Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, tehz napisał:

Mozecie koledzy cos budzetowego polecic do przeszczepu kabla? Mam kilka sztuk sluchawek budzetowych (mee m2, jbm800 soundmagici pl11), po przejsciach, kabel juz sie do niczego nie nadaje (o jacku nie wspominajac). Z tego co widze kabla z chin sie nie oplaca zamawiac bo wyniesie on tyle co polowa sluchawek, jacki mam swoje ale w elektronicznych w okolicy maja tylko twarde i grube kable ktore sie nie nadaja do dousznych wiec najlepszym wyjsciem bedzie chyba przeszczep. Moze widzial ktos cos w jakis marketach co by sie nadawalo albo robil cos podobnego i wie co kupic?

Gotowe kabelki w budżetowej cenie od naszego forumowego kolegi @BigMaras.

Kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze taki kabel to polowa wartosci tych sluchawek :D troche sie mija z celem, chodzilo mi bardziej o polecenie jakis dokanalowych za 5 zl z marketu i przeszczep tego, czy w takiej cenie to wszystko jedno? Chce je naprawic i trzymac jako backup jak najnizszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tehz napisał:

Mozecie koledzy cos budzetowego polecic do przeszczepu kabla? Mam kilka sztuk sluchawek budzetowych (mee m2, jbm800 soundmagici pl11), po przejsciach, kabel juz sie do niczego nie nadaje (o jacku nie wspominajac). Z tego co widze kabla z chin sie nie oplaca zamawiac bo wyniesie on tyle co polowa sluchawek, jacki mam swoje ale w elektronicznych w okolicy maja tylko twarde i grube kable ktore sie nie nadaja do dousznych wiec najlepszym wyjsciem bedzie chyba przeszczep. Moze widzial ktos cos w jakis marketach co by sie nadawalo albo robil cos podobnego i wie co kupic?

Jak to z Chin się nie opłaca, a gdzie za 2 dolce kupisz kabel?

https://pl.aliexpress.com/item/KZ-1-2m-Gold-plated-3-5mm-56-LC-OFC-Copper-core-3-pole-Jack-Headphone/32736401844.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
Panowie, czy wiecie moze gdzie naprawie wtyk w sluchawkach Sennheiser Momentum In-Ear M2 IEG?
pech chial ze costal oderwany i nikt w okolicy nie chce podjac sie naprawy

Ja mogę zrobić, ale to dopiero w sierpniu, jak wrócę z urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od prawie 17 lat używam słuchawek Technics rp-ft30 grają lepiej niż wszystko co można kupić w cenie do 100 zł mówię o nowych poza tym trochę sentyment każe mi je trzymać.
Chciałbym wymienić w nich przewód bo stary strasznie się skręca i jest dla mnie za długi.
Myślę o czymś 2 metrowym.
No i cena tej operacji nie może przekroczyć 25 zł z racji że słuchawki są mało warte nie chcę wydać większej kwoty.
Lutownice mam, chęci też.
Pytanie do was czy możecie mi polecić jakiś przewód, mały jack i splitter żeby się zmieścić w tych 25 no maks 30 zł.
No chyba że gotowy przewód w tej cenie już kupię.
Nie liczę na poprawę dźwięku bo to chyba niemożliwe ale przynajmniej żeby przewód się nie zwijal i platal i żeby był elastyczny i nie za gruby.
Dziękuję za podpowiedzi.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,
macie jakiś szybki sposób przełożenia kabla przez gumki muszli w Creative Aurvana Live - CAL!?

Próbuję przełożyć Canare Starquad L-4E5C z oplotem Nylon Soft. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Edytowane przez tomekdorobisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jestem na etapie totalnej destrukcji lub fajnego upgradu wizualnego swoich starych HD555. Postanowiłem przy tej okazji wymienić kabel. 

I się zatrzymałem na chwilę bo mam  zagwozdkę. DO starej odgiętki wcisnąłem  l-4e5c w sreberku i oplocie i się teraz zastanawiam jak zrobić żeby kabel bo pomimo, że ciasno siedzi został w tym miejscu na stałe. W oryginalnym przewodzie był ten metalowy zacisk.

 

https://imgur.com/a/IcOTP

IMG_20171231_183238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa opaska zaciskowa na kable będzie ok. Ściskam ją mocno a końcówki ucinasz.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Plastikowa opaska zaciskowa na kable będzie ok. Ściskasz ją mocno a końcówki ucinasz.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby kogoś interesowało.

 

HD555:
Załatana dziura po standardowym pęknięciu w HD555

Wzmocniona konstrukcja wtopioną metalową blaszką

Malowanie Grey Phantom Metallic

Canare l-4e5c+Rean NYS231BG

 

Czekam na pady

 

https://imgur.com/a/hJftm

 

 

IMG_20180113_185022.jpg

Edytowane przez kappei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
11 godzin temu, matten napisał:

Chciałbym wykonać recabling słuchawek KOSS KSC75. Jaki typ lutownicy polecacie  dla laika (oporowa, transformatorowa, stacja lutownicza)?

Jakaś niedroga oporowa z niezbyt dużą mocą (żeby czegoś nie przegrzać) w zupełności wystarczy. 

No chyba, że zamierzasz więcej używać, to można zainwestować w coś droższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Zamierzam zrobić recabling moich superluxów hd681. Po mimo że "umiem" lutować to nie jestem przesadnie zaznajomiony z elektroniką i mam pytanie. Łącznie w środku są 3 kabelki(lewy i prawy kanał+masa), ale z tego co widzę polecane są kabelki dwużyłowe, które jak nazwa mówi, nie posiadają 3 kabelków w środku. Rozumiem że w takim przypadku mam zastosować kabel czterożyłowy i po prostu zlutować dwa kabelki jako jedną masę? Wybaczcie jeśli gdzieś to jest w temacie, ale ja definitywnie do spostrzegawczych nie należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trochę odkopię temat.

Czy po zdjęciu izolacji i ekranu z Canare Star Quad 5c  rozwala się skrętka przewodów? Chciałem założyć oplot na przewód, tyle że musi najmniejsza możliwą średnicę, więc muszę także pozbawić go ekranu. Czy łatwo wtedy założyć oplot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, neonlight napisał:

Ja wyprułem same żyły i nawet ich nie zaplatałem, tylko od razu założyłem oplot bawełniany. Dzięki czemu kabel jest mega elastyczny, nie plącze się i jest bardzo lekki. ;)

Ciężko było zdjąć ekran? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności