Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki Nauszne | do 150 - 200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Yoo Panowie! I Panie mam nadzieję.

 

Zacznę od tego, że wita się z Wami kompletny laik w temacie słuchawek, a aby to potwierdzić napiszę, że dotychczas korzystałem z Creative'a EP-510 (!) i poza tym, że trochę mi wypadały to uważałem je za całkiem dobre (!!). Ale, ale - udałem się do sieci sklepów dla idiotów i po próbie składającej się na kilka słuchawek i odtwarzaniu muzyki przez nie płynącej zauważyłem, że faktycznie jest coś lepszego niż te nieszczęsne Creativy. A jako, że mi się...rozgramoliły, to przyszła pora na zmianę.

 

Dobra, nie będę przynudzać, ale powiem tylko, że dużo poczytałem i mniej więcej już wiem co i jak. Wiem także, że na jakieś meega za 4 stówki mnie nie stać. A więc chodzi mi o słuchawki do 150 złotych, no może maks 2 stówki mógłbym wydać.

Jedźmy dalej - słucham głównie amerykańskiego hip-hopu, rapu (tak ogólnie to Fifty [stare albumy rullz!], Missy Elliot [tu podobnie], Lil Wayne czy Ludacris & Ice Cube czasami), ale także reggae - i tutaj są wyjątki polskie. Rzadko co innego, może troszku rocka. No a więc co, czyli będzie mi coś potrzebnego z dobrymi basami, ta?

 

Dobra, kolejne pytanko - czym się tak ogólnie różnią dokanałowe od dousznych? ;) Tak pytam z ciekawości, bo szukam i tak nausznych.

 

A więc na pierwszy ogień przyszły Skullcandy i te właśnie mi się najbardziej podobają - jednak wiem, że większość z Was chyba nie lubi tutaj tej firmy, bo przeglądając sporo tematów widziałem, że odradzaliście je.

Jak jest z tym najtańszym modelem Lowrider? Cusik takiego bym brał: http://allegro.pl/it...l_lowrider.html

A, jeszcze zapomniałem dodać czego oczekuję - jakieś super dźwięki naprawdę nie są mi potrzebne - ważne żeby były jednak trochę lepsze od tych EP-510 lub od standardowych dołączanych do mptrójek. Przyznam szczerze, że liczy się dla mnie wygląd, a te tam na górze wyglądają całkiem nieźle. No i ogólnie dlatego Skullcandy.

 

Podkreśliłem wszystkie te rzeczy najważniejsze, a jeśli ktoś przeczyta całego posta to będę bardzo wdzięczny. I oczywiście odpowie.

Mówię z góry - SENNHEISER HD 202 mnie nie interesuje (blee!). A, oczywiście te które nabędę będą służyły do słuchania muzyki w szkole/na ulicy/wszędzie, a podłączać je będę do Creative Zena (czyli jakie wejście potrzebuję -jack?). I czy Lowrider je posiada?

 

Oki, pozdrawiam, czekam na odpowiedzi!

 

@@ edyta: troszku zgłupiałem teraz - na oficjalnej stronie Skullcandy widnieją dwa rodzaje - over ear i on ear. To które ja w końcu chcę? :D Zdaje mi się, że właśnie on ear. Zakładam, że te pierwsze mają jeszcze lepszy dźwięk?

Edytowane przez Green
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuuuuuuuuuuuu! Nie bierz Skullcandy, miałem, wiem co mówię! To wygląda dobrze na zdjęciach, w rzeczywistości wszystko skrzypi, rozlatuje się w rękach po jakimś czasie. Plastiki słabej jakości, te szmatki także. O dźwięku chyba wspominać nie muszę, prawda?

 

No więc tak:

 

Pioneer SE-M390 - mam, polecam. Wiem, że dużo o nich nie ma, ale grają naprawdę nieźle, basy czyściutkie, ładne odseparowanie dźwięków oraz obszerne pasmo. Grają naprawdę czysto i głośno. Dorwiesz je pewnie za ok. 130 zł (ceneo).

 

AKG K420 - słuchałem, miałem je nawet brać, ale są dla mnie za małe. Bardzo fajnie grają, skoro Ty będziesz używał ich na mieście to tylko je brać. Dorwiesz je za ok. 170 zł (rms).

 

Pozderki :D

Edytowane przez devil92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... do takiego odtwarzacza to aż ciężko coś dobrać...

Dokanałowe to są słuchawki, które posiadają mniejszy przetwornik od zwykłych dousznych, ale za to jest otoczony gumką która zapewnia izolację, taką słuchawkę wkłada się do ucha, i dzięki gumce jesteśmy odizolowani od dźwięków otoczenia, ogółem, są wygodniejsze, lepiej grają i izolują od "pchełek".

 

Nauszne:

Do 150 zł zastanów się nad Koss Porta Pro (szczególnie 25th Edition), Sennheiser PX100, AKG K414 (bądź K404).

Do 200 zł - Creative Aurvana Live!, AKG K518dj (te powinny się nadać do hip-hopu, rapu itp.)

A z dokanałowych:

Do 150 zł - Head-Direct RE2, Brainwavez M1, Nuforce NE6, MEElectronics M9p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauszne:

Do 150 zł zastanów się nad Koss Porta Pro (szczególnie 25th Edition), Sennheiser PX100, AKG K414 (bądź K404).

Do 200 zł - Creative Aurvana Live!, AKG K518dj (te powinny się nadać do hip-hopu, rapu itp.)

A z dokanałowych:

Do 150 zł - Head-Direct RE2, Brainwavez M1, Nuforce NE6, MEElectronics M9p

Popieram obiema rękoma (z tym że PX100-II a nie PX100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale jak te Wasze słuchafony wyglądają?! Przejrzałem wszystkie i ja wiem, że to ma przede wszystkim grać, ale bez przesady...

Chyba będę głównie wybierał pomiędzy designem (skullcandy) a jakością (Wasze, brr...). Nie ukrywam, że jak na razie skłaniam się ku temu pierwszemu. Zarówno te pioneery, jak i AKG czy Sennheisery nie mają tego czegoś, co właśnie ce****e produkty od Skullcandy - a w tych Aurvana Live! wyglądałbym na mieście kompletnie jak jakiś dresik ^_^ W każdym razie na moje to nadaje się tylko do kompa.

 

Quake - z moją mp3 jest aż tak źle? :) I dzięki za wyjaśnienie pojęć.

devil92 - a jednak bym poprosił, żebyś wspomniał - nie mają szans w rywalizacji choćby i z tymi Pioneerami podanymi przez Ciebie? Powiadasz, że wszystko się rozlatuje - po jakim czasie mniej więcej? I jaki model testowałeś?

 

Jeśli miałbym wybierać to najbliższe byłby mi (z tych Waszych) KOSS Porta Pro, jednak coś czuję, że w nich wygląda się jak jakiś robocop ;o

Oki, tyle ode mnie, jakby ktoś jeszcze coś chciał dodać to zapraszam. Przede wszystkim o tych skullcandy. Na razie, cóż, mam mętlik w głowie...

 

@@jakbyście mieli wątpliwości - zagwiazdkowane słowo to cech.uje^

Edytowane przez Green
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Hesh Black.

 

Z pionkami akurat wg. mnie nie mają szans. Dźwiękowo całkowicie inna półka. Skullcandy grają dziwnie, trochę jak tanie słuchawki z marketu. Nie mają tego czegoś, takie designerskie podejście producenta powiedziałbym. Pałąk w moich pękł na górze oraz plastik, który trzyma pady. Porażka.

 

Co do wykonania: tutaj również Pioneer dużo lepiej. Wszystko solidniejsze, nic się do tej pory nie złamało, wyglądają jak nówki. Plastiki wyglądają na solidniejsze, no i materiał inny. Pady welurowe (bardzo fajne zresztą), a nie jak w skullcandy z jakiejś chińskiej skóropodobnej 'wykładziny'.

 

Bierz coś z tego co zostało wyżej podane, nie wydawaj kasy na designerski bubel, chyba że chcesz być 'cool' :P.

Edytowane przez devil92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale moim zdaniem to właśnie w Scullcany wygląda się jak debil (z całym szacunkiem do posiadaczy - to jedynie moja opinia). Chcesz mieć ładn, nie rzucające się w oczy słuchawki? I do tego dobrze grające? Weź PX100-II. I ładnie wyglądają i dobrze grają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą. Uwierz mi, że dla normalnych ludzi to właśnie w skullcandy będziesz wyglądał jak burak. Jeśli natomiast chcesz zaimponować nimi znajomym i rówieśnikom to nie rozumiem po co pytasz- po prostu wydaj kupę kasy (chyba, że dla Ciebie to nic) na słabo wykonany i słabo grający bubel, którym chcesz poszpanować i "pokazać się" zamiast cieszyć się jakością.

Edytowane przez KOLEŚ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja mam pomysł... Panasonic RP-HTX7. Tylko trudno je znaleźć. Grają świetnie, podatne na modyfikacje i mają kapitalny oldskulowy wygląd który zjada Skullcandy na deser.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skullcandy płaci designerom, by zaprojektowali słuchawki, które by się spodobały młodzieży, bądź by były "modne", a oszczędza na "wnętrznościach" słuchawek.

Firmy takie jak Koss czy Sennheiser w tańszych modelach robią prosty, ale mogący się spodobać wygląd, i pakują świetnie grające głośniki, przez co jakość dźwięku jest świetna za na niską cenę.

Jeżeli chcesz mieć designerskie słuchawki z super dźwiękiem, to popatrz na AKG K172, K240, K701, Sennheiser HD595, Grado SR-60, Grado RS-1, Monster Beats by Dr. Dre, tylko nie zdziw się ceną.

Zobacz jeszcze AKG K518Dj, jeżeli powiesz mi że są brzydkie, to osobiście Cię wyśmieję ;) Za 200-220 zł można je kupić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jołkas, jako, że mój temat został przywrócony do łask, w końcu mogę odpisać (pozwolicie, że zrobię to tak szeregowo, aby nie zaśmiecać forum). No to jedziem:

 

Zopsesen --> Nie, NE-6 faktycznie nie są brzydkie. Po prostu spojrzałem na szybko na dokanałówki zapodane przez Quake'a, gdyż tak jak pisałem interesują mnie wyłącznie nauszne, i po prostu nie kliknąłem na te od Nuforce'a. Przyznaję, są ładne :)

--

devil92 --> I chyba tym postem ostatecznie przekonałeś mnie aby nie brać jednak skullcandy, dzięki za opinię. BTW. Cool nie mam być zamiaru, po prostu Skullcandy pasują mi, trafiają w me gusta i sądzę, że dobrze bym się w nich czuł. Ale jeśli jakościowo są aż takie buble, to ja jednak podziękuję.

--

Dirian --> Heej, ale ja nie napisałem nigdzie, że nie chcę się rzucać w oczy. Wtedy właśnie brałbym te podane przez Was, jako, że są one takie normalne, zwykłe. I właśnie, od razu - może źle się też wyraziłem pisząc, że te Wasze słuchawy są brzydkie. Bardziej chodziło mi o wspomniane - normalne, niczym nie wyróżniające się. A Skullcandy co jak co, ale musicie przyznać, że wyglądają genialnie. Zaś Twojej opinii i KOLESia na temat wyglądania jak debil i burak w Skullcandy zupełnie nie rozumiem. W nich się wyróżnia i to jest to! I odpierając pewnie zarzut, który przyjdzie Wam na myśl po przeczytaniu tego - nieee, nie kupuję słuchawek po to żeby się wyróżniać. Ale dla mnie fajnie jak jest to dodatkowy atut :-)

--

KOLEŚ --> Gdyby dla mnie było to nic, to w tytule nie widniałoby: do 150-200 zł. Uwierz mi, ledwo znajdę te dwie stówy (ekhm...znajdę? u rodziców chyba :D), aby zakupić sobie słuchawki z prawdziwego zdarzenia. Nie chcę też szpanować - wtedy na przekór kupiłbym jednak te Skullcandy.

--

michiix --> Serio, wolę nie ryzykować :)

--

4ndr3 --> Miszczu, jestem Ci winien piwko! W końcu mnie ktoś zrozumiał! Świetny design, nawet mam kilka kolorków do wyboru, to wszystko jest -tak jak piszesz- ******ście oldschoolowe! Oczywiście całkowicie zdaje się na Was jeśli chodzi o ich jakość - ważne żeby były lepsze -od tak jak wspominaliście- beznadziejnych Skullcandy i aby basy były wporzo. Cóż, czyli czekam na więcej opinii (4ndr3, mogę liczyć na Ciebie?)

--

Quake --> No cóż, dzięki za wprowadzenie do świata słuchawek. Naprawdę jestem zielony w tym temacie, a nigdy bym nie przypuszczał, że słuchawki takie jak Grado RS-1, w ogóle, że słuchawki mogą kosztować 3 tysiące... Znowu duże zaskoczenie. Reszta jest cienka, wróć, wyrażę się precyzyjniej - nic specjalnego. Takie tam słuchawki dla DJ, te od 4ndr3 podobają mi się znacznie bardziej. Jeśli chodzi o AKG K518Dj - ii tam, może brzydkie nie są, ale jakieś super też nie :)

--

 

Oki to by było na tyle, ucikam teraz na mecz, chcę jednak tylko poprosić o opinie do (mam nadzieję mojego przyszłego) Panasonica RP-HTX7. Posiada ktoś?, co możecie o nich powiedzieć? Faktycznie dobra jakość dźwięku? Jak z wykonaniem?

Cholerka, ciężko są dostępne, po meczu dam linki do sklepów i może mi powiecie czy z USA da radę zamówić. Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K518 też są w różnych kolorach, też będzie cię widać z daleka :)

 

Ale w tych od Panasonica będę jeszcze bardziej widoczny - a to przecież jest najważniejsze!!!11oneone ^ _ ^

Ironia, jakby ktoś nie zaczaił -,-

--

Dobra Panowie, czyli czekam na opinie na temat RP-HTX7.

I teraz tak, ogólnie te amerykańskie są dosyć dobre, chociaż zdarzają się wyjątki - ludzie narzekają np. na detale i na jakość dźwięku :(.

 

Wygooglałem dwa najkorzystniejsze sklepy - ma ktoś jakieś doświadczenie?

Ciach: http://247electrical.co.uk/catalogsearch/result/?q=Panasonic+RPHTX7-A (ok. 150 zł, zależnie jaki kolor)

I ciach: http://accessories.us.dell.com/sna/products/Headphones/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=bsd&cs=04&sku=A2178169 (meega cena - ok. 110 zł, a nawet 100 zł najtańszy kolor !!). Czyli ceny bardzo kuszące, w porównaniu do 180 zł na pixmanii.... Ale na razie się nie ekscytuję, bo nawet nie wiem czy te sklepy wysyłają do Polski.

 

I poza tym, jest jeszcze trzecia, w sumie bardzo ważna sprawa - czy Wy w ogóle te słuchawki gdzieś przymierzacie? Skąd pewność, że będą pasować/dobrze w nich wyglądacie? Nie wiecie czy jest taka możliwość gdzieś? Markety typu MM odpadają, bo tam mają tylko te najpopularniejsze sprzęty.

A z tego co widać te od Panasonica są mało popularne. A, mogę gdzieś jeszcze sprawdzić z którego roku pochodzą? Nigdzie nie było tych podstawowych informacji, może do Polski one dopiero dojdą?...

To chyba wszystko, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka plus temat o HTX7

 

http://forum.mp3store.pl/topic/38500-recenzja-panasonic-rp-htx7-w/page__p__434878__hl__htx7__fromsearch__1#entry434878

http://forum.mp3store.pl/topic/22311-panasonic-rp-htx7/page__p__214823__hl__htx7__fromsearch__1#entry214823

 

Jeszcze Ralph i Yedi je ma a Piotrus-g miał, możesz ich przez PW popytać. Sam słuchałem i... szukam teraz takich tylko lepiej do kupna w PL i najlepiej czarnych. ;)

Ogólnie to są bardzo fajne i wyglądają strasznie stylowo. No i są podatne na "tuning" poprzez zatykanie otworków w przetworniku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności