Skocz do zawartości

Cowon J3


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie występuje w takim razie.

Tylko chodzi o to, że tak mała zmiana głośności, że jej nie słychać? (ale to chyba jeszcze nie roll off) czy tak niska częstotliwość? (odtwarzacz obsługuje 20-20).

Jakby jakiś odtwarzacz miał zjazd od 35khz w górę, to nie wiem czy mowa tu o roll offie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie występuje w takim razie.

Tylko chodzi o to, że tak mała zmiana głośności, że jej nie słychać? (ale to chyba jeszcze nie roll off) czy tak niska częstotliwość? (odtwarzacz obsługuje 20-20).

Jakby jakiś odtwarzacz miał zjazd od 35khz w górę, to nie wiem czy mowa tu o roll offie

 

Czytałem Twojego posta 3 razy i nadal nie rozumiem co chciałeś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roll off występuje na każdych słuchawkach, ale przy większej impedancji po prostu jest poniżej progu słyszalności.

Odniosłem się do tego posta i zastanawiam się, czy jeżeli spadek głośności na danych częstotliwościach nie jest słyszalny, ale istnieje to czy to dalej jest roll off?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to wyjaśni sprawę:

 

fr.png

 

Zauważcie, że to nie jest zwykły dołek na wykresie, tylko coś w rodzaju filtra górnoprzepustowego. Spadek natężenia leci do nieskończoności.

 

Tutaj można łatwo sprawdzić jak to brzmi: http://www.phys.unsw.edu.au/jw/hearing.html

 

Jak już kiedyś pisałem - +1 na 80Hz wide daje lepsze pomruki niż na E10.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj podczas oglądania godzinnego filmu na cowonie zauważyłem że zaczął on "zamulać" i zegar stanął więc go wyłączyłem jednak po włączeniu zegar nadal nie działa - tzn czas upływa tylko jak urządzenie jest wyłączone, ponowne instalowanie firmware nic nie daje. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego drobnego problemu?

 

o 23 usunąłem wszystkie wgrane przez siebie pliki i jeszcze raz dokonałem uaktualnienia firmware jednak jak odłączyłem cowona od kompa to już się nie chce włączyć... chyba pozostaje mi serwis i naprawa gwarancyjna... ehhhh ;(

Edytowane przez chechŁOŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj podczas oglądania godzinnego filmu na cowonie zauważyłem że zaczął on "zamulać" i zegar stanął więc go wyłączyłem jednak po włączeniu zegar nadal nie działa - tzn czas upływa tylko jak urządzenie jest wyłączone, ponowne instalowanie firmware nic nie daje. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego drobnego problemu?

 

o 23 usunąłem wszystkie wgrane przez siebie pliki i jeszcze raz dokonałem uaktualnienia firmware jednak jak odłączyłem cowona od kompa to już się nie chce włączyć... chyba pozostaje mi serwis i naprawa gwarancyjna... ehhhh ;(

facepalm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale wiem że podczas wgrywania firmware nie popełniłem błędu... cowon był naładowany w pełni i odłączyłem go po wiadomości ze można usunąć urządzenie i nie widzę nigdzie swojego błędu..., więc nie rozumiem takiej reakcji..., czy niemożliwe jest żeby ten odtwarzacz akurat miał jakiś błąd? Wydaje mi się trochę dziwnym, że urządzenie "liczy czas" tylko jak jest wyłączone i przy przechodzeniu z jednego na drugi ekran (podczas pracy w menu) zatrzymuje sie w połowie i chwile drga, jakby sie przycinało... ehh, a pliki usunąłem bo na jakimś angielskim forum wyczytałem, że ktoś miał problem z J3 i takie działanie przyniosło rezultat...

Edytowane przez chechŁOŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale wiem że podczas wgrywania firmware nie popełniłem błędu... cowon był naładowany w pełni i odłączyłem go po wiadomości ze można usunąć urządzenie i nie widzę nigdzie swojego błędu..., więc nie rozumiem takiej reakcji..., czy niemożliwe jest żeby ten odtwarzacz akurat miał jakiś błąd? Wydaje mi się trochę dziwnym, że urządzenie "liczy czas" tylko jak jest wyłączone i przy przechodzeniu z jednego na drugi ekran (podczas pracy w menu) zatrzymuje sie w połowie i chwile drga, jakby sie przycinało... ehh, a pliki usunąłem bo na jakimś angielskim forum wyczytałem, że ktoś miał problem z J3 i takie działanie przyniosło rezultat...

Wiesz co jak widac niektorym tutaj sie chyba wydaje ze J3 to cud techniki bez nawet jednej wady i perfekcyjnym wykonaniu. Wystarczy przejrzec zagraniczne fora gdzie zasob informacji bazujacych na doswiadczeniach empirycznych z J3 jest znacznie szerszy zeby zweryfikowac owe rewelacje. Sam mam nie najlepsze doswiadczenia w temacie S9/J3.

 

Wracajac do mojej watpliwosci z kartami - pisalem do Cowona odnosnie "kompatybilnosci" z wydajnymi kartami i w zasadzie niczego sie od nich nie dowiedzialem. Niemniej jednak na headfi - byla gdzies wzmianka ze dobre karty w kllasie 2'giej sa juz ponad wydajnoscia zastosowanego przez cowona "czytnika" - taniej sie chyba nie dalo ;) idac dalej samo uzycie w niedalekiej przyszlosci kart SDXC pozostanie chyba tylko w kwestii marzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka klasa nie ma znaczenia przy cowonie, bo czy to 2, czy 6 to i tak transfer masz ponad 15mb, a na cowonie mniej niz 10. Jedną z najszybszych firm jest goodram, poza tym oferuje dożywotnią gwarancję i chyba najmniej kosztuje(nie licząc no-name).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka klasa nie ma znaczenia przy cowonie, bo czy to 2, czy 6 to i tak transfer masz ponad 15mb, a na cowonie mniej niz 10. Jedną z najszybszych firm jest goodram, poza tym oferuje dożywotnią gwarancję i chyba najmniej kosztuje(nie licząc no-name).

Czyli innymi slowy to co napisalem - zastosowany przez cowona czytnik jest marny/wolny. Idac dalej nie zostaje mi nic innego niz zakup dobrej karty i rekomendowanego do niej czytnika. Matess mi zalezy szczegolnie na jak najwiekszej szybkosci zapisu - a pojecie samego transferu [ bo nie wiem czy to zapis ?/odczy ?] mowi mi tyle co nic. Ja przerzucam spore ilosci danych i tak jak mowisz w przypadku cowona uzytego jako "czytnik kart" nie ma znaczenia czy karta bedzie 2'ka ,6'ka czy 10'ka - zapis ciagle bedzie z ta sama predkoscia - stad zostaje mi opcja z szybka karta i dedykowanym czytnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze raz spróbowałem coś zrobić z cowonem i udało mi się go nawet włączyć; przy pierwszym podłączeniu do kompa pojawił się biały ekran, a przy następnym trzymałem przycisk włączania i komp go wykrył... Teoretycznie działa ok oprócz tego zegara i "skokowego" przewijania ekranów, także tak czy inaczej jak tylko będzie można (przerwa świąteczna) napiszę do serwisu MIP co mam z tym zrobić, bo nie wiem czy na własną rękę powinienem się bawić jak mam gwarancję ;)

Edytowane przez chechŁOŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakie polecacie sluchawki nauszne/wokoluszne otwarte do tego playerka? max pulapu kosztowego nie precyzuje, bo po prostu maja byc dobrze dopasowane do siebie...

 

w ogole, jesli zrodlo dzwieku/odtwarzacz ma cene 1, to jaka powinna byc orientacyjna cena dopasowanych jakosciowo sluchawek do tego - sa juz jakies reguly?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wykonania J3 mocno mnie boli. Wydajemy kupę kasy za kawałek plastiku. Który czasem nie trzyma się kupy. Ciekawe jak wyjdzie im D3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ma byc to D3? Jakis nastepca J3? Wiadomo juz cos wiecej o nim?

 

co do wykonania J3, to ja specjalnie nie narzekam - moze to zalezy od konkretnego egzemplarza, ale wg mnie tragedii nie ma. Gdyby walneli tam wiecej np. czesci metalowych, to waga by tez wzrosla etc. IMO tylko ekranik powinien miec wieksza rozdzialke.

 

a wracajac jeszcze do sluchawek, w jaki zakres impedancji celowac, zeby dobrze sie to zgralo z J3, i zeby nie gralo za cicho (ale zeby nie trzeba bylo za bardzo podglasniac playera, co jak wiadomo skutkuje wyzszym zuzyciem pradu, i krotszym czasem odtwarzania)? Np. czy impedancja rzedu 50-60 O nie bedzie za duza? A co z impedancjami rzedu > 200 O?

 

@aallen: recke przeczytam raz jeszcze, ale czy moglbys polecic jakies konkretne modele sluchawek do rozwazenia (ta sama prosba rowniez do innych) - bede sluchac w domu, wiec konstrukcja otwarta raczej (sluchana muzyka to glownie elektronika, ambient, troche rocka/popu/dance etc etc).

Edytowane przez sonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyciem prądu nie masz się co martwić. Jak wygrzewałem słuchawki to na wysokiej głośności wytrzymał 2 dni. Ja mam 32ohm, 106db i jak słucham w domu to przeważnie koło polowy skali(18/40), a nieraz nawet ciszej.

 

Co do wykonania to również nie mam zastrzeżeń, wolę zdecydowanie cowona od sony czy apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiem o co chodzi niektórym z wykonaniem J3, chodzi pewnie o ekran, lub tez sam montaz ekranu. Wyglada jakby nie był poprawnie zamontowany. Gdy naciskamy na niego, ustepuje, lekko się wciska, ale to takie rozwiazanie technologiczne. Oprócz tej jednej rzeczy nie znalazłem wad w wykonaniu J3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiem o co chodzi niektórym z wykonaniem J3, chodzi pewnie o ekran, lub tez sam montaz ekranu. Wyglada jakby nie był poprawnie zamontowany. Gdy naciskamy na niego, ustepuje, lekko się wciska, ale to takie rozwiazanie technologiczne. Oprócz tej jednej rzeczy nie znalazłem wad w wykonaniu J3.

Jeżeli płaci się za odtwarzacz premium, to materiały też powinny być premium, czyli zdecydowanie lepszy plastik i/lub aluminium.

 

Jedyne co mi przeszkadza z ekranem to, że zostają na nim palce. Nie zaobserwowałem przesunięcia podczas macania.

Ogólnie ten ekran jest dość chropowaty, szczególnie w porównaniu z ekranem w Desire. Ale może to wina gorilla glass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności