Skocz do zawartości

Nano 6g


milosz191

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy model iPoda nano to jedna wielka niespodzianka, całkiem nowy wygląd , odejście od tradycyjnego „kóleczka”. Jak się sprawdza? Korzystam z niego na co dzień już prawie miesiąc więc najwyższy czas żeby coś napisać.

 

 

Pudełko:

Ipod przyjechał do mnie w zadziwiająco malej przezroczystej plastikowej kostce. W tak małym pudelku zmieściły się:

Standartowe słuchawki Apple bez mikrofonu i pilota

Kabel usb o długości aż 1,5 m

Naprawdę mini instrukcja

Odtwarzacz

 

Wygląd i obsługa:

Sam odtwarzacz jest naprawdę malutki. Poprzedni model w dotyku sprawiał uczucie jakby był grubości kartki papieru. Nowy model nie sprawia już takiego wrażenia mimo że z klipsem ma tylko 7mm grubości. Jest prostokątem o wymiarach około 40mm x 35mm. Na dole jest standardowe wyjście jack 3,5mm i 40 pinowy dock taki jak w poprzednich iPodach. Natomiast na gorze znajdują się wszystkie przyciski których jest aż... 3: głośniej, ciszej i hold. Jedyna rzeczą do której mogę się przyczepić jest brak przycisków do przełączania utworów. Żeby pominąć utwór trzeba wyjąc odtwarzacz i go potrząsnąć bądź skorzystać z ekranu. Może wraz z następnymi wersjami oprogramowania Apple doda ta funkcje do przycisków glośniej\ciszej.

Wiekszość miejsca na przedniej części obudowy zajmuje ekran (około 30mm x 30mm) o rozdzielczości 240x240 pixeli. Mimo tak małych rozmiarów jest czytelny praktycznie pod każdym kątem, a dotyk powinien być przykładem dla innych, reaguje na każde dotkniecie bez najmniejszego opóźnienia. Jeszcze ani razu nie zdażyło mi się nie trafić w przycisk na ekranie. Może to bardziej kwestia intuicyjnego menu, które przypomina to z Toucha. niż samego ekranu. Przejdźmy zatem do menu.

Po włączeniu, a wlaściwie wybudzeniu z uśpienia(nano nie ma funkcji wyłączenia!!) ukazuje nam się menu 1 z 4 ekranów na którym możemy dowolnie ulożyć ikonki. Dzięki temu że na jednym ekranie mogą być maksymalnie 4 ikony nawet osoby z dużymi palcami nie będą miały problemów z przypadkowymi wciśnięciami. Menu jest naprawdę intuicyjne. Umożliwia sporą personalizacje dzięki zamianie miejsami ikonek. Mamy ikonki do takich funkcji jak:

 

Fitness:

Nano ma wbudowany czujnik nike fitness i potrafi sprawnie liczyć nasze kroki, spalone kalorie, a także wysyłać ja na nike+.

 

Zegar:

IPod zamienia się w elegancki zegarek ze stoperem i minutnikiem, niestety nie posiada funkcji alarmu.

 

Dyktafon:

Działa tylko kiedy podłączone są słuchawki z mikrofonem, raczej nie może być używany do nagrywania wykładow, ale do własnych notatek głosowych powinien być ok.

 

Zdjęcia:

Mimo tego ze są w zmniejszonej rozdzielczości wyglądają bardzo ładnie, Ogromne wrażenie sprawiają przejścia między zdjęciami podczas pokazu slajdów.

 

Radio:

Radio jest przeciętne, zasięg nie jest najlepszy ale za to blyskawicznie się stroi.

 

Odtwarzacz:

Utwory możemy segregować na kilka sposobów alfabetycznie wedlug wykonawcy, tytulu, albumu, gatunku lub kompozytora. Z okna odtwarzacza mamy dostep tylko do podstawowych funkcji: poprzedni następny i play. Kiedy "przesuniemy" ekran w prawo możemy przewinąć utwór w dowolne miejsce, włączyć odtwarzanie losowe i zapętlenie. Do bardziej zaawansowanych funkcji mamy dostęp tylko z okna ustawień. Kolejną rzeczą do której można by się przyczepić jest brak własnych ustawień korektora, jednak i bez tego nano gra... no właśnie jak? Przejdźmy zatem do dźwieku.

 

Dźwięk:

 

Ksc 75 + Nano 6G (by Azahiel)

 

Tutaj mamy do czynienia z średnicą która jest lekko cofnięta i troszkę zbita + ocieplona lekko. Jednak cały jej przekaz jest jak dla mnie świetny. Zawiera sporo szczegółów jak nie ich „kupę” Ja spokojnie wyłapywałem np. zasapanie się wokalisty czy błędy gitarowe. Wokale są bardzo fajnie, mnie urzekały w niektórych momentach. Są momentami dość intymne. Scena jest dosyć pokaźna, tyko brak jej trochę na głębokości. Jest szeroka, ale nie głęboka. Basu jest tutaj odpowiednia ilość- jest go tak akurat „+”. Posiada on fenomenalne zejście- sam Nano przełamuje chyba passe Taczki i ma naprawdę świetne zejście. Świetna faktura i świetny bas- naprawdę mnie to zaskoczyło tutaj. Wysokich jest odpowiednia ilość, trochę za dużo ich z ksc75- ale da się do tego przyzwyczaić. Przynajmniej nie skrzeczą i nie kłują nas a to najważniejsze. Jakościowo też są fajne, nie ma problemów ze szczegółami i talerze są bardzo naturalne.

 

K450 + Nano 6G (by Azahiel, zgadzam się w 100%)

 

Tutaj jest już bliżej. Scena jest mniejsza , ale i głębsza. Na pierwszy plan wychodzą nam gitarki, potem wokale gdzieś ta głębiej się pochowały. Separacja jest bardzo fajna i stoi także wysoko tutaj. Szczegółowość także jest na poziomie, mimo że sama średnica jest już dosyć ocieplona. Idąc dalej średnica brzmi dosyć naturalnie, wiadomo nastawiona jest na fun- ale jednak jest do dosyć neutralny fun. Wokale przez to sa bardzo naturalne i intymne zarazem. Postawiono tutaj dużo na szczegóły. Basu jest świetna ilość- jest go dużo, ale zapiera momentami dech w piersiach. Bardzo fajnie rozbrzmienia w tym połączeniu- zarówno niski jak i średni bas. Wysokich jest tutaj mniej, jednak nie tracą one nic. Są i szczegółowe i nie krwawią nam uszu. Jest ich po prostu mniej- co nie każdemu może się spodobać.

 

x1m +Nano 6G:

Mniejsza scena, wokale są bardzo wycofane w niektórych utworach giną pomiędzy instrumentami. Graja mniej energicznie niz k450 z wiekszą ilością basu, którego moim zdaniem w niektórych utworach jest zbyt dużo. Grają bardziej szczególowo, ale czasami potrafią sie pogubić i zlać w jeden wielki hałas, dzieje się to najczęsciej przy wysokich.

 

Podsumowując:

 

Zalety:

Rozmiary

Ekran

Dżwiek

Bateria

 

Wady:

Polska cena

Brak własnych ustawień korektora

Kilka małych wad wymienionych wyżej, które nie są na tyle poważne żeby je tu wymieniać

 

 

Nano 6g to świetny odtwarzacz mp3 dla tych którzy szukają małego playera z ekranem, niestety jego oficjalna polska cena jest trochę zbyt wysoka.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie ma zdjęć. trochę brakuje również wyraźniejszego zaznaczenia nagłówków, tekst trochę się zlewa...

 

a co do samego nano - za kilka dni będę mógł zweryfikować Twoją opinię i porównać ją do moich odczuć... zapowiada się bardzo ciekawie. moim zdaniem dobrze, że Apple zrezygnowało z korektora - jeśli miałby być taki, jaki do tej pory bywał w ich urządzeniach, to lepiej, że w ogóle go nie ma...

 

"Posiada on fenomenalne zejście" - ja chcę go już mieć! :)

Edytowane przez boryc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze, że Apple zrezygnowało z korektora - jeśli miałby być taki, jaki do tej pory bywał w ich urządzeniach, to lepiej, że w ogóle go nie ma...

 

Nano ma korektor, ale nie mozna wprowadzac swoich ustawien, tylko wybierac z listy juz gotowe

 

Dzieki za opinie, to moja pierwsza recenzja, mam nadzieje ze z kolejnymi bedzie lepiej:)

Edytowane przez milosz191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od glosnosci i od tego jak czesto rozswietlasz ekran. Jesli sobie po prostu cicho gra z wylaczonym ekranem to 24godziny powinien wytrzymac tak jak zapowiedzail Steve. Mi wystarcza na jakies 10 godzin. Ładuje go co 2,3 dni

Edytowane przez milosz191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie powiem- że to bardziej szczegółowy, z dobrym zejściem na basie Touch 2g. Ogólnie to ulepszony touch 2g- ale w każdym najmniejszym aspekcie jest od niego lepszy moim zdaniem.

hmmmm... faktycznie jest lepszy ten nano od taczki 2g? Bo chętnie bym zmienił odtwarzacz na mniejszy z jakością iPoda Touch 2g ;-D a jak będzie lepsze zejście to już naprawde suuuupeeeer ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanie jak wyglada sytuacja z uciągiem prądożernych słuchawek ? Głośno jest ? Są róznice w głośnosci ze sprowadzanymi ze stanów wersjami a tymi z eu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mocy tego nano - nie ma jej za wiele, o ile z dokanalowymi daje rade, to z nausznymi (sennki eh250) już nie bardzo, przy max volume nie jest zbyt głośno, czekam na hd380pro no i niemal pewny jestem że nano nie zdoła ich napędzić.. :(

pod względem dzwiękowym jest całkiem nieźle :)

 

mam jeszcze takie pytanie do posiadaczy nano - macie jakieś paski, coby użyć go jako zegarek ? z tego co się rozglądałem większość ma wyjść w polowie grudnia lub pod koniec, a z aktualnej oferty raczej nic interesującego nie widzę...

 

ps. a jakie było moje (negatywne) zaskoczenie gdy okazało się że nie odtwarza flac'ów... ehh ten apple....

Edytowane przez Tomeszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po konwersji na ALAC jakość nie spada w zasadzie.. różnica tylko ze alac zapisuje w max 48kHz/16bit a FLAC max do 96kHz/24bit, dla ucha w sluchawkach nie do uslyszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności