Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nauszne do 400 (+-100 PLN)


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

szukam dla siebie słuchawek nausznych w cenie 400 PLN (+-100 PLN). Glowne ich zadanie to bedzie laptop z (Creative X-FI Notebook), słuchanie muzyki ale i obejrzenie filmów. Na dokach przy kompie to sie srednio siedzi dlatego szukam jakis nauszników. Bardzo mi odpowiada brzmienie Audeo (black filters) + S:Flo2 (wczesniej Fuze i Clip+) i czegos takiego podobnego szukam. Zeby byly rowne w pasmie z niskim dołem (przy HH, RnB) ale z nutką fun'u. Dobrze by było zebym tez mogl je od czasu do czasu zapiąć do S:FLO2 zamiast Audeo.

 

Brałem pod uwage HD380 Pro, Shure Srh-440 (840pads) - ale te 2 mi odradzono (znajac moje preferencje jak i sluchajac 380 Pro z S-Flo nie bylo ponoc fajnie), na linii sa jeszcze HD595, Grado SR80i, ATH ES-7, inne...... jakie? Uzywki tez wchodzą w gre ale tylko od pewniaków z cała dokumentacją i w dobrym stanie (co by sie na jakiegos fake'a nie naciąć).

 

Tak jak wspomniałem głownie bedą do lapka z X-fi na pokladzie.

 

Bede wdzięczny za jakies propozycje na ktore warto zwrocic uwage. I o ile bedzie to mozliwe odsłuchac przez zakupem. (jakos bardzo mnie krecą w/w Grado i ATH - nie wiem czemu).

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd380 może rzeczywiście nie sa podobne do Phonaków (choć ja czerpię przyjemność ze słuchania obydwu), ale srh440 jest już dużo bliżej do Audeo, no i są dość wygodne i łatwo napędzalne. Grado pewnie mają jeszcze bliżej do phonaków, ale wygoda ich jest tragiczna, więc na oglądanie 2godzinnych filmów bym ich nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, nie bylo ich w indexie.

Mam jeszcze jedno pytanie, nie chce zasmiecac watku, ale mysle, ze sie moze autorowi przydac.

Jakis czas temu z twoja pomoca (Hasos), wybralem sobie sluchawki Shure (750Dj, lub 440). Jest wreszcie szansa, ze cos sie ruszy, bo 518 zaczynaja mnie denerwowac i bede mial kase. Czy pojawilo sie cos lepszego od w/w Shure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mnie wlasnie nakrecają bardzo Grado..... moja glowa jest na tyle elastyczna ze do kazdych słuchawek sie przyzwyczai ;) ale zobaczymy moze ktos cos jeszcze "truknie" na ten temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybralem sobie sluchawki Shure (750Dj, lub 440)

 

tzn., kopiłeś obydwie pary? Jak dla mnie hd380 jeśli nie są lepsze od 750dj dźwiękowo (na pewno nie gorsze, być może na tym samym poziomie, choć wydaje się, ze hd są bardziej przestrzenne), to hd są wygodniejsze i ładniejsze - tzn. bardziej do ludzi. Jeśli pasuje ci to, że w hd będziesz miał ten najniższy bas, ale bez midbasu, to z touchem zagrają ci bardzo fajnie. najlepiej podejdź do MM, Euro AGD lub saturna i posłuchaj.

 

moja glowa jest na tyle elastyczna ze do kazdych słuchawek sie przyzwyczai

 

tu nie chodzi o dostosowanie głowy, ale grzanie i niewygodę padów.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po dluzszym namysle zaweżam pole poszukiwan do sluchawek zamknietych. Komp jest w sypialni wiec nie chce przeszkadzac małżonce jak śpi.

 

W takim razie na placu boju pozostają HD380 Pro, ATH-ES7, Shure SRH-440 (with 840 pads), CAL! + recabling+rejacking , cos jeszcze???? Tak jak wspomniałem glowne zadanie to Lapek z X-FI do muzyki i filmow.

Czy cos jeszcze poza powyzszymi jest warte zachodu? Jesli tak to co? Przegladam allegro, opinie itp i mam juz siano w bańce . Musi byc w miare wygodnie i dobrze grac, bo czasami kilka godzin mogą byc na glowie.....

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ath es7 i CAl bym odpuścił. Ath mają cenę nieadekwatną do tego, jak grają. Poza tym są niewygodne, podobnie jak CAL. Poza tym CAL to już całkowicie pod phonaki nie podchodzi. nie ta klasa i są dość basowe.

 

SRh 440 i hd380 - miałem srh, mam hd. jak dla mnie hd grają lepiej i są wygodniejsze, bo ucho ma dużo miejsca w muszli. Z shure był taki problem, że to słuchawki monitorowe i tam wszystko gra sobie: każde pasmo, każdy instrument, wokal. no i basu było troszkę mało. w sumie to możesz ich posłuchać w sklepie Riff, przynajmniej w krakowie mieli. hd w MM, saturnie, euro agd. wtedy sam zdecydujesz najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to za chwile podjade do Saturn'a zobacze co tam mają. I poslucham sobie tam czegos.

Tak naprawde w tej cenie do 500 PLN poza w/w przeze mnie nic nie ma. Chodzi mi o zamkniete do kompa, wiec przypuszczam ze nikt nic wiecej mi nie poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

 

No i bylem, posłuchałem, zwyciezyłem..... A tak naprawde ludzkie gusta są rożne. Nie bylo wszystkich tutaj wymienionych ale posluchalem sobie z S:flo2, kilka sluchafonów:

 

CAL!, HD438, HD418, HD448, HD515, AKG 518LE, AKG 450.......

 

Najpierw poszly na 1-szy ogien HD438 i bylo .... normalnie ale bez szału strasznie delikatne sie wydają i są leciutkie. Generalnie najlepsze dzwiekowo sposrod sluchawek HD serii 4XX.

Pozniej CAL! i jak dla mnie dzwiekowo fajniej niz senki HD438, ale wygladają troszke "kosmicznie"

HD515 matko boska jakie to wielkie bydle jest (jesli 555, 595 jest tak samo wielkie to ja dziekuje) mam malutkie uszy i szukałem ich w tych nausznikach...... masakra normalnie. Nie lubie takich sluchawek, wole jednak jak troszke mnie cos dociska a nie tak bez "jajec" dzwiekowo tez nie to.

 

I nawet sie nie spodziewałem ale AKG 518 LE zerwały mi skalp z głowy...... No banan mi z geby nie schodził. David Guetta, Beyonce, Tiesto, Armin va Buuren no mistrzostwo swiata, Jezu jak to niski bass ma az mi mózgiem trzęsło, ale nie zeby zalewał całosc poprostu wszystko pieknie fun'owo i dla mnie najlpiej. W moim odczuciu profilem brzmienia najblizszej im w tej muzyce do Audeo na czarnych filtrach (dla zdecydowanie lepsze niz szare)..... Chyba znalazłem juz sobie słuchawki i pewnie je łykne.

Chyba ze macie jeszcze jakies propozycje z AKG bo jakos omijałem ta firme z daleka a tu sie okazały "najbardziejsze" dla mnie :)

 

Niestety nie mialem okazji posluchac HD380 Pro bo nie bylo ale jesli to są takie same wielkie "patefony" jak 515 to jak dziekuje az sie dziwnie czułem w takich wielkich nausznikach, no nie wiedziałem gdzie mam małżowiny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Bardzo mi odpowiada brzmienie Audeo (black filters) + S:Flo2 (wczesniej Fuze i Clip+) i czegos takiego podobnego szukam. Zeby byly rowne w pasmie z niskim dołem (przy HH, RnB) ale z nutką fun'u.

 

 

Nie rozumiem zupełnie tego zdania, brzmi jak nonsens. Audeo mają basu jak na lekarstwo, powiedzmy jest niewiele lepiej niż w Creative Aurvana In-Ear, a przy HD380 czy Shure SRH840 to go nie ma wcale, ba jest go nawet mniej niż w K701, także użycie zwrotu "z niskim dołem" ma raczej charakter groteskowy.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet sie nie spodziewałem ale AKG 518 LE zerwały mi skalp z głowy...... No banan mi z geby nie schodził. David Guetta, Beyonce, Tiesto, Armin va Buuren no mistrzostwo swiata, Jezu jak to niski bass ma az mi mózgiem trzęsło, ale nie zeby zalewał całosc poprostu wszystko pieknie fun'owo i dla mnie najlpiej. W moim odczuciu profilem brzmienia najblizszej im w tej muzyce do Audeo na czarnych filtrach (dla zdecydowanie lepsze niz szare)..... Chyba znalazłem juz sobie słuchawki i pewnie je łykne.

Chyba ze macie jeszcze jakies propozycje z AKG bo jakos omijałem ta firme z daleka a tu sie okazały "najbardziejsze" dla mnie :)

To może jeszcze K181DJ spróbuj znaleźć... ich wyższy model, w Saturnie przy CH Targówek w Warszawie mieli na wystawie i 399zł za nie chcieli. A K518 jak mu wymienisz gąbki (w czaszach, nie pady od razu mówię) i kabel to będzie jeszcze lepiej. Ja w swoich po samej wymianie gąbek krok w przód poczułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że źle zapamiętałeś brzmienie Phonaków. One mają basu sporo, tylko trzeba playera, by go wydobył. Oczywiście jest to niski bas, bardzo punktowy, nie mruczący (bo to armatura). one nawet na ipodzie touch, jak jest odpowiedni utwór, potrafią reprodukować mocny i niski bas, a już na sonym e443 jest go w ilościach wystarczających, zwłaszcza po podbiciu na eq na clear bass. Polecam posłuchać tych słuchawek raz jeszcze

 

@ disaster3: zanim je kupisz, posłuchaj hd380, byś nie żałował.... :)

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Rolandsinger nie mam zamiar sie z Tobą kłócić. Każdy odbiera dzwieki inaczej. Ja słuchałem HH, RnB, trance, PoP . Poszedłem dzisiaj do MediaMarkt z S;Flo2 zeby posłuchac sobie tam słuchawek.

Kilka Kawałków z ALbumu David'a Guetty, kilka Beyonce, kilka Melanie Fiona'y, i pare Armina i wszystko z w/w słuchawek najbardziej mi odpowiadało na K518LE. W Audeo basu jak na lekarstwo?.... hmmmm ok niech bedzie (ja swoje wiem i wiem z czym poszedłem), no moze zejscie bylo lepsze w K518 ale nie wmawiaj mi prosze ze na Audeo nie ma basu. WLasnie glownie dlatego je kupiłem po wczesniejszych odsłuchach u piotrus-g wielu dok'ów . Jak je 1-szy wziałem do pracy i koledzy posłuchali kawałek Armin van Buuren - In and out of Love...... na dzien dobry "karp" i stwierdzenie - "KU*wa skąd tyle basu w tych malenstwach?" uprzedzajac pytania ustawienia na FLAT (Normal) nie uzywam EQ .

 

Basu jak na lekarstwo to bylo w ER6i - tak tam basu bylo jak na lekarstwo.... no nic moze zobacze jeszcze HD380 Pro jak gdzies trafie ale ani na Ch Targówek w Saturnie ani w Media Markt w Markach (w W-wie) nie bylo a tez mialem je na liscie "życzeń"

 

Coś mi się wydaje, że źle zapamiętałeś brzmienie Phonaków. One mają basu sporo, tylko trzeba playera, by go wydobył.

Majac wczesniej Fuze + ibasso T3D bassu bylo sporo. Teraz sam S'Flo2 sprawe załatawia konkretnie z Audeo.... wiec do wydobywania basu playerka mam odpowiedniego....

 

Hejka,

 

Bardzo mi odpowiada brzmienie Audeo (black filters) + S:Flo2 (wczesniej Fuze i Clip+) i czegos takiego podobnego szukam. Zeby byly rowne w pasmie z niskim dołem (przy HH, RnB) ale z nutką fun'u.

 

 

Nie rozumiem zupełnie tego zdania, brzmi jak nonsens. Audeo mają basu jak na lekarstwo, powiedzmy jest niewiele lepiej niż w Creative Aurvana In-Ear, a przy HD380 czy Shure SRH840 to go nie ma wcale, ba jest go nawet mniej niż w K701, także użycie zwrotu "z niskim dołem" ma raczej charakter groteskowy.

 

jesli dla Ciebie ma charakter groteskowy to ok, ja nie mam zamiaru wyprowadzać Ciebie z Twojej racji (mimo ze moja jest inna).

 

To może jeszcze K181DJ spróbuj znaleźć... ich wyższy model, w Saturnie przy CH Targówek w Warszawie mieli na wystawie i 399zł za nie chcieli. A K518 jak mu wymienisz gąbki (w czaszach, nie pady od razu mówię) i kabel to będzie jeszcze lepiej. Ja w swoich po samej wymianie gąbek krok w przód poczułem.

 

kurde nie zwrociłem na nie uwagi bo widze ze na allegro to ponad 500 PLN stoją (roznica cenowa miedzy nimi straszna)..... chyba zaraz tam pojade i zobacze....

 

//edit:

byłem i posłuchałem tych K181DJ i faktycznie tez mi lezą, tylko juz nalezą do tych "wiekszych", niestety tam tez nie maja 380 Pro poszedłem do Euro RTV AGD i tam mieli HD380 Pro ale nie chcieli rozpakowac wiec ich nie posłuchałem.

Teraz mam zagwozdke czy brac K518DJ czy placic 2x tyle za K181DJ (mimo ze cena i tak atrakcyjna w stosunku do allegrowej 401 PLN vs. 550 PLN - allegro)

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję posłuchać tych Phonaków jeszcze raz w takim razie.

 

Spróbuj, spróbuj. Cały czas po nich jeździsz, a one na to nie zasługują. Postaraj się o jakiegoś starego dobrego iRivera. Może być E10 np. albo coś podobnego. Na czarnych filtrach basu jest więcej niż na HD 595. Problemem Audeo jest to, że to armatury i nigdy nie uda się z nich wyciągnąć pomruku i mięsa właściwego membranie. Ja próbowałem ale już mam dośc - chyba wracam do dynamików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie wiem, bije sie z myslami. Ale chyba na placu boju pozostały K518DJ lub K181DJ . Podoba mi sie taki dzwiek (fun'owy) ale nie wiem czy jest sens placic 2x tyle za K181DJ.

 

Z jednej strony sobie mysle tak: chce słuchawki glownie do kompa, do muzki jak i do filmow ewentualnie do pracy coby sie tez do kompa wpiąć. Wiec w tym momencie lepiej chyba by było wziąć te wieksze K181DJ .

 

Z drugiej strony tak samo jako powyzsze ale moze sie zdarzyc ze akurat zamiast Audeo wezme ze sobą nauszniki. No i w tym momencie K518DJ wydają sie być bardziej nadające sie do tego. Z drugiej strony za zaoszczedzoną kwote moge sobie K518DJ zrekablowac na jakis fajny drut i zmienic jack'a czyli poddac lekkiemu tunnigowi , dodatkowo sprawdzic tą opcje z gąbkami i po tych całych zabiegach miec fajne (juz sa w default'cie dla mnie) sluchafony.

 

 

Dlatego cały czas bije sie z myslami czy 518DJ za ok 219 PLN + (tunning) czy 181DJ za 400 PLN :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję posłuchać tych Phonaków jeszcze raz w takim razie.

 

Spróbuj, spróbuj. Cały czas po nich jeździsz, a one na to nie zasługują. Postaraj się o jakiegoś starego dobrego iRivera. Może być E10 np. albo coś podobnego. Na czarnych filtrach basu jest więcej niż na HD 595. Problemem Audeo jest to, że to armatury i nigdy nie uda się z nich wyciągnąć pomruku i mięsa właściwego membranie. Ja próbowałem ale już mam dośc - chyba wracam do dynamików.

 

A konkretnie do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co planujesz zakupic? Czy sa jakies sluchawki grajace takim srodkiem i gora ale z mocnym basem?

 

No właśnie nie wiem :( Cały czas mam w głowie dylematy. Wczoraj znowu słuchałem Audeo na repertuarze, w którym się spisują. Nie mogę się ich pozbyć! One niekiedy potrafią zagrać tak pięknie, że plułbym sobie w brodę, że je sprzedałem.

 

Chyba po prostu rozejrzę się za jakimiś tańszymi funowymi dynamikami na rower (DnB, dubstep), a Audeo zostaną do autobusu (trip-hop, reggae).

 

Bardzo prawdopodobne, że pokuszę się o K370 ale ten ich kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności