Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Soundmagic p10


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

 

Słowem wstępu - podziękowania należą się użytkownikowi „Superata” za udostępnienie do testów słuchawek soundMAGIC P10. Byłem hiper-ciekaw, co nam

oferują słuchawki nauszne, w cenie 120zł, ze stajni soundMAGIC. Czy zrodziło się na ich punkcie fixum dyrdum, czy raczej był to rzyg tytaniczny ? Sami się przekonajcie.

 

Opakowanie

 

Opakowanie utrzymane jest w czerwono-czarnej kolorystyce, z okienkiem poglądowym na przedmiot mojej recenzji. Jednakże pudełko nie stanowi tutaj dla

słuchawek żadnej ochrony – jest wiotkie, cienkie, jakoś nie zachęca. Wnętrze pudełka także biedne – przedłużacz (1m), futerał (identyczny, jak ten z Koss Porta Pro), i meega niespodzianka – słuchawki. :) Niedużo zatem znajdziemy w środku opakowania. Nie ma nawet żadnej przejściówki z małego jacka na dużego.

 

_MG_3807.jpg _MG_3823.jpg

 

Budowa i wygląd

 

Niektórzy szukają u siebie potencjalnego ośrodka myślenia – mózgu. A ja szukam u soundMAGIC P10… budowy. Tragedia. Plastiki strasznej jakości. System

składnia – schrzaniony, kable się plączą,[/indent] strasznie. Kabel P10 ? Eee, 20cm. Dobrze, że w zestawie jest 1m dodatkowo. Na głowie słuchawki trzymają się dosyć, dosyć dobrze, wygodnie leżą. Tłumią ciutkę gorzej niż model P20. Pałąk nie jest najlepszej jakości – cholera wyrywa włosy ! Nie dokonały tego KPP, ani inne słuchawki, jakie testowałem, no ale kiedyś musiał się zdarzyć wyjątek od zasady. Wśród słuchawek musi się czasem zdarzyć jakaś gorsza wersja, coś jak szkoła bez ucznia jedynkowego, to nie szkoła. :) zatem, w skali szkolnej: 2.

 

_MG_4013.jpg _MG_4016.jpg _MG_4024.jpg

 

Cry, cry, cry…

 

Nawet różowe okulary w niczym nam tutaj nie pomogą. Bo okulary zakładamy na nos, a teraz do czynienia będziemy mieć z uszami. Mając w domu na testy

soundmagic P20 stwierdzam, że P10 to] nie jest dla nich żaden konkurent, począwszy od budowy po dźwięk. Cena P10 zaczyna się wydawać po prostu niedorzeczna. Powinna być o co najmniej 50zł niższa.

Dźwięk: P10 grają jakby zza pudełka. Środek jest wycofany i nijak się prezentuje przy P20. Dobrze brzmią wokale, jednak po dłuższym słuchaniu pojawia się

wrażenie – „łe, to nie to”. Brakuje im przede wszystkim lepszego basu, bardziej kontrolowanego. Tutaj jest jego walnięcie i rozlanie się. Na dłuższą metę może jest mniej męczący niż w P20, no ale ten z P20 ma „kopa” i jest tam, gdzie trzeba. Wysokie dźwięki w P10 powodują charczenie, zwłaszcza przy mocnych kawałkach metalowych. Scena jest ciutkę mniejsza niż w P20, jednak znacznie większa niż w KPP. Szczegóły niestety są zalewane przez ten cholerny bas, i dlatego scena nie stoi na wysokim poziomie. Wokale także, niestety, do mnie nie przemawiają. P10 są takiee bez polotu, bynajmniej jak dla konesera.

 

Podsumowanie

 

Rzyg tytaniczny? Może niekoniecznie. Warto ? Może, ale nie za taką cenę. Są gorsze od KPP, a cena jest praktycznie taka sama, z czego KPP zjadają

budową P10 na drugie śniadanie i jeszcze mają niedosyt. Trochę się nimi rozczarowałem. Może po prostu wcześniej miałem zbyt dużą styczność z lepszymi słuchawkami. :)

 

_MG_3828.jpg _MG_3826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tam jestem z nich w miarę zadowolony. Szczególnie, że kupiłem je za jakieś 60 zł. Niestety zakup słuchawek Soundmagic w Polsce jest raczej nieopłacalny. Jakość dźwięku tych słuchawek nie jest warta wydania 120 zł. W sumie to jednak miałem tak samo jak autor powyższego testu, że po pewnym czasie jednak stwierdziłem „łe, to nie to” i słuchawki leżą nie używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności