Skocz do zawartości

Max 80 decybeli w odtwarzacach i telefonach


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak podchodzimy do tematu, to powinny wprowadzić dyrektywę ograniczającą poziom natężenia dźwięków miejskich tak żeby nie przekraczały 80dB

Zauwarz że różne auta osobowe cieżarowe maja takie normy według typu pojazdu, a ci co wstawiają sportowe tłumiki które są za głośne płacą swoje. To własnie dla ochrony NAS.

 

Ci co wymyślili i wprowadzili tą dyrektywę im przeszkadza właśnie ci w otwartych bo siedząc obok słuchasz razem z nim, a w takich metropoliach jak wawa komunikacja miejska to często przymus.

 

 

Z tego co słyszałem wprowadzili ją by chronić NAS przed uszkodzeniami słuchu. Słuchając w zamkniętych teoretycznie (choć trzeba być naprawdę głupim) masz większą szansę na uszkodzenie słuchu niż w otwartych. Poza tym słuchawki zamknięte wymuszają nienaturalne procesu biologiczne w kanale słuchowym.

 

ps. ja chcę mieć prawo do dobrej jakości dźwięku bez narzucania mi przenośnych wzmacniaczy (btw dlaczego nie zabronili jeszcze sprzedaży wzmacniaczy słuchawkowych!? przecież można sobie słuch uszkodzić!! (a skoro ludzie to debile... przynajmniej ONI wychodzą z takiego założenia))

Bo to rożnica ciśnień jest zagrożeniem im bardziej tłumią tym gorzej. Górnicy podczas wystrzałów dynamitu otwierają usta przy tym zatykając uszy ze względu na fale ciśnienia no ale o w urzędzie UE jakoś nie powizano tego faktu a może niechciano?

 

Ilu kupujących słuchawki nie godzi się na to i umie, ma możliwości nabyć zbudować i chce targać wzmaka?

Ludzie wolą wiele urządzeń w jednym małym nawet jeśli gorzej i ciszej gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności