Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hard Rock, Rock z harmonijką ustną, lub folck rock. Jakie polecacie ze


Judas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kapele rockowe lub hard rockowe z lat 60-70 znam prawie wszystkie ale bardzo podoba mi się połaczęnie gitar a także harmonijki ustnej. Utwory mogą być zarówno dynamiczne, melodyjne, lub po prostu spokojne. Mam nadzieję że polecicie mi jakieś zespoły grające taką muzykę.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kapele z lat 60' -70' znasz prawie wszystkie to ciężko ci cokolwiek polecić rolleyes.gif

Neil Young.

Niezła płyta Neil Young & Crazy Horse - Rust never sleeps

Johnny Cash

Sporo "harmonijki ustnej" na pewno znajdziesz w szantach

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałem prawie wszystkie, sheeple myślałem że temat umarł patrzę a ktoś odpisał naprawdę wielkie dzięki. Nie słyszałem tych kapel ale z chęcią przesłucham, a już straciłem nadzieję że ktoś odpiszę.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie musi być harmonijka - to mogę polecić głównie poszczególne utwory. Black Sabbath - "The Wizard", Deep Purple - "Lazy"... Sporo niezłej harmonijki jest na wspólnej płycie Johna Mayalla i Erica Claptona "Bluesbreakers" (z 1966), ale to zapewne znasz.

Z Polski koniecznie posłuchaj zespołu Breakout (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) - przede wszystkim płyt "Blues" i "Karate" ze znakomitym Tadeuszem Trzcińskim na harmonijce. Poza tym oczywiście ś.p. Ryszard Skibiński z Kasą Chorych, przede wszystkim pośmiertna płyta: Ryszard "Skiba" Skibiński - "1951 - 1983"; muzyka instrumentalna z "mundharmonijką" w roli głównej. Skibiński udzielił się też na pierwszej płycie Martyny Jakubowicz "Maquillage" i ten album również polecam (świetna gitara Andrzeja Nowaka).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie dziwie się bo ta piosenka znalazła się w tej grze ! teraz często jak jakaś gra wychodzi to w soundtracku często znajduje się rise against :) dodam że jestem wielkim fanem rise against tak jak ich starego projektu ( 2000-2004) The killing tree, i starych zespołów tima Baxter i The honor system ( Baxter już lepszy ale honor system też ok ale on ma chyba tylko demo z piosenkami z timem :( )

 

w ogóle polecam przesłuhać ich wszystkie piosenki naprawde są świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie doszukałem się tam brzmienia harmonijki ale lubię wszystko co jest związane z rock, hard rock, heavy metal, glam rock, glam metal, thrash metal, death metal, rock adn roll, oczywiście mówię o dobrych zespołach. Pozdrawiam fanów tej muzy. Może rozwinie się jakiś fajny wątek zobaczymy ale będę musiał pewnie zmienić tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci nawet mi pasuje i poszukam większej ilości podobnych zespołów może coś jeszcze polecisz. Wiesz bardziej skłaniałem się ku muzyce z lat 60,70,80 wiesz dzisiejsza muzyka rockowa też jest spoko ale większa część zespołów jest według mnie do niczego ale idzie trafić na prawdziwe perełki.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczając trochę z tematu harmonijki mogę ci polecić kilka płytek, oczywiście nawiązujące do 60's 70's.

Dwie supergrupy :

 

Black Country Communion -Black country.

W składzie same supergwiazdy Glenn Hughes (Deep Purple,Black Sabbath).Joe Bonamassa.Jason Bonham (syn perkusisty Led Zeppelin)

 

Them Crooked Vultures

Josh Homme (Queens of the stone age) Dave Grohl (Foo Fighters) i supergwiazda Led Zeppelin ,John Paul Jones.

Jak dla mnie jedna z lepszych płyt ostatnich lat.

 

btw:

Jeszcze mój ostatni nabytek :

Jimi Hendrix - West Coast Seattle Boy 4CD's

Do tego mojego faworyta,mistrza gitary,podopieczny B.B Kinga

Joe Bonamassa cała dyskografia.Genialna płyta Blues Deluxe.

bcc.jpg

them_crooked_vultures-150_1259833075_M.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki, plus dla ciebie jeśli chce się wam wpisujcie wszystkie zespoły z tych lat, uwielbiam tą muzę.Jimi Hendrix to klasyka ale o tych wcześniejszych kapelach w twoim poście nie słyszałem, ale basistę Johna bez problemu kojarzę w końcu na basie wymiata i tyle, a co do syna Bonhama też słyszałem ale czy się zainteresowałem jego twórczością to nie powiem, ale jeśli syn wymiata tak samo jak ojciec to ta muzyka będzie miodem dla uszu. Szkoda że Bonham zmarł w taki głupi sposób. Kojarzycie Cozzy Powella, podobno chciał zastąpić Bonhama po jego śmierci, ale Led Zeppelin zawiesili działalność. Oczywiście nie powiem wam czy to prawda, mogą to być ludzkie spekulacje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zbaczając z tematu harmonijki :rolleyes::

Z nowych zespołów całkiem ciekawe jest The Brew. Grają (jak to koleżanka określiła) "jak Led Zeppelin Połączone z Jimim Hendrixem". Jako, że fanem ani jednego, ani drugiego nie jestem, powiem tylko, że na koncercie wypadli świetnie (choć nie miałem okazji przesłuchać ich nagrań studyjnych). Bardzo fajny Hard Rock wzorowany na lata 60/70te właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej jak chcesz takie piosenki jak tamte to polecam przesłuchaj wszystkie piosenki Ra i the killing tree tak dużo zespołów jest słabe ale te nie zależy też co kto lubi :) Tutaj link do jednej z najlepszych pioenek ra

tyrtuł Powstań - Stracona Generacja , super teksty maja min o tym żeby się nigdy nie podawać i patrzeć na innych i zwierzęta żeby walczyć o lepsze prawa żeby sobie pomagać itp itd super muj ulubiony zespół i niego praktycznie tylko słucham tzw Ra ,tkt ,baxter czasem też to samo też tim jest wokalista , the hornor system też tim ale jest back wokalistom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności