Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na to jak grają te słuchawki po wyjęciu z pudełka, boję się tego basu, jak przetworniki się nieco rozruszają ;) .

Nasuwa się teraz pytanie co do nich?? Stacjonarnie do 800zł, dziś najprawdopodobniej żegnam się z Beresem, więc szukam czegoś na jego miejsce pod te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wielu dniach oczekiwania, zabawy ze sklepem online oraz kurierem dziś przyszły do mnie, a raczej przypełzły w ślimaczym tempie sennki 380.

 

recenzji, ani innego rodzaju opisu produktu robił raczej nie będę z prostych powodów - mam je dopiero kilka godzin. Opiszę tylko pokrótce pierwsze wrażenia.

 

tuż po wyjęciu z pudełka podłączyłem je do swojego nieśmiertelnego meizu. i co ?

moim bardzo subiektywnym zdaniem zagrały raczej przeciętnie. jedynie co wyrózniało się z tłumu tak wychwalanych przez wszystkich cech to naprawdę nisko schodzący bas (aczkolwiek nie ma go dużo, poprostu ma tąpnięcie i jest niski) oraz naprawdę niezła wygoda użytkowania. Przebrnąłem już przez szereg zamkniętych słuchawek, ale takiej wygody w produktach o tej konstrukcji jeszcze nie zaznałem.

średnica bardzo wycofana, wydaje się grać w oddali - spodziewałem się takiego odczucia, gdyż słucham hd380 po przesiadce z klipsch custom 3, gdzie średnica jest naprawdę blisko słuchacza. Mam nadzieję że przyzwyczajenie sposobu prezentacji iemów minie, i zacznę czerpać radość ze sposobu grania hd380.

 

Dotej pory obracałem się w klimatach słuchawek bardzo ciepłych, muzykalnych o kameralnym sposobie prezentacji (klipsch, westone, UE5pro, senn hd25-1). To właśnie one przypadały mi do gustu. Sennki hd380 pro grają w bardzo odmienny sposób, są przestrzenne, wokal jest oddalony od słuchacza, nie mają tego klimatu 'kameralnego' koncertu granego bezpośrednio w 'środku głowy'. Swoją charakterystyką przypominają mi philipsy shp8900, neutralne lub lekko ochłodzone z nisko schodzącym, dobrze kontrolowanym basem. Jest to taka lepsza wersja owych philipsów.

 

Cóż, pozostaje mi czekać oraz wygrzewać nowy nabytek, nie ukrywam że liczę na poprawę niektórych aspektów dzźwiękowych, gdyż jak narazie szału nie robią.

 

btw kabel jest strasznie wkurzający, długi i ciężki. nie wiem gdzie ja będę go trzymał pomykając po mieście :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich razem z HD555 i HD595 - no i mnie zabijcie ale jak dla mnie te HD380Pro grają bardzo podobnie do HD555 czyli przeciętna, prawie nieobecna góra, dobra średnica i rozlazły, miękki bas. HD595 dużo lepsze głównie dzięki wyraźnej, czystej górze. CAL! oraz moje AKG K530 też moim zdaniem lepsze od HD380 Pro. Niestety dla mnie słuchawki o słabo słyszalnej, nieśmiałej bądź przytłumionej górze są nie do przyjęcia - tak też jest w przypadku HD380Pro. Moim zdaniem - znaczny krok w tył w stosunku do poprzedników, czyli HD280Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich razem z HD555 i HD595 - no i mnie zabijcie ale jak dla mnie te HD380Pro grają bardzo podobnie do HD555 czyli przeciętna, prawie nieobecna góra, dobra średnica i rozlazły, miękki bas. HD595 dużo lepsze głównie dzięki wyraźnej, czystej górze. CAL! oraz moje AKG K530 też moim zdaniem lepsze od HD380 Pro. Niestety dla mnie słuchawki o słabo słyszalnej, nieśmiałej bądź przytłumionej górze są nie do przyjęcia - tak też jest w przypadku HD380Pro. Moim zdaniem - znaczny krok w tył w stosunku do poprzedników, czyli HD280Pro.

 

 

Również odniosłem podobne wrażenie : typowe granie dla Sennheiser + wszystkie konsekwencje konstrukcji zamkniętej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od źródła ale wiesz co ja na 280 nie moglem słuchać np. Dimmu Borgir bo góra i wysoka średnica zakłuwały mi uszy na śmierć rolleyes.gif i to na Vedii, a poza tym 280 są też b. dobre ale żródło musi być cieplutkie, przestrzenośc jest jednak po stronie 380.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem, jak dla mnie niczego tu nie brakuje. jak słucham np. NIN czy Pink Floyd to tam słychać każdy takt i dźwięk tonów wysokich. Jak Floydy grają to prawie słychać jakich strun używają. Wydaje mi się, że to kwestia źródła. mój sony gra wąsko i jest neutralno/lekko ocieplony i daje to świetny efekt. No ale piszesz - skoro lubisz dużo góry, to rzeczywiście nie są to słuchawki, które tną uszy - tak to tylko w Grado. a przestrzeń jak na zamknięte jest naprawdę spora. zwłaszcza na sony z serii X i nowym A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl kiedys na Headfi watek hd280 vs hd380 - i mimo poczatkowego entuzjazmu HD380 zostaly tak zryte ze... watek zamknieto i dostepu zabroniono :) Headroom - tez z tego co mi sie pamieta nie wypowiadal sie o nich zbyt pozytywnie. Ich polska cena tez w zasadzie zadna rewelacja nie jest - co prawda jest troche taniej niz w Europie ale na pewno nie 2x jak pisal to fallow - bez wiekszego problemu mozna je znalezc za rownowartosc ~430 zeta. Cho...ra - wiec jak to z nimi jest - opinie sa dosc sprzeczne :( Chyba nie zostaje mi nic innego tylko ruszyc na miasto, moze je maja gdzies do odsluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mój sony gra wąsko i jest neutralno/lekko ocieplony i daje to świetny efekt. No ale piszesz - skoro lubisz dużo góry, to rzeczywiście nie są to słuchawki, które tną uszy - tak to tylko w Grado. a przestrzeń jak na zamknięte jest naprawdę spora. zwłaszcza na sony z serii X i nowym A.

 

Poprawka.Sony NWZ E44X tak nie gra.

Wiec jak okreslisz dzwiek serii S (S63XF) oraz serii X?

 

Seria E jest ciepla.Nie jakos bardzo ale ciepla a zwlaszcza w porowaniu do tych dwoch pozostalych.Poza okresleniem ze Twoj (E 44X) gra blisko tymi ocenami (neutralno/lekko ocieplony) ... mozna okreslic ale te wymienione przeze mnie dwa modele sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, ciepły to jest fuze. choć w porównaniu do serii X to z pewnością jest ciepły.

 

odnośnie opinii na temat hd - cóż każdy ma swoją własną. Miałem srh240 i 440 i mimo że grały fajnie, czegoś mi w nich brakowało. W hd znalazłem to, czego chciałem: dobry głęboki bas, nienatarczywy środek, bardzo rozdzielczy i szczegółowy (bardziej niż srh440), przestrzeń sceny (mimo, że to słuchawki zamknięte to scena jest duża, czasem nawet wokół głowy dźwięk popłynie), fajnie pozycjonowana pozycja słuchacza, góra bardzo szczegółowa ale delikatna - teraz słucham Lou Rhodes - delikatny wokal + pięknie brzmiąca, naturalna nieinwazyjna gitarka. no i świetnie grają z playera. ja jestem w 100 % zadowolony.

 

@ lipiec2009: ale z nich nie trzeba nic wydobywać. Jak ktoś słucha AKG gdzie ma góry bardzo dużo, to później napisze, że tu jest mało. jej jest akurat. a jak podepniesz pod jaśniejsze źródło to z pewnością ci jej nie zabraknie. Jeśli ci jej nie brak w CAL, to tu tym bardziej. Całkiem inna galaktyka dźwiękowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem, jak dla mnie niczego tu nie brakuje. jak słucham np. NIN czy Pink Floyd to tam słychać każdy takt i dźwięk tonów wysokich. Jak Floydy grają to prawie słychać jakich strun używają. Wydaje mi się, że to kwestia źródła. mój sony gra wąsko i jest neutralno/lekko ocieplony i daje to świetny efekt. No ale piszesz - skoro lubisz dużo góry, to rzeczywiście nie są to słuchawki, które tną uszy - tak to tylko w Grado. a przestrzeń jak na zamknięte jest naprawdę spora. zwłaszcza na sony z serii X i nowym A.

 

Cóż, kazdy słyszy nieco inaczej i dobrze, że są na rynku słuchawki o różnym sposobie grania. Z tym że nie lubię zbyt dużo góry - HD280Pro (mimo że ogólnie wolę od 380) jednak nie wybrałem, gdyż zbyt dosłowna jest w nich ta góra. Lubię po prostu, jak nie mam wrażenia ograniczenia górnego pasma (ograniczenie to odczuwam w przypadku np. HD380Pro, HD555, Koss Porta Pro) - wolę nieskrępowaną górę - jak w HD595, HD600, K530 czy nawet CAL! (choć tu już jest nieco za słodko i okrągło). Grado nie słuchałem żadnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to przez 7 lat miałem Sennki HD500 (przyznaję, bardzo nieudany model) i znudziło mnie to brzmienie - ja to nazywam "ciepłe kluchy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. górę w 380 można porównać z KPP?

 

nie można, bo to nie ta jakość i wszytsko nie to, ale na pewno jest jej więcej i jest w o wiele lepszej jakości. ciepłe kluchy? nie wiem na czym słuchasz, ale są to bardzo dynamiczne i muzyczne słuchawki - jak mówię, będąc fanem wysokich i dźwięków i pewnie dość liniowego brzmienia, nie polubisz hd380, więc po co pisać takie komentarze? nikt tu przecież nie pisze, że AKG K530 LTD nie da się słuchać... a mógłby ;) . myślę, że shure srh440 by ci pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj słuchałem moich z beresem, ale było dla mnie nieco zbyt ciepło, kluchowato, no ale beres ma już innego właściciela ;) .

Natomiast z ipodem nano 1gen jest na razie bardzo dobrze, ale dam im jeszcze troche pograc przed wydaniem ostatecznego werdyktu.

Na razie imponuje mi szybki i bardzo nisko schodzący bas, przepaść na tle denon ah-d1001, natomiast brak mi nieco średnicy, no ale słuchawki grały raptem dopiero 40min ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, ciepły to jest fuze. choć w porównaniu do serii X to z pewnością jest ciepły.

 

 

Otoz to.Seria E jest ciepla ale sa cieplejsze grajki.

Jednak patrzac na inne soniaki: X series, A845, S63XF to tylko wlasnie serie E44X mozna nazwac ze gra cieplym dzwiekiem.

Neutralny to jest X series.

Ocieplony to S63XF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności