Skocz do zawartości

tani DAC + linux


one_and_only

Rekomendowane odpowiedzi

Niby tematów tego typu jest sporo, ale kwestia OSa jest zwykle pomijana. Do rzeczy - chciałbym mieć przyzwoite audio z mojego laptopa, ale musi wszystko dobrze działać pod Linuksem.

Laptop - ThinkPad t61p, w stacji dokującej mam wyjście cyfrowe audio. Słuchawki - Sennheiser HD 555 i póki co nie planuję ich zmieniać. To, co chciałbym osiągnąć to przyzwoitej jakości audio z tego sprzętu przy minimalnym nakładzie pieniędzy ;).

 

Pewnie najtaniej wyszło by coś DIY, pytanie jak współpraca z Linuksem? Ma ktoś doświadczenia? Nie ukrywam, że wolałbym coś gotowego. Druga sprawa to interfejs USB - mam co prawda S/PDIFa, ale w służbowym laptopie w pracy takiego złącza nie mam - fajnie byłoby sobie umilić pracę muzyką przyzwoitej jakości (choć nie jest to kluczowe). No i istotne jest, żeby się to w miarę zgrywało z moimi słuchawkami (wiem, że większość proponuje odwrotną kolejność - najpierw DAC/wzmacniacz, później słuchawki ale tak jakoś wyszło).

Budżet - wiadomo - im więcej tym lepiej, ale że słuchawki z mocno średniej półki, więc wydaje mi się, że nie ma co przesadzać i chciałbym wydać 200-400 zł. W tym pułapie z gotowych rozwiązań to chyba tylko DAC nano i uDAC, ale bardzo ciężko znaleźć informacje o ich współpracy z Linuksem. Bo np takie E-MU 0202 działa od niedawna i ciągle z pewnymi problemami...

Mogę liczyć na jakieś sugestie?

Edytowane przez one_and_only
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem jak z tym uDACem head-fi dostarcza sprzecznych informacji - część ludzi pisze, że działa, część, że nie. Znając życie pewnie pewnie trzeba troszkę z ALSĄ się pobawić i będzie działać, na co wskazuje choćby ta strona: http://community.riocities.com/projects/public/wiki/NuForce_uDAC

Pytanie tylko czy to najlepsze/najtańsze rozwiązanie mojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ESI Dr DAC nano działa idealnie pod najnowszym ubunciakiem, co ciekawe dźwięk jest nawet jakby lepszy aniżeli w Win XP/7. Ma ona dodatkowo prosty wzmacniacz słuchawkowy, więc w sam raz. Dodatkowo wyjście pod optyku 5.1.

Edytowane przez maniek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności