Skocz do zawartości

ONYX BOOX 60


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

BOOX 60 firmy ONYX jest produktem przeznaczonym dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę użytkowania książek elektronicznych nie chcąc poświęcać niezależności i mobilności jaką daje tradycyjna publikacja. Najbardziej charakterystyczną cechą urządzenia jest ekran oparty o technologię papieru elektronicznego. Zasada jego działania diametralnie różni się od powszechnie stosowanych w elektronice wyświetlaczy LCD. W wyświetlaczu zastosowano elektroniczny tusz (e-ink®), który sterowany polem elektromagnetycznym tworzy dowolne wzory na powierzchni ekranu. Dzięki wyeliminowaniu elementów świecących oraz konieczności ciągłego odświeżania obrazu uzyskano ekran nie męczący wzroku i zapewniający dobry obraz nawet w pełnym słońcu. Po względem wygody użytkowania elektroniczny papier nie różni się od zadrukowanej kartki.

 

BOOX 60 daje możliwość nie tylko czytania ulubionych publikacji we wszystkich niemal dostępnych obecnie formatach (PDF, EPUB, MOBI, TXT itd..), ale także tworzenia własnych zakładek, „odręcznych” notatek na marginesach e-książek oraz szybkiego wyszukiwania słów kluczowych w podręcznej bibliotece. Ta ostatnia opcja jest szczególnie przydatna przy korzystaniu z rożnego rodzaju słowników, aktów prawnych, norm technicznych itp. W celu zapewnienia wygody czytania urządzenie daje możliwość dowolnej regulacji wielkości czcionki oraz powiększenia fragmentów tekstu bądź grafik.

 

Dodany w wersji 1.2 oprogramowania notatnik przekształca BOOX'a w elektorniczny zeszyt lub blok rysunkowy. Możemy tworzyć dowolnej długości notatki, w locie dokładać do nich strony, zmieniać tło (gładka kartka, linie, pięcielinie, lub własne grafiki). Ważne informacje można wyeksportować do plików graficznych i przenieść na komputer w celu wydrukowania.

 

Dla ludzi korzystających z książek audio lub audio-kursów została stworzona opcjonalna funkcja odtwarzania plików dźwiękowych, która nie blokuje pracy urządzenia. Na przykład możemy uczyć się języków obcych wypełniając odręcznie na ekranie ćwiczenia na rozumienie ze słuchu.

 

Zastosowania kart pamięci SDHC sprawia, że możliwym jest pomieszczenie w czytniku dziesiątek książek-audio bądź tysięcy e-książek, gazet lub czasopism. Daje to niesamowitą wygodę jaką jest posiadanie pod ręką całej domowej biblioteki w niewielkim, lekkim i poręcznym urządzeniu.

 

Dostęp do sieci Wi-Fi oraz wbudowana, w pełni funkcjonalna przeglądarka internetowa sprawiają, że w każdym miejscu na świecie mamy dostęp do najświeższych informacji, oraz dają możliwość pobierania aktualnych publikacji książkowych i prasowych bez pośrednictwa komputera. Dodana w nowym oporgramowania obsługa szyfrowanych połączeń otwiera niemal nieograniczone możliwści dostępu do serwisów społecznościowych, sklepów internetowych, e-księgarni, poczty elektronicznej. Dzięki wykorzystaniu najnowszej wersji oprogramowania obsługującego pliki PDF i ePub od Adobe możliwe jest nawet pobieranie i aktywowanie treści zabezpieczonych DRM bez konieczności używania komputera.

 

Specyfikacja:

 

ekran:

6'' E ink® Vizplex® EPD,

8 odcieni szarości (opcjonalnie do 16 - przewidziane w kolejnych wersjach oprogramowania),

ekran dotykowy z możliwością swobodnego pisania po całej powierzchni

procesor: 532 Mhz,

pamięć RAM 128 MB,

wewnętrzna pamięć flash : 512 MB,

trwała obudowa wykonana z poliwęglanowych i aluminiowych elementów.

porty zewnętrzne:

USB 2.0,

3.5mm wyjście słuchawkowe stereo,

port kart pamięci SD/MMC z obsługą SDIO oraz SDHC,

obsługa sieci bezprzewodowych Wi-Fi w standardach szyfrowania: WEP, WPA-PSK,WPA2-PSK lub bez szyfrowania.

 

bateria:

1600mAh Li-Polymer przy jednorazowym pełnym naładowaniu wystarcza nawet na kilka tygodni użytkowania,

 

Oprogramowanie:

przeglądarki obsługujące formaty: PDF, TXT, HTML, MOBIPOCKET, PRC, EPUB, CHM, PDB, RTF, FB2, JPG, GIF, BMP, TIFF

interfejs użytkownika w wielu językach w tym polskim,

przeglądarka internetowa z obsługą szyfrowanych połączeń,

możliwość pobierania i aktywacji publikacji zabezpieczonych Adobe DRM bezpośrednio na e-czytniku,

możliwość dowolnej manipulacji wielkością i krojem czcionki książki,

przybliżanie/oddalanie,

tworzenie dowolnej ilości zakładek w książkach,

interaktywny spis treści (możliwość szybkiego przeskakiwania do konkretnych rozdziałów),

wyszukiwanie słów kluczowych w księgozbiorze (niezastąpione w przypadku na przykład słowników),

kilka opcji prezentacji katalogu książek (lista tytułów, okładek, lista szczegółowa)

możliwość tworzenia dowolnych (również „odręcznych” adnotacji w treści),

odręczne notatki, w tym osobna aplikacja notatnika umożliwając export notatek do grafiki i przesłanie na inne urządzenie/komputer,

Zegar - mała ikonka obok wskaźnika stanu naładowania baterii, dzięki której możemy kontrolować czas czytania;

wciąż udoskonalane otwarte oprogramowanie dające nieograniczone możliwości rozwoju i poszerzania funkcjonalności w przyszłości.

 

gwarancja dystrybutora: 12 miesięcy.

serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce

Więcej na temat produktu znajdziesz na tej stronie.

 

prod_2010280243675000932_1_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba jedna z ciekawszych pozycji obecnie w Polsce w segmencie czytników powyżej 1200 zł.

 

Ostatnie aktualizacje jeszcze bardziej uprzyjemniły korzystanie z przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W zasadzie chyba jedna z ciekawszych pozycji obecnie w Polsce w segmencie czytników powyżej 1200 zł.

 

Ostatnie aktualizacje jeszcze bardziej uprzyjemniły korzystanie z przeglądarki.

 

masz rację ,

dla mnie ma on jeden mankament:

strasznie drażni mnie jego design ... o czym pisałem już wcześniej ...

wygląda jak zabawka choć nią nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

design można jeszcze jakoś przecierpieć, ale cena w moim odczuciu jest troche przesadzona, nawet biorąc pod uwagę średnie ceny takich czytników. a szkoda, bo samymi "parametrami" zdaje się oferować najwięcej jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Superata - Hmm... ciężko mi się odnieść do tego. Wszystko co jest zrobione z tego biało-szarego plastiku średnio mi się podoba ;)

 

@hesus - Cóż. Tu cena jest uzasadniona właśnie technologią. E-ink + Wi-Fi już generuje ogromny koszt. Do tego dopracowany soft. Coś za coś.

Choć oczywiście wierze, że jak spadnie cena samego ekranu to podobne zaawansowaniem czytniki będą kosztować z połowę tego. I hope so.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Superata - Hmm... ciężko mi się odnieść do tego. Wszystko co jest zrobione z tego biało-szarego plastiku średnio mi się podoba ;)

 

@hesus - Cóż. Tu cena jest uzasadniona właśnie technologią. E-ink + Wi-Fi już generuje ogromny koszt. Do tego dopracowany soft. Coś za coś.

Choć oczywiście wierze, że jak spadnie cena samego ekranu to podobne zaawansowaniem czytniki będą kosztować z połowę tego. I hope so.. ;)

 

bez ściemy i kryptoreklamy gdyby STORY miało WiFi i troszkę mniej problemów z odczytywaniem plików np. podczas reesizu czcionki był bym wprost uradowany ... bo jego design akurat mi rewelacyjnie pasuje , miło się go trzyma w rączce itd... w porównaniu z boxem klawiatura w story to dla mnie plus bo pisanie na boxie wychodziło mi marnie a moje pismo wyglądało ja u ucznia z 2 klasy podstawówki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt QWERTY jest sprawą przydatną, choć nie pisałem zbyt długo i często. Dlatego nie powiem czy jest dobra czy zła. Na pewno przy Wi-Fi się przydaje :)

 

Co do czytników. Teraz będzie wysyp. Ale nie oszukujmy się. Pytanie jest kto pierwszy wprowadzi ekrany Pixel Qi na szerszą skalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

(...)Dodany w wersji 1.2 oprogramowania notatnik przekształca BOOX'a w elektorniczny zeszyt lub blok rysunkowy. Możemy tworzyć dowolnej długości notatki, w locie dokładać do nich strony, zmieniać tło (gładka kartka, linie, pięcielinie, lub własne grafiki)

(...)

Dla ludzi korzystających z książek audio lub audio-kursów została stworzona opcjonalna funkcja odtwarzania plików dźwiękowych, która nie blokuje pracy urządzenia. Na przykład możemy uczyć się języków obcych wypełniając odręcznie na ekranie ćwiczenia na rozumienie ze słuchu.

(...)

Oprogramowanie:

przeglądarki obsługujące formaty: PDF, TXT, HTML, MOBIPOCKET, PRC, EPUB, CHM, PDB, RTF, FB2, JPG, GIF, BMP, TIFF

(...)

Mam ten czytnik od ponad pół roku - to był strzał w 10-kę B)

 

Cytuję te fragmenty wyżej, bo w nowym oprogramowaniu (obecnie 1.4) doszły różne nowe "fjuczery":

 

- notatnik jest obecnie szkicownikiem (od rysowania szkicow), a został dodany notatnik z prawdziwego zdarzenia. Przy pomocy klawiatury ekranowej można pisać po prostu teksty, a w polskim firmware są również polskie litery na klawiaturze :) Do tego notatnika można też kopiować całe fragmenty tekstów z książek w formatach PDF i EPUB - posiada funkcję "kopiuj" i "wklej" :D

 

- co do formatów to z tekstowych obsługuje jeszcze oprócz wymienionych DOC i DJVU a także pliki spakowane ZIP !

 

- funkcje audio zostały poprawione (wyeliminowane parę bug-ów), ale prawdziwym hitem jest profesjonalny syntezator mowy IVONA wbudowany (bezpłatnie) w czytnik. Funkcja TTS czyli "Czytaj na głos" Czyta świetnie, można sprawdzić na stronie ivona.com - głos Ewa.

Czyli z e-booków mamy audiobooki za free ;)

 

- można uzywać słowników w formacie "StarDict", których jest sporo w sieci i to zarówno podczas czytania tekstów jak i korzystając z bezpośredniego dostępu do słownikow (z menu głownego) gdzie można (też z klawiatury ekranowej) wpisywać własne słowa.

 

- dla mnie niesamowite jest to w tym czytniku, że mogę użyć dowolnego fontu TTF i tekst będzie wyglądał tak jak lubię. Jest obsługa polskich stron kodowych UTF-8 i CP1250, więc z polskimi literkami nie ma problemów. Czytnik używa formatowania, dzielenia wyrazów a dodatkowo można regulować odstępy między liniami (od 80% do 200% co 10%). To już rozpuszczanie klienta ;) Czcionki można sobie ustawiać w 15 rozmiarach wielkości, pogrubiać i pochylać. Dotyczy to formatów: FB2, MOBI,PRC, PDB, RTF, EPUB, DOC, TXT i spakowanych ZIP-em HTMl-ów. Pozostałe formaty (PDF, DJVU, HTML, CHM) są obsługiwane w trochę inny sposób, np. wielkość czcionki liczona w %.

 

- obsługa PDF-ów ma doskonały tryb "reflow" (nie dotyczy pdf-ów ze skanowanymi obrazami) gdzie tekst publikacji zostaje przeformatowany i może być praktycznie dowolnie powiększany. Bardzo wygodnie się to czyta - 6" ekranu zupełnie nie przeszkadza, większy byłby nieporęczny.

 

- WiFi ma pełną konfigurację ułatwiającą dostęp do sieci, łącznie z możliwością konfiguracji proxy. Obsługa stron internetowych poprawiona i przyspieszona. Istnieją też dodatkowe (nieoficjalne) aplikacje do BOOX-a, np. Czytnik RSS, którego można sobie zaprogramować, włączyć rano i sam ściągnie nowości z artykułami na czytnik, które można sobie przeczytać po drodze do pracy w autobusie ;)

 

Dobra, rozkręciłem się, ale pokażcie mi drugi taki czytnik za jakakolwiek cenę o takich możliwościach i z tak porządną obsługą języka polskiego ??

Jeśli za drogi to jest jego tańsza wersja BOOX60S bez WiFi i ekranu dotykowego. Czyta się równie dobrze, a kosztuje obecnie 900zł.

 

Wygląd (biały) jest rzeczywiście taki sobie jak dla mnie ale przecież ma w komplecie etui skórzane w którym wygląda już zupełne bombowo :D

Mam takie zdjęcie :

okładka boox 60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności