Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopie jeśli można jeśli nie to wywalcie ;)

Wstawiając gniazda do obu muszli w przypadku kabla jest 8 żyłowego (4 na stronę) wtyki oraz gniazda mamy stereo (gniazd mono nawet znaleźć w necie nie umiem) który z poniższych wariantów lepiej zastosować?

1.  Kanał od przetwornika przewodem lutowany do jednego pina gniazda (domyślnie lewy kanał) masa do masy natomiast we wtyku przewody kanału do 1 pola a masa do 3 (2 pole wolne)

2.  Kanał od przetwornika dwoma przewodami do obu kanałów gniazda i tak samo we wtyku czyli wykorzystane wszystkie pola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie jeśli można jeśli nie to wywalcie ;)

Wstawiając gniazda do obu muszli w przypadku kabla jest 8 żyłowego (4 na stronę) wtyki oraz gniazda mamy stereo (gniazd mono nawet znaleźć w necie nie umiem) który z poniższych wariantów lepiej zastosować?

1.  Kanał od przetwornika przewodem lutowany do jednego pina gniazda (domyślnie lewy kanał) masa do masy natomiast we wtyku przewody kanału do 1 pola a masa do 3 (2 pole wolne)

2.  Kanał od przetwornika dwoma przewodami do obu kanałów gniazda i tak samo we wtyku czyli wykorzystane wszystkie pola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie jeśli można jeśli nie to wywalcie ;)

Wstawiając gniazda do obu muszli w przypadku kabla jest 8 żyłowego (4 na stronę) wtyki oraz gniazda mamy stereo (gniazd mono nawet znaleźć w necie nie umiem) który z poniższych wariantów lepiej zastosować?

1.  Kanał od przetwornika przewodem lutowany do jednego pina gniazda (domyślnie lewy kanał) masa do masy natomiast we wtyku przewody kanału do 1 pola a masa do 3 (2 pole wolne)

2.  Kanał od przetwornika dwoma przewodami do obu kanałów gniazda i tak samo we wtyku czyli wykorzystane wszystkie pola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie jeśli można jeśli nie to wywalcie ;)

Wstawiając gniazda do obu muszli w przypadku kabla jest 8 żyłowego (4 na stronę) wtyki oraz gniazda mamy stereo (gniazd mono nawet znaleźć w necie nie umiem) który z poniższych wariantów lepiej zastosować?

1.  Kanał od przetwornika przewodem lutowany do jednego pina gniazda (domyślnie lewy kanał) masa do masy natomiast we wtyku przewody kanału do 1 pola a masa do 3 (2 pole wolne)

2.  Kanał od przetwornika dwoma przewodami do obu kanałów gniazda i tak samo we wtyku czyli wykorzystane wszystkie pola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szukam na zapas już wtyczki do headsetu, czyli trrs. Headset czyli g.... gejmingowe to celował bym w coś za 20zl z darmową wysyłką z Polski :) wcześniej zamawiałem z audeos, ale tam braki magazynowe lub drogie. Ktoś może polecić dobry/tani kabel na metry 4 żyłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panjarek Jakie masz słuchawki ? We wszystkich co do tej pory miałem wtyk stereo 2.5mm pasował tylko trzeba było podłączyć sygnał do punktu L+ a masę do GND. Po prostu zostawić środkowe pole niepodłączone. Jakbyś potrzebował wtyki 2.5mm TRS stereo to pisz PW bo zamówiłem za dużo na swoje potrzeby.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zakupiłem 20m przewodu od Forza Audio FAW OCC 7N Cryo Copper.
Mam zamiar skręcić go tak aby na jeden odcinek wykorzystać dwie linki (byłoby 2x24AWG). Chyba wystarczająco (chodzi o koszty)?
Mam dobry wtyk 6,3mm od Furutech'a CF-763 (rod) i wtyki XLR też Furu, oraz Furutech FT-2PS-F do HD600.
Zastanawiam się w jakich słuchawkach najlepiej by się sprawdził.
Mam HD600, AKG Q701, Grado 325 i Monolith Monoprice M1570

ForzaAudio.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, naczesany napisał:

Forza Audio FAW OCC 7N Cryo Copper

 

3 godziny temu, naczesany napisał:

Zastanawiam się w jakich słuchawkach najlepiej by się sprawdził.

Do takich, które są mocno "wrzaskliwe", ten przewodnik domula i łagodzi brzmienie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Perul napisał:

 

Do takich, które są mocno "wrzaskliwe", ten przewodnik domula i łagodzi brzmienie. 

Chciałbym go kiedyś sprawdzić z Cal. Może nie są jakieś wrzaskliwe, ale mam wrażenie, że by mi się spodobało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał:

Chciałbym go kiedyś sprawdzić z Cal.

Do CAL to ja widzę solid core i w miarę mocny wzmak do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 11:37, naczesany napisał:

Zastanawiam się w jakich słuchawkach najlepiej by się sprawdził.

Miałem go do HD600 zarówno 4 żyłowy i 8 żyłowy. Jest tak jak napisał Perul. Wtyki Furutecha to dobry wybór. Zastanawiało mnie dlaczego są na rynku jednocześnie dwa rodowane modele jacków. Ten z aluminiowym korpusem gra jaśniej tzn. nie dociąża tak jak ten z korpusem z włókna. To moje osobiste wrażenie. Można się pośmiać :D Zwróćcie uwagę, że przewody słuchawkowe ADL Furutech do poszczególnych modeli słuchawek stosują te jacki naprzemiennie. To chyba nie przypadek. Ciekaw jestem jaki masz sposób na lutowanie tego przewodu. Po dotknięciu lutownicą izolacja znika jak ninja :D Można próbować trzymać przewód gabką wiskozową zmoczoną wodą destylowaną, ale mi to marnie wychodziło. Miałem też gotowce od Audeos i Forza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bakus1233 napisał:

A co on robi z brzmieniem CAL?

Solid core przyspiesza bas i poprawia jego wykop, prócz tego "wyciąga" też najwyższe tony (te niemęczące) - patrz kabel od hołków, który jest wg wielu nie do zastąpienia.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slawsim napisał:

Miałem go do HD600 zarówno 4 żyłowy i 8 żyłowy. Jest tak jak napisał Perul. Wtyki Furutecha to dobry wybór.

Mam oba wtyki Furu i też spokojniej gra u mnie ten z carbonem (niech śmieją się ci, którzy nie próbowali). Poza tym z tego z alum. korpusem zaczyna schodzić mi rod.

Wtyki zaaplikowałem na kablu srebrnym Yarbo PSC-44CB i gra to naprawdę dobrze zarówno z HD600 (słychać więcej niuansów) jak i z AKG Q701.

Forza Audio kupiłem żeby go po prostu przetestować m.in. w Monoprice Monolith M1570

Nigdy wcześniej nie miałem planarnych a te udało mi się kupić za rozsądną (jak na planarne) cenę i naprawdę zdeklasowały HD600. Choć HD600 uważam mimo wszystko za jedne z najbardziej relaksujących i muzykalnych słuchawek.

Skoro Forza Audio jest tak wychwalany to może coś wniesie np. do M1570.

Słucham z Feliks Audio Espressivo (taki trochę podrasowany Mundorfami, Jupiterami itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, naczesany napisał:

Poza tym z tego z alum. korpusem zaczyna schodzić mi rod.

Mi zszedł z niego rod w miejscu gdzie zaciska się przewód i to po jednym zaciśnięciu przez izolację żeby nie skaleczyć. Kto to produkuje??? Musiałem go założyć do szarego Cardasa, bo tu zszedł rod z części wtyku. To była mordęga bo Cardas zakleil wtyk na gwincie. O twoim wzmaku i etapach zmian czytałem sporo na sąsiednim forum ;) Jak wykonałeś przewód z tego Yarbo? On ma dwie żyły czy cztery? Na fotkach są dwie widoczne. Aaaa.... teraz widzę 4. Może spróbuję kiedyś do HD600 z wtykiem z carbonem.

Edytowane przez slawsim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.05.2022 o 11:37, naczesany napisał(a):

Zakupiłem 20m przewodu od Forza Audio FAW OCC 7N Cryo Copper.
Mam zamiar skręcić go tak aby na jeden odcinek wykorzystać dwie linki (byłoby 2x24AWG). Chyba wystarczająco (chodzi o koszty)?
Mam dobry wtyk 6,3mm od Furutech'a CF-763 (rod) i wtyki XLR też Furu, oraz Furutech FT-2PS-F do HD600.
Zastanawiam się w jakich słuchawkach najlepiej by się sprawdził.
Mam HD600, AKG Q701, Grado 325 i Monolith Monoprice M1570

ForzaAudio.jpg

 

Zaaplikowałem te przewody do Grado 325 z wtykiem Furutech'a 6,3mm karbon i muszę stwierdził, że bardzo uspokoiły dźwięk. Dźwięk jest "czytelniejszy", pojawiło się więcej niuansów a jednocześnie zniknęła niewielka krzykliwość przy niektórych nagraniach. Stereofonia jest fantastyczna jak na takiego grajka z kompa i plików. Co prawda korzystam z Prodigy Cube ale testowałem z wieloma OPA'mpami.

Edytowane przez naczesany
Poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
54 minuty temu, aasat77 napisał(a):

Ja też tylko takie znalazłem, ale obudowa pasuje również do wtyków 2,5mm

316176434_647527063711045_3657957392557108057_n.jpg

 

Ewentualnie są można jeszcze kupić takie trochę większe, tzw slim/sennheiser z obudową niebieską i czerwoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności