Skocz do zawartości

Sennheiser ie8


KapitanBomba

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale osprzęt np. Shimano XTR jest wykonany z karbonu (pantograf), piasty mają diamentowe łożyska, a reszta to ręcznie kuty stop alu/tytan/magnez/molibden, a to kosztuje, zwłaszcza że tej klasy osprzęt jest wykonywany w Japonii, a nie w Chinach, jak większość nawet najdroższych słuchawek.

 

A z czego są wykonane IE8, z plastiku o wartości 20 zł? Najdroższy w tym jest ten kabel z miedzi OFC i wtyczka jack. Drivery z mylaru to koszt produkcji rzędu kilkunastu centów.

 

Najdroższy w takich słuchawkach jest projekt. Ale to jest tak, jak z oprogramowaniem, pisze się je raz, a zarabia na każdej kopii. Jest to oczywiście uczciwe, ale jaki jest wkład pracy w porównaniu z ręcznym wykonaniem np. wspomnianego osprzętu Shimano?

 

i co tam jest diamentowego w piastach XTR bo nie wiem, toz kulki se metalowe i konusy tez).

 

 

Gładź tulei łożyska jest pokrywana syntetycznym diamentem, kulki są metalowe, teflonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak więc zakupiłem te słuchawki od Glacunio. Jeżeli to podróbki, to jak na podróbki grają świetnie!! Osobiście miałem lepsze wyobrażenia w kwestii basu (na podstawie recenzji) jego ilości, bo co do jakości to raczej nie mam zastrzeżeń. Wolałbym mieć jednak 100% pewności, więc jak uspokoi się pogoda to myślę podesłać je komuś kto ma 100% oryginały do porównania. A co do jack`a, który na jednym zdjęciu wygląda na nieprzeźroczysty, to informuję, że jest przezroczysty, tudzież na wpół przezroczysty. Wizualnie wszystko odpowiada oryginałom ze zdjęc na head fi, poza literką R, która jest według mnie prosto, jednak na head fi co niektórzy piszą, iż w ich oryginałach R jest prosto, więc ten aspekt odpada. Więc jeżeli są to podróbki, to nie można im niczego zarzucić, a jeżeli to oryginały to mimo wszystko miałem trochę lepsze wyobrażenie o nich i wówczas musiałbym stwierdzić, że +800zł to za dużo jak za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności