Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki do produkcji muzyki elektronicznej


szoker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Otóż, raczkuję w temacie produkcji muzycznej. Mam juz OSX'a, Logic'a 9 tez mam, jednak na monitory studyjne juz pieniazkow nie starczy...Przynajmniej na razie.

Wiem ze bez monitorow to ani rusz, ale przecież ja dopiero raczkuję wiec myslę ze przez jakiś czas się obejdzie.

Zatem zastanawiam się nad kupnem lepszych słuchawek. Podkreslam do produkcji muzyki.

Zastanawiam się czy takie Senki Hd 595 to dobry wybór? Z tego co wyczytalem są one dosyć " ciemne " a moze lepszym wyborem bedą Beyerdynamic'i DT 990 pro.

A możę wy mi cos doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jeśli dopiero raczkujesz w zabawie z produkcją muzyki , to nie wiem czy zaczynanie od Logica Pro 9 jest najlepszym podejściem .

Tak czy inaczej mogę Ci polecić , senki HD380 lub Shure SRH 440 .

Edytowane przez Kosmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lepszym wyborem bedą Beyerdynamic'i DT 990 pro.

 

 

Zdecydowanie tak, są to jedne z najczęściej stosowanych słuchawek w polskich studiach nagraniowych oprócz AKG K-271 Studio MKII - które również polecam. DT 990 pro są poza tym bardzo wygodne - nadają się do wielogodzinnej pracy bez zmęczenia. Senki sobie daruj do produkcji muzycznej. (HD380 - zdecydowanie za ciemne do studia, Hd 595 będą ubarwiać dźwięk co przeszkadza w produkcji muzyki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem DT 990 graja w zdecydowanie zbyt duze U by mozna je bylo polecic do produkcji muzyki - sa lepsze do monitoringu. Autor nie pisze o monitoringu tylko o produkcji - tutaj rowne pasmo ma fundamentalne znaczenie. W tym wypadku zdecydowanie bardziej DT 880 Pro.

 

 

Polecam przeczytac test Dave'a Rat'a -> http://www.ratsound....est-Part-7.html

 

Kim jest Dave Rat -> http://en.wikipedia.org/wiki/Dave_Rat

 

Na dole tego testu jest pomocna tabelka. Proponowalbym sie skoncetrowac na modelach Sennheiser HD 280 Pro, HD 25-1, Shure SHR840, Sony MDR 7509, AKG K271, Beyerdynamic DT 880 Pro - w zaleznosci od tego jaka muzyke chcialbys robic. Jezeli bylby to np. metal to wybor jest mysle oczywisty - 7509. Jezeli muzyka akustyczna, elektronika operujaca na przestrzeni - DT 880 Pro lub K271. Senki HD 25-1 sa bardzo latwo napedzalne natomiast przestrzen maja bardzo mala, HD 280 Pro to dobry all-rounder, podobnie jak Shury - ale te juz prosze o wzmacniacz.

 

Napisz tez do czego one maja byc podlaczane i na jakich gatunkach bedziesz sie koncentrowal.

 

//edit teraz widze, ze w temacie jest jak byk - do produkcji muzyki elektronczej - ale jakiej ? :)

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no Trance, Balearic Trance i moze jakis house

 

Do czego podłączone no tu wyjdzie parodia... Otóż karta creatve x fi generalnie moze byc puszczone przez wieze jako dodatkowy wzmacniacz. W niedalekiej przyszłosci wymienie kartę na jakąś zewnętrzną firewire lub cos. Niestety generalnie myslę ze najpierw sluchawki bo teraz to nie da się pracować na tym co posiadam aktualnie a są to philipsy SBC HP140 To co na sluchawkach brzmi w miarę normalnie na innym sprzęcie jest obrzydliwe. Więc myslę ze moja decyzja jest uzasadniona, nie wiem może się mylę.

Edytowane przez szoker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow mowa była o Beyerach dt990 pro a nie dt990. Sam wiesz że to zupełnie inne słuchawki. Dt990 (nowa edycja) też nie polecam ze względu na pobite skraje pasma.

 

Beyerdynamic DT 880 Pro mają jak dla mnie za mało basu do produkcji muzyki, a przez to nie dają takiej "perspektywy dźwiękowej" w produkcji muzyki, które dają np. 990 pro które mają solidną podstawę basową.

 

@szoker - creatve x fi do wymiany jak najszybciej. Kup chociaż jakieś E-mu 0202.

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johnys: Tak masz racje, moje niedopatrzenie, sorry - nie zauwazylem ze polecales wersje Pro. Pro sa zdecydowanie mniej agresywne niz wersje konsumencka. Szkoly i podejscia sa rozne, osobiscie bardziej lubie DT 990 Pro niz DT 880 Pro.

 

Polecam tez dobra recke Pana Paculy - DT 990 vs DT 990 Pro -> http://www.highfidel...0406/beyer.html

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś miał wybierać to lepiej senki hd 280 pro z gwarą czy bez gwary  DT 990 Pro

To juz zalezy od Ciebie. Pierwsze sa zamkniete drugie otwarte. Te pierwsze graja ciemniej i gesciej jednak mniej otwarcie i na mniejszej przestrzeni, drugie natomiast maja wiecej powietrza, przekaz jest bardziej otwarty i przestrzenny ale i bardziej "zwiewny".

 

HD 280 Pro sa tez mniej wrazliwe na sprzet niz DT 990 Pro. Osobiscie i subiektywnie stawiam DT 990 Pro wyzej. Z reszta, ogolnie wole sluchawki otwarte od zamknietych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak. Macie większe doswiadczenie. Będzie to podpięte pod zewnętrzną dźwiękówke M-audio Fast Track Pro. Niestety nie mam mozliwosci odsluchu.

Tzn moj znajomy miał hd 280 pro ale sluchalem ich kiedy byly podlaczone do nokii wiec tak czy siak zdania nie mam.

Generalnie krótko i rzeczowo. Pod tą dzwiękówke do elektroniki typu Balearic Trance. Co brać. I biorę i juz się wiecej nie rozczulamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał DT 990 Pro bez gwarancji - one się raczej nie psują (miałem już dwa egzemplarze tych słuchawek i spisywały się super)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze takie male pytanie czy dadzą radę pod tym fast trackiem? Czy niezbędnym będzie dokupienie wzmaka

To zalezy. Wiesz, wszystko jest wzgledne - dla jednej osoby dadza, dla innej nie. W moim odczuciu HD 280 Pro sa  latwiejsze do wysterowania i napedzenia, sa tez mniej wrazliwe na mankamenty zrodla. Przede wszystkim maja znosniejsza impedancja dla takiej integry oraz wiekszy SPL (102dB vs 96dB dla 990 Pro - to duza roznica). Nie oznacza to, ze Tobie nie beda sie podobac juz na takiej dziurce z karty muzycznej. Dla mnie 990 Pro tak samo z reszta jak i np. 880 Pro czy 770 - prosza sie o wzmacniacz a HD 280 Pro potrafia grac z dziurki - chociaz i tak rozwijaja skrzydla dopiero podpiete do solidnego wzmacniacza.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy hd 280 pro. Na plus ze są zamkniete wiec moge po nocach halasować, mają nizszą wartosc impedancji, lepiej je wysteruje z tego interfejsu no i będę miał gwarancję. A do tych trensów co ja tam produkuje mysle ze wystarczą w zupelnosci. Bo zaden ze mnie pro, chodz gdzies tam we mnie talent drzemie <skromny>.

Tak czy siak jeszcze się z tym prześpię.

Edytowane przez szoker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę w kwestii technicznej - DT 990 Pro na 100% zagrają wystarczająco głośno z fast trackiem. Najprawdopodobniej nie przekroczysz nawet połowy skali głośności bo będzie za głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o sama glosnosc, chodzi takze o wydajnosc pradowa samego wzmacniacza - czyli czy jest odpowiednio wysterowac przetworniki. Watpie by ta integra miala taka wydolnosc jak np. ten wzmak:

 

http://www.lake-peop...g&typ=3&nr=g100

 

Max. output level:    > 18.9 Veff in 600 ohms = 595 mW
       > 16.3 Veff in 240 ohms = 1107 mW
       > 13.2 Veff in 100 ohms = 1742 mW
       > 8.5 Veff in 40 ohms = 1806 mW
       > 3.5 Veff in 16 ohms = 765 mW 

 

DT 990 Pro w moim odczuciu to nie sa wcale takie proste sluchawki, HD 280 Pro na pewno sa latwiejsze.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wam bardzo. Od 3 dni testuję hd 280 pro. I jestem zaskoczony jak grają z dziurki z tej integry co mam w kompie. Zamowilem interfejs m-audio fast track pro i az boję się pomyslec co to będzie. Naprawdę jeszcze raz dziękuję.

Btw na początku bolała mnie glowa, nie wiem czy to od nacisku na skronie bo sluchawki mają spory docisk, czy tez od glosnosci, ale moje cialo chyba się przyzwyczaja bo juz jest coraz lepiej :)

 

100% zadowolenia.. Tylko cena ciut duza 450 z przesylką z gwarą na 2 lata. Gdyby kosztowały 400PLN to byłby miód. Ale takie rzeczy to tylko w erze..a napewno nie w polsce :)

Pozdrawiam serdecznie.

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności