Skocz do zawartości

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Forza, proszę Cię... Nie chcesz mówić, nie mów. To zrozumiałe. Sam również nie rozpowiadam wszystkich swoich sztuczek. Nawet już chyba mam przekminione, jak robić takie obłe splitterki - tej metody również nie mam zamiaru rozpowiadać.

Ale. "Pomidor"? Człowieku, ja Ciebie mam za kogoś ogarniętego raczej. Nie niszcz tego. ;)

Edytowane przez FlameRunner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wykonania recablingu moich Koss'ów UR40. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Przeczytałem co nieco na forum o recablingu, przejrzałem tutorial w PDF ale nadal mam pewne wątpliwości, które wolę rozwiać pytając tutaj na forum przed zabraniem się do roboty.

 

Kabel, którym planuję zastąpić podstawowy to Sonolene 3014. I teraz pytanie - jak to zrobić? Używając jednego kabla ze splitterem czy dwóch biegnących obok siebie i dopiero łączących masę we wtyku jack?

 

Nie jestem też do końca pewien czy dobrze rozumiem jak to wszystko ma być podłączone dlatego zrobiłem dwa obrazki dla obu tych sytuacji - gdybyście mogli na nie rzucić okiem i sprawdzić czy dobrze to podłączam to byłbym wdzięczny.

 

Opcja bez splittera wydaje się łatwiejsza ale znowu kabel przez to będzie podwójny na całej długości, szerszy, no i jaki wtyk zmieści dwa kable? Do tego wolałbym to zrobić jak najniższym kosztem, dlatego w sumie skłaniam się do wersji ze splitterem (wystarczy, że kupię 2 metry kabla i zrobię odcinek od wtyku do splittera 1.5m + 2x25 cm na odcinki do słuchawek). Co radzicie? Ktoś pisał, że wszyscy niby kablem Sonolene robią wersje podwójną bo inaczej traci się na jakości dźwięku, to prawda? Ja nie jestem audiofilem, ważne, żeby mi po prostu słuchawki wróciły do świata żywych :)

koss-ur40-recable-ze-splitterem.jpg

koss-ur40-recable-bez-splittera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej. Wydaje mi się jednak, że Finnen chce zrobić to jak najtaniej. Zresztą nawet tak nielubiana przez Ciebie opcja z wykorzystaniem ekranu i podziałem w splitterze będzie o niebo lepsza od fabrycznego przewodu UR 40. ;)

 

 

PS Finnen, masz PW. ;)

 

Od oryginalnego kabla opcja lepsza (mialem ur-40), ale w koncu niewiele wiekszym nakladem finansowym - kupno dodatkowych 2 metrow sonolene lub 2 metrow starquada - mozna zrobic to sensowniej zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry Sonolene 3014 + NYS231BG = ~20 zł

4 metry Sonolene 3014 albo 2 metry L-4E5C + NYS231BG = ~30 zł, czyli 50% drożej.

 

Wiadomo, robiłbyś przewód dla siebie, to byś dopłacił. Ja zresztą też.

Ale Finnen działa z założeniem: "ważne, żeby mi po prostu słuchawki wróciły do świata żywych".

 

Rozumiesz mój punkt widzenia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry Sonolene 3014 + NYS231BG = ~20 zł

4 metry Sonolene 3014 albo 2 metry L-4E5C + NYS231BG = ~30 zł, czyli 50% drożej.

 

Wiadomo, robiłbyś przewód dla siebie, to byś dopłacił. Ja zresztą też.

Ale Finnen działa z założeniem: "ważne, żeby mi po prostu słuchawki wróciły do świata żywych".

 

Rozumiesz mój punkt widzenia? ;)

 

50% drozej - brzmi to jak "chłyt materkingowy" :o . W koncu te 50% to 10 zł. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w sumie zależy mi żeby to wykonać po prostu tanio i żeby mi działały, ale z drugiej strony jak można za niewielkie pieniądze solidniej to może się zastanowię nad inną opcją. Sęk w tym, że ostatnio wydałem kilkadziesiąt złotych na moje drugie słuchawki - Porta Pro - które mi również padły (lewa słuchawka). Krótko mówiąc odesłałem na gwarancji, naprawili, wróciło - okazało się, że nie do końca jednak naprawili bo w lewej słuchawce przy niskich tonach brzęczało coś. Odesłałem znów, odrzucili mi reklamacje i muszę jeszcze za paczkę powrotna zapłacić. Więc nie dość, że wydałem na wysyłki tyle, ile bym wydał na nowe, solidne okablowanie (pragnę dodać, że w serwisie producenta nie wymieniono mi kabla, po prostu przylutowano na nowo ten sam) to jeszcze finał tego taki, że nie mam w pełni działających słuchawek (o czasie realizacji nie wspomnę, pierwszą reklamację zacząłem 1 czerwca, słuchawki jeszcze nie wróciły). Także stwierdziłem, że Porta Pro oddam mojej mamie - jak się nie za głośno słucha muzyki to nie słychać brzęczenia w ogóle, a ona w ogóle nie ma żadnych słuchawek - a sobie naprawię moje stare UR40, które i tak wolałem od tych. I dlatego właśnie skąpię kasę bo już po prostu mi szkoda wydawać na te Kossy tyle pieniędzy, jak podliczę wysyłki do serwisu Porta Pro + nowe okablowanie UR40 (wariant bez oszczędzania) oraz wysyłka za nowy kabel to ... wyjdzie mnie nie dużo mniej niżbym poszedł i nowe UR40 w sklepie kupił. Także dziękuję za sugestie, zastanowię się, którą opcję wybiorę, przynajmniej teraz wiem, na jakie kable zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanawiam się jak się do tego zabrać, słuchawki są z mikrofonem, połączone bardzo licho wyglądającym kablem z kontrolerem. Problem w nich mam taki ze jak kręcę regulacją głośności to mi trzeszczy i potrafi wyłączyć słuchawkę. Kontroler potem rozdziela się na na 2 kable jack 3,5 oraz usb ale te kable już wydaja się przyzwoitej jakości, i teraz...

 

1. czy usunąć kontroler?

2. czy wymienić tylko kabel kontroler-słuchawki?

3. czy rozkręcić kontroler i zobaczyć co się tam wogole dzieje..

 

Jako że mam w planach zakup nowych sluchawek ale mam ciagle rozterki to chce spróbować niewielkim kosztem ożywić te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli regulacja jest ci nie potrzebna usuń.

2. Jeżeli wymieniać to cały kabel od przetworników do jack.

3. Jeśli czujesz się na siłach to śmiało :)

 

Wymiana kabla to tylko dodać może smaczków, brzmienia słuchawek nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warto używac ekranu z CMK422 ?

żyły bym połaczył na kanał a ekran na mase, masy i tam miałbym odzielnie ( podwójny cordial).

 

Ekranem jest tu miedz ale czy ta sama co na kanałach nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności