Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja do przeczytania w pierwszym, listopadowym wydaniu "booM", który jest do ściągnięcia stąd:

 

Zapraszam do komentowania i zadawania pytań.

DSC07218.JPG

DSC07222.JPG

DSC07224.JPG

DSC07225.JPG

DSC07228.JPG

DSC07229.JPG

DSC07231.JPG

DSC07232.JPG

DSC07236.JPG

DSC07238.JPG

DSC07241.JPG

DSC07242.JPG

DSC07244.JPG

DSC07246.JPG

DSC07250.JPG

Edytowane przez Siekiera
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grają lepiej niż słuchawki nauszne do 200zł (jak SRH240, PX100-II,CAL i nie wiem co tam jeszcze słuchałem), ale to tylko zależy na czym komu zależy od słuchawek i to jak chce, by one grały (np SRH240 zbyt studyjne, PX100-II bardzo basowe, CAL nie w moim guście). I tyle mogę porównać, droższych nie słuchałem, ale są tacy co do HD555 je porównują spokojnie i tacy co stawiają je na półce obok Sennheiser IE8 (doków nie używam).

 

A charakterystyka? Lekko ocieplona, ale czy zgrają się z D2, tego Ci nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam jak działa to coś metalowe co wygląda jak rurka wygięta w romb? Z recki wnioskuję że to rodzaj klipsa do ubrania ale... jak to się sprawdza? Masz foto MX980 z tym czymś założonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam jak działa to coś metalowe co wygląda jak rurka wygięta w romb? Z recki wnioskuję że to rodzaj klipsa do ubrania ale... jak to się sprawdza? Masz foto MX980 z tym czymś założonym?

 

Ten klips, bo tak, to jest klips, przyczepiasz do kabla (z jednej strony jest rynienka na kabel), a ponieważ musi to byś w tej grubszej części (przed rozgałęźnikiem) to jest to mało praktyczne i często mi się zsuwał z ubrania. Zdjęcie jakieś dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Siekiera, jak chcesz, to mozesz wpasc do Sieradza :] Z tego co moge powiedziec po kilku dniach, to... MX980 graja neutralniej niz IE8 - dzwiek jest bardziej zbalansowany, gora jest sliczna, zakochalem sie... Oczywiscie nadal lubie IE8, z customowymi wkladkami izolacja jest nieporownywalna, no ale wiadomo, to jest dziedzina gdzie nie ma sensu porownywac pchelek do IEM-ow.

Coz, nie wiem na ile moja opinia jest miarodajna, bo wysokiej klasy pchelek nie mialem wcale, a te z ktorymi mialem do czynienia dosc dawno do wysokiej klasy nie aspirowaly :) Ale tak, MX980 nie graja jak pchelki, dzwiek ma mase, cialo, wcale nie czuc ze w uszach sa tylko pchelki...

 

Arthass, ZTCW to OMX od MX roznia sie tylko hakami, w srodku jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass, ZTCW to OMX od MX roznia sie tylko hakami, w srodku jest to samo.

 

Dzięki. Fajnie bo pchełki bez haczyków zwykle nie trzymają mi się w uszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dziwnego klipsa dodaję w końcu, jak zwykle na czas... Ogólnie jest on niepraktyczny, a kabel wypada.

 

Co do trzymania się w uchu to są to jedne z wygodniejszych pchelek jakie miałem, ale mam to szczęście, że z jednego ucha nie wypadają mi tylko Yuiny.

 

wkamil, nie podejrzewałem, że ktos jeszcze się na nie skusi z forumowiczów. Jak wrażenia?

Zdjęcie0271.jpg

Zdjęcie0274.jpg

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ostatnio po przygodzie z dokanałówkami znów szukam i chcę powrócić do pchełek. W oko wpadły mi m.in tutaj prezentowane MX980. Aktualnie posiadam iPod touch 3gen i do tego grajka szukam słuchawek. Mam kilka pytań

 

- czy pchełki te dobrze się zgrają z touchem 3gen? jak wiadomo touch gra raczej neutralnie/chłodno

- czy przez ten sztywny ozdobny element przy każdej ze słuchawek nie ma wrażenia dziwnego uczucia? Nie powoduje to dyskomfortu?

- zauważyłem, że mają coś w rodzaju pilota, czy to coś obsługuje funkcje jak piloty w słuchawkach apple? chodzi mi tu o zmianę utworów, głośności, itp..

- cena... najtaniej znalazłem na allegro 449zł Da się taniej?

 

ewentualnie, jeśli ktoś się orientuje to prosiłbym o polecenie innych fajnych pchełek. Rozważam też AKG319, ale mało o nich opinii w necie...

 

 

pzdr

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zauważyłem, że mają coś w rodzaju pilota, czy to coś obsługuje funkcje jak piloty w słuchawkach apple? chodzi mi tu o zmianę utworów, głośności, itp..

One bodaj analogowy potencjometr mają na kablu. Głośność zmienisz ale niezależnie od playera. Nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zauważyłem, że mają coś w rodzaju pilota, czy to coś obsługuje funkcje jak piloty w słuchawkach apple? chodzi mi tu o zmianę utworów, głośności, itp..

One bodaj analogowy potencjometr mają na kablu. Głośność zmienisz ale niezależnie od playera. Nic poza tym.

Ooo to trochę lipa, taki okrojony pilot nie jest mi potrzebny. Pewnie nie ma wersji bez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy pchełki te dobrze się zgrają z touchem 3gen? jak wiadomo touch gra raczej neutralnie/chłodno

Wyjść powinno lekko ciepłe granie, a czy to będzie Ci odpowiadać, nie wiem...

- czy przez ten sztywny ozdobny element przy każdej ze słuchawek nie ma wrażenia dziwnego uczucia? Nie powoduje to dyskomfortu?

Nie wiem o co chodzi, jak możesz zedytuj zdjęcie i wstaw je z zaznaczonym elementem o który chodzi.

- zauważyłem, że mają coś w rodzaju pilota, czy to coś obsługuje funkcje jak piloty w słuchawkach apple? chodzi mi tu o zmianę utworów, głośności, itp..

Jak wyżej, jest to regulacja głośności.

- cena... najtaniej znalazłem na allegro 449zł Da się taniej?

Jedynie używki na head-fi.org jak Ci się uda znaleźć, lub ebay bo w Polsce będzie je miało parę osób.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjść powinno lekko ciepłe granie, a czy to będzie Ci odpowiadać, nie wiem...

Chyba czegoś takiego właśnie szukam. Dokanałówki są niestety dla mnie przebasowione, dodatkowo powodują efekt nadmiernej izolocji od otoczenia - tak jakby uczucie zanurzenia w wodzie, a poza tym znaczniej szybciej męczą uszy. Oczywiście bassu też chciałbym zaznać w pchełkach, jednak nie może on dominować i być zbyt nachalny. Z drugiej strony przesadnie analitycznego i nijakiego brzmienia też bym nie chciał...

 

Nie wiem o co chodzi, jak możesz zedytuj zdjęcie i wstaw je z zaznaczonym elementem o który chodzi.

Chodzi mi o ten niebieski element, który oznaczyłem na niebiesko. Jest dosyć sporych rozmiarów i sprawia wrażenie jakby usztywniał czucie w uchu, nie jest zbyt ciężki?

pl.jpg

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjść powinno lekko ciepłe granie, a czy to będzie Ci odpowiadać, nie wiem...

Chyba czegoś takiego właśnie szukam. Dokanałówki są niestety dla mnie przebasowione, dodatkowo powodują efekt nadmiernej izolocji od otoczenia - tak jakby uczucie zanurzenia w wodzie, a poza tym znaczniej szybciej męczą uszy. Oczywiście bassu też chciałbym zaznać w pchełkach, jednak nie może on dominować i być zbyt nachalny. Z drugiej strony przesadnie analitycznego i nijakiego brzmienia też bym nie chciał...

 

Nie wiem o co chodzi, jak możesz zedytuj zdjęcie i wstaw je z zaznaczonym elementem o który chodzi.

Chodzi mi o ten niebieski element, który oznaczyłem na niebiesko. Jest dosyć sporych rozmiarów i sprawia wrażenie jakby usztywniał czucie w uchu, nie jest zbyt ciężki?

 

myślę że w takim razie nie słuchałeś Re-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten niebieski element, który oznaczyłem na niebiesko. Jest dosyć sporych rozmiarów i sprawia wrażenie jakby usztywniał czucie w uchu, nie jest zbyt ciężki?

Prócz walorów estetycznych pełni to też funkcję polepszenia dźwięku o którym pisałem w recenzji. Jest to system tuby, który ma poprawić bas, scenę, głębię. I w niczym nie przeszkadza, słuchawka nie jest ciężka i dzięki takiemu kształtowi świetnie wpasowuje się w ucho.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkamil

Zauważyłem, że masz te słuchawy i toucha. Jakie masz wrażenia z tego zestawu?

Siekiera dobrze to "przewidzial" kilka postow wyzej. Jest lekko cieplo, ale bas jest wyrazny, zywy i ma swoje uderzenie. Wysokie sa piekne i szczegolowe. Gitarki tez ine sa pozbawione drive'u. Okreslilbym je jako wyrownane i zbalansowane, wg mnie z taczka zgrywaja sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkamil

Zauważyłem, że masz te słuchawy i toucha. Jakie masz wrażenia z tego zestawu?

Siekiera dobrze to "przewidzial" kilka postow wyzej. Jest lekko cieplo, ale bas jest wyrazny, zywy i ma swoje uderzenie. Wysokie sa piekne i szczegolowe. Gitarki tez ine sa pozbawione drive'u. Okreslilbym je jako wyrownane i zbalansowane, wg mnie z taczka zgrywaja sie dobrze.

 

Ma się to wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności