Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A jak to wygląda w przypadku kabla z 4 żyłami zamiast 2 (choćby Canare StarQuad L-4E6S)? Wtedy idzie tylko jeden kawałek kabla i przez splitter po 2 wybebeszone żyły z niego na kanał czy jak? W poradniku jest rysunek schematu z masą, a co z ekranem w tym Canare StarQuad L-4E6S? Jakiś pomysł w co wsadzić te żyłki bo takie "gołe" mi się nie widzą? Sorry za takie banalne pytania, ale ciemny jestem w tych sprawach :D

Edytowane przez Syntax
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz po prostu kable i wykorzystujesz tylko te potrzebne.

Ale które mam pominąć, bo już nie rozumiem? Potrzebuje po 2 żyły na słuchawkę czyli potrzeba 3 kawałki kabla z dwiema żyłami (tak przynajniej wywnioskowałem ze schematu). W tym Canare StarQuad są od razu 4 żyły, więc nie potrzebuję 3 kawałków kabla tylko jeden? Pokaże to lepiej na schemacie, bo nie wiem czy czegoś nie pomieszałem...

schemat.png

Edytowane przez Syntax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, że na Twoim rysunku w miejscu rozwidlenia kończy się też gumowa izolacja kabla. Jeżeli nie przeszkadza Ci to, że od splittera do muszli będziesz miał dwa cienkie kolorowe kabelki, a poniżej normalny gruby kabel w izolacji to nie ma problemu, wystarczy zlutować przy wtyku dwa zielone lub dwa czerwone jako masa i będzie git.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem wcześniej, że takie cienkie kable bez osłony raczej mi się nie widzą, ale nie mam zbytnio pomysłu w co można by je wsadzić, więc chyba będę musiał to już jakoś przeboleć. Jedyne co przychodzi mi do głowy tu upchać je w jakiś cienki nylonowy oplot, ale nie wiem czy nie będzie to wtedy za sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntax sprawa jest prosta.

Używasz wszystkich 4 żył. Nie tnij go na spliterze bo stracisz na jakości na łączeniu itd itd. Obie masy połącz na wtyku dopiero.

Jeśli chodzi o spliter to w miejscu gdzie chcesz mieć spliter usuń gumę, ekran, bibułę i rozwiń wszystko do 2x po dwie żyły. jeśli nie chcesz mieć gołych żył to załóż jakiś oplot czy to bawełniany (sznurówkę) czy nylonowy, a sam spliter polecam robić na koszulkach termokurczliwych. Jeśli chcesz zobaczyć jak to ma wyglądać to pisz do Pawlo - ja mu rekablowałem jego D2000 właśnie na starquadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

nie widzę sensu, pierwsze brak odpowiednich kabli aby taki zabieg wykonać, ew można zaporzyczyć od innych pchełek/doków, ale nie będzie to raczej duży skok jakościowy ;)

a po drugie, weź to otwórz jakoś z sensem :D

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zrecablowac sobie beyery dt 880pro, symetrycznie do obu muszli. przede wszystkim ze wzgledow estetyczno-wizualnych, a jesli bedzie poprawa w jakims aspekcie dzwiekowym to jeszcze lepiej. rozwazam zrobienie tego sam, ale rozwazam rowniez "pomoc" kolegow z forum :D kabel, wtyk i upiekszacze mam swoje, ale interesuje mnie czy mozna zalatwic taka oslonke przy wejsciu kabla do muszli jaka jest w oryginale? mozna to gdzies kupic? nie chce robic dziadostwa :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Napisz do Beyera, możesz zamówić drugi raz lewą muszlę, przełożyć na prawą, potem pokombinować. 40 Euro z tego co się pytałem (a może i 80? Już zapomniałem.)Co do samego pomysłu - wypalić może i wypali, ale ja bym sceptycznie do tego podchodził. Zakończenie o którym mówisz nie jest zakończeniem - kabel ma jeszcze ok. 5cm. Inaczej by się rwał za każdym pociągnięciem aż by się zerwał. I... Jak chcesz zrobić w dwóch kablach, to zdajesz sobie sprawę jakiej to będzie grubości? Jeżeli chcesz dobry kabel. Zastanów się, czy tak bardzo Ci ta sprężynka przeszkadza? Ja to kocham ^^ Ludzie jak widza mnie ze słuchawkami i odtwarzaczem w torbie myślą, że mam tam jakąś radiostację. "Człowiek z kablem telefonicznym". Wybacz, ale kabel w 880-tkach jest dobry, nie wydaje mi się, ze trzeba go zmieniać. Możesz zawsze kupić drugi oryginalny kabel (w sumie nie jest drogi) i przylutować do drugiej muszli. Albo nawet jak mówiłem ją zmienić i wsio. Ale zastanów się czy chcesz jeszcze jeden taki kabel na szyi. Za lekko Ci? To rozwiązanie dla Ciebie ^^. Ja wolę kabel po jednej stronie, ale jak uważasz. Da się, jak najbardziej i gorąco Ci kibicuję. Chętnie zobaczę co tam wymodzisz ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Jestem świeży zarówno na forum jak i w temacie rekablowania. Nie znalazłem niestety pliku z instrukcją, który jest omawiany w tym topiku i chciałbym prosić o ponowne jego zamieszczenie lub podanie bespośredniego linku. Jestem zainteresowany wymianą kabla w słuchawkach Koss Porta Pro, poniewż przerwał się w którymś miejscu... Sam pewnie sobie nie poradzę, ale jeżeli powiecie co i jak to poproszę brata, który jest bardziej uzdolniony technicznie niż ja, o pomoc.Interesuję mnie też wybór odpowiedniego kabla, ewentualnie też mini-jack'a. Dziękuję z góry za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności