Skocz do zawartości

IRIVER U100


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

It’s been rather quiet around iriver (the company formerly known as iRiver) lately. In the last few years they didn’t really manage to create a player that evoked more than a lukewarm response in reviewers and customers alike. Now they’re back once more, this time with the U100. Besides the pink and toxic green shown in the picture, the rather uniquely shaped player comes in at least one additional color that doesn’t result in instant eye cancer: black.

 

The U100 sports a 3.1″ 480×320 touchscreen TFT, comes in meager sizes from 4 to 16GB, has a MicroSDHC expansion slot, and should give very good battery life – 50 hours for music, 11 for video. Sound-wise, iriver unfortunately still sticks with SRS audio enhancements. Compared to Cowon’s BBE, Samsung’s DNSe, and the rest, SRS sounds rather artificial and mushy. For bookworms the U100 might be worth a second glance: besides basic TXT it supports ePub and PDF as well.

 

Spec-wise iriver is maybe a little late to the party, obviously aiming at the same market segment as the Cowon J3 or Samsung R1, but the U100 has one more trick up its sleeve: it comes in two variants, with and without Wifi. So I guess the Zune HD can be seen as another competition for the U100. It’s not known yet what kind of browser the U100 provides (if any), or what OS it runs – or if it’s ever going to see the light of day outside of South Korea.

 

http://www.youtube.com/watch?v=qubEAHsQVMw&feature=player_embedded

 

http://anythingbutipod.com/2011/01/iriver-isnt-quite-dead-yet-the-new-u100/

iriver-u100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchły to IDP-1000, mam je u siebie w domu. ;) Całkiem zjadliwe.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miażdżą jakością dźwięku. Mają dużo wysokiego basu. Może z U100 fajnie się zgrywają. Na pewno wyglądem fajnie się komponują z grajkiem. BTW, miałem zrobić posta na jego temat. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zapytałem ponieważ miałem nadzieję że po 2 miesiącach coś już wiadomo :) . Bardzo podobał mi się Clix/U10 i mam małą nadzieję że iRiver właśnie wydał coś tak dobrego a nawet lepszego dźwiękowo niż starsi bracia i dlatego chciałbym przetestować tego plajera :) A może ktoś już gdzieś czytał co ten plajer potrafi i może nie ma sensu czekać na niego ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak może coś wiadomo na temat tego plajera , czy trafi do Polski ??

 

http://cgi.ebay.pl/iriver-U100-basic-4Gb-beautiful-mp3-media-player-/300532632167?pt=Other_MP3_Players&hash=item45f9240a67

za nieco ponad 700zł może trafić do Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu nastawiać się na tego grajka. Nie kupicie go w Polsce. Możecie najwyżej sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję mnie ten plajer z sentymentu do iRivera bo jako pierwszy mój odtwarzacz to był ifpk którego sprzedałem i kupiłem u10 1gb który kosztował wtedy prawie tyle co krowa :). Dlatego mam nadzieję że iRiver wyda wreszcie jakiś bardzo dobry plajer którego będzię się używało z uśmiechem na twarzy , a nie za karę, jak to ma miejsce w np. modelu spinn który okazał się całkowitą porażką- straszny z niego anemik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się podobał....ale tylko dizajn :) dźwiękowo raczej krok wstecz niż do przodu w stosunku do u10/clixa , brakło w nim tak jak mówiłem czegoś takiego co powodowało by uśmiech na twarzy idąc i słysząc jeden ze swoich ulubionych kawałków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupicie go w Polsce. Możecie najwyżej sprowadzić.

 

To już pewne ?:huh:

Możliwe, że pracują nad firmware, które podobno niedopracowane (lagi w menu), no i ta strona z muzą do pobrania przez 1000 dni - możliwe, że dostosują tak, aby można było korzystać wszędzie,a nie tylko w Korei :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności