Skocz do zawartości

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisywanie na dysku nie ma nic do jakości tekstur, tylko przyspiesza wgrywanie. Główna różnica między tymi konsolami to mocniejszy procesor i słabsza karta graficzna ps3 no i analogicznie xbox360 to lepsza karta, ale gorszy procesor. Generalnie mądrzejszego wyboru dokonał Microsoft o czym świadczy fakt, że większość gier dzielonych przez obie konsole lepiej wygląda na xboxie. Klocek wcale nie ma większych możliwości, ale jest bardziej przyjazny studiom tworzącym gry, a mało które wysilają się żeby wycisnąć pełnię możliwości ps3. Pełen potencjał ps3 pokazuje np. Uncharted 2 i 3, ale to exclusive.

Ja mam ps3, ale z tego względu, że zależało mi an exclusivach, a od gier, które lepiej wyglądałyby na klocku mam znacznie mocniejszego pc-eta. Dlatego jeśli chcesz mieć coś bardziej uniwersalanego weź Xboxa. Weź też pod uwagę kształt padów w obu konsolach i jak ci leża w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna, wbudowany moduł wifi i zmieniony układ chłodzenia (chyba z każdą edycją X'a był modyfikowany), a patrząc racjonalnie - brak różnicy :) Mam Jaspera od dobrych dwóch lat (dwóch i pół?), a wypuszczenie Slima przez M$ było w celu nahapania się kasiorą sprzedając ten sam sprzęt tylko w ładniejszym opakowaniu. Jakbym miał teraz wybierać co kupić, wolałbym xboxa z j-tag'iem :) Ewentualnie używanego jaspera niż nowego slima (chyba, że zależałoby mi na gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-tag czasem nie był banowany tak btw? pytam się z czystej ciekawości, bo nie wiem szczerze :) ukłąd chłodzenia to akurat najważniejsza rzecz, patrząc jak jest zbudowany zwłaszcza... Swoją drogą slimka jest też cichsza. Co rpawda teraz najbardziej z całęgo zestawu hałasuje... Zasilacz, bo ma wiatraczek.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A racja, j-tagi są banowane, kwestia gustu, jeżeli komuś zależy na Live (za który trzeba płacić, by móc grać multiplayer) to lepiej zakupić niebanowaną konsolę. Tutaj są opisane wszystkie odmiany Xbox 360: http://beta.ivc.no/wiki/index.php/Xbox_360_Revisions. Od Jaspera główną zmianą było wprowadzenie połączonego procesora CPU/GPU w technologii 45nm (Jasper posiada oddzielne procesory w 65nm).

Co do hałasu, najbardziej hałasuje napęd, a kto posiada napęd BenQ to wie o czym mówię. Na szczęście wprowadzone do Jasperów Lite-ony są stosunkowo ciche. Niemniej, zabierając się za grę miałem zwyczaj instalować ją na dysk i problem hałasującego Xboxa znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie możesz kupić tak naprawdę. Są zestawy, wiesz zdrapki takie. Tak samo jak pkt do kupowania różnych rzeczy. Choć na allegro, jedynie czego trzeba się wystrzegać do kupowania kont. Niby można wtedy kupić itp na swoje konto i usunąć, ale Microsoft od jakiegoś czasu banuje konta.

 

Tak apropo konsol, czekam na Silent Hill Collection Hd. Szkoda że 1 nie ma, chociażby tylko podbita rozdziałka, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności