Skocz do zawartości

Co po PX100?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko ja mam wrażenie, że każdy broni/chwali słuchawki, które akurat posiada zależy kto, ja często testuje sprzęt i nie mam czegoś swojego :) a to co mam- to jest to co mi odpowiada i z reguły nie uważam jej za najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale u mnie to basowe buczenie było po prostu męczące. W nagraniach z mała ilością basu tego nie widac, ale jeśli w tle leci jakiś syntezator, to jest już słabiutko, góra i środek się chowają.

 

Oczywiście jest to tylko jeden z zarzutów wobec PX100, bo jest jeszcze scena i separacja. Tam wszystko gra "na kupie".

 

W pewnym momencie doszło już do tego, że prawie zupełnie przestałem słuchać muzyki. Na szczęście urwał mi się jack w PX i kupiłem V-Jays i to było jak kubeł zimnej wody na głowę w czterdziestostopniowym upale. Serio jest aż TAK lepiej.

 

A V-Jays nie kosztują 250, tylko 200.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze temat raczej jest o sluchawkach portable, ale ciekawi mnie zestawienie v-jaysow z pioneerami M390. Zaraz ktoś słusznie zauwazy, ze to dwa inne typy słuchawek, i z samej ich budowy wynika mnostwo roznic. Ale mimo to, moj brak obeznania w temacie każe mi pytac: co wybrac jako sluchawki do domu? Tak, wiem, najlepiej samemu posluchac... dlatego najlepszym kryterium wydaje mi się stosunek cena/jakosc dźwięku, i w tej kwestii prosiłbym głównie formuować ewentualne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup, przetestuj, oceń a potem zostaw/sprzedaj ;) Słuchawki to nie rzecz, którą kupuje się na 20 lat. Od tego jest forum, żeby móc okazyjnie kupić i potem ewentualnie odsprzedać. Takie V-Jaysy chociażby schodzą w ciągu kilku godzin z giełdy.

 

Co wybrać do domu? Jeśli innym domownikom nie przeszkadza hałas wydobywający się z słuchawek na zewnątrz, to jak najbardziej otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup, przetestuj, oceń a potem zostaw/sprzedaj ;) Słuchawki to nie rzecz, którą kupuje się na 20 lat. Od tego jest forum, żeby móc okazyjnie kupić i potem ewentualnie odsprzedać. Takie V-Jaysy chociażby schodzą w ciągu kilku godzin z giełdy.

 

Co wybrać do domu? Jeśli innym domownikom nie przeszkadza hałas wydobywający się z słuchawek na zewnątrz, to jak najbardziej otwarte.

 

dzięki za radę, ale zanim ją przeczytalem juz kupilem w komisie v-jaysy :P

Nie boję się testowania. Właściwie chciałbym móc sprawdzic taką ilość słuchawek, że jest to dla mnie niewykonalne. Dlaczego? Nie mam możliwości, ani czasu. A zresztą kupowanie-sprzedawanie z reguły łączy się z kosztami, a ja biedny student nie moge sobie pozwolić na rotację 5 par słuchawek miesięcznie :) Zresztą za smarkaty jestem w tym temacie... Czasem mam wrażenie, że piszę tylko po to, by uświadomić sobie swoje braki, bo jak tylko czytam, to wydaje się, że wszystko wiem.

Po co ja to piszę?:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nano możesz przesłuchać PX100 II wg mnie będą do niego pasować bardziej niż PX100 I. One grają inaczej po prostu i musze powiedzieć ze po 20 godzinach wygrzania coraz bardziej mi się podoba gra tych słuchawek. Na P3 gra to bardzo dobrze na karcie Turtle Beach nieco gorzej ale też daje radę. Miałem taka karte Turtle Beach Santa Cruz ona grała mocno górą mocno wysokimi tonami kiedyś ją sprzedałem a chętnie bym posłuchał PX100 II na niej mogło by to razem brzmieć epicko.

Edytowane przez speed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa ludzi pisze, że II są właśnie mniej przymulone od I, a połowa na odwrót :)

 

No to może PX200 II? Tu opinie są raczej zgodnie pozytywne.

 

Ale najlepiej i tak V... :)

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa ludzi pisze, że II są właśnie mniej przymulone od I, a połowa na odwrót :)

 

No to może PX200 II? Tu opinie są raczej zgodnie pozytywne.

 

Ale najlepiej i tak V... :)

 

Kiedyś szukałem opinii otych słuchawkach na zagranicznych forach i znalazłem wiele opinii że to podobno lipa, pełno tez opinii pozytywnych. Mniej ludzi je używa.

KAŻDA opinia jest właściwie tak samo subiektywna najlepiej przesłuchać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na czym słuchałeś? bo jedynki ich średnica to był muł, tutaj też to jest ale nie w takim stopniu.

 

Obie pary były odsłuchiwane na e10, v39 i nano 1g... od lekko ocieplonego, przez neutralny, do lekko ochłodzonego brzmienia i na każdym z nich px100 wypadły lepiej.

Jak dla mnie są to słuchawki jakby to ująć bardziej kompletne. Px100-II są bardziej ocieplone względem poprzednika, ale mnie dynamiczne i wolniejsze.

Ale to moja opinia i może ktoś inny widzi/słyszy to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i dla MNIE px100-II niestety nie chciały grać... one robiły papkę z dźwięku, jedną słodką, karmelową masę, nie potrafiły zagrać nic szybkiego, za to waliły mułowatym basem jak najęte.

A były "wygrzane" i dałem im dość dużo czasu aby zaistnieć w moim "systemie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i dla MNIE px100-II niestety nie chciały grać... one robiły papkę z dźwięku, jedną słodką, karmelową masę, nie potrafiły zagrać nic szybkiego, za to waliły mułowatym basem jak najęte.

A były "wygrzane" i dałem im dość dużo czasu aby zaistnieć w moim "systemie".

 

 

masz rację, mi chodiz o to bardziej- że średnica muliła w px100I i nie chodzi mi o bas, tylko o samą dynamikę i scalenie tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że jesteśmy jednak podobnego zdania ;) .

Ja zazwyczaj słucham muzyki jako całości i tu dla mnie px100 są całościowo lepsze od młodszego brata.

Jeśli chodzi o średnicę, to musiałbym się w tej chwili dokładnie przysłuchać, a z tym może być problem... brak sprzętu portable na stanie.

W każdym bądź razie moje podsumowanie jest takie, że px100-II nie są żadnym krokiem w przód względem px100 :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności