Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nationite s:flo2


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przyszedł bez opłat, disastera też, więc ja bym obstawiał jednak że przechodzi gładko przez celników.

 

potwierdzam.

 

BTW. Wlasnie sobie słucham S:flo2 -> AKG K518DJ - genialne polaczenie. Eminem(Recovery) - Not Afraid (FLAC) mistrzostwo swiata. HH brzmi poprostu bajecznie na tym zestawienie. Flo trzyma bas (DJ'ek) w ryzach nie potrafie tego opisac jak dobrze jest. Zejscie jest super . Faithless - Tweak Your Nipple (Dj Tiesto mix) ...... :rolleyes: .....

 

Kolejny udany zakup. Dobrze ze sie wybralem do MM i Starun'a posluchac sluchawek. Troszke dociskają uszy ale da sie przyzwyczaić. Wole zeby cisneły niz mialyby latać po głowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię cisną to rozegnij pałąk. Możesz go po prostu zostawić na noc na czymś trochę większym od głowy albo po prostu wygiąć pałąk używając odpowiedniej siły (o jego kształcie decyduje głownie metalowa taśma na górze pałąka).

 

Polecam także posłuchać na zmienionych gąbkach. Albo od G-shocka, albo perfumy STR8, albo z odwróconymi albo w ogóle bez. I pomyśl nad zmianą kabelka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wrocławia posiada S:flo? Chcialbym posluchac go z ES7. Z X1050 tworza najbardziej dynamiczny zestaw jaki slyszalem, a z tego co piszecie z s:flo moze byc tylko lepiej. Oczywiscie jakby co mogę udostępnić w zamian swój zestaw do odsluchu, lub jakiegos dobrego browara... Albo co mi tam.. i to i to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię cisną to rozegnij pałąk. Możesz go po prostu zostawić na noc na czymś trochę większym od głowy albo po prostu wygiąć pałąk używając odpowiedniej siły (o jego kształcie decyduje głownie metalowa taśma na górze pałąka).

 

Polecam także posłuchać na zmienionych gąbkach. Albo od G-shocka, albo perfumy STR8, albo z odwróconymi albo w ogóle bez. I pomyśl nad zmianą kabelka.

 

tak kabel i wtyk w 1-szej kolejnosci. Niedlugo sie za to zabieram. Kabel kupie CMK209 (Cordial), jack Neutrika, tylko musze poszukac plecionki (materiałowej). Jak to zrobie to zajme sie gąbkami.

 

BTW. Jak sie demontuje pady zeby dostac sie do wnetrza muszli w K518DJ? Nie chce niczego połamac a nie wiem czy tam są śrubki czy zatrzaski...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wrocławia posiada S:flo? Chcialbym posluchac go z ES7. Z X1050 tworza najbardziej dynamiczny zestaw jaki slyszalem, a z tego co piszecie z s:flo moze byc tylko lepiej. Oczywiscie jakby co mogę udostępnić w zamian swój zestaw do odsluchu, lub jakiegos dobrego browara... Albo co mi tam.. i to i to

 

nie słuchałem z ES7, tylko z Shure 840. Na sflo2 jest trochę mocniejszy bas, szersza scena, dobra separacja - porównywalna z Sony. Na Sony X za to jednak większa szczegółowość, no i ta fajna głębia dźwięku, mam wrażenie, że scena jest głębsza, ale węższa niz na sflo2, chyba na Sony X wyraźniejsza góra, w ogóle sflo2 jest lekko ocieplony. Ogólnie dźwiękowo oceniam lepiej Sony X, ...ale ta przestrzeń i moc dźwięku sflo2 robią duże wrażenie. Szukam teraz słuchawek nausznych portable do sflo2, bo Shure fajnie się zgrywają, ale są niewyjściowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem teclasta t51 dokladnie 30 czerwca poznym wieczorem dzisiaj doszedl. Po wszelkiej masci ipodach i pochodnych nawet po n97 dotyk jest niezbyt rewelacyjny ale moze to kwestia przyzwyczajenia. Natomiast jakosc dzwieku jest na rewelacyjnym poziomie w polaczeniu z moimi sluchawkami tj. triple i superfi 5 eb gra rewelacyjnie. Jednak zastanawiam sie nad puszczeniem go dalej ze wzgledu na wygode obslugi :) ja niestety potrzebuje sprzet intuicyjny w kazdym calu. Slucham w 90% czasu w czasie jazdy autem i musze miec sprzeta ktorego sie da obslugiwac paluchem bez patrzenia na ekran :). Musze sie mocno zastanowic bo jednak jakosc dzwieku wgniata w fotel :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie moge wyedytowac. Po jakims tam czasie testow czyli pracy sprzetu deko sie przyzwyczailem wszystko smiga jak nalezy polozenie palucha na folderze go otwiera wiec trzeba po prostu smigac palcem za krawedz wyswietlacza, ale daje rade:). Nie mam jakis problemow z wybraniem czego chce sluchac. Slucham glownie w aucie w czasie jazdy i posluguje sie nim spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge wyedytowac. Po jakims tam czasie testow czyli pracy sprzetu deko sie przyzwyczailem wszystko smiga jak nalezy polozenie palucha na folderze go otwiera wiec trzeba po prostu smigac palcem za krawedz wyswietlacza, ale daje rade:). Nie mam jakis problemow z wybraniem czego chce sluchac. Slucham glownie w aucie w czasie jazdy i posluguje sie nim spoko.

Hehe, to tylko czekać na wiadomość o tym jak pewnien Audiofil rozkoszując się muzyką rozjechał na pasach grupkę pieszych :P

Może wtedy twórcy S:Flo zrobią bardziej user-friendly interface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham glownie w aucie w czasie jazdy i posluguje sie nim spoko.

 

taki ludziom bez wyobraźni powinno się odbierać prawko dożywotnio i wysyłać na kilka dni na oddział powypadkowy żeby sobie pooglądali...

 

Ale czemu? Ty nie zmieniasz nic w radiu w samochodzie podczas jazdy? Bo nie rozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jestem kierowca zawodowym robie miesiecznie okolo 10tys km w wiekszosci po autostradach i sorki ale akurat obsluga playera jest najmniej absorbujaca czynnoscia.

Ciekaw jestem czy znajdziecie pasy i pieszych na autostradzie :). Po za tym poruszanie sie ze stala predkoscia 84km\h nie zmusza do jakis super szybkich decyzji. Nie wiem czy wiecie ale kazda ciezarowka ma kaganiec na 90km\h a adr 85km\h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy bo jeździliśmy ;) Co nie zmienia faktu że niesłyszenie tego co się dzieje na drodze jest potencjalnym niebezpieczeństwem. Ale faktycznie - jazda ciężarówką po autostradzie jest nudna niesamowicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie polecam czytać audiobooki - droga leci baaaardzo szybko :P

Jak już został poruszony ten temat... Jak wygląda czytnik ebooków w s:flo2? Jest regulacja jasności? Wygodnie się czyta?

Ja czytuję na iPodzie Touch i ze Stanzą jest bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam ebookow na czyms co ma podswietlenie i ekran lcd bo to bardzo meczy wzrok jest oczywiscie regulacja podswietlenia.

generalnie s:flo jest rewelacyjnym odtwarzaczem muzycznym i w tej roli sprawdza się bardziej niż rewelacyjnie. Jakość dźwięku scena to wszystko na rewelacyjnym wręcz poziomie. Wyświetlacz bardziej niż dobry aczkolwiek w słońcu iphon jest czytelniejszy. Dotyk pozostawia wiele do życzenia ale nie jest to spowodowane kiepskiej jakości digitizerem a firmwarem który działa w ten a nie inny sposób. tutaj po prostu położenie palucha na folderze czy też nawet muśnięcie go powoduje otwarcie. Myślę że jak dopracują firmware to będzie to jeden z lepszych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dopracowanie niewiele da. Użytkowa strona jest do bani i przydałoby się wszystko przeprojektować sad.gif. Ideałem byłoby wgranie rockboxa. Ale do Rockchipów nie ma (prawie) żadnej dokumentacji, więc można o rockboxie na sflo2 zapomnieć.

 

Co do czytnika ebooków, raz próbowałem odtworzyć pdf. Nie udało się, więc więcej nic nie próbowałem. Nie wiem nawet co za format otwiera/obłsuguje. Ale to w sumie sprawa drugorzędnawink.gif.

 

Jak ktoś chciałby coś konkretnego sprawdzić, a nie ma dostępu do s:flo to mogę pomóc. Co do jasności, jest 5 poziomów jasności ekranu. Czy sam czytnik coś jeszcze ma nie wiem.

Edytowane przez thanathos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle o ebookach wiadomo ze specyfikacji:

Ebook: text (.txt) files only, bookmarks, page search, page jump, scroll

TTS (Text to Speach), 3 font to choose, 3 font sizes, 3 background choises

Mnie interesuje głównie możliwość regulacji podświetlenia i tła gdyż to odpowiada za komfort oczu.

Edytowane przez baols
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki txt odczytuje. Dobry początek.

JEDNAKŻE:

 

Bawiłem się kodowaniem tych txt. Za pomocą notepad++ konwertowałem kawałek "Pana Tadeusza". O ile ansi działało ok, to przy kodowaniu utf8 były krzaki (!!).

 

TTS: kilka głosów. Wyobraźcie sobie M$ SAM, wersję zubożoną chińską. Dostępne jest kilka głosów o miło brzmiących nazwach w rodzaju "Xiaoqian" i w najlepszym przypadku brzmiąca jak "polskawe" wersje gier ze stadionu: również brzmiące wschodnio, ale tym razem jeszcze bardziej na wschódbiggrin.gif. Wyjątkowe przeżycie. Ale dla nas tak samo bezużyteczny jak ten od M$.

 

Niestety nie udało mi się znaleźć zmiany czcionki w samym ebooku, chyba że chodzi o czcionkę dla całości sprzętu, zmienianą w opcjach wyświetlania (a i tak są 2 do wyboru, z czego tylko 1 obsługuje polskie znaki).

 

3 tła faktycznie są, czyli biały, szary(z delikatną teksturą, niby to papier), beżowy (jakaś marmurkopodobna tekstura).

 

Nie testując zbyt długo zauważyłem, że tekst sam się przesuwa, natomiast nie dzieje się to ani regularnie ani przewidywalnie. I raczej nie ma to nic wspólnego z ilością tekstu na ekranie. Raz przewija częściej a raz rzadziej. No i nie wiem jak to wyłączyćsad.gif

 

Jest za to system zakładek. Po uruchomieniu pliku jest on dzielony na ekrany (tutaj:strony). Można założyć zakładkę na jakiś ekran(stronę), by później szybko do niej dotrzeć. Tych zakładek można zrobić sporo, więc jest to dość przydatna rzecz.

 

Generalnie jakiś txt można podejrzeć, ale żeby używać do konkretnego czytania... Raczej nie...

Edytowane przez thanathos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność ekranu można ustawić jedynie w opcjach. Podczas czytania można zmienić jasność, ale wymaga to klikologii, czyli wyjścia z trybu ebooka do menu głównego, następnie opcje, następnie opcje wyświetlacza, wybieramy jasność, następnie powrót do menu głównego, następnie powrót do ebooka. Tyle dobrze, że otwiera się w on tym samym miejscu, w którym był poprzednio.

 

Ciekawostka: patrząc na ekran w okularach polaryzacyjnych, wszystko robi się zielonkawe smile.gif. Tak było przynajmniej na dwóch parach testowanych okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideałem byłoby wgranie rockboxa. Ale do Rockchipów nie ma (prawie) żadnej dokumentacji, więc można o rockboxie na sflo2 zapomnieć.

 

Coś tam jest

 

http://drop.io/lylxu...asheet-v0-2-pdf

 

Świetnie. Biorę się do czytania i do robotywink.gif. W sumie chodziło po głowie zabranie się za rockboxa, więc w zaistniałych okolicznościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie znalazłem Nationite s:flo2 w polskim sklepie !! Jak myslicie mozna bez obawy zamawiac?

http://www.mpfour.pl/index.php?productID=3726

 

Zawsze lepiej niz gdzies z zagranicy ...

 

a co to jest Alpha Brainwavz ???

 

http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=62_51&products_id=402&zenid=1ae6bfcf298b81c07c4ab8e926af1e70

znalazlem - sa to sluchawki za 15 dolcow

wiec szalu nie ma ale jak by nie patrzyl daja nam 50 zl gratis

Edytowane przez pietrov11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że jest to S:flo Lite a nie S:flo 2 tu opisywane.

 

S:flo 2 można nabyć tutaj

 

http://mp4nation.net...x&cPath=1_36_58

 

Sam tu kupiłem i oprócz długiego czasu oczekiwania i braku gratisów było ok.

 

A co do słuchawek: rozkleiły się po 2 godzinach użycia i przestała grać lewa słuchawka. Tyle w temacie tych słuchawekwink.gif

Edytowane przez thanathos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności