Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Panasonic RP-HJE120


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za pomoc :)

dla mnie właśnie 120 są mega wygodne, nie lubię, jak mi sluchawki wchodzą głęboko w kanał

170 to chyba będzie mój kolejny zakup

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Marcel1609 miał ES18, więc do niego bij.

 

Muszę stwierdzić, że te słuchawki są fantastyczne :) kupiłem je sobie "na podróż" i naprawdę mnie oczarowały. Mają fajny basik, średnica nie ucieka, a wysokie nie syczą. Kabelek mógłby być trochę bardziej solidny, lecz może przetrwa trochę czasu. Jak za 30 zł, to szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerywa teraz w jacku.

 

Mam je właśnie, dostałem hmm, w prezencie, bo kupiłem jej nowe. I muszę przyznać, że jak na 36 złotych gra to bardzo ciekawie... ;) Zrobię coś z tymi uszkodzonymi i będę testował, a może sobie zostawię...

 

Edit:

Fajne te doki. Można je śmiało polecać. Jeśli wyższe modele nie poszły w innym kierunku może być jeszcze lepiej. Jak dla mnie HJE120, w porównaniu do SHH9700 przegrywają, ponieważ te drugie zdają się mieć więcej powietrza i ładniej wybrzmiewającą górę - jest jej trochę więcej, w HJE słychać większą dominację basu. Ale nie jest źle, mógłbym ich spokojnie używać z satysfakcją na codzień. Polecam! :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak myslicie, lepsze niz ep630 na rower?

Slucham glownie rapu, ewentualnie czasem rocka. A od sluchawek wymagam bardziej jakosci wykonania niz jakosci dzwieku. (ale nie chce zeby graly jak kupa). No i podczas jazdy wolalbym slyszec muzyke a nie wiatr i szum powietrza.

 

Mam 60zl do przeznaczenia.

 

p.s A moze Mee m2, lepsze od tytułowych panasonica?

Edytowane przez szeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to nazwać odtarzaczem bo muzyki słucham z telefonu (xperia x8 + PowerAmp z dosyć doobrym EQ dla Androida.

 

Waham się pomiędzy m2 a hje120. Te drugie są troche tansze wiec nieco obawiam o jakosc wykonania.

 

P.S Mam nadzieje ze ani w jednych ani w drugich nie grozi mi sytuacja ze bede slyszeć jedynie wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hje jednak trochę widać, że przyoszczędzili trochę na jakości materiałów. Kabelek (szczególnie jego mocowanie w słuchawce) jest raczej dosyć niskich lotów.

Z kolei odcinanie się od dźwięków zewnętrznych przy jeździe na rowerze to zdecydowanie nie jest zbyt rozsądny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama używa Panasoniców ze swoją X8 dojeżdżając do pracy. Ogólnie, to Xperia gra kupowato, więc nie ma sensu pchać do niej lepszych słuchawek.

 

Słuchawki te mają niezaprzeczalnie wysoki value pod względem dźwięku, niestety producent gdzieś musiał zaoszczędzić, więc wykonanie trochę kuleje (lecz czego się spodziewać po słuchawkach za 30 zł?). Kabelek jest dosyć cienki i sztywnieje. Efekt mikrofonowy jest jak dla mnie bardzo duży, lecz wiatr nie świszczy mocno w uszach. Nie izolują jakoś wybtnie, jednakże ja bałbym się trochę jeździć w nich na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej nie słucham na maksymalnej głośności, czasem też tylko na jednej słuchawce gdy jadę za znajomymi, myślę jednak, że ze względu na jakoś wykonanie wybiorę m2. Audiofeelem nie jestem, więc mam nadzieję, że mi wystarczą, hje120 w sumie też mi się podobają, ale jednak tak jak pisałem, zależy mi na jakości wykonania i na tym, żeby po miesiącu się nie rozleciały.

Edytowane przez szeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj, bardzo fajne słuchawki. Wygrzewaliście je? Jak tak to ile?

 

Zamierzam kupić właśnie ten model słuchawek i mam pytanie, czy faktycznie konieczne jest ich wygrzewanie?

Nic się nie stanie, gdy bez wygrzewanie zacznę z nich normalnie korzystać?

Jak jest naprawdę z jakością kabla?

Jak poznać ile jest dodanych do opakowania kompletów gumek? kupować będę w Carrefour, pakowane w blister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem o przypadkach zgonu po odsluchu niewygrzanych, ale miejmy nadzieje ze Tobie nic sie nie stanie. Dobrym sposobem na sprawdzenie ilosci gumek, jest policzenie ich. Ew wstaw zdjecie opakowania, to ktos wyreczy Cie w tym przedsiewzieciu ;)

 

Btw, gumek powinno byc 6, a wygrzewanie zbyt wiele nie wnosi, od razu graja dosyc przyjemnie ;)

Edytowane przez plaskacz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie wstawię ,gdyż bym musiał je zrobić w sklepie, a więc sam policzę ,ile jest tych gumek.

Skoro 6 gumek, to znaczy ,że razem trzy komplety, jeden założony na słuchawki przez producenta + dwa komplety dodatkowe, chyba dobrze zrozumiałem?

Z tym wygrzewaniem czytałem, że czym dłużej będzie się słuchać muzyki, tym lepiej będą grały ;) czyli z biegiem czasu, same się wygrzeją.

Edytowane przez Cage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie wstawię ,gdyż bym musiał je zrobić w sklepie, a więc sam policzę ,ile jest tych gumek.

Skoro 6 gumek, to znaczy ,że razem trzy komplety, jeden założony na słuchawki przez producenta + dwa komplety dodatkowe, chyba dobrze zrozumiałem?

Z tym wygrzewaniem czytałem, że czym dłużej będzie się słuchać muzyki, tym lepiej będą grały ;) czyli z biegiem czasu, same się wygrzeją.

dokładnie tak, nie trzeba żadnych rytuałów odstawiać, po prostu ciesz się muzyką ;)

 

co do tipsów: tak, jedne założone + 2 dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do tipsów: tak, jedne założone + 2 dodatkowe.

 

Dziś kupiłem, ten model słuchawek w Carrefour za 26,99 zł

W opakowaniu znajdowały się słuchawki z założonymi tipsami + 2 dodatkowe komplety tipsów.

Zgadzam się z wypowiedziami poprzedników, że w tym przedziale cenowym nie ma lepszych słuchawek dokanałowych.

Prawdę mówiąc, to nie ma się za bardzo do czego przyczepić.

Czytając wypowiedzi nawet spodziewałem się jeszcze "delikatniejszego" kabelka, ale według mnie nie jest, aż taki delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wypowiedzi nawet spodziewałem się jeszcze "delikatniejszego" kabelka, ale według mnie nie jest, aż taki delikatny.

Widocznie wszystko zalezy do czego się porównuje ;) Jeśli do słuchawek w cenie <50zł, to może nie jest tak źle. Ale kabel Shure se102, ktore nowe kupiłem za ~130zł, przy kablu HJE120, są jak Pudzianowski przy Najmanie(i mówi to osoba, która w ogóle nie interesuje się tego typu "rozrywką" :blink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają 120-ki bo ja miałem 350-ki i dla mnie nie do zaakceptowania była góra pasma, która grała jak z pomiętej taśmy magnetofonowej, takie tandetne granie. Biorąc pod uwagę, że 350 powinny być lepsze od HJ120 to jakoś ciężko mi sobie wyobrazić zachwyt nad tym słuchawkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności