Skocz do zawartości

Samsung P3 vs Samsung Wave


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp.

 

Wbrew zapowiedziom nie będę opisywał Samsung'a P3, a jego nowsze wcielenie, ale z tym samym brzmieniem! Teoria ta została sprawdzona osobiście i pomimo spekulacji, że jestem głuchy, została potwierdzona przez inne osoby, w tym przez Jordan.boss aka Alkoholik, z którym mam przyjemność współtworzyć tą recenzję. Tak jak Apple ma iPhone'a oraz odpowiednik w postaci iPod'a Touch, tak i Samsung stworzył odpowiednik dla P3 w postaci telefonu: Samsung'a Wave. Oczywiście Wave jest znacznie bardziej „wypasiony”, ale w dźwięku nie trzeba było nic ulepszać. „Fala” szybko stała się playerem numer jeden dzięki świetnej synergii z MX980. Zestaw ten przebija połączenie E2 z PX100-II, które oceniam dalej bardzo wysoko.

 

Myślałem, czy jest sens opisywania wszystkich, lub nawet wybranych funkcji telefonu, ale doszedłem do wniosku, że skupię się na muzyce i brzmieniu, a o telefonie napiszę parę zdań. Ale jeżeli ktoś chce dokładnie poznać jakąś funkcję, pytać śmiało, chętnie napiszę.

 

 

O telefonie słów kilka...

 

Dla mnie, na obecną chwilę jest to telefon prawie idealny. Odkąd pojawił się na rynku nie wyszło dla mnie nic wartego uwagi. No bo gdzie znajdę wszystko to, co oferuje Wave? iPhone? Odpada z powodu polityki Apple, która kłóci się z moimi przekonaniami, nad którymi mógłbym długo się rozwodzić, oraz iTunes. Coś od HTC? Słabe wykonanie, brak szybkich aktualizacji i z tego co wiem, słaby dźwięk. O Nokiach, SE, Motoroli chyba nie muszę wspominać. Na celowniku może pozostać jeszcze Samsung Galaxy S, ale był drogi, jak kupowałem telefon i zraził mnie do siebie swoimi plastikowymi pleckami, które się rysują i uginają.

 

No ale co takiego oferuje Wave? Szybciutko wyliczam:

 

  • ekran SuperAMOLED - gdzie jasność ekranu, kontrast i reakcja na dotyk po prostu powalają,

  • aluminiowa obudowa – twarda i solidna,
  • aparat 5 Mpix z lampą powerLED – zdjęcia są bardzo dobre i do zabawy jest sporo ustawień,
  • olbrzymia bateria 1500mAh – jak na razie większych nie pakują do telefonów,
  • niepowtarzalny wygląd – przy czym wszystko jest dobrze spasowane,
  • badaOS – dla mnie jest to coś pomiędzy iOS'em, a Windows Phone 7, gdzie użytkownik jest nieco ograniczony, ale dalej może sporo ustawiać sam i sam decydować o wielu parametrach nie rozsypując softowo telefonu,
  • wiele dodatków, jak WiFi, GPS, Bluetooth 3.0, czytnik kart microSDHC, radio, java, iPhone wymięka,
  • brak problemów z dzwonieniem i SMSowaniem – wszystko jest tak jak powinno być, a SMSy w formie czatu najbardziej przypadły mi do gustu,
  • brzmienie – co postaram się opisać w miarę szczegółowo i obrazowo.

Na minus zalicza się niewiele, z czego większość została prawdopodobnie poprawiona z aktualizacją badaOS do wersji 1.2, przy czym ja dalej gniję na 1.0 przez jakże sprytnych ludzi z Orange, którzy ingerują w oprogramowanie i legalnie nie mogę uaktualnić oprogramowania i muszę się do nich wybrać, a wiecznie brakuje mi czasu. Ale przejdźmy do konkretów, minusy:

  • przeglądarka – nie radzi sobie np. ze stroną forum i jej nie wczytuje, ponieważ zżera całą pamięć operacyjną,
  • prądożerne gry i aplikacje – w większości są słabo zoptymalizowane i bateria szybko pada (a potrafi wytrzymać nawet do 8 dni przy dzwonieniu i SMSowaniu – sprawdzone osobiście),
  • raporty w formie SMSów – niepotrzebnie zaśmiecają skrzynkę, tylko tego brakuje mi z Nokii, by raporty był w formie komunikatów, które po potwierdzeniu znikają.

Aplikacja do odtwarzania muzyki także nie jest najwyższych lotów, mogłaby być bardziej rozbudowana, ale to co jest mnie w zupełności wystarcza, ale największą wadą jest dziwaczne pykanie pomiędzy utworami, gdy ręcznie zmieniamy piosenkę i brak możliwości ręcznego ustawienia EQ. Odtwarzacz muzyki w bada 1.0 da się wyłączyć tylko przez menadżer zadań. I czemu tu nie ma DNS 3.0 jak w P3?

 

Dźwięk.

 

Wave czyta jedynie cztery formaty muzyczne: MP3, WMA i AAC+, oraz od bada 1.2 FLAC, ale przynajmniej nie ma z nimi problemu. Utwory można przeglądać poprzez listę ze wszystkimi plikami, po albumach lub po autorach. Jest możliwość tworzenia playlist. Przy zmianie orientacji na poziomą widzimy krążki płyt, na której będzie okładka albumu, a to jak będą podpisane, zależy od tego jaką opcję zaznaczyliśmy w orientacji pionowej (czy to po artystach, albumach, czy wszystkich piosenkach).

 

Mamy dostępnych sześć gotowych ustawień EQ plus „normal” i „auto” oraz pięć efektów (jak podbicie basów). Jest też bardzo przydatny dodatek jak „rozpoznawanie muzyki”, który dzięki nagraniu 10s utworu podanam tytuł, album i wykonawcę, oczywiście łącząc się z internetem.

 

 

Brzmienie.

 

Dźwięk będzie opisywany na trzech parach słuchawek: Sennheiser MX980 i Sennheiser PX100-II, gdzie to będą moje wywody na temat połączenia ich z Wave i EQ normal, oraz Phonak Audéo, szczegółowa wypowiedź Jordana na temat synergiizestawienia P3 i włączonym DNS 3.0.

 

Zaczynając od końca: Samsung P3 i Phonak Audéo (szare filtry) z DNSe 3.0, rozdział autorstwa Jordana.

 

DSCN6159.JPG

 

Już pierwszy przesłuchany „na płasko” utwór był dla mnie w tym zestawieniu bardzo obiecujący. Dźwięk był neutralny, z „obciętą górą” i umiarkowanymi ilościami basu. Pierwsze skojarzenie- lekko „ocieplony” Touch.

 

Prawdziwy „opad szczeny” zaliczyłem jednak po włączeniu opcji DNSe 3.0, która zmienia ten odtwarzacz nie do poznania. Moim skromnym zdaniem, jest to chyba najbardziej udane narzędzie do personalizacji dźwięku, z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia w odtwarzaczach przenośnych. Jak wszyscy wiemy, ze stosowania tego typu „poprawiaczy” słyną produkty firmy Cowon. Jako były posiadacz iAudio 5, pamiętam, że niektóre z tych narzędzi były naprawdę użyteczne. Daleko im jednak do klasy technologii opracowanej przez Samsunga.

 

Pierwszym i najbardziej spektakularnym efektem zastosowania opcji DNSe, było pojawienie się w Audéo naprawdę „mięsistego” i nisko schodzącego basu, który jednak absolutnie nie zaczął dominować nad resztą pasma. Dźwięk stał się „ciepły” i bardzo przyjemny dla ucha, wręcz „kolorowy”, zachował przy tym świetną szczegółowość i rozdzielczość. Nie ma mowy o żadnym „muleniu”, przesterach, czy tym podobnych dewiacjach, choć nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że Audéo to słuchawki „jasne” i detaliczne. Bas jest bardzo precyzyjny i świetnie kontrolowany. Stopa perkusisty brzmi rewelacyjnie. Schodzi bardzo nisko, „fajnie łupie”, a przy tym się „nie rozłazi”.

 

„Średnica” natomiast straciła nieco na swojej „surowości”, zdecydowanie „złagodniała”, wokale są nieco wysunięte. Scena jest bardzo szeroka, dynamika także na wysokim poziomie. Można odnieść wrażenie, że stoimy na wielkiej scenie, gdzieś pomiędzy wokalistą, a gitarzystą, przy czym wyraźnie słychać, kto wysuwa się na pierwszy plan. Perkusja stoi wyraźnie z tyłu i nadaje ton całej kapeli. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że odtwarzacz gra bardzo przestrzennie. W tej ogromnej przestrzeni bardzo łatwo wyłapać wszystkie dźwięki, bez trudu można odnaleźć każdego z muzyków. Separacja stoi na wysokim poziomie, nic się nie zlewa, „nikt nikomu nie przeszkadza”. Ostre, gitarowe solówki w wykonaniu takich zespołów, jak Metallica, Motörhead, czy Iron Maiden brzmią po prostu fenomenalnie. Nie kłują w uszy, nie pojawiają się nieprzyjemne przestery. Talerze również są świetne.

 

W przypadku cenionego przez wielu iPoda Nano 1 Gen., można odnieść wrażenie, że przy takich utworach, odtwarzacz ten wyraźnie „nie wyrabia”. Jest „sucho”, bez życia i zbyt „surowo”, żeby było fajnie. P3 jest zdecydowanym przeciwieństwem tej szkoły grania. Odtwarzacz bardzo „wyrabia”. Można odnieść wrażenie, że główny cel, jaki przyświecał inżynierom Samsunga w tworzeniu swojego flagowego produktu, było obligatoryjne wywołanie „banana na twarzy” u swoich klientów.

 

Co się zaś tyczy „góry” i tej mamy w opisywanym zestawieniu pod dostatkiem. P3 do spółki z Audéo pokazały mi szczegóły, których wcześniej nie usłyszałem na odtwarzaczach takich, jak Sony serii S, iPod Nano 1 Gen., czy Sansa Clip V1. Przy tym, nie jest to wszystko „natarczywe”, czy „męczące”. Warto nadmienić, że Clip V1, reprezentuje szkołę grania P3, przegrywa jednak wyraźnie sceną, gra mniej przestrzennie i szczegółowo. Bas również nie schodzi w tym przypadku tak nisko.

 

Reasumując: naprawdę ciężko nie odnieść wrażenia, że Samsung P3 i Audéo fantastycznie się ze sobą zgrywają. Odtwarzacz nie zagłusza „średnicy” i „góry”, które są w tych słuchawkach rewelacyjne, eksponując dodatkowo, tony niskie. Odtwarzacz sprawił, że dobrze mi znane Audéo, zmieniły się wręcz nie do poznania. W czasach, w których jakość dźwięku odtwarzaczy przenośnych ma dla ich producentów drugorzędne znaczenie, Samsungowi udało się stworzyć odtwarzacz pod tym względem bezkompromisowy. I za to mu chwała.

 

DSCN6151.JPGDSCN6162.JPG

I wracamy do moich przemyśleń:

 

Samsung Wave & Sennheiser PX100-II

 

Po połączeniu ciepłego grajka z jeszcze bardziej ciepłymi słuchawkami pierwsze co daje się we znaki to ogromna ilość basu, który schodzi bardzo nisko od mocno zaakcentowanego middle basu, którego jest najwięcej na scenie do ciepłego i przyjemnego dla ucha mruczenia. I to jest najlepszy aspekt tego połączenia, jeżeli ktoś jest basolubem, bo taki dźwięk może zmęczyć. Przez dominujące dolne pasmo musiała ucierpieć reszta. Przy dynamiczniejszych utworach środek nie ma przytupu i dynamiki, która mogłaby mnie zadowolić, a góra jest mocno ucięta i sucha, bez wydźwięku. Całość nie ma głębi i uciekają nam niektóre szczegóły. Pomimo odstraszającego opisu, jest to poprawne połączenie. Instrumenty grają naturalnie, scena jest wystarczająco szeroka, a za sprawą magicznych ustawień efektów jak „Music clarity” dźwięk staje się bardzo jasny uciszając niesforny bas i dodając wyrazistości i wydźwięku środkowemu i górnemu pasma na tyle, na ile pozwalają te specyficzne słuchawki. Wyszło co prawda krótko, ale nie ma tu nad czym się rozwodzić, niestety.

 

Samsung Wave & Sennheiser MX980

Samsung 1.jpg

Jest to dla mnie zestaw idealny nadzień dzisiejszy i dzięki takiemu połączeniu w ogóle nie da się stwierdzić, że Sennheisery to pchełki. Mogę się przyczepić tylko do góry, która nie wchodzi odpowiednio wysoko, a z tego co słyszałem w innych zestawieniach MX980 świetnie dają sobie z nią radę i potrafią ją pięknie zagrać. Ale nie można powiedzieć, że jest zła, nie jest po prostu idealna za sprawą tego, że jest lekko ucięta, ale to co „zostało” ładnie się „rozlewa” w sposób kontrolowany.

 

Środek jest wypchnięty przed resztę pasma przez co mamy uwypuklony wokal i większość instrumentów. Całość gra bardzo naturalnie i ciepło, nie są to suche dźwięki,a pełne życia i dynamiki. Ciut może brakować dynamiki studyjnego grania w tym paśmie, gdzie uderzenia są mocne i wyraźne, ale to już zwykłe czepianie się detali w chęci otrzymania perfekcji. Scena jest bardzo szeroka i jest odpowiednia głębia całości. W głowie można ułożyć sobie rozkład zespołu na scenie stojąc tuż za wokalistą.

 

W tym zestawieniu bas jest normalny, czyli nie jest niesamowicie nadmuchany i wyeksponowany, jak to było z PXami. Tu jest znacznie subtelniejszy i pojawia się faktycznie tylko tam gdzie jest grany przez odpowiedzialne za niego instrumenty i jest świetnie kontrolowany.

 

To połączenie przypadło do gustu już paru osobom, w tym Jordanowi i KHRoNowi, nie wspominając o sobie.

 

Samsung2.jpg

Podsumowanie.

 

Co tu dużo pisać, możliwość osiągnięcia bardzo dobrego dźwięku bez większych nakładów finansowych przy świetnych walorach całego urządzenia to to, na co wielu długo czekało, a teraz jest w zasięgu ręki. Wave'a można dorwać bez większych problemów za ~800zł, ponieważ stał się bardzo popularny, a P3 za ~300zł wersję 8GB. Z doborem słuchawek nie powinno być problemów, z większością zagrają dobrze, a z niektórymi genialnie.

Edytowane przez Siekiera
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to czekałem.Wave poradzi sobie z "dużymi" słuchawkami?

 

 

Tylko wtedy, gdy nie będą wysoko-ohmowe (do 32ohm powinien dać spokojnie radę) i zawsze delikatnie można podnieść głośność w menu serwisowym na wyjściu słuchawkowym.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się strona nie wczytuje to nie sądzę, że z powodu pamięci. Już się nie montuje 64mb. Bardzo dziwna sprawa.

 

Tak, z powodu pamięci, dokładnie pamięci RAM jak się nie mylę. Jest tam pół giga, ale to nie wystarcza przez złą optymalizację. Zresztą wyświetla się komunikat "brak pamięci operacyjnej" lub coś w ten deseń.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 570mb i mogę otworzyć 8 okien z flashem. Po aktualizacji powinno być w porządku sądzę, nie powinno tak być, tylko właśnie problem z brandem. Już nie kupuję telefonów z nieoryginalnym firmware. Jak miałem se w910 z orange to dopiero była tragedia. Na początkowych wersjach regularne resety i to nawet kilka w godzinę, zwiechy, gorszy dźwięk i oczywiście nie można zaktualizować. Potem miałem nokie z plusa to było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś może p3 z ne6 ? bo mi coś nie pasuje te połączenie i dla odmiany chciałbym posłuchać innej opinii o takim połączeniu.

 

no i jak z oceną barwy dźwięku. wkońcu jest to ocieplony odtwarzacz jako ocieplony odtwarzacz, czy ocieplony touch, czyli zimny odtwarzacz lecz cieplejszy od toucha. Ja mam tylko ne6 i mam problem ze stwierdzeniemn barwy poprzez brak porownania. udało mi się kilka razy ex85 odpalić i zestaw grał neutralnie raczej

Edytowane przez psonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, szkoda tylko, że nie uwzględniono jakichś "dużych" słuchawek. Ja czekam aż dojdzie do mnie zestaw Wave + CAL, mam nadzieję, że w miarę się zgrają.

 

 

Dzięki temu, że nie pisałem o zestawieniu z dużymi słuchawkami masz pole do popisu :)

 

Matess,

 

Ja już umiem się obchodzić z Orange, bo oni jak grzebali tak grzebią w sofcie, a ja mam telefon na firmę więc nie mam wyboru i po części jest to wygodniejsze jak kupuję telefon na własną rękę, by miał gwarkę od Orange, bo daję telefon opiekunowi firmy, a on zajmuje się wszystkim. To by mieć oryginalny soft to kwestia wolego czasu i mam nadzieję, że zrobię to w przerwie między semestrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu ma chyba małe problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jeszcze raz, łopatologicznie- bez efektów DNSe 3.0- "neutralnie", trochę "cieplej", niż Touch; z efektami DNSe 3.0- zdecydowanie "ciepło". Przy okazji, NE6 to ostatnie słuchawki na świecie, jakich próbowałbym z P3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest porównanie ale moim zdaniem troszkę mało o samym dźwięku, pisze tu o samsungu Wave . Nie dowiadujemy się czy to ciepły czy zimny odtwarzacz chociaż po testowanych słuchawkach można samemu wywnioskować, że jest chłodny zdecydowanie .

Moim zdaniem Wave jest raczej niezbyt dobrym odtwarzaczem (żeby nie powiedzieć kiepski bo to już duża przesada) w skali bezwzględnej, tzn . porównując do innych odtwarzaczy bo jako tel. jest bardzo dobrym grajkiem . Przestrzeń, scena jest mała , dźwięk jest lekko anemiczny, bez życia , basu jest bardzo malutko i nie schodzi nisko. Nie ma możliwości ustawienia ręcznie EQ , są gotowe ustawienia + tryb 5.1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest porównanie ale moim zdaniem troszkę mało o samym dźwięku, pisze tu o samsungu Wave . Nie dowiadujemy się czy to ciepły czy zimny odtwarzacz chociaż po testowanych słuchawkach można samemu wywnioskować, że jest chłodny zdecydowanie .

Moim zdaniem Wave jest raczej niezbyt dobrym odtwarzaczem (żeby nie powiedzieć kiepski bo to już duża przesada) w skali bezwzględnej, tzn . porównując do innych odtwarzaczy bo jako tel. jest bardzo dobrym grajkiem . Przestrzeń, scena jest mała , dźwięk jest lekko anemiczny, bez życia , basu jest bardzo malutko i nie schodzi nisko. Nie ma możliwości ustawienia ręcznie EQ , są gotowe ustawienia + tryb 5.1 .

 

Pan chyba całości nie przeczytał. Samsung Wave i P3 to ten sam grajek, pisze w pierwszym zdaniu ;)

I jak MX980 tak i Samsung jest lekko przesunięty na ciepłą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ten przebija połączenie E2 z PX100-II, które oceniam dalej bardzo wysoko.

 

Zestaw za ~ 1350zł przebija zestaw za 300 zł... Hmm... Ok wiem, że to fon i wiadomo, że takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści (np. jedno urządzenie mniej w kieszeni) ale patrząc na różnicę środków jakie trzeba zainwestować w obydwa zestawy, to taka uwaga nie jest czymś specjalnie zachęcającym. Za taką różnicę chciałoby się mieć lepszy zestaw od zestawu droższego i lepszego niż E2 + PX100-II. Jeśli już miałbym się czuć zachęcony to raczej do tej tańszej opcji. Rozumiem, że brakło autorowi innych punktów odniesienia. Ale ogólnie bardzo dobry tekst. Gratuluje :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ten przebija połączenie E2 z PX100-II, które oceniam dalej bardzo wysoko.

 

Zestaw za ~ 1350zł przebija zestaw za 300 zł... Hmm... Ok wiem, że to fon i wiadomo, że takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści (np. jedno urządzenie mniej w kieszeni) ale patrząc na różnicę środków jakie trzeba zainwestować w obydwa zestawy, to taka uwaga nie jest czymś specjalnie zachęcającym. Za taką różnicę chciałoby się mieć lepszy zestaw od zestawu droższego i lepszego niż E2 + PX100-II. Jeśli już miałbym się czuć zachęcony to raczej do tej tańszej opcji. Rozumiem, że brakło autorowi innych punktów odniesienia. Ale ogólnie bardzo dobry tekst. Gratuluje :)

 

Za mało podkreśliłem, znacząco przebija to połączenie. N i brak mi odniesienia bo ciężko znaleźć dobre zestawienie przy moim guście co do dźwięku i sprzętu. Zawsze jest tańsza alternatywa tak poza tym. P3 + MX980, czyli jakieś ~750zł. No i E2 "tylko" gra, a Wave, czy nawet P3 ma znaczne większe pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiera, jak wypada u Ciebie zywotnosc baterii w Fali jezeli sluchasz muzy? Potwierdzam, ze przy traktowaniu tego fona jako telefon a nie centrum multimedialne bateria trzyma tydzien lub blisko tego. Ja codziennie slucham bardzo duzo - w pracy czasem 5 - 6 h i w domu kolo 2 h czyli wychodzi to gdzies 8 h dziennie, zastanawiam sie czy nie musialbym bez przerwy go ladowac, czego nie znosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest porównanie ale moim zdaniem troszkę mało o samym dźwięku, pisze tu o samsungu Wave . Nie dowiadujemy się czy to ciepły czy zimny odtwarzacz chociaż po testowanych słuchawkach można samemu wywnioskować, że jest chłodny zdecydowanie .

Moim zdaniem Wave jest raczej niezbyt dobrym odtwarzaczem (żeby nie powiedzieć kiepski bo to już duża przesada) w skali bezwzględnej, tzn . porównując do innych odtwarzaczy bo jako tel. jest bardzo dobrym grajkiem . Przestrzeń, scena jest mała , dźwięk jest lekko anemiczny, bez życia , basu jest bardzo malutko i nie schodzi nisko. Nie ma możliwości ustawienia ręcznie EQ , są gotowe ustawienia + tryb 5.1 .

 

Pan chyba całości nie przeczytał. Samsung Wave i P3 to ten sam grajek, pisze w pierwszym zdaniu ;)

I jak MX980 tak i Samsung jest lekko przesunięty na ciepłą stronę.

 

Rzeczywiście nie doczytałem ;) .

Wydaje mi się, że na wave mam jakby ograniczenie mocy i to jest przyczyna ale może tylko mi się wydaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave wg naszych dziwacznych testów miał więcej mocy od P3. Może to zasługa tego, że bawiłem się menu serwisowym i na ostatnie 3 paski skali podbiłem trochę dB :) Bo gdy niby słuchamy wystarczająco głośno, a na następnym pasku jest już za głośno bywa tak, że słuchawki są przymulone i nie mają mocy i dopiero po pogłośnieniu grają w pełni okazale. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale wielokrotnie to zauważyłem.

 

wkamil, Ty przypadkiem nie kopiujesz mojej sygnaturki do siebie? :D

Ja słucham niewiele muzyki w porównaniu do Ciebie, bo jakieś 2h dziennie max i żywotność spada do 4-5 dni. Zarządzanie energią est zaskakujące w tym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, widze jeszcze duzo roznic :) Fale przejalem po zonie - zreszta sam ja doradzilem jej pol roku wczesniej :) Nie dala rady przyzwyczaic sie do ekranu dotykowego, a poniewaz przed swietami przedluzalem abo, no to wzialem e52 i mam tym sposobem Falke dla siebie.

 

A jak sie dostac do menu serwisowego? Jest to w ogole mozliwe przy brandowanym sofcie? Ja najchetniej przeszedlbym na bade 1.2 ale przerzucilem troche samsungowych forow i w koncu nie wiem, czy to jest juz wersja finalna czy nie, bo sa rozbiezne opinie na ten temat :) Mnie ciekawi swipe do sms-ow ktory pojawil sie wraz z ta wersja, najprawdopodobniej na brandowana wersje 1.2 bady nie ma co liczyc, wiec chyba pozostaje tylko wlasna instalacja ;)

 

TASAK :D

Edytowane przez wkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, widze jeszcze duzo roznic :) Fale przejalem po zonie - zreszta sam ja doradzilem jej pol roku wczesniej :) Nie dala rady przyzwyczaic sie do ekranu dotykowego, a poniewaz przed swietami przedluzalem abo, no to wzialem e52 i mam tym sposobem Falke dla siebie.

 

A jak sie dostac do menu serwisowego? Jest to w ogole mozliwe przy brandowanym sofcie? Ja najchetniej przeszedlbym na bade 1.2 ale przerzucilem troche samsungowych forow i w koncu nie wiem, czy to jest juz wersja finalna czy nie, bo sa rozbiezne opinie na ten temat :) Mnie ciekawi swipe do sms-ow ktory pojawil sie wraz z ta wersja, najprawdopodobniej na brandowana wersje 1.2 bady nie ma co liczyc, wiec chyba pozostaje tylko wlasna instalacja ;)

 

TASAK :D

 

Co do różnic, ale ile się pokrywa. Ja mam mniejszy budżet! :P

 

Oczywiście, że się da dostać do menu serwisowego, na każdym sofcie. A ja przejdę na najnowszy soft, jak znajdę ten tydzień wolnego by się tym zająć, bo to nie problem wymusić to na Orange, czy innej sieci. Nie mogą wymusić na użytkownikach tego, by pozostać na nieaktualnym sofcie, to jest nasze prawo by skorzystać z poprawek i nic im do tego. A wiadomo, brandu pod nowym softem już nie będzie ^_^

I jest oficjalnie bada 1.2 z tego co właśnie doczytałem.

 

 

I link do tematu, bo durnego tekstu skopiować nie mogę -_-

http://samsung-wave....Bno%C5%9B%C4%87

 

Ja podbiłem chyba o 15dB ostatni pasek, ale zwiększyłem wcześniejsze o 5 i 10 czy coś takiego. Wiem, że wystarczy niewiele podnieść. Można też podnieść głośność głośnika i głośnika rozmów.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z mocą w tym P3, jakieś większe nauszniki bez wzmacniacza pociągnie znośnie? Potrzebuję coś do shure 440 i nie wiem czy to się sprawdzi.

P3 jest bardzo mocny, z dziurki grały HD 580 i nie odczuwałem wyraźnego dyskomfortu. Ba, nawet dało się je rozkręcić do całkiem wysokich poziomów. Co najważniejsze - nie szumi nawet na bardzo czułych IEM'ach! Zaczyna mi się podobać ten grajek :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wave fajną telefoną by był ... gdyby tylko był na androidzie, szkoda że nie ma na niego portu andruta tak jak na chociażby htc hd2, na pewno bym się z nim zakumplował a tak na tym cały bada jest dla mnie zwykłym telefonem jak avila czy monte tylko na trochę większym wypasie...

 

szkoda bo technicznie oferuje to samo co galaxy s + fajną jakość wykonania + fajny rozmiar za dużo mniejsze pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności