Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

raczej rzadko będę grał w multi, ale jak się zdarzy, to przynajmniej nie będę musiał płacić. chociaż patrzę teraz na ceny używek ps3, ps4 oraz to, że FC Primal i Wasteland nie wyszły na poprzednią generację i mam zagwozdkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypowiem się od drugiej strony - od strony PS3.

Żeby nie było - X360 miałem jakoś rok lub dwa po tym jak wyszedł. Miło wspominam te konsolkę, jednak to ostatecznie skłoniłem się ku PS3, głównie dzięki grom na wyłączność.

Xbox'a sprzedałem po tym jak dostałem bana za granie na piratach na multi (aż mnie podkusiło raz odpalić Guitar Hero 5 :(), co skutecznie uniemożliwiło mi instalację gier - takie były wówczas "kary" (nomen omen jak sprzedałem konsolkę to miesiąc później wyszedł jakiś super-duper patch, który można było zainstalować z pena - usuwał on właśnie blokadę instalacji gier, wszystko oficjalnie ofc!).

Obecna i poprzednia generacja konsol to tylko różnice w grach i w padzie. Graficznie nie przypominam sobie jakiś wielkich rewolucji, oczywiście w grach multiplatformowych. Ogrywałem te same tytuły na X360, a po jakimś czasie grałem w nie na PS3. Różnicy nie widziałem, a jakieś symboliczne detale po którejkolwiek stronie i tak nie zadecydują o kupnie konsoli. Gamepad - jak kto woli, Xboxowy był wygodny, ale PS3 też ma wygodnego pada - osobiście wolę większe gałki analogowe z ps3 i umiejscowienie ich na w tej samej linii - po prostu na dłuższą metę dla mnie jest to wygodniejsze. Aczkolwiek to najwięcej FPSów na multi ogrywałem na X360 i w takiego TF2 byłem całkiem dobrym snajperem ;)

Niech gry same się obronią! Gears of War, ikoniczna gra X360 to bardzo świetny shooter, którego brakuje mi na PS3. Wprowadził tyle fajnych rozwiązań, z których potem wszelkie podobne gatunki czerpały garściami. Halo kompletnie do mnie nie przemawiało i dalej przy tym trwam. Więcej grzechów nie pamiętam. Wiem, że Alan Wake wyszedł na X360, a szkoda, bo chciałem go ograć na konsolce. Nie wiem czy X360 ma jeszcze jakieś w miarę ciekawe exclusivy, bo nie zdążyłem się z tą konsolą tak obeznać jak z PS3. A przepraszam - jedyna część (i pewnie ostatnia w ogóle ;( ) Tenchu wyszła na X360 (Tenchu Z).

Jeśli chodzi o PS3 - mnie przede wszystkim przekonał do jej kupna MGS i jego czwarta część. Jestem konsolowcem-tradycjonalistą, który jeszcze pamięta czasy, w których dana seria gier była przypisana do jednej konsoli. Żałuję, ze tylko Nintendo w dalszym ciągu idzie tą drogą, bo jak widzę Tekkena 7 na PC/XO to mnie coś w sercu kłuje. Nie będę rozpisywał się o grach, które są tylko na PS3 - wspomnę o fajnych tytułach console-only, które miałem okazję ogrywać. Tam, gdzie gra będzie exem na ps3 to zaznaczę to odpowiednio.

Kilka gier, które warto zagrać, a nie zagrasz w nie na PC:

Wet, inFamous 2, Beyond: Two Souls/Heavy rain, MGS4, MGS:HD Collection, God Of War (na ps3 wyszły 2 części + 4 remastery), Dante's Inferno, Demon's Souls, Little Big Planet (seria), Uncharted 2 i 3 (jedynka to najbardziej irytująca gra ever), Bayonetta, seria Skate (polecam jedynkę), Red Dead Redemtpion, może jakiś Ratchet and Clank, Guitar Hero, Sports Champions 1 i 2 (ps move)The Last of Us, pełno innych gier, które być może Ci się spodobały gdzieś na filmikach.

Co do cen gier - zauważyłem, że tytuły "Console-only" są droższe na PS3, być może przez to, że X'a można było dosyć szybko przerobić i w miarę tanio grać. Piszę z doświadczenia, troszkę na te płyty wydałem :)

 

@Edit: 

Multi jest prawie martwe na ps3, w Demon's Souls jeszcze rok/dwa temu można było trafić na jakiś sojuszników, teraz to gra w to garstka osób. Wszelkie gry typu CoD, AC czy cokolwiek co wychodzi co rok/dwa - po wyjściu nowej gry stara jest porzucana. W takie LBP to gra też z garstka osób, a połączyć się z kimś, kto jeszcze będzie relatywnie blisko Polski to już w ogóle cud.

Edytowane przez liquid_mack
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia generacja byla o tyle smieszna ze pierwsze 18 miesiecy ps3 to byla pustynia. Zero sensownych gier, pamieta ktos jeszcze jakimi killerami mialo byc Lair i Haze a co z tego wyszlo? ;) Xbox za to sypal exclusivami jak z rekawa. Sytuacja za to zmienila sie pod koniec generacji kiedy to przez ostatni rok xbox mial dodatki do call of duty wczesniej a ps3 mialo np the last of us :) xboxa360 kupilem w 2007 z miesiac pomierze a ps3 jakis rok pozniej. Ps4 kupilem tez na premiere a xbox one do tej pory nie widze sensu zakupu bo tam juz wiecej rodzajow padow jest niz exclusivow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Moim zdaniem nikt nie oleje 60 milionow zwyklych ps4 i jesli nie masz zamiaru kupowac telewizora 4k to pro praktycznie nic nie daje ale co bedzie za rok to wrozenie z fusow. Inna rzecz ze nie zdziwilbym sie jak by kolejne playstation wyszlo za 2-3 lata wiec jakos strasznie w przyszlosc nie ma co patrzec bo sie bedzie generacja konczyc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta. Masz większy budżet to kupujesz Pro, a jak masz przez tydzień jeść gruz to daruj sobie i weź Slima, jeśli wejście optyczne do dźwięku nie jest Ci potrzebne, w końcu jest jeszcze HDMI. Dobry TV z HDR (np. Samsung k7000, który obraz ma kosmiczny, tylko lubi się obudowa rozklejać XD) i 4k + Pro to zupełnie nowe doznania jeśli chodzi o warstwę wizualną gier. Wg mnie za dwa lata wyjdzie PS5, więc jak ktoś oszczędza specjalnie na Prosa i ma ograniczony budżet to brałbym slima, ewentualnie zwykłą PS4 wersje 1216.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpio chyba nie taki straszny jak go malowali.

 

CPU: 8-rdzeniowy zmodyfikowany procesor AMD o taktowaniu 2.3 Ghz 
GPU: 40 jednostek o taktowaniu 1172 Mhz 
RAM: 12 GB GDDR5 
Przepustowość pamięci: 326 GB/s 

 

Project Scorpio - 6 TF 
PlayStation 4 Pro - 4,2 TF 
PlayStation 4 - 1,84 TF 
Xbox One - 1,31 TF 
Nintendo Switch - 1 TF 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem posuniec microsoftu. Wypuszcza scorpio pod koniec roku sprzet ktory bedzie wstrzymywany przez pierwszego one bo przeciez wszystkie gry musza dzialac na wszystkim. Wystarczy ze sony w okolicach premiery scorpio zapowie ps5 ktore bedzie mocniejsze i wyjdzie rok pozniej oraz nie bedzie wstrzymywane przez ps4 bo to bedzie nowa generacja. Krotko mowiac microsoft znowu bedzie do tylu. 

 

Swoja droga takie zapowiedzi nowej konsoli to kompletna klapa. Suche dane bez zdjec i bez gier to se moga wsadzic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adikadik napisał:

Moj Mlody w Minecraft :)

 

W minecrafta nie lepiej jest grać na PC? :P

Na padzie pewnie dosyć ciężko się gra w tą grę :)

45 minut temu, adikadik napisał:

Moj Mlody w Minecraft :)

 

W minecrafta nie lepiej jest grać na PC? :P

Na padzie pewnie dosyć ciężko się gra w tą grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem grać w Minecrafta na konsoli, musiałbym poćwiczyć, bo słabo mi to szło :D . Ale widziałem na judupie jak ludzie całkiem sprawnie radzą sobie ze sterowaniem. Jeszcze o tyle fajnie tam jest, że menu do tworzenia przedmiotów jest trochę łatwiejsze jak na pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś by chciał w coś pograć albo porobić trofki to można mnie dodać do znajomków. Headseta raczej nie używam, bo mi nie chce gadać jak gram :P

 

Moje id: NISZCZYCIELE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności