Skocz do zawartości

Philips HP1000 Vs HS900 Vs Shp5401


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest łatwo pisać o kilku sprzętach naraz, ładnie się obroniłeś. Brakuje tylko wspomnienia o źródłach na jakich słuchałeś. Ja powiem, że HP1000 i H10jr zaskoczyły niesamowicie. Ten mały, wpompował niebywałą dynamikę w słuchawki, jasne ******ste połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Przyczepie się tylko do jednego stwierdzenia:

 

Tutaj już sprawa ma się inaczej w porównaniu do 5401. Te słuchawki są raczej neutralne. Nie tak jak KPP , ale bliżej im V-jays.

KPP są w twoim odczuciu neutralnymi słuchawkami czy ja coś źle zrozumiałem? :P No i jak napisałeś w recenzji wokale są najsłabszą stroną SHP 5401. Gdyby nie dziwna, plastikowa barwa głosu słuchawki mocno broniłyby się nawet i w segmencie wyżej czyli 100-200 zł

Edytowane przez Syntax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Przyczepie się tylko do jednego stwierdzenia:

 

Tutaj już sprawa ma się inaczej w porównaniu do 5401. Te słuchawki są raczej neutralne. Nie tak jak KPP , ale bliżej im V-jays.

KPP są w twoim odczuciu neutralnymi słuchawkami czy ja coś źle zrozumiałem? :P No i jak napisałeś w recenzji wokale są najsłabszą stroną SHP 5401. Gdyby nie dziwna, plastikowa barwa głosu słuchawki mocno broniłyby się nawet i w segmencie wyżej czyli 100-200 zł

 

 

ajaja, źle wkleiło się zdanie, już poprawiam

 

Tybeton- czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do opinii, recka bardzo fajna wink.gif

 

Posiadam HP1000 oraz SHP5401. Niby generalnie podobne do siebie ale jednak nie mam ochoty pozbywać się, jak na razie, ani jednych ani drugich. Inna sprawa, że SHP5401 spokojnie zagrają z odtwarzacza a HP1000 niestety nie. Ja wykorzystuję Fiio E5 i to już w sumie jest wystarczające ale bez niego wg mnie grają wyraźnie słabiej od młodszego brata. Brakuje dynamiki (na ile te słuchawki w ogóle ją mają) a dźwięk jest trochę przytłumiony.

Edytowane przez Neptune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do opinii, recka bardzo fajna wink.gif

 

Posiadam HP1000 oraz SHP5401. Niby generalnie podobne do siebie ale jednak nie mam ochoty pozbywać się, jak na razie, ani jednych ani drugich. Inna sprawa, że SHP5401 spokojnie zagrają z odtwarzacza a HP1000 niestety nie. Ja wykorzystuję Fiio E5 i to już w sumie jest wystarczające ale bez niego wg mnie grają wyraźnie słabiej od młodszego brata. Brakuje dynamiki (na ile te słuchawki w ogóle ją mają) a dźwięk jest trochę przytłumiony.

 

 

Oj zgadzam się, zgadzam- te same odczucia. Ha, i mam to samo wrażenie co Ty- dlatego już tęsknie za hp1000. i Chętnie je kupie jak tylko zarobie pierwsze jakieś pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HP1000 wygląda się trochę jak kosmita, ja przywykłem do ich "wyjątkowości" ale moja dziewczyna śmieje się z nich wink.gif Są bardzo wygodne i świetnie, wg mnie, nadają się do odsłuchu domowego głównie z racji na lekkie, zwiewne granie. Czyli w moim przypadku mamy ciszę, spokój i możemy cieszyć się muzyką. SHP5401 za to mają dynamikę która sprawia że nawet przy różnych "przeszkadzajkach" w otoczeniu można się cieszyć z odsłuchu bo niejako muzyka "wybija" się z hałasu. No może trochę przesadziłem z tym opisem ale mniej więcej tak to odbieram.

 

Natomiast zagadką dla mnie jest porównanie HP1000 z HD595, nie miałem do tej pory możliwości bezpośredniego zestawienia ich dźwięku a jestem ciekawy rezultatów.

 

Pytanie do Ciebie Azahiel: co się stało z pałąkiem SHP5401? Malowany? Ciekawy efekt smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HP1000 wygląda się trochę jak kosmita, ja przywykłem do ich "wyjątkowości" ale moja dziewczyna śmieje się z nich wink.gif Są bardzo wygodne i świetnie, wg mnie, nadają się do odsłuchu domowego głównie z racji na lekkie, zwiewne granie. Czyli w moim przypadku mamy ciszę, spokój i możemy cieszyć się muzyką. SHP5401 za to mają dynamikę która sprawia że nawet przy różnych "przeszkadzajkach" w otoczeniu można się cieszyć z odsłuchu bo niejako muzyka "wybija" się z hałasu. No może trochę przesadziłem z tym opisem ale mniej więcej tak to odbieram.

 

Natomiast zagadką dla mnie jest porównanie HP1000 z HD595, nie miałem do tej pory możliwości bezpośredniego zestawienia ich dźwięku a jestem ciekawy rezultatów.

 

Pytanie do Ciebie Azahiel: co się stało z pałąkiem SHP5401? Malowany? Ciekawy efekt smile.gif

 

 

malowany owszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Natomiast zagadką dla mnie jest porównanie HP1000 z HD595, nie miałem do tej pory możliwości bezpośredniego zestawienia ich dźwięku a jestem ciekawy rezultatów.

 

Dźwiękowo bardzo bardzo podobnie, przynajmniej przy umiarkowanym wzmocnieniu - na mocniejszych źródłach nie miałem okazji sprawdzać. za to senki są duuużo wygodniejsze, zwłaszcza do długich przebiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy dłuższych przebiegach ale na krótko to Senki na głowie wydają się strasznie delikatne, HP1000 siedzą bardziej stabilnie. Nie miałem jednak wystarczająco długo na głowie HD595 żeby się do nich przyzwyczaić, taki odsłuch sklepowy się raczej nie liczy.

Nie wiem o jak mocnym źródle mówisz, ja dysponuję w tej chwili Moonlightem v.4+ i różnica w brzmieniu niesterowanych a sterowanych HP1000 jest bardzo duża smile.gif jak tylko pojawi się okazja porównania na tym wzmacniaczu Philipsów z Senkami, chętnie z niej skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydają się delikatne, bo są dużo lżejsze :) i wlaśnie w tym przejawia się ich przewaga - raz, że nie uciskają tak mocno na uszy jak filipy, a dwa, mniejsza masa sprawia, że nie męczą tak szybko jak filipsy. co do mocy - do poprawnego wysterowania HD595 teoretycznie wystarcza touch 2g/iphone. po dołożeniu MxMa, czy też testach na sprzęcie stacjonarnym (jakieś CD Denona) różnice były, ale nie te z kategorii "wow, niesamowity skok jakości" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to nawet fajnie się składa, w takim razie mogę się rozglądać za innym potencjalnym upgradem do HP1000+V.4+. Z ciekawości jak będę miał okazję porównam jeszcze te słuchawki, może coś napiszę. Dzięki za pomoc hesus666 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności