Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki wzmak do AKG K701


Winyl73

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem niedawno stałem się dumnym posiadaczem AKG K701. Niestety z holdegronem (którego również dumnym posiadaczem jestem:) grają tragicznie, że tak się wyrażę, "sucho". Polećcie mi proszę coś co doda tym słuchawkom ciepła..sporo ciepła. Raczej interesują mnie konstrukcje gotowe, no chyba że ktoś z Szacownych Forumowiczów byłby w stanie złożyć, coś sensownego za niewielką opłatą:) Dodam może tylko, że wolałbym aby była to konstrukcja oparta na tranzystorach/scalakach. Oczywiście myślę o konstrukcji stacjonarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię zniechęcać, anie załamywać, ale trudno będzie Ci wydobyć "dużo" ciepła z tych słuchawek bo one po prostu grają tak jak grają - jasno, zwiewnie, sucho i przestrzennie. To jedne z tych słuchawek, które pochłaniają dużo pieniędzy na zabawy ze wzmacniaczem. Gwarantują piękną przygodę i nigdy się ich nie zapomina, ale nie są to słuchawki "na lata" i do wszystkiego. Coś jak burzliwy romans z piękną, gorącą i lekko zakręconą kobietą.

Godne polecenia jako zapasowe (kochanka ;)) do muzyki instrumentalnej i wokali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien kabel, dzwiek automatycznie sie ociepli ;) klotz my206 bedzie odpowiedni, a jeszcze lepsze beda srebrzanki z ebaya ( posrebrzana miedz ), obie opcje dodaja ciepla basu i miesa ;) , mialem k701 recablowane kablem z czystego srebra i nie moglem uwierzyc w te wszystkie opisy o jakie to bezbasowe slucahwki sa ;), wydaje mi sie ze fabryczny kabel daje poprostu bardzo chudy dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brestinder jesteś pierwszą osobą która mówi że wyciągnęła bas z K701 :D Ja próbowałem się dobrać do K601 bo ponoć mają więcej basu od k701. Moja przygoda z nimi zakończyła się sprzedażą (a raczej zamianą za inne). Specjalnie pod AKG kupiłem nowy wzmacniacz i lampy ale niewiele to pomogło. Nie jestem basolubem ale ilość basu w AKG jest bliska zeru. Są to moim zdaniem absolutnie genialne słuchawki w bardzo określonych rodzajach muzyki i nie dająca się słuchać we wszystkich innych. Np Leszek Możdżer to absolutne mistrzostwo świata ale prawie wszystko inne nie daje się słuchać. Jak chcesz więcej basu to zmień słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych doswiadczen - K701 to jedne z najciezszych sluchawek do prawidlowego napedzenia. Dodatkowo producent zrobil niezly psikus ustawiajac impedancje na te 62Ohmy i max input power na 200 mW. W praktyce wychodzi, ze trzeba im "elektrowni". Idealny wzmacniacz dla nich to Leben CS-300. Nie znam nic co sprawdzaloby sie lepiej. Graja dobrze np na Woo Audio WA2 albo mocnych Lake People.

 

Niestety przy tych sluchawkach nie ma polsrodkow - jezeli juz ktos chce sie w takie bawic, bedzie musial zaakceptowac bezbasie i bardzo malo ilosc "mieska". Ciepla mozna im dodac, podpinajac je po prostu do cieplego zrodla :)

 

Reaguja podobnie jak Senki HD650/600 na tor symetryczny - podpinalem rekablowane w ten sposob pod Lynxa Two i RudiStora NX33 - tutaj takze bylo juz dobrze. Kabel byl z oferty RudiStora.

Sa takze wyraznie wrazliwe na zrodlo, mnie podobaly sie bardzo z EMU 1212m i wspomnianego Lynxa. Z Lampucera bylo juz zdecydowanie za slodko. No ale to juz kto co lubi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niewyciagalem basu one odrazu takie byly, nie mowie przydaloby ie porownac te moje byle k701 z kablem za 200$ do stockowych, tyle ze jeden bog raczy wiedziec gdzie one teraz sa ;)

 

niskiego basu bylo naprawde sporo, pieknie schodzil mial impakt, potrafil wymasowac policzki, gorzej troszke z wysokim ale bylo go dosc, pieknie ukladalo sie to w przestrzeni, tez inna sprawa ze maielm wtedy pod reka tylko zero dac'a, na sensaurisie mysle ze juz nawet wysokiegobyloby zanadto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz uniknąć recablingu? To jest chyba najprostszy sprzętowy sposób na zmianę czegokolwiek w słuchawkach.

 

Kable brzmią na prawdę różnie. A nóż widelec znajdziesz idealny dla Siebie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty powody są dwa:

1. To całkiem nóweczki więc troskę mi ich szkoda

2. Tu może wzbudzę spore kontrowersje ale...myślę że panowie z AKG jednak wiedzą co robią, nie wydaje mi się żeby był sens sępić na dobry kabel jakieś 2euro (w mega hurcie jak dla poważnej fabryki pewno nie bylo by więcej) jeśli tak znacząco miałby poprawić brzmienie słuchaw za 1,4k zł (choć z drugiej strony wspólczesna polityka firm potrafi być czasem na prawdę zadziwiająca..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty powody są dwa:

1. To całkiem nóweczki więc troskę mi ich szkoda

2. Tu może wzbudzę spore kontrowersje ale...myślę że panowie z AKG jednak wiedzą co robią, nie wydaje mi się żeby był sens sępić na dobry kabel jakieś 2euro (w mega hurcie jak dla poważnej fabryki pewno nie bylo by więcej) jeśli tak znacząco miałby poprawić brzmienie słuchaw za 1,4k zł (choć z drugiej strony wspólczesna polityka firm potrafi być czasem na prawdę zadziwiająca..)

 

Tutaj może nie chodzić o wartość samego kabla co jego charakter brzmieniowy. Może goście z AKG chcieli aby k701 grały dokładnie tak jak grają teraz.

Starsze modele też były takie, np k501 mają jeszcze mniej basu więc jest to po prostu firmowy dźwięk AKG. Tak sobie teraz pomyślałem że przeciwieństwem brzmienia AKG jest brzmienie Ultrasone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że AKG postrzega muzykę jako zbiór dźwięków od 500Hz w górę. Oni po prostu stroją słuchawki pod swoich Klasyków Wiedeńskich, a w takiej muzyce solidny, dominujący bas, czyli taki jaki jest niezbędny w rocku czy nawet jazzie, a także wszelkiej elektronice, może tylko zaszkodzić. Nagrania symfoniczne, a tym bardziej małe składy smyczkowe na systemach słuchawkowych budowanych pod metal/rocka/syntetykę brzmią mdło i nierealistycznie, stąd AKG a także Grado projektuje niektóre słuchawki (K530, K601, K701, a u Grado większość modeli z wyj. SR60 i RS2) pod kątem wiernej reprodukcji brzmień instrumentów orkiestrowych i klasycznej, operowej czy chóralnej wokalizy.

 

Systemy głośnikowe są o wiele bardziej uniwersalne niż słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Klasykow Wiedenskich i AKG - Roland masz 100% racje. Dla AKG "do kazdej" muzyki sa sluchawki z nizszej polski czyli np. takie AKG K27x lub K24x. Domowe K601 a zwlaszcza K701 lub K702 z odczepianym kablem to juz sluchawki dokladnie "pod filharmonie". Oni sa dumni ze swoich klasykow, w kazdym sklepie na rogu czy na ulicy mozna kupic czekoladki z Mozartem a na kazdej ulicy jest sklep "Anything but Mozart".

 

Symfonika czy muzyka przestrzenna, jakies nu-jazzowe hybrydy z elektronika, ogolnie muzyka w ktorej *******niecie i miesko nie jest potrzebne brzmi na nich swietnie - i do tego wcale zadnego super wzmacniacza nie potrzeba - wystarczy przecietniak albo nawet dziurka.

 

Ubasowienie K701 to po prostu nie jest to co zamierzali osiagnac austriacy. Dla nich to sa swietne sluchawki w takiej formie w jakiej sa.

 

To tylko ludzie, ktorzy chca na nich sluchac wszystkie szukaja nie wiadomo czego by wycisnac z nich te 7me poty :))

 

To sa sluchawki dla rasowego audiofila albo do analizy, podobne zalozenie jak w modelu SA-5000 firmy Sony, tyle ze Sony poszlo jeszcze krok dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zgrywają się 701 z HEED CanAmp.

Ten wzmak można wypożyczyć z Nautilusa W-wa lub Krak i sprawdzić (jego obecna cena to 1300 PLN)

Chyba wydobywa z AKG wszystkie mozliwe pokłady basu, zachowując zalety innych zakresów (zalety AKG)

Jeszcze raz podkreslam, zeby nie kupować a wypożyczyc. Jestem pewien ze jak zadzwonisz to i wyslą na testy ...

Aaa i bardzo dobrze gra ze studyjnymi źrółdłami. Z AKG701 dobrze zagra również z analogowych źródeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tylko nalezy dodac Ogorek, ze chociazby te wszystkie pokklady basu z K701 zostaly wydobyte i jeszcze przylecieli Marsjanie i dolozyli cos od siebie to i tak "nic" to bedzie w porownaniu do np. HD 650 lub HD800 czy HD 380 Pro lub Shure SHR 840 czy tam powiedzmy klasyka - Sony 7509 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić - K701 to słuchawki po prostu do niektórych rodzajów muzyki. Przerobiłem je na Beresfordzie, Micro Ampie i Sensaurisie i jak rzeczywiście Sensauris wycisnął z nich wszystko to i tak basu było mało. Co nie zmienia faktu, że z lepszym wzmacniaczem grają niewątpliwe lepiej - po swojemu, ale lepiej. Właściwie, chętnie kupiłbym je drugi raz, wyłącznie do muzyki orkiestrowej i damskich wokali, ale studencki budżet nie za bardzo na to pozwala. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał fallow, nic nie wydobędzie z nich tego mitycznego, rzekomo drzemiącego wewnątrz potężnego basu. Podczas gdy kupowałem Canamp'a słuchałem głównie muzyki, do której te słuchawki były wg mnie stworzone, ale z czasem zapragnąłem sprzętu bardziej uniwersalnego by móc posłuchać także innych gatunków. Ja nawet nie wiem czy Canamp był dla nich dobry bo nie miałem porównania, a kupiłem go bo naczytałem się dobrych opinii i podobał mi się podczas odsłuchu w Nautiliusie.

@Radical, gdy do mnie napisałeś z zapytaniem o to połączenie byłem już w posiadaniu d2000, które dały mi o wiele więcej radości za niższą cenę, co dało mi dużo do myślenia i o K701, a tymbardziej Canampie,nawet nie chciałem myśleć. Stąd pewnie moja pozbawiona entuzjazmu opinia.

Poza tym byłem na siebie zły, że dałem wciągnąć się w tę zabawę w szukanie wzmacniacza. Ja ogólnie nie jestem fanem wzmacniaczy słuchawkowych bo mam wrażanie, że często różnica w brzmieniu nie jest warta włożonych pieniędzy, a skoro są na rynku takie słuchawki, które ich nie wymagają to po co się w to bawić. Z tym, że doszedłem do wniosku, że nie jestem takim purystą w kwestii brzmienia, jak większość audiofili. Owszem jestem czuły na tym punkcie, ale nie na tyle by kupić wzmak za 1,5K tylko po to by scena była lekko szersza i bas ciut lepiej kontrolowany. Rzecz jasna wysokoohmowce potrzebują wzmaka z innych względów, ale ich staram się unikać, no chyba, że mój Essence ST da im rade. Konkludując, nie pytajcie mnie o wzmaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tylko nalezy dodac Ogorek, ze chociazby te wszystkie pokklady basu z K701 zostaly wydobyte i jeszcze przylecieli Marsjanie i dolozyli cos od siebie to i tak "nic" to bedzie w porownaniu do np. HD 650 lub HD800 czy HD 380 Pro lub Shure SHR 840 czy tam powiedzmy klasyka - Sony 7509 HD.

 

 

 

 

Ależ ja nie napisałem, ze CanAmp zrobi z nich UltraSony ... :)

Jedna uwaga, wbrew pozorom na CanAmpie i K701 pojawi sie bas (łoczywiscie specyficzny bas ale zawsze) nie przy uzyciu ciepłych źródeł a własnie studynych.

U mnie znacznie, ale to znacznei lepiej zagrało to wszystko podłączone do Audionemesia VLE (on jest taki bardziej studyjno - analogowy niż wyraźnie analogowy DC1) niż bezpośrednio do Vincenta CD S1.1

U znajomego podłaczałem do EMU1212m i CanAmpa.

 

Jak ktos poszuka starych postów Getz-a to słuchalismy kiedys płyty japońskiej painistki. I na kolumnach było słychać, ze nadużywała 'pedału' basu a na AKG701 wogóle. Nawet @getz wysnuł teorię, że płyta nagrywana własnie w Austrii była masterowana na AKG :D i stąd learizator, nie wyczyscił tego nadmiaru :D :D

 

Wracając do tematu. Proponuję jeszcze raz wypożyczyć wspomniany amp, ew jakies studyjne źródło i sprawdzić czy z taką ilością basu da się żyć. Najlepiej dla porównania do tego samego zestawu podłączyć budżetowe HD380 Pro. Wtedy wyraźnie czuć różnicę i łatwiej podjąć decyzję na czym słuchać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady..przekonaliście mnie do K701, postanowiłem je zaakceptować takimi jakie są, bo prawdą jest, że w niektórych gatunkach muzy ten anemiczny basik nie przeszkadza, a ich analityczność i przestrzeń zachwyca:) a swoją drogą kupiłem HD650:)

Na dniach wybieram się do Warszawki, więc jeśli tylko będzie czas może uda się odsłuchać CanAmpa z jednymi i drugimi słuchawami:)

Wpadł mi w oko (na razie nie w ucho:D) LAKE PEOPLE G100 - czy ktoś słyszał to cudo? wie gdzie można posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności