Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam takie dwa pytania:

 

1. Można gdzieś dostać taki kabel USB<->JACK? Gdyby się kiedyś zepsuł czy coś...

 

2. Jak wypada jakoś dźwięku w konfrontacji z iPoda Nano 2G (mam takiego i jest całkiem ok, używam doków Shure es102).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak wypada jakoś dźwięku w konfrontacji z iPoda Nano 2G (mam takiego i jest całkiem ok, używam doków Shure es102).

 

One się różnią charakterystyką gry, mocą, jednak jeśli chodzi o jakość, raczej nie będzie przepaści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. użyj google znajdziesz na pewno.

ad 2. przez chwilę miałem oba jednocześnie - zostawiłem tylko nano. to jednak bardziej kwestia twoich upodobań i słuchawek. jak dla mnie e2 jest analityczny. nano 2g według mnie świetnie zgrał się np. z V-jaysami, e2 z nim tak bardzo mi się nie podobał, ale słyszałem też i odmienną opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Googlam i są jakieś przelotki USB<->JACK, nie mam jednak pojęcia, czy w przypadku E2 nie ma czegoś niestandardowego :/

 

Co do iPoda vs E2 - iPoda bardzo lubię. Problem w tym, że żona też :D :D :D O ile nadal będzie miała sporo wypadów autobusami i nadal będzie chciała iPoda używać, to muszę sobie sprawić coś małego, co będzie fajnie grało i zgrywało się z es102. Zapewne E2 będzie ok. W autobusie pewnie nawet drobnych niuansów nie zauważę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Mam E2. Z Shure se102 faktycznie śmiga bardzo fajnie.

 

ad 2. przez chwilę miałem oba jednocześnie - zostawiłem tylko nano. to jednak bardziej kwestia twoich upodobań i słuchawek. jak dla mnie e2 jest analityczny. nano 2g według mnie świetnie zgrał się np. z V-jaysami, e2 z nim tak bardzo mi się nie podobał, ale słyszałem też i odmienną opinię.

Teraz mogę opisać swoje pierwsze wrażenia (po jednym dniu) porównując iPoda Nano 2G i E2. iPod gra analitycznie, bardzo równo. Z Shure SE102 było nie najlepiej - mało dołu, za dużo góry. Presety korektora są słabe, rockbox u mnie nie był zbyt stabilny. Kupiłem Żonie tanie słuchawki Cresyn C260E i to jest bardzo dobre połączenie (a i słuchawki bardzo ładne, co się dla kobiety także liczy). Pojawił się dół, który za bardzo się nie rozlewa, jest co prawda dość miękki, ale nie jest to buła. Przytemperowała się nieco góra (SE102 ciąły mi mózg górą), środek wskoczył na swoje miejsce. Do klimatów typu bigband, blues, czy pop / funk to bardzo dobry zestaw.

 

E2 + SE102 grają też bardzo dobrze. Nie na flat co prawda (wtedy jest za bardzo analitycznie), ale szybko można znaleźć satysfakcjonujący preset BBE. Bas nie jest szczytem naturalności, ale w końcu jest i to w sporych, ale nie przesadnych ilościach.

 

Okazuje się więc, że stary iPod ciągle trzyma świetny poziom. E2 gra inaczej, ale też czuć bardzo dobry poziom. No i jednak trzeba dobrze dobierać słuchawki :)

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E2 i HD380Pro. Niestety nie słucham za bardzo rocka. Blues, jazz, instrumenty dęte, gitary, bas, perkusja - brzmienie jak dla mnie bardzo bardzo dobre. Słucham głównie na włączonym BBE bez dodatkowych presetów (czyli zwykłe BBE ON). Dobrze też jest przy wyłączonym BBE, ale z nim jest większy fun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuciłem pierwszą płytę G'N'R (zawitałem w dżungli ;) ). Na co dzień napędzam HD380pro albo z dziurki laptopa (w pracy) albo z ESI UGM96 (w domu - niezły przetwornik DAC tam siedzi) - zresztą HD380Pro radzą sobie znakomicie pędzone nie kolorowym źródłem. Z Cowona jest nieco więcej funu - pojawia się nieco więcej basu, który nadal jest w ryzach, brzmienie staje się pełniejsze. BBE robi jakiś szachermacher w EQ czy coś, ale dość delikatny + pompuje nieco całość (robi się nieco głośniej). Same 380-ki w mojej ocenie do rocka nie są stworzone, choć ja ich brzmienie bardzo lubię :) Nie potrafię ocenić, czy G'N'R w tym tandemie brzmi jak należy - nie mam w głowie wzorca. Jeśli wtykasz swoje słuchawki w jakiś interfejs audio / sprzęt studyjny bez kolorowania, to z E2 będzie Ci się zapewne podobać. Zaraz porównam iPod Nano 2G.

 

EDYTA:

Porównałem z iPod Nano 2G. Z BBE ON Cowon faktycznie gra nieco żywiej, jest nieco więcej basu (ale jest też z większym impaktem). W mojej ocenie - iPod gra bardzo bezpośrednio, Cowon potrafi też, ale z BBE jest przyjemniej.

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, rozjaśniło mi to trochę sytuacje :) Ja niestety poszukuję słuchafonów głównie do rocka, więc muszę się poważnie zastanowić między tymi senkami a k450. Masz może pojęcie, czy k450 wypadną lepiej z E2 niż 380pro? Zależy mi też na mobilności, a wydaje mi się, że akg są nieco mniejsze. Im dłużej czytam i przeglądam to forum mam coraz więcej wątpliwości i nowych typów, a niestety w mojej mieścinie nie mam szans na odsłuch czegokolowiek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam k450. Problem w rocku z 380pro wynika z podcięcia wyższego basu. Dla mnie to jest zaleta - ja tak lubię, ale większość narzeka. E2 dodaje 380pro skrzydełek w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tryby BBE, które nie dodają za bardzo basu. Są też takie, które go dodają, a jest też taki, który dodaje za dużo. Opcji nieco jest i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, choć (jak pisałem przy porównaniu z iPod Nano) naturalność basu może nieco umknąć przy takich zabiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się. W trybie bez BBE, lub z BBE ON ale bez dodatków, E2 gra bardzo bezpośrednio. Basu nie jest za dużo. Przy HD380Pro jest bardzo ok w BBE ON, przy Shure SE102, które basu mają mniej (są bardzo jasne) wybieram tryb z podbiciem basu i jest fajnie.

 

Jednak nie miałem tych AKG na głowie, więc opowiadam czysto teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności