Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki Mp3 Plajer...


Gość eRazel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

z pewnością mój temat powtarza się któryś raz z kolei, jednak nie mogłem dostrzec satysfakcjonującej mnie odpowiedzi...

mianowicie jest posiadaczem zwykłego, można nawet powiedzieć, że chinskiego odtwarzacza z allegro za 150 zł

no i chciałbym sobie zmienić plajerka....

po głowie chodzi mi apple shuffle, nie interesują mnie bajerki, lcd, czy radyjka...

chodzi mi tylko o jakość dzwięków

i oto mam pytanie do was:

czy patrząc tylko przez pryzmat dobrego i wyraźnego dzwięku z dobrymi basami mam zostać przy zakupie shuffle czy może wybrac coś innego?

jesli cos innego to co?

powtarzam że nie inetereuja mnie bajerki, tylko jakość dzwieków...

 

ps. mam także słuchawki philips HS820, i to na nich bede słuchał muzyki na nowym odtwarzaczu...wiec który lepsiejszy bedzie?

 

cena: max 300zł

 

 

prosze o duzo sensownych odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mogę spokojnie polecić Sasunga YP-U1 przede wszystki ma wyświetlacz a to bardzo przydatna rzecz. Nie wyobrażam sobie obsługi playerka bez ekranika. Odtwarza OGGi i ogólnie gra dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mam rozumieć, że dzwiek w serii t irivera jest duzo lepszy od shuffle?

a jak jest z dzwiękiem z creative tx se? tez jest lepszy od shyffle?

problem w tym, że nie mam w poblizu żadnego carrefoura czy jak mu tam...:/

i jestem skazany na neta niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem creative zen nano plus. Dźwięk jest w nim słaby przy normalnych ustawianiech bez ingerencji w EQ. Z podbiciem EQ wypada lepiej. Największa bolączka tego odtwarzacza to jednak mała moc wyjściowa (tylko 6mW na kanał, iAudio i iRiver mają 13-30 na kanał). Creative nie jest zły, wbrew temu co peoniekteóezy mówią, zwłaszcza jak się dobierz dobre esłuchawki, ale teraz przy takiej promocji carrefoura na T10 to bym się nie zastanawiał i brał iRivera :)

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem skazany na neta niestety...
Witaj, dlaczego "skazany", jak prawie cały sprzęt kupuję via Net. Trzeba troszkę poszukać i trafić na fajną ofertę. W Necie jest TANIEJ. Podam Ci przykład. Kupowałem ostatnio notka Toshiba M70-235 i za ofertę w necie zaoszczędziłem prawie 1000 zł. To samo było z Nikon D50 - jakieś 500 zł. Czyli jest warto poszukać. Trzeba tylko stosować się do pewnych zasad panujących w handlu on-line. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc mam rozumieć, że dzwiek w serii t irivera jest duzo lepszy od shuffle?

a jak jest z dzwiękiem z creative tx se? tez jest lepszy od shyffle?

problem w tym, że nie mam w poblizu żadnego carrefoura czy jak mu tam...:/

i jestem skazany na neta niestety...

 

 

czy dzwiek jest lepszy od ipoda shuffle to nie wiem, bo nie slyszalem,

ale on przeciez nie ma wyswietlacza :blink:

a co TX to iriver gra duuzo lepiej, to akurat sam sprawdzalem organoleptycznie :)

mysle ze T10 jestes w stanie wylicytowac kolo 330-340 PLN, tu masz np IFP 895

http://www.allegro.pl/item103341182_iriver...rno_czarny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz powiedziałem wyświetlacz mnie nie rajcuje zbytnio...liczy sie dzwiek

poszedł bym po t10 do carrefoura, ale mieszkam w dziurze i najblizszy carr jest z 60km...

wiec jeszcze raz sie spytam posiadaczy shuffle- czy jest znaczna roznica dzwięku miedzy shuffle a serią t irivera?

dobrze by było jakby ktos to powiedział, kto miał te 2 plajerki na uszach....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz powiedziałem wyświetlacz mnie nie rajcuje zbytnio...liczy sie dzwiek

poszedł bym po t10 do carrefoura, ale mieszkam w dziurze i najblizszy carr jest z 60km...

wiec jeszcze raz sie spytam posiadaczy shuffle- czy jest znaczna roznica dzwięku miedzy shuffle a serią t irivera?

dobrze by było jakby ktos to powiedział, kto miał te 2 plajerki na uszach....

:)

 

 

to tez nie mosu byc miarodajne :)

kazdy ma swoje upodobania - np. rozni ludzie oceniaja dzwiek np. w iriverach i w iaudio. ja wrocilem z iaudio do irivera bo mi dzwiek bardziej "lezy", natomiast niektorym bardziej odpowiada iaudio.

 

akurat shuffle'a nie sluchalem, sluchalem kilku innych modeli, mnie osobiscie bardziel "lezal" dzwiek z irivera(ale to mnie).

 

boje sie ze bedziesz jednak musial sam posluchac.....natym sie to skonczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, sam nie poslucham bo nie mam możliwości...;)

wiec zdaje sie na was:)

moze troszku zawęże moj wymóg dzwieku:

chodzi mi raczej o bas i tzw cieżkość (monumentalność dzwieku), pewno wiecie o co chodzi ;)

jak mieliscie na uszach te 2 plajerki to sie podzielcie..., bo juz mnie wkurza mój genialny ala samsung chipset...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Shuffle? Mi się idea tego plajera totalnie nie podoba. Na tym odtwarzaczu nie ma możliwości wybrania utworu, którego akurat miałbym ochotę posłuchać. Nie dość, że brak wyświetlacza (wyświetlacz w niczym jakości dźwięku nie przeszkadza, więc nie wiem, dlaczego tak się przed nim wzbraniasz), to jeszcze na siłę SHUFFLE, czyli przypadkowe odtwarzanie.

 

Poza tym przy 6mW na kanał zapomnij o jakiejkolwiek "monumentalności". Nie wiem jak dobre są Twoje słuchawki (nie mam teraz czasu sprawdzać co to za cudo), ale od nich, tak samo jak od odtwarzacza, zależeć będzie jakość dźwięku. Jeżeli słuchawki masz słabe, to Ci najlepszy odtwarzacz nie pomoże :).

 

Oczywiście to Twój wybór, ale gdybym był na Twoim miejscu, to szkoda było by mi wydawać 300 zł na jakieś półśrodki. Dozbierałbym więcej i kupił zestaw typu iRiver T10 i Creative EP-630. Z tym sprzętem na pewno nie będziesz narzekał na jakość dźwięku. Wiadomo, że 500 zł to nie 300, ale po jakiego diabła wydawać 300 zł i nadal nie mieć tego, czego się chce. skończy się tak, że za 3-5 miesięcy zaczniesz znowu zbierać kasę od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to Twój wybór, ale gdybym był na Twoim miejscu, to szkoda było by mi wydawać 300 zł na jakieś półśrodki. Dozbierałbym więcej i kupił zestaw typu iRiver T10 i Creative EP-630. Z tym sprzętem na pewno nie będziesz narzekał na jakość dźwięku. .

 

podpisuje sie obiema/oboma (hmm jak powinno byc??) rekami, ja tak zrobilem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie dogadaj sie z ktoryms z forumowiczy, wplac kase na konto i niech on kupi ci t10 w carrefour i wysle do ciebie:)

 

ja niestety nie moge tego zrobic bo wkrotce wyjezdzam i nie bede mial kiedy

 

 

btw, smiesza mnie argumenty ludzi uzywajacych flashowe playery z mikroskopijnymi wyswietlaczami przeciw shuffle, ze nie mozna wybrac utworu - a na takim malym wyswietlaczu to mozna :]? albo sie sciubi nad tym malym nie wiadomo czym, a i tak nic nie widac, albo zmienia sie piosenki "na oslep" w kieszeni, a wiec tak samo jak shuffle :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, smiesza mnie argumenty ludzi uzywajacych flashowe playery z mikroskopijnymi wyswietlaczami przeciw shuffle, ze nie mozna wybrac utworu - a na takim malym wyswietlaczu to mozna :]? albo sie sciubi nad tym malym nie wiadomo czym, a i tak nic nie widac, albo zmienia sie piosenki "na oslep" w kieszeni, a wiec tak samo jak shuffle :]
piroko bzdury wypisujesz. Na wyświetlaczu w moim iFP można bez najmniejszego problemu wybierać utwór, przeglądać katalogi itp. Jak nie wiesz, to nie pisz :). Za to na iPod shuffle nie dość, że nic sobie nie zobaczysz, to jeszcze nie możesz zdecydować czego chcesz w danej chwili posłuchać. Kicha jak rzadko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiesza mnie argumenty ludzi uzywajacych flashowe playery z mikroskopijnymi wyswietlaczami przeciw shuffle, ze nie mozna wybrac utworu

 

nawet na T20 który ma maleńki ale czytelny wyświetlacz, znalezienie interesującego cię utworu jest po prostu proste... więc nie wiem o co chodzi O_o może o takie no-name'y gdzie można wybrać tylko poprzedni albo następny utwór, i które mimo wyświetlacza mają dokładnie taką samą funkcjonalność jak shuffle? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiech mi się pojawia na twarzy, jak sobie przypomnie szukanie utworu na pewnym no-name (na nim ponad 100 kawałków)... do nawigacji jog, można przeskakiwać o jeden utwór do przodu albo do tyłu, co najwyżej opcją też jest wejście do menu (strata czasu) i zmiana ustawień na skakanie co 5 kawałków, później jak znajdziesz się w okolicy gdzie powinien być konkretny utwór, podowna zmiana na skakanie co 1... taka ciągła zabawa - choć plajer miał wyświetlacz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie dogadaj sie z ktoryms z forumowiczy, wplac kase na konto i niech on kupi ci t10 w carrefour i wysle do ciebie:)

 

ja niestety nie moge tego zrobic bo wkrotce wyjezdzam i nie bede mial kiedy

 

 

btw, smiesza mnie argumenty ludzi uzywajacych flashowe playery z mikroskopijnymi wyswietlaczami przeciw shuffle, ze nie mozna wybrac utworu - a na takim malym wyswietlaczu to mozna :]? albo sie sciubi nad tym malym nie wiadomo czym, a i tak nic nie widac, albo zmienia sie piosenki "na oslep" w kieszeni, a wiec tak samo jak shuffle :]

Pan z iPod'em pokazał wyższość... Na wyświetlaczu T10 można bez problemu wybrać upragniony przez siebie utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, nie robcie oftopu...

uwaliliscie sie goscia, a piroko poniekąd ma racje

wiekszosc z was krytykuje shuffle tylko dlatego ze nie ma wyswietlacza lcd 262k kol, zegarka, budzika, termometra, aparatu 3,2 mln pix, dodatkowej pamieci, otwieracza do kąserw, zpalniczki itp itd...

a odtwarzacz ma byc tylko do słuchania...

jesli plajer jest dobry, ma dobra jakoasc dziwkow to dlaczego go nie kupic?

tylko wlasnie sie zastanawiam, bo co poniektorzy nawet w nim dzwiek krytykuja:/

i kogo słuchac tutaj? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w t30 nie jest nadzwyczajna ale struktura katalogów w ifpie to jest to co lubie najbardziej. Pozatym lepsze to niźli nic. A te wszystkie tak modne tagi - to dla mnie temat troche przereklamowany - ja wiem czego słucham i nie potrzebuje plakietki typu rock, metal, pop, classic żeby się tego doszukać :D.

 

Ale lepsze to niż - nic ( ipod shuffle ). Załużmy, że na playerku masz 200plików - życzę szczęścia w szukaniu swojego kawałka na szufli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, nie robcie oftopu...

uwaliliscie sie goscia, a piroko poniekąd ma racje

wiekszosc z was krytykuje shuffle tylko dlatego ze nie ma wyswietlacza lcd 262k kol, zegarka, budzika, termometra, aparatu 3,2 mln pix, dodatkowej pamieci, otwieracza do kąserw, zpalniczki itp itd...

a odtwarzacz ma byc tylko do słuchania...

jesli plajer jest dobry, ma dobra jakoasc dziwkow to dlaczego go nie kupic?

tylko wlasnie sie zastanawiam, bo co poniektorzy nawet w nim dzwiek krytykuja:/

i kogo słuchac tutaj? ;

eRazel, patrz o co sie czepiamy, a nie krytykuj samego faktu czepiania sie. Wszyscy tu zgodnie twierdzą, że odtwarzacz jest do słuchania i wszyscy równo wyśmiewają otwieracze do puszek, kompasy i inne kretynizmy...

 

Ale zastanów się przez chwilę, zanim zaczniesz pisać rzeczy takie, jak Twoja ostatnia wypowiedź. Czy Twoim zdaniem brak wyświetlacza jest lepszy od jego obecności? Czy wymuszania trybu przypadkowego odtwarzania jest lepsze od możliwości decydowania? iPod Shuffle może być fajną zabawką, dla "szalonej nastolatki", której Tatuś kupił już3 takie w różnych kolorach, a ten jest taki "szałowy", ale nie dla kogoś, kto zastanawia się, jak zainwestować uskładane 500-700 zł.

 

Mój ifp nie jest już nawet produkowany, nie jest iPodem, nie ma 260 tys. kolorów i reszty idiotyzmów o których piszesz, ale założę się, że w każdym teście pobije iPoda Shuffle, chyba, że przeprowadzi go magazyn BRAVO. iPod Shuffle nie jest dobry - jest taki sobie i nie ma co na siłę się za nim wstawiać. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jest jeszcze jedna rzecz, o której jak widze nikt nie pomyślał...

 

... "shuffle" znaczy ni mniej ni więcej "odtwarzanie w losowej kolejności" (ok, w języku polskim nie da się tego jednym słowiem powiedzieć)...

 

ten odtwarzacz właśnie służy do tego żeby kupić sobie na iTunes tysiąc utworów, pod dwa z 500 albumów... i słuchać je właśnie w zupełnie przypadkowej kolejności... a nie do tego żeby przesłuchać najpierw jeden album, potem inny album, potem jeszcze inny album - jeżeli on faktycznie odtwarza albo alfabetycznie albo losowo, to wogóle słuchanie albumami jest niemożliwe O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności