Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPad


seula

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, appstore rzeczywiście jest super, ale w żaden sposób nie przekonasz mnie że itunes jest wygodną i sprawnie działającą aplikacją - sam z niego korzystam od prawie roku i za każdym razem jak mam coś zrobić z muzyka na ajfonie to mnie szlag trafia.

Jako, że reszte napisał pGo, pozwolę odpowiedzieć sobie tylko na ten fragment Twojego posta. Nie ma co porównywać iTunes na Windowsa z iTunes na OSX'a. Na Windowsie stanowi jedynie most między komputerem, a iPodem, muli i chodzi tragicznie. Na OSXie natomiast, poza odtwarzaniem, ripowaniem i konwertowaniem muzyki stanowi serce biblioteki muzycznej, dostępnej z każdego miejsca w systemie, z każdej aplikacji, która tego potrzebuje. Nie wspominając już o tym, że chodzi lepiej niż wersja PCtowa. I to właśnie o tym drugim iTunes mówię.

 

 

Fakt że Itunes muli strasznie na słabszych komputerach , strasznuie to denerwuje.

 

Ipad to fajna zabawka dla Amerykanów gdzie wifi jest praktycznie wszędzie i siedząc w metrze czy autobusie nikogo

nie zdziwi ipad na kolanach...w Polsce kupowanie za 2500 takiej zabawki to kiepski pomysł

chyba że ktoś ma za dużo kasy albo chce się polansować.

 

 

Co do samego interfejsu iTunes to jest IMO ok. Ale pewne ograniczenia naprawdę denerwują ...

 

A to jak działa pod Windows to jakiś żart, mi na dosyć mocnym sprzęcie ( core 2 duo E8400 3Ghz, 4GB ram , geforce 9800GTX, vista home premium 64bit) reszta też dosyć mocna jak na ponad 2 letni pc ) po prostu "tnie"i wszystko reaguje z opóźnieniem, a podczas synchronizacji ipoda program przestaje w ogóle odpowiadać w tym czasie - ciągle się lekko "zawiesza" . Da sie z tym żyć, lecz gdy chcemy coś szybko zrobić w tym programie to można się nieźle wku... Nie chce mysleć co się dzieje na ponad czteroletnich PC czy laptopach :huh:

 

 

 

Naprawdę im się nie chce czegokolwiek żeby iTunes działał lepiej pod windows ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O ile masz obsługiwane przez iphone'a pliki, wystarczy 'przeciągnij i upuść', to chyba nietrudne.

Po pierwsze itunes chyba nie obsługuje ani ogg ani flaców. A po drugie - wymaga 100% porządku w tagach, ile ja się z tym *******iłem zanim udało mi się wszystko do końca uporządkować (pomimo że na ajfonie mam tylko ~5gb muzyki a w tagach i tak wcześniej miałem względny porządek).

 

Mój ulubiony motyw to wmawianie wszystkim na około przez ostatnie ~3 lata że multitasking to zło i syf, osobiście momentami przeokrutnie denerwuje mnie jego brak w iphone.

Co ty, nie masz jailbreak'a? Jak masz, to backgrounder + proswitcher w cydii, bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie.

 

Nie mam. Jakoś nie chce mi się z tym kombinować.

 

*dla dociekliwych to można zrobić roota w telefonie i zainstalować market enabler ale to już rozmowa na inny temat ;)

Chodziło mi o telefon prosto z pudełka. Mój ojciec niby jest w miarę techniczny, ale osobiście jakoś go nie widzę jak się babra z jakimiś rootami na androidzie albo jailbreakami na ajfonie.

 

Nie ma co porównywać iTunes na Windowsa z iTunes na OSX'a.

No to akurat mnie mało obchodzi. Mam komputer na windowsie, z nim synchronizuję ajfona i naprawdę mnie nie obchodzi jak to działa na osx - na win jest kiepsko, jak zresztą sam zauważyłeś.

Pojemność dyskwalifikuje dla mnie to urządzonko. 16/32 GB - brzmi jak jakiś żart przy tak dużym sprzęcie.

No dobrze, ale co tych byś chciał na nim trzymać? Jak dla mnie by wystarczyło i 4GB - cała biblioteczka książek + kilka(dzisiąt) aplikacji z appstore i już. Jako odtwarzacz muzyki raczej ssie przy swoich gabarytach. No chyba że od biedy do filmów. A problem z pamięcią jest taki że tania nie jest, jakby ipad miał mieć jeszcze większą pamięć to już by nie kosztował 2,5k tylko 4k ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie - wymaga 100% porządku w tagach, ile ja się z tym *******iłem zanim udało mi się wszystko do końca uporządkować (pomimo że na ajfonie mam tylko ~5gb muzyki a w tagach i tak wcześniej miałem względny porządek).

 

nie zgadzam się z Tobą. 100% porządku w tagach to wymaga Karma ponieważ nie ma żadnej innej możliwości odczytywania.

W iTunesie masz alternatywne Playlisty która kazda z osobna mozna potraktowac jako płytę no i masz ładny spis utworów nawet nieotagowanych. Nie wspomnę także o możliwości tworzenia inteligentnych playlist. Tak wiec powiedzialbym ze porzadku w tagach wymaga w gora 50%. Reszta to jak ktos chce wysukiwac np artystow na utworach gdzie są goścmi itd ale napewno nie w 100% wymaga tagow

bez tytułu.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat mnie mało obchodzi. Mam komputer na windowsie, z nim synchronizuję ajfona i naprawdę mnie nie obchodzi jak to działa na osx - na win jest kiepsko, jak zresztą sam zauważyłeś.

Widzisz, ja mam akurat OSX'a, a pomimo tego próbuję jakoś w miarę obiektywnie sytuację ocenić. Chociaż też powinno mnie nie obchodzić jak działa na Windowsie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ten co nie lubi apple to nie powinienem się wypowiadać ale...

Wg mnie lipa, z tego co wiem to można robić tylko jedną rzecz na tym cudzie a reszta? Dla mnie to jest taka słabsza wersja HTC SHIFT bo bez klawki i do tego za kosmiczną kasę :)

Zaletą może być używanie tego jako zeszyt, no bo pendrive nie podłączysz, spiracić w szkole coś ciężko, taki wiekszy zeszyt byle jeszcze pisanie szło lekko i wg mnie bajka :) Dostęp do neta w szkołach dziś to już prawie standard, wi-fi gitarka ale na PL to za wysokie loty, to nie Japan że każdy biega z netbookiem :P:)

 

Mi to nie potrzebne i za razem cieszę się żę nie jestem dzieckiem apple a raczej dzieckiem opętanym przez apple :)

 

Fajnie wyglądać to może jak któryś z nas w autobusie wyciągnie z plecaka playerek ala iPad :D no jak ktoś nosi spodnie które krok mają w kolanach by się więcej odpadów miesciło pod zadem to też w kieszeń się to zmiesci :) Playerek jak marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Apple ogólnie jest dziwnie postrzegane. Albo mamy fanatyków z MyApple, którzy wszystko kupią z tym logo, albo drugą stronę medalu, czyli szyderców "dzieci apple". a wyważonych opinii ludzi, którzy jakiś styk z urządzeniami jabłka mają, potrafią dostrzec wady i zalety jak np wtd, to jak ze świecą szukać.

 

co do samego iPada - taka idea bardzo mi się podoba, chociaż obecnie nie widzę zastosowania dla iPada u siebie. nie jest ona ani trochę innowacyjna, tego typu urządzenia były już na ryku od dawna. różnica taka, że apple potrafi zrobić świetne UI i to potem sprzedać.

a czy to jest przydatne? to już chyba każdy sam sobie musi odpowiedzieć :) pewne funkcje są, pewnych nie ma... jak z każdym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Apple ogólnie jest dziwnie postrzegane. Albo mamy fanatyków z MyApple, którzy wszystko kupią z tym logo, albo drugą stronę medalu, czyli szyderców "dzieci apple". a wyważonych opinii ludzi, którzy jakiś styk z urządzeniami jabłka mają, potrafią dostrzec wady i zalety jak np wtd, to jak ze świecą szukać.

 

No to masz mnie ^_^

 

iPod Touch to świetna zabawka, ale niesamowicie wk... mnie iTunes, cała otoczka z tym związana i polityka Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem kilka produktow apple i bylem z nich bardziej zadowolony (video 5.5, touch, shuffle 1g) lub mniej (nano 3g) wszystko mialo plusy (jakosc wykonania, friendly ui) i minusy (np. turborysujacy sie tyl;)) ... co do ipada, nie wiem jakie w nim bebechy siedza, ale uwazam ze mogliby rozwinac jakos ten system (zrobic cos kompletnie innego niz ma touch, cos a'la os z duzych macow) nie mowie ofc o pelnej uzytkowalnosci itp, poniewaz pewnie nie dalby rady by to plynnie zadzialalo, ale zrobic cos pomiezdzy iphone os i mac os byloby pieknie;)... gdyby cena byla nizsza to na pewno bym sie skusil, bo interesuje mnie zakup takiego tableta i najlepiej samego tableta (nie laptopa z dodytkowym obracanym ekranem), czyli wlasnie cos takiego jak ipad, tylko niestety jakos za duzo sobie zycza za niego w stosunku do tego co prezentuje...

 

Co do ajtjunsa, nie jest tak zle, pomimo iz mam stosunkowo slaby sprzet, dzialal o wiele lepiej i plynniej niz zune software

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch to świetna zabawka, ale niesamowicie wk... mnie iTunes, cała otoczka z tym związana i polityka Apple.

Mam podobną opinię o ajfonie. Ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś nowym telefonem, ale stwierdziłem że w sumie to na rynku nie ma nic co by było warte pozbycia się iphone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch to świetna zabawka, ale niesamowicie wk... mnie iTunes, cała otoczka z tym związana i polityka Apple.

Mam podobną opinię o ajfonie. Ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś nowym telefonem, ale stwierdziłem że w sumie to na rynku nie ma nic co by było warte pozbycia się iphone.

 

 

Ja mam htc magica i polecam telefony z platforma android... mowicie ze android market ssie w porownaniu z app store, ale czy iphone sam sciaga maile? sam wyszukuje sieci i sie z nimi laczy? ma mozliwosc inteligentnego wybierania numerow? Jesli chodzi o zabawke to ofc iphone, ale jako telefon do pracy i do wygodnego uzytkowania stawiam na htc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Touch to świetna zabawka, ale niesamowicie wk... mnie iTunes, cała otoczka z tym związana i polityka Apple.

Mam podobną opinię o ajfonie. Ostatnio zacząłem się rozglądać za jakimś nowym telefonem, ale stwierdziłem że w sumie to na rynku nie ma nic co by było warte pozbycia się iphone.

 

Ja celuję w HTC Desire, szczególnie, że osiągną cenę iPhone'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze android market ssie w porownaniu z app store,

bo ssie :) ale nie zapominajmy że android w sumie jest krócej na rynku, więc z czasem różnice powinny się zacierać

ale czy iphone sam sciaga maile?
tak

 

sam wyszukuje sieci i sie z nimi laczy?
znane sieci? tak. wystarczy wejsc w zasięg.

 

ma mozliwosc inteligentnego wybierania numerow?
tzn? jesli idzie taki patent jak w nokiach, to nie :)

 

Jesli chodzi o zabawke to ofc iphone, ale jako telefon do pracy i do wygodnego uzytkowania stawiam na htc
mialem podobną zagwozdkę i z konkursu htc legend vs 3gs jednak dla mnie lepszy okazał się produkt apple :) takze nie ma szans postawic jednoznacznie znaku wyższości przy którymkolwiek systemie. a desire też nic szczególnego nie prezentował z 8godzinną baterią i oszukanym ekranem... chętnie przesiądę się na androida, ale poczekam aż ten system dopracują, bo narazie ciągle mam wrażenie że to jeszcze raczkuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to ze mozesz wpisac np 628 i Ci sie wyswietla wszystki kombinacje nazw jak i numerow np 501628333 lub mateusz czy inna nazwa;P jesli chodzi o maile i sieci to sory ale moj ojciec z tego nie korzysta wiec moglem sie pomylic jesli chodzi o obecnosc, zwracam honor... jesli chodzi o android market, raz wszedlem w to by zobaczyc jak dziala, sciagnalem app kilera i drugi raz by sciagnac slownik, to tyle, mnie takie rzczy nie jaraja wiec pojedynek app store vs and market mnie nie interesuje;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to ze mozesz wpisac np 628 i Ci sie wyswietla wszystki kombinacje nazw jak i numerow np 501628333 lub mateusz czy inna nazwa;P

Jakoś nie mam pomysłu do czego coś takiego może być użyteczne. Jak chce gdzieś zadzwonić to albo wybieram z ulubionych albo z głównego ekranu przechodzę o jeden pulpit w lewo i zaczynam wpisywać nazwę kontaktu. Już naprawdę wolę zamiast tego mieć porządnego appstore'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ekran wyszukiwania w ajfonie działa tak samo wygodnie. Zaczynam wpisywać nazwę, i wyświetla mi wszystko co się zaczyna na tę nazwę. Nad wyraz rzadko zdarza mi się do kogoś dzwonić wpisując jego numer, z reguły posługuję się nazwami z książki telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywalem szybkie wybieranie numerow (choc ofc jestem przyzwyczajony do androida wiec wynik jest troche biased) to iiphone szybkoscia nie umywa sie do htc, ale nie mowie ze na jablku jest zle, moze to po prostu kwestia przyzwyczajenia... badz co badz dla mnie telefon to dzwonienie, smsy i friendly UI i adroid spelnia to wszystko:)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywalem szybkie wybieranie numerow (choc ofc jestem przyzwyczajony do androida wiec wynik jest troche biased) to iiphone szybkoscia nie umywa sie do htc, ale nie mowie ze na jablku jest zle, moze to po prostu kwestia przyzwyczajenia... badz co badz dla mnie telefon to dzwonienie, smsy i friendly UI i adroid spelnia to wszystko:)

Pzdr.

nokia 3310 też i jest około mnóstwo złotych tańsza ;)

(tak, czepiam się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1...

n3310 nie jest raczej dostepna obecnie i w grudniu jak bralem telefon tez nie byla dostepna w orange;p

po 2...

nie ma dotykowego ekranu ktory jest imo bardzo wygodny

po 3...

rozumiem ze sie czepiasz ale do rozmowy o iphgonie i htc wchodzisz z n3310? to tak jak ktos wcial sie w rozmowe porshe vs ferrari z nissanem;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze sie czepiasz ale do rozmowy o iphgonie i htc wchodzisz z n3310? to tak jak ktos wcial sie w rozmowe porshe vs ferrari z nissanem;p

tak, to tak jakby ktoś przedstawiał główny argument obu aut jako to, że mają cztery koła. Nissan ma również cztery koła i są równie fajne :)

n3310 nie jest raczej dostepna obecnie i w grudniu jak bralem telefon tez nie byla dostepna w orange;p

na allegro idzie wyrwać, więc mógłbyś wziąć ofertę w orange bez telefonu, która zapewne byłaby korzystniejsza.

 

ale dobra Ciocia, chciałem się tylko czepić, dalej nie będę ciągnął tego jakże głupiego wątku :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności