Skocz do zawartości

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o to czy usłyszę różnicę to jeśli ona będzie to ją usłyszę ;D Co mi się właśnie spodobało po kupnie CAL! to to, że w utworach które znałem praktycznie na wylot usłyszałem dużo do tej pory niesłyszanych dźwięków. A skoro mam teraz trochę wolnej gotówki to postanowiłem nie naprawiać tych słuchawek tylko je trochę przerobić. Mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy ten kabel nie będzie na tyle ciężki żeby był uciążliwy w codziennym użytkowaniu? Nie będzie mi przeszkadzać to że będzie delikatnie ciążył ale jeśli miałby mi przy gwałtownych ruchach zrywać słuchawki z głowy to jednak byłoby to trochę denerwujące ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie miałem cabletecha za to mam l-4e5c i wg. mnie jest OK.

Różnicy w dźwięku nie ma i nie będzie w przypadku 99,9% kabli z miedzi OFC, wszystko to autosugestia chodź warto mieć lepszy kabel (ale jak dla mnie płacenie za metrowy kabel ponad 100zł to przesada) ze względu np. na wytrzymałość, ekranowanie czy estetykę. Uciążliwy to jest mój spiralny w Superluxach ;)

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich superluxów jeszcze nie rekablowałem. Jak zależy ci na mobilności takiego zestawu to zrób trick Forzy - zdejmij cała gumową izolację i zostaw tylko kable w ekranie a później do oplotu.

 

Zrobiłem w taki sposób już kilkadziesiąt słuchawek do zastosowań moblinych i sprawdza się to bardzo dobrze. Trzeba tylko pamiętać aby to był oplot typu multifilament z nylonu, a nie badziewia z PET z RMS i Allegro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można taki oplocik dorwać? I mam pytanie co do wykonania recablingu z użyciem Canare. Kabelek ma 4 żyły czyli prowadzę cały kabelek do splittera a potem prowadzę po dwie żyły do każdej muszli. I teraz pytanie jak to ma wyglądać od splittera do muszli bo tutaj już nie będę miał oryginalnej otuliny i nie widzę jak by można to zrobić bez oplotu. Jest jakiś sposób na to? Czy trzeba cały kabel wrzucić w oplot? I jeśli tak to lepiej "rozebrać" kabel z gumowej otuliny i założyć oplot czy od Jacka do splittera oplot na cały kabelek a od splittera do muszli same żyły w oplot? Od razu przepraszam za pewnie elementarne pytania ale będę to robił pierwszy raz i po prostu nie chcę popsuć kabla. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez szkubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od splittera do jacka rozbierasz z otuliny i ekranu i wrzucasz w oplot, a od splittera do słuchawek robisz tak samo, tylko puszczasz po 2 żyły w oplocie.

 

Taki oplot w polsce jest niedostępny, ale może na forum ktoś ma nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówię sobie w takim razie ten przewodzik: http://allegro.pl/canare-starquad-l-4e5c-przewod-kabel-audio-i2411869222.html (Canare Starquad l-4e5c) i będę szukał tego oplotu. A ile metrów tego oplotu będę potrzebował i o jakiej grubości nominalnej żeby nie były te żyły w nim zbyt luźne? Ostatecznie będę chciał żeby kabel przy słuchawkach miał 1,5 do 2 metrów. I ostatnie pytanie: czy te luźne żyły prowadzić w tym oplocie normalnie równolegle czy je jakoś skręcać?

Jeszcze raz dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki oplot w polsce jest niedostępny, ale może na forum ktoś ma nadmiar.

 

Jest dostępny w Polsce, tylko w kolorze czarnym, ale jest. Jak ktoś chce znać źródło to pisać PM

 

ciezko, zeby byl dostepny w kilku kolorach, skoro czarny to praktycznie jedyny. mowie jedyny, bo jeszcze wystepuje srebrny, ale raczej ciezko go dostac, a sciagac paru metrow sie tez nie oplaca specjalnie.

 

Dostac u nas go mozna, ale to raczej nie w sklepie, a jak ktos prywatnie sciagal - np forza, ja czy tez flame :)

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

W najbliższym czasie mam zamiar zrekablowac moje słuchawki i mam pytanie jakiego oplotu potrzebuje (jaka średnica). Kabel to Cordial CMK 422, mam zamiar zdjąć oryginalną gumową izolację i najpierw puścić do splittera 2x2 żyły + ekran i od splittera do słuchawek po 2 żyły + ekran więc jakiego oplotu potrzebuje? I jaki oplot w ogóle jest najlepszy do czegoś takiego (może być z zagranicznego sklepu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem CMK 422. Wyjąłem z niego rdzeń, tj. dwie żyły, wypełniacz i ekran. Akurat się mieszczą dwa takie rdzenie w tym oplocie.

Nie wyobrażam sobie natomiast, jak masz zamiar wsadzić w oplot coś w owijanym ekranie bez zniszczenia jego struktury.

 

A kupić ten oplot można u mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że wsadziles w oplot żyły w ekranie (chyba, że źle Cię zrozumiałem), więc o co chodzi? Myślałem żeby na jednym końcu czymś zabezpieczyć ekran ( np. termokurcz ) i tak przeciągnąć przez oplot.

 

Jakieś dokładniejsze info jeśli chodzi o kupno oplotu na PW czy mail?

Edytowane przez Wlodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności