniem w uszach :)

Podstawa basowa jest potężna tam, gdzie powinna (elektronika, rap czy pop itp) a niskiego basu jest nieporównywalnie więcej niż w np. Audeo na czarnych filtrach, które przy NuForcach są wyprane z energii na dole. To nie jest bas w stylu kolumn podłogowych stereo a raczej z systemu z subwooferem.

Z drugiej strony jest w nich całkiem sporo góry (trochę więcej niż Audeo @ czarne filtry ale mniej niż na szarych) także w ogóle nie są zamulone. Inna sprawa to to że jak dla mnie bywają trochę skrzeczące (damskie wokale, gitary), ale mam wrażenie, że jestem w tym odczuciu odosobniony :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokale nie są wycofane. Wyższa średnica jest lekko zaakcentowana przez co wokale są dość bezpośrednie. Audeo brzmią zupełnie inaczej - łagodniej - bas opiera się na wyższym podzakresie a potem wyższa średnica i góra są trochę złagodzone (wycofane?). Ja nigdy jakimś fanem Audeo nie byłem, dla mnie one są po prostu OK. Jeśli chodzi o muzykę czysto rozrywkową z bitem to NuForce są jak dla mnie lepsze, bo nie są takie nudne. AUdeo natomiast mają bardziej wyrafinowaną średnicę + górę także ich prezentacja może okazać się bardziej wiarygodna w przypadku nagrań akustycznych.

 

Co do NE-700 i ich basu to ciągle nie mogę się wysłowić - dolny intensywnie pulsuje, jakby gdzieś w kącie stał subwoofer, średniego też jest sporo natomiast wysokiego - powiedziałbym, że jakoś specjalnie dużo nie jest. Także myślę że odczucie ich basowości to sprawa indywidualnych przyzwyczajeń, ale nie ma tutaj mowy o niedoborze dołu. No chyba, że ktoś lubi takie karykaturalne dudnienie w stylu EP-630.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

separacja i szczegółowość na tą półkę cenową rewelacyjne

 

posiadacze touchek i phone'ów bez obaw nie zabraknie wam basu

 

ja na touch 4g mam idealną ilość na ustawieniu "mniej basu" a jestem trochę bassheadem więc to chyba coś wyjaśnia...

 

słuchawki są bardzo wrażliwe na ułożenie w kanale. Minimalnie za płytko włożysz i urok znika, ale łatwo dojść do optymalnego ustawienia i można je utrzymać bez problemu.

 

Słuchaweczki idealne dla posiadaczy k518 chcących dokanałowych odpowiedników

 

 

Na dłuższą metę wrzynają się trochę w uszy, trzeba robić sobie przerwę co 1,5 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurop a jakbyś je porównał z AKG K370, bo widzę z sygnaturki je masz. No i jak jest z tymi wokalami, gdyż jestem przyzwyczajony do dźwięku Phonaków, tak z iPhona na szarych filtrach, ale czasami mi brakuje "kopa" na basie w nich. I szukam czegoś zamiast Phonaków, najlepiej coś takiego jak Senki HD380 PRO, tytaj ten dźwięk mi do wszystkiego pasuje, są bardzo uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

po phonakach to będziesz miał wrażenie że bas chce ci głowę urwać :)

 

nie chciałbym się jeszcze wypowiadać bo słuchałem ich pare minut w piatek i dzisiaj dopiero przyszły, wiec działam pod wpływem emocji ale z touchem 4g na ustawieniu mniej basu podobają mi się bardziej niż którekolwiek słuchawki z mojej sygnaturki. Z tym że dźwięk audeo czy k370 jest raczej analityczny i nastawiony na możliwie wierną reprodukcję, jeżeli to się dla ciebie liczy, daj sobie spokój z NF.

Ne700x to taki efekt dobrego nagłośnienia w klubie. Świetna scena, szczegółowość, separacja, ładna góra, bardzo dobrze wybrzmiewa, ale basu jest bardzo dużo. Po audeo może być za dużo. Ilościowo na pewno więcej niż w HD380.

Podoba mi się podbita górna średnica. Nie skrzeczy a dodaje dużo przejmujących emocji w wokalach. Jak słucham Evanescence mam cały czas gęsią skórkę na rękach :)

 

Za parę dni napiszę ich recenzję, póki co niech one się wygrzeją a ja ochłonę, bo się podjarałem jak po zakupie pierwszych doków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź, na co ja jestem nastawiony, ciężko powiedzieć, na taki dźwięk jak mi się podoba, czyli właśnie Senki HD380 i Phonaki ale tylko w R'n'B, Klasyce, jazzie, bluesie, trip-popie i wiele więcej, ale bas w cięższym roku i nu-metalu to już mi się one wogóle nie podobają tutaj. Najlepiej to je będzie sprawdzić na własnych uszych i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurop dzięki za opis :D ja szukam właśnie doków do 3gs, wcześniej miałem Audeo, też brakowało mi mięcha choć na szarych i ciepłym grajku było ok. Właśnie też rozglądam się za dokami, myślałem o NE8, NE700, k370 i monster turbine.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności