Skocz do zawartości

Sansa clip, brick ?


Piental

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zachciało mi się instalowac Rockboxa na mojej sansie niestety po instalacji (za pomocą rockbox utility) sansa padła, wszystko było normalnie dopuki nie doszło do resetu po aktualizacji firmware. Teraz mp3 nie reaguje na nic (podłączenie do pc, przycisk power etc.) Obawiam się że zrobiłem z niej tzw. brick ;/

Może wy coś poradzicie...

Pozdrawiam Piental

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli v2, to jest możliwość, że zbrickowaliście clipa.

Ogółem, rockboxa powinno się wgrywać manualnie, a nie za pomocą RockboxUtility, ze względu na jej niestabilność.

Żeby przywrócić clipa do stanu fabrycznego, musicie rozebrać go (upewnijcie się, że jest wyłączony), potem znaleźć 2 piny i je złączyć kawałkiem lutu, albo jakiegoś drucika.

 

Piny dla Clip v1:

clipv1-recovery.jpg

 

Piny dla Clip+:

sandisksansaclipplusdis.jpg

 

Potem podłączacie do komputera z Linuxem, wpisujecie w terminalu : "sudo fdisk -l" i sprawdzacie czy pokazuje dysk niepodzielony na partycje.

Jeżeli pokaże, to podnosicie lut albo drucik którym połączyliście 2 piny (kabel musi być ciągle podłączony!), pobieracie oryginalne oprogramowanie na Clipa, i wpisujecie w terminalu: "dd if=orig_image.bin of=/dev/sde", zamiast "orig_image.bin" wpisujecie nazwę pliku z oryginalnym oprogramowaniem który pobraliście, a w "sde" nazwę dysku.

Odłączacie clipa i uruchamiacie go.

 

Możecie też spróbować oddać na gwarancję, ale ryzykujecie:

1. Utratą gwarancji

2. Nie przyjęciem Clipa do naprawy

Gdy zapytają się was, co się stało, powiedzcie, że po prostu np. przedwczoraj chcieliście posłuchać muzyki, a player przestał się włączać, i nie reaguje na nic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RButility obsługuje Clipa(v2 i +) od kwietnia br. - dokładnie od wersji 1.2.6

 

Więc wszystko jedno jak RB był wgrywany, bo ta wyżej wspominana niestabilność dotyczy firmware'u a nie RB Utility. Problem jest w zmodyfikowanym FW a nie w RB Utility.

 

Wypadałoby rownież podać źródło tego infa powyżej, której autorem jest funman z rb team: http://www.rockbox.o...SansaAMSUnbrick

 

Piental, a próbowałeś potrzymać przycisk ON przez 15-20 sek?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bede próbował oddac ją do reklamacji jeśli się nie uda to rozbiore ją i spróbuje zrobic to co mi radzi quake mam bodaj v1

lostson: tak próbowałem niestety bez rezultatu...

PS: przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony ale byłem odcięty od internetu przez jakis czas 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności