Skocz do zawartości

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja grałem we wszystkie Gt i forzy - gt4 to nadal mistrzostwo i wolalbym ta część od GT5 i Forzy 3, ale juz Forza 4 jest na tym samym poziomie lub nawet wyżej. Pobaw sie troche w oba tytułu to pogadamy. Nie deklasuje całkiem ps3, ale sorry sony się nie popisało. Mam ps3 więc nie jest to kupa :) ale pora zobaczyć jej wady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadę po całej platformie.

 

Chciałbym mieć killzone na Xie wraz PSmove i gunem. :3

 

Ja mam duże łapy btw. Do kompa kupiłem Saitek Cyborg Rumble Gamepad. I jest on wyraźnie większy od xboxowego. Dla mnie Sixaxis to jakaś pierdółka jest. :P

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grafice nie szukam bajerków i detali, tylko realizmu, a GT5 naprawdę jest bardzo bliski rzeczywistości (przy widoku z wnętrza).

 

Grafika F4 kojarzy mi się najbardziej z TOCA Race Driver 3, tam też wszystko się tak plastikowo świeciło.

 

A dokładnie to puszczałem ten filmik:

 

http://trailers-ak.gametrailers.com/gt_vault/13354/gt_forza4_forza4vsgranturismo5_1280x720_3500_h32.mp4

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gt4 to zupelnie sie nie zgadzam. To byla swietna gra, ale w swoich czasach. Nie ma sensu zestawienie jej z 5. Pod zadnym wzgledem.

Co do f4 - mozliwe, dlatego opisalem moje wrazenia wzgledem 3, co wyraznie zaznaczylem. Wady gt5 wysmialem w moim poprzednim poscie. Mysle ze dosc widocznie. Przeczytaj prosze dokladnie posta, na ktorego odpowiadasz, zanim zaczniesz prowokowac zdaniami: "Pobaw sie troche w oba tytułu to pogadamy".

 

EDIT: co wiecej, bardzo dobrze jakby f4 okazala sie lepsza. yamauchi mialbym motywacje, aby odzyskac tron scigalek :D

Edytowane przez I60R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grafice nie szukam bajerków i detali, tylko realizmu, a GT5 naprawdę jest bardzo bliski rzeczywistości (przy widoku z wnętrza).

 

Grafika F4 kojarzy mi się najbardziej z TOCA Race Driver 3, tam też wszystko się tak plastikowo świeciło.

 

A dokładnie to puszczałem ten filmik:

 

http://trailers-ak.gametrailers.com/gt_vault/13354/gt_forza4_forza4vsgranturismo5_1280x720_3500_h32.mp4

 

 

grałeś czy oglądałeś filmiki? bo to jednak różnica. Jakie wnętrza auta? Ile ich jest? tylko te premium cars, reszta to czarne "nic". Ta samo auto o wiele lepiej wygląda na forza. Nie oszukujmy się, ale niektóre auta z gt5 to są jakby prosto z gt4 (ba, gt4 też było w hd- wersja japan i usa), wiem o czym mówię. Oszem, niektóre są dopracowane. Ale gdzie ta plastikowość w f4?

 

pozatym uncharted itp- no sry, a masz gears of war na ps? masz alan wake? masz fable? i wiele, wiele innych gier które są tylko na x. Nie ma sensu porównywać tytułów- bo to są exlusivy, a prawda jest taka że najlepiej mieć obydwie konsole. Nie dla grafiki, tylko gier.

 

co do pada- sorry, ale pad od ps3 jest dużo mniejszy od ps2 i przez to jest mało wygodny, dla mnie nawet bardzo.

Edytowane przez Azahiel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk Wodzu!!!

 

( a jednak dołożę jeszcze kapke: gdzie realizm? - obijanie sie o bandy bez utraty szybkości to realizm made in GT5? - w forza jedna pomyłka zachaczenie kołem o pobocze i koniec balu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek co masz na myśli mówiąć że ps3 ma gorszą grafike niż xbox? Nie do końca rozumiem to stwierdzenie szczerze mówiąc, a mam obydwie konsole jednocześnie podłączone do tego samego wyświetlacza. Masz na myśli jakieś konkretne tytuły czy ogólnie? Dla mnie w tych samych grach grafika jest identyczna (oczywiście zdarzają się wyjątki) natomiast takie gry jak Uncharted, wipeout HD, killzone itd pokazują powera ps3 bo na xboxie takiej grafiki nie widziałem.

 

Co do realizmu forza4 vs gt5 na kierownicy to jednak lepszy model jazdy posiada gt5 (pomimo skopanego modelu kolizji), ale forza daje więcej frajdy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakiej grze obijasz sie o bandy bez utraty predkosci :) chyba mialem pecha, bo prawie kazde takie odbicie a nawet zachaczenie konczylo sie strata i zupelnym wybiciem z rytmu. A w gt jak zlapie sie troche trawki kawalkiem tylnego kola wcale nie jest po zawodach i nie robimy baczkow, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek co masz na myśli mówiąć że ps3 ma gorszą grafike niż xbox? Nie do końca rozumiem to stwierdzenie szczerze mówiąc, a mam obydwie konsole jednocześnie podłączone do tego samego wyświetlacza. Masz na myśli jakieś konkretne tytuły czy ogólnie? Dla mnie w tych samych grach grafika jest identyczna (oczywiście zdarzają się wyjątki) natomiast takie gry jak Uncharted, wipeout HD, killzone itd pokazują powera ps3 bo na xboxie takiej grafiki nie widziałem.

 

Co do realizmu forza4 vs gt5 na kierownicy to jednak lepszy model jazdy posiada gt5 (pomimo skopanego modelu kolizji), ale forza daje więcej frajdy.

 

akurat, ps3 przegrywa graficznie jedynie tylko w jednym, jedynym aspekcie- AA. niczym więcej, xbox mimo że jest słabsza konsolą technologicznie i graficznie także, to nadrabia AA, ps3 bolą czasami krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko AA, ja na kompie mam wyłączone mimo że przeważnie mogą odpalić x8, x16.

 

 

Tylko? mimo wszystko dużo daje, zauważalną różnicę. Sony ofc robi w tym kierunku wiele rzeczy- pat****e gry i wprowadza taki filtr rozmycia jakby- działa on bardzo dobrze :)

 

na pc sprawa ma się zależnie od silnika też- dużo gier, nie wiem... dajmy dead space- mimo 800X600 wyglądała bardzo dobrze i bez aa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, DS na stałe jak by miało AA odpalone. Nie mogłem tego wyłączyć, bo cały czas miałem wrażenie skalowania mniejszej rozdzielczości gry do rozdzielczości monitora (Muszę mieć natywną, może być w uj brzydka, ale ma być piksel do piksela). Strasznie mnie to irytowało. :P

 

Mam lcdka w fullHD.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat, ps3 przegrywa graficznie jedynie tylko w jednym, jedynym aspekcie- AA. niczym więcej, xbox mimo że jest słabsza konsolą technologicznie i graficznie także, to nadrabia AA, ps3 bolą czasami krawędzie.

Sorry, ale teraz już w ogóle nie kumam o czym mówicie.

 

Naprawdę oglądałem bardzo wiele filmików i screenów PS vs X. I podstawową różnicą w grafice jest zwykle to, że PS ma przesadzony na maksa AA, którego często na X nie ma w ogóle, przez co X ma grafikę ostrą i szczegółową, a PS rozmazaną. Chyba patrzymy na cztery różne konsole w takim razie.

 

A grafika w GT5 jest naprawdę realniejsza i gadki Azahiela mnie nie przekonają, że jest inaczej, bo mam własny TV i własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem... Jednak, mówisz o filmikach. Nie masz dwóch konsol, nie porównujesz na bezpośrednio łeb w łeb. A co do gadki- zmień trochę stosunek ogólnie, bo gadamy luźno, a strasznie się spinasz z tym wszystkim i chcesz na siłę udowodnić swoją "wyższość".

 

ps. po za tym zapraszam do zajrzenia co w środku siedzi w konsoli :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się mnie, że podejmuję decyzję na podstawie filmiku, zamiast porównać łeb w łeb, to pytam, czy go w ogóle widziałes, bo tam jest właśnie łeb w łeb i można sobie porównać. Nie bardzo rozumiem, co więcej wniosłoby porównywanie na żywych konsolach. Grafika to grafika.

 

Pomijając już fakt, że w Forzie nie pojadę F1 choćbym się nie wiem jak spinał i to jest argument warty 10 innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do F1 wolę już realny symulator, a nie popierdółkę- tak samo jak symulator lotu niż nie wiem, np BF. Oglądałem filmik i mam zastrzeżenia- przede wszystkim do gammy- jest zupełnie różna jasność obrazu i to widać od razu. Porównując na tym samym tv- bezpośrednio jedno obok drugiego- nie ma aż takiego skoku jasności- nie wiem z czego to wynika. Co nie zmienia faktu, że aut które ładnie wyglądają w środku w gt5- jest niewiele. Przykro mi ale te premium cars jedynie dobrze wyglądają, a mimo to cienie (np. drzew) na masce, z widoku od środka są kanciaste. I żeby nie było- nie demonizuje w żaden sposób GT5 ani nie chwale F4. Mimo wszystko target gier jest ciupę inny. Dla mnie na przykład GT5 jest "wolny". W sensie nie czuję emocji, grając w to. A przecież mam porównanie, bo jeżdżę autem. W F4 trochę bardziej czuję to, ale to dalej nie to. Każdy z tych ścigałek, ma swoje zalety jak i zarówno wady. Tak jak same konsole a co do pytania- co więcej by wniosły. To takie trochę, jak oglądanie zdjęć, na nieskalibrowanym monitorze niby okey, ale zamiast zdjęcie być czarno-białe, jest szaro-szare albo jak u nas z dźwiękiem- mimo że są recenzje, to jednak czasami słyszysz zupełnie co innego.

 

ps. efekty pogodowe, cykl dnia/nocy jest na niewielu trasach, też niestety, a szkoda.

Edytowane przez WojtekC
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry,Mathu ale przykłady gier które podałeś to śmiech na sali. Nie wymieniłeś w ogóle gier ekskluzywnych dla X. To, że nie lubisz Gearsów czy Halo to mnie i innych czytających ten temat obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Krytykujesz Xboxa, nie podajesz nawet konkretnych argumentów bo to co jest na filmiku Gametrailers a rzeczywistość jest inna. Podajesz takie rzeczy jak bolid F1, a zapominasz, że w większości samochodów w GT nie ma deski rozdzielczej. Moim zdaniem są to rzeczy wręcz podstawowe. Mogli dać 600-700 fur i zrobić je na maxa, by wszystkie miały jednolite zniszczenia i jakość wykonania.

 

Dla mnie na przykład GT5 jest "wolny". W sensie nie czuję emocji, grając w to.

 

Zgadzam się w 100%, sam ostatnio się zdziwiłem jak jechałem 170 Audi RS 6 jak konsola była wystawiona w Euro Rtv.

 

Moim zdaniem Xbox i Ps3 są na pdobnym poziomie jeśli chodzi o gry. Dużo ludzi, cały czas wspomina tylko 3-4 gry na xboxa. Tymczasem jest ich znacznie więcej, dużo ludzi zapomina o naprawdę ciekawych ekskluzywnych grach z lat 2005-2007. Ich wygląd nie zawsze może równać się obecnym tytułom, ale są grywalne i o to chyba chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry,Mathu ale przykłady gier które podałeś to śmiech na sali. Nie wymieniłeś w ogóle gier ekskluzywnych dla X. To, że nie lubisz Gearsów czy Halo to mnie i innych czytających ten temat obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Krytykujesz Xboxa, nie podajesz nawet konkretnych argumentów bo to co jest na filmiku Gametrailers a rzeczywistość jest inna. Podajesz takie rzeczy jak bolid F1, a zapominasz, że w większości samochodów w GT nie ma deski rozdzielczej. Moim zdaniem są to rzeczy wręcz podstawowe. Mogli dać 600-700 fur i zrobić je na maxa, by wszystkie miały jednolite zniszczenia i jakość wykonania.

Ale to nie zmienia faktu, że tylko w GT5 pojedziesz tak:

 

 

Pokaż po prostu filmik z Forzy, na którym jest takie wrażenie prędkości. Ja nie widziałem, a oglądałem wiele filmików na YT.

 

Mogę mieć nawet 10 samochodów z maską - zwisa mi to i powiewa. W demko Live For Speed grałem przez wiele miesięcy, chociaż były tam tylko trzy samochody. Bo wrażenie było realne do bólu.

 

Moim zdaniem Xbox i Ps3 są na pdobnym poziomie jeśli chodzi o gry. Dużo ludzi, cały czas wspomina tylko 3-4 gry na xboxa. Tymczasem jest ich znacznie więcej, dużo ludzi zapomina o naprawdę ciekawych ekskluzywnych grach z lat 2005-2007. Ich wygląd nie zawsze może równać się obecnym tytułom, ale są grywalne i o to chyba chodzi.

Nie wymieniam, bo mnie nie interesują. Jakby mnie interesowały, to może bym kupił klocka. Czytałem listy eksów dla obu konsol na Wikipedii i wszystkim się przyglądałem. Przypominam, że jeszcze nic nie zamówiłem. Dlatego jestem obiektywny.

 

"Krytykujesz Xboxa, nie podajesz nawet konkretnych argumentów"

 

Napisałem że PS3 ma lepsze eksy i już, i zdania nie zmienię. Możesz się napinać, a i tak to nic nie da. Już dla samego God Of War wolałbym PS3. Halo i Gearsy to gry sprofilowane pod amerykańskich nastolatków, co mnie dodatkowo odrzuca. K3 jest super, a dodatkowo ma powalające wsparcie dla Move (chociaż z tym jest bida na PS, bo tytułów jest bardzo mało).

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mathu, gdybyś był z Łodzi załatwiłbym ci Xa na dwa tygodnie i pożyczył kilka gier. Ciekawe co byś mówił po dwóch tygodniach.

 

Miałem jako pierwsza konsole Snesa, Saturn, Szarak, N64 równolegle z szarym cudem, potem ps2 i nie było dla mnie nic lepszego niż Sony. Kocham wspominać nasiadówki z kolegami w pierwsze GT. Niestety nie będę na siłę lubił danej gry. Nowe GT jest cienkie, nudne, a już akcje z puszczaniem kierowcy wyszkolonego i tylko patrzenie jak on jeździ to przegięcie. Po wygraniu przez niego 3-4 wyścigów nie musisz robić nic, a to ok 1/4 samego GT. Najwięcej przyjemności sprawiają licencje dla mnie to sedno tej gry. Kolizje do bani, uszkodzenia do bani, model jazdy pozwalający na ścinanie zakrętów i odbijanie od band lub przeciwników - choć tu sie sporo zmienia jak to i owo wyłączymy. Dla mnie to średniak 7, w nową Forzze grałem krótko do tej pory trzy podejścia po ok 2h, ale gra wciąga od początku zassysa. Po tak krótkim czasie dałbym jej 9 pkt, wg skali PSXExtreme. : ) Samo w sobie Ps3 na pewno nie jest złym sprzętem, ale wiele aspektów jest niewykorzystanych dobrze. Online kto pobawi sie na x tym trybem nie przełknie tego co jest na chlebaku. Move porażka, zabawa z dildo... kinect tez nie jest fajnie ale znacznie lepiej. Dlaczego mam więc PS3, która chce sprzedać i wrócić do 360tki? Dla takich tytułów jak MGS, Demon Soul, Dark Soul, Ico w packu...to te tak na szybko z pamięci, ale jest więcej na mojej liście "must have" : ) Gorzej bo na Xie jest Halo, Gersy, Alan i tez prawie tyle samo tytułów tylko na tą konsole co na sony. Najlepiej mieć dwie albo i trzy, bo wii ma masę miodu w sobie.

 

Jeszcze jedno, Mathu to tylko imitacja formuły 1, odpal sobie prawdziwą F1 2011!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tradycyjnie wypowiem sie w stylu.

 

mam x360, mam i ps3

 

mam takze nowego PC z prockiem i-5 2600K, 8 GB ramu

 

moge wiec sie wypowiedziec....

 

gram na wszystkich platformach i jakos nie mam zmartwien co jest lepsze.

 

jesli chodzi o czas co jest najczesciej odpalone to wygrywa x360 - ale tylko dlatego, ze mam na niego najwiecej gier.

 

jak mam ochote popykac w killzona czy uncharted to odpalam ps3

 

Pecet ma takze sporo do powiedzenia - czasami dobrze jest miec w reku myszke.

 

natomiast wyscigi samochodowe - tutaj x360 kuleje z kierownicami. ale forza to jednak udana seria.

 

zmordowalem takze w calosci shifta 1 i shifta 2 na padzie. szczegolnie shift 2 na padzie byl praktycznie niesterowny w klasach samochodow od A do GT1. przydalaby sie wiec kierownica a o taka na xboxa trudno jest.

 

tu ps3 z G27 / G25 ma przewage.

 

co do gearsow of war na x360. przeszedlem wszystkie czesci na wszystkich poziomach. jak ktos lubi strzelanki to swietna zabawa, duzy plus dla xboxa.

 

a teraz koncowy werdykt: PC = PS3 = X360. nie ma zwyciezcy, nie ma przegranego. przegrywaja tylko te osobniki co tego nie sa w stanie zrozumiec.

 

inna sprawa, ze jak komus zalezy na konkretnym tytule. wtedy wybiera sie konsole pod danego exclusiva i sprawa jest prosta.

 

ktos woli halo / gow inny killzona i nie ma co sie tutaj zapieniac.

 

najwiekszym minusem obu konsol sa wyzsze ceny gier niz w wersji PC. to jest niesprawiedliwe dojenie konsolowcow - jednych i drugich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komp do żółwi też nie należy jednak do grania nie często go używam. Brak miejsca w domu aby wygodnie grać. Ceny gier na konsole to koszmar, gdyby zrównać je do PC, ach marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niekoniecznie, popatrzcie np. na cenę Deusa - na konsolach zjechała już z 200 zł na 80 zeta i jest to mniej, niż na PC.

 

W ogóle nie jest tak, że ceny gier na konsole są wyższe - po prostu w Polsce ceny gier na PC są sztucznie zaniżone. Na świecie normalną ceną za nowość na PC jest 50 USD/50 EUR i nasi wydawcy też będą do tego dążyć. Np. Skyrim na PC wyszedł u nas po 110 zł, ale na świecie kosztuje tyle samo, co na konsolach. Na PC podstawową przewagą jest Steam i jego promocje (np. dziś do wieczora Fallout New Vegas za 20 zł). Ale z drugiej strony, na konsolach można kupić używki i sprzedawać gry, a na Steamie to niemożliwe.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności