Skocz do zawartości

Jakie słuchawki do J3?


Diabolii

Rekomendowane odpowiedzi

Ale słuchając z hd595 głośność jest wystarczająca nawet żeby sobie posłuchać nieco głośniej. A co do doboru odpowiednich słuchawek, to mimo, że ma bardzo dobry eq to i tak lepiej wybrać takie, żeby korektorem lekko poprawić dźwięk a nie całkiem zmieniać, bo już wtedy nie będzie aż tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bardzo mocny. Nie piszcie takich rzeczy, bo potem ludzie podłączają do niego HD595.

30 mW na kanał to jest słaby grajek? Trudno znaleźć przynajmniej równie mocne odtwarzacze, a co dopiero mówić o mocniejszych.

 

Jednak wysoka moc wyjściowa nie świadczy o łatwości napędzenia takich słuchawek jak HD 595/598. Na sieci są publikowane wykresy impedancji od częstotliwości, z których można wywnioskować, że Sennki nie są zbyt łatwe do napędzenia (mimo małej wartości impedancji podanej w omach). Skoro sądzicie, że z byle Cowona pójdą słuchawki, do których majkel specjalnie projektował autorski wzmacniacz to wykazujecie się niezwykła naiwnością.

 

Z moich doświadczeń wynika, że podpięcie do J3 w miarę 'normalnych' słuchawek owocuje sporą mocą, dynamiką, brakiem problemów z napędzeniem i wysterowaniem. Pisząc 'normalnych' mam na myśli słuchawki typowo pod grajki portable, ewentualnie jakieś większe łatwo- napędzalne (bez zafalowanej charakterystyki impedancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Od niedawna posiadam Cowona J3 a teraz chcę kupić jakieś sensowne słuchawki. Na razie zastanawiam się nad Phonak Audeo i Sennheiser IE8. Wiem że oba te modele mają pozytywne opinie w sieci, ale zastanawiam się, czy warto dopłacić te 300 zł do IE8 ? Czy różnica w jakości dźwięku jest bardzo zauważalna między Audeo i IE8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna posiadam Cowona J3 a teraz chcę kupić jakieś sensowne słuchawki. Na razie zastanawiam się nad Phonak Audeo i Sennheiser IE8. Wiem że oba te modele mają pozytywne opinie w sieci, ale zastanawiam się, czy warto dopłacić te 300 zł do IE8 ? Czy różnica w jakości dźwięku jest bardzo zauważalna między Audeo i IE8 ?

 

nie ten dział- jest dział co kupić- załóż temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy dobrze zrozumialem, iz nie warto laczyc j3 z hd595? Wlasnie taka opcje rozwazalem po niezwykle dlugich poszukiwaniach najbardziej optymalnego rozwiazania(jakosc dzwieku + wyglad).

W połączeniue J3 z HD598 dźwięk był suchy i nieprzyjemny. Do playerów tylko słuchawki zamknięte.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

B2 kupiłem niedawno w podczas świątecznej promocji na mp4nation (~120$). Jeśli nawet po EQ nie spodoba mi się to połączenie to trzeba będzie zaoszczędzić trochę kasy na coś pokroju westone 3. Z czystej ciekawości zapytałem co sądzicie o takiej kombinacji, bo j3 jeszcze nie zamówiony, ale jeśli polecicie coś równie dobrego mogę rozważyć (około 32gb z dobrym EQ). Z testów, które robiłem u siebie na stacjonarnym z xonarem b2 grają bardzo fajnie wraz z shure olive, trochę płasko, ale myślę, że lekki EQ załatwi sprawę. Dlatego mile widziane opinie osób, które miały okazje słyszeć takie połączenie. Swoją drogą nie mam jakichś bardzo dużych wymagań, przez długi czas używałem t60+pl50 i po lekkim eq grało to całkiem dobrze. J3 to raczej taki player na kilka lat, a potem tylko zmiany słuchawek ewentualnie.

Edytowane przez Gamesiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie może się podobać, więc tu już sytuacja zależy od Twoich prywatnych preferencji. Na moją opinię ma również wpływ to, że ogólnie jakoś J3 nie przypadł mi szczególnie do gustu. B2-ki już bardziej, trzeba przyznać, że to całkiem przyjemne słuchawki, ale teraz jak je porównuję z Westonami 4 to wydają mi się być takie trochę bezpłciowe? W każdym razie mało wyraziste. Nie twierdzę, że to kiepskie słuchawki bo grają bardzo dobrze, nie mając porównania z czymś wyższym baardzo mi się podobały i dalej z resztą mi się podobają, ale już nie tak bardzo. Bo bas nie taki, a to go za mało, a góra za ostra... W każdym razie zestawienie J3+B2 może się podobać, ale polecam przesłuchać przez zakupem. Chociaż z drugiej strony, jeśli nastawiasz się na kupno jakichś jeszcze słuchawek w przyszłości, powiedzmy o innej charakterystyce brzmieniowej, aby uzupełnić zestaw - bierz B2 - posiadając J3 masz ten plus, że zawsze możesz brzmienie totalnie zmienić dzięki EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności