Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iphone OS 4.0


kubin

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dziś właśnie zainstalowałem na swoim Ipodzie nowy soft i chcialbym sie podzielić wrażeniami. Na początku należy wspomnieć że aktualizacja jest darmowa, także nie trzeba płacić już 3,99 euro za zainstalowanie tego softu. Wiele osób pewnie będzie też zastanawiał fakt czy soft wnosi coś po za multitaskingiem, którego niestety obsługuje tylko iPhone 3G, 3GS i 4. Na Touchu 2G ta funkcja jest niedostępna. Mogę śmiało stwierdzić że warto jednak mimo wszystko zainstalować nową wersję softu. Co pewnie zaciekawi wiele osób, gdy dostałem swojego toucha jakieś 2 miesiące temu, słuchając muzyki bez włączonego eq dźwięk jak dla mnie był bardzo zmulony i musiałem ustawić opcję "więcej sopranu" aby dźwięk mnie zadowalał. Po przeinstalowaniu softu sprawdziłem czy coś z dźwiękiem się zmieniło i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Po wyłączeniu EQ iPod naprawdę lepiej teraz gra. Do tego opcja tworzenia folderów, tło w menu, ładniejsze animacje. Hmm.. pojawiło się jeszcze coś takiego, że w przeglądarce plików muzycznych jak wchodzimy w konkretny album to na początku mamy miniaturę okładki tuż obok jest tytuł, rok wydania i czas trwania płyty. To chyba tyle co mogę na ten czas powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia powiem że po każdej "dużej" wersji (1.x -> 2.x -> 3.x) dźwięk mojego iPhone'a zmieniał się na lepsze... Apple czyni z iPhone OS/iOS więcej niż oficjalnie podaje ;)

 

oczywiście wciąż pierwszy iPhone gra najsłabiej ze wszystkich "urządzeń ajfonopodobnych", ale przynajmniej nie gra już tak kiepsko jak na samym początku ;)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)ajfon 3g NIE obsługuje multitaskingu. Tylko iphony 3GS, 4, touch 3

2)iphone 3g zaczął działać zauważalnie wolniej niż przed updatem, szczególnie niektóre gry (np. removem) albo aparat

3)foldery to w sumie fajna rzecz, ale chyba już wolałem szybciej działający telefon bez nich.

4)ibooks jest fajny do czytania książek od apple, lipny do czytania własnych pdf, własnego ebooka wciąż dużo wygodniej wrzucić przez stanzę. Dodatkowym minusem ibooks jest wyskakujący czarny pasek w safari przy oglądaniu pdf z pytaniem czy nie chcę otworzyć tego w ibooks.

5)poprawiony wygląd ikonek i tego paska na dole (takie pseudo 3d mu dodali)

6)w galerii zdjęć jest możliwość pokazania mapy z pinezkami gdzie zdjęcia były robione (chyba to teraz dodali, wydaje mi się że wcześniej tego nie było ;p)

7)można pdfy wrzucać przez itunes

8)poprawiony mail - zauważalnie wygodniejsza obsługa

9)można zmienić domyślną wyszukiwarkę na binga albo jeszcze jakąś tam - tylko po co? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam nie mam obecnie nic apple ale apropo tego multitaskingu to kolega posiadający Toucha 3g mówi że to ściema bo multitasking działa tylko na aplikacjach które zostały do niego specjalnie przystosowane. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, oczywiście nie miałem namyśli iphone 3g tylko touch 3g, mój błąd. a jeśli chodzi o szybkość działania mojego iPoda to raczej nie zauważyłem poważnego zwolnienia, a nawet żadnego. Burgerking wiem że można odblokować multitasking, ale ja mówie tylko o tym co firma nam daje, a nie o "własnych" modyfikacjach. Zresztą ja lubie rzeczy takie jakimi zostały stworzone, mimo że czasem można z nich wyciągnąć wiecej niż to możliwe na oryginalnym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multitasking w iOS 4 został zrobiony w "sprytny" sposób - np. jeśli chcecie żeby Pandora grała w tle, to nie musi w tle działać cały program tylko sam wątek odtwarzający muzykę (plus kontrolki: zatrzymaj i kolejny utwór)

 

podobnie jeśli oczekujecie że gra/program zaczeka w tle, to znaczy że wystarczy że stan programu/gry zostanie w niewidoczny dla użytkownika sposób zapisany a następnie przywrócony

 

podobnie komunikatory voip - w tle nie musi działać cały komunikator, a tylko wątek który sprawdza czy ktoś nie próbuje do nas zadzwonić i dopiero w momencie kiedy faktycznie nastąpi połączenie przychodzące, wybudzi się cały program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem jeszcze coś, co właściwie wprawiło mnie w lekkie osłupienie. Odpaliłem dzisiaj chyba najgorzej zrealizowaną płytę z mojej kolekcji, a mianowicie Oasis - What's the story (Morning Glory?). Dotychczas omijałem tą płytę szerokim łukiem mimo, że sama muzyka jest świetna. Jak jej słuchałem to uszy bolały od trzeszczenia w słuchawkach.. i nie była to wina włączonego EQ w iPodzie, bo to samo miałem na Cowonie i innych odtwarzaczach. Teraz tych trzasków nie ma. Mimo, że realizacja nadal słaba to bez trzeszczenia w słuchawkach przyjemniej się słucha.. ciekawe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj posłuchać nowej płytki metaliki - jeśli nie będzie słychać trzasków/przesterów, to może iPod dorobił się limitera + odszumiania? :)

 

no niestety tak różowo to nie ma :( przestery jak były tak są... do tej pory tylko na płytce oasis zauwazyłem poprawę w kwestii trzeszczenia, bo w sumie reszta z mojej kolekcji gra bardzo ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności