Skocz do zawartości

Panasonic RP-HJE120


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Miałem przyjemność posłuchać. Faktycznie w tej cenie super. Wygoda - nie ma takiego "zassania" jak w zwykłych dokanałówkach, a mimo tego trochę izolują i siedzą mocno w uszach. Co do brzmienia mam dwa zarzuty. Trochę upośledzona góra, a po drugie, mam wrażenie jakby nie schodziły najniżej, albo miały dziury w dole, bo na niektórych nagraniach aż dudnią, a na innych z niekoniecznie niższym basem jest go malutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ktoś może potwierdzić że w Careffourze obecnie te słuchawki kosztują mniej niż 30 zl ? Dziewczyna zgubiła na uczelni no i muszę jej kupić drugie , w Media są po 56 zł , w RTV 36 zł. Do carffoura mam prawie 30 km więc nie chciałbym na daremno jechać

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej powątpiewałem w jakość przewodu zastosowanego w HJE120. Teraz po paru miesiącach użytkowania z wielkim zdumieniem stwierdzam, że moje obawy były nieuzasadnione. Kabelek jest w stanie nietkniętym, jedyne co to szybko sztywnieje na zimnym powietrzu.

Zupełnie inną kwestią jest wygoda Panasoniców. One tak dopasowały się do mojego ucha (zwłaszcza na HEDach Thomsona), że teraz ono w zasadzie nie toleruje żadnych innych dokanałówek.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP-HJE120 miałem chyba rok temu,moje padły po ok 3 miesiącach.Mogłem reklamować ale ze kosztowały ok 20 kilka złotych to sobie odpuściłem .Każdy pisze o super wygodzie a mi akurat te słuchawki nie bardzo leżały w uszach i często wypadały .Dźwięk był przyzwoity jak na tą cenę ale wiadomo bez rewelacji ,kabel cienki ze słonościami do plątania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wygodniejszymi słuchawkami od HJE spotkałem się tylko raz, słuchawki dołączone do Lumii ;).

 

Ostatnio kupiłem Vivanco Black Walnut, grają zdecydowanie lepiej od HJE120, przy tym mając fajniejszą charakterystykę (przynajmniej na E2).

Polecam dla basolubów szukających tanich słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niezłą burzę wywołałem tą recenzją...

 

Po dwóch latach używania dodam tylko tyle, że kabelek jest nadal jak nowy.

Gwoli ścisłości - używam 120tek i 170tek więc zużycie się rozkłada.

 

W HJE170, oprócz lepszego dźwięku (głównie soprany), kabelek też jest lepszy.

Choć cieńszy od 120tek, jest miększy, nie pląta się i ma złocony wtyk.

170tki trudno teraz kupić, jakby ktoś chciał to u mnie w mieście, w sklepie są jeszcze (po 65zł).

 

A Kerfurowa cena na 120tki jest zachęcająca. Sam chyba wezmę jedne na zapas.

Tym razem czarne, i sprawdzę jedną teorię.

Mianowicie do 170tek gumki (czarne) są wyraźnie miększe niż białe w 120tkach.

Ciekawe czy twardość różni się w zależności od modelu, czy od koloru.

 

Jeszcze słowo o HJE180. Qrcze, krok w tył w każdym aspekcie. Kabelek sztywny, na zimnie robi się jak drut.

Dźwięk stłamszony, bas - hmm, jaki bas ?

Jak dla mnie niewypał.

 

Niedawno pojawił się model HJE140, podobno poprawiona wersja 120tek.

Może ktoś już je słuchał ? Recka jakaś...

Edytowane przez holdegron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Niedawno pojawił się model HJE140, podobno poprawiona wersja 120tek.

Może ktoś już je słuchał ? Recka jakaś...

 

Tyle tylko, że mają inną konstrukcję niż 120-tki. To typowe "korki" które, akurat dla mnie, nie sa wygodne.

 

BTW. Czy ktoś mógłby w kilku zdaniach porównac HJE120 do Vedii SRS300?

Edytowane przez Dusty_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych słuchawek - uważam, że absolutnie nie mają one startu do chińskich Dunków700 (!) z którymi przegrywają na każdym możliwym polu jeśli chodzi o dźwiek, ale również biorąc pod uwagę wygląd. Natomiast ergonomia (nie wylataja z uchów) oraz trwałość (to się dopiero okaże, ale tu podpieram się opiniami innych) zdecydowanie po stronie Panasów. Przy sprzecie towarzyszącym, jakim jest (notabene) zimny N2 jeszcze raz podkreślę - przesiadka z białych Dunków na czarne Panasy była wyjatkowo bolesna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie posiadam Awei ES800M, słucham głównie metalu, w chińczykach jest za dużo góry i wypadają mi z uszu, myślicie, że Panasy będą dobrym wyborem?

@EDIT prosiłbym jakiegoś moderatora o usunięcie tego posta

Edytowane przez Yoshikuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pojawił się model HJE140, podobno poprawiona wersja 120tek.

Może ktoś już je słuchał ? Recka jakaś...

 

Tyle tylko, że mają inną konstrukcję niż 120-tki. To typowe "korki" które, akurat dla mnie, nie sa wygodne.

 

BTW. Czy ktoś mógłby w kilku zdaniach porównac HJE120 do Vedii SRS300?

Witaj,

powiem Ci tak, srs 300 to pchełki więc porównanie jest średnie. Miałem srs200 i miałem srs300, jestem wielkim fanem dwusetek! (Jak już kupiłem inne słuchawy, to nawet zrobiłem recabling srs200 :P pewnie mnie wszyscy wyśmieją, ale użyłem kabla od senków hd202, ale kiedyś o tym może napiszę i wrzucę zdjęcia, jeśli ktoś się chce pośmiać :P) SRS są świetne a jak na pchły grają bardzo dobrze (biorąc też pod uwagę cenę). Ale nadal są to pchełki. Nigdy nie byłem przekonany do doków (nigdy! mówiłem, że nie kupię), bo mi wypadały, bo uwierały, jednym słowem nie pasowały mi w ch.., były bardzo niewygodne dla moich uszu. Panasy oprócz tego, że kładą vedie na łopaty dzwiękiem (120 są dokami więc różnica musi być) są tak samo wygodne i niemęczące, że zapominam, iż mam je w uszch. Dzwięk jak za tę cene jest bardzo dobry. Wzywam Wszystkich użytkowników pchełek, przeciwników doków, do przetestowania. Za 30 zł to prezent od Panasonika :) Jestem bardzo zadowolony. Jakość do której można mieć zastrzeżenia jest złudna. Używam rok, nie martwie się o nie i nic im się nie dzieje, na zmianę używam 170 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności