Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

mógłby ktoś ze znających się, wypowiedzieć się co do tego czy połączenie cowon e2 ze słuchawkami sennheiser hd485 jest w porządku. A jeżeli nie jest to najlepsze połączenie to jaki inny ewentualnie empetrzyplejer byście polecili? Wiele dobrego naczytałem się o cowon e2, ale nie chciałbym kupić czegoś co nie do końca będzie współgrało ze słuchawkami. Jeżeli chodzi o rodzaj słuchanej muzyki to głównie jazz, rock. Ale też audiobooki. Dzięki z góry za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja należę do wąskiego grona osób (są w ogóle tacy? :)), którym E2 się nie podoba. Kiedy o nim słyszę, to odrazu zbiera mnie na wymioty. Gdy tylko pada pytanie o player do 200 PLN, to wszyscy chórem - bierz E2. Jest przecierz tyle lepszych grajków w tej cenie - NaNite N2, Sansa Clip+, Shuffle 4G. Jednym słowem - E2 = EPIC FAIL (wg. mnie). Tak postanowiłem i zdania nie zmienię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja należę do wąskiego grona osób (są w ogóle tacy? :)), którym E2 się nie podoba. Kiedy o nim słyszę, to odrazu zbiera mnie na wymioty. Gdy tylko pada pytanie o player do 200 PLN, to wszyscy chórem - bierz E2. Jest przecierz tyle lepszych grajków w tej cenie - NaNite N2, Sansa Clip+, Shuffle 4G. Jednym słowem - E2 = EPIC FAIL (wg. mnie). Tak postanowiłem i zdania nie zmienię ;)

Włożyłeś kij w mrowisko :P Tak serio to czekam na Clip'a+. Mam E2 i brzmi naprawdę świetnie, ale użytkowanie jest dla mnie dość nieprzyjemne. A mianowicie 3 rzeczy:

-brak holda - czyli przypadkowe przełączanie BBE (Swoją drogą BBE jest bezużyteczne)

-jednakowy rozmiar przycisków

-długi start odtwarzacza (Wiem, że to trwa 2-3 sekundy, ale sorry prehistoryczna szufla była gotowa od razu po włączeniu )

 

Świetny odtwarzacz, ale muszę opróżniać jedną kieszeń specjalnie dla E2 xD

Edytowane przez qzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja należę do wąskiego grona osób (są w ogóle tacy? :)), którym E2 się nie podoba. Kiedy o nim słyszę, to odrazu zbiera mnie na wymioty. Gdy tylko pada pytanie o player do 200 PLN, to wszyscy chórem - bierz E2. Jest przecierz tyle lepszych grajków w tej cenie - NaNite N2, Sansa Clip+, Shuffle 4G. Jednym słowem - E2 = EPIC FAIL (wg. mnie). Tak postanowiłem i zdania nie zmienię ;)

 

 

wiesz... podaj argumenty- bo na razie to jest rozmowa typu- Zielony lepszy od Czerwonego. Mnie też się nie podoba, a raczej jego elementy składniowe- góra i środek. Jednak w tej cenie jest naprawdę dobrym wyborem. Może niedługo umieszczę recke nowej shufelki to będzie typowy konkurent w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupstwa. Klips rozwiązuje dwa twoje problemy, przypinasz - wolna kieszeń, nic się przypadkowo nie przełącza.. 2s start odtwarzacza, no nie, masakra?! Musi się odpalać w 0,00001s. BBE bezużyteczne? Toż to najlepszy i najbardziej dopracowany system EQ który nie degraduje brzmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś swoje gusta, trzeba się jednak wzajemnie szanować bez zbędnych uszczypliwości ;)

 

Generalnie w życiu bym nie przypuszczał, że ktoś może za wadę uznać że e2 uruchamia się w "aż" 2-3 sekundy ;) Dla przeciętnego człowieka jest to czas praktycznie niezauważalny;) Co do BBE to należę do osób które nie wyobrażają sobie słuchania Cowona bez EQ, choć wiem że sprawa może różnie wyglądać na różnych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem właśnie cowon e2. Ale przed chwila zadzwonił do mnie Pan ze sklepu i polecił mi bym zmienił swój wybór na Nationite Nanite N2. Myślicie, że warto?

 

czy właśnie pytasz: czy lepiej mieć wyświetlacz czy lepiej nie mieć? wszystko zależny od tego jak go będziesz używał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem właśnie cowon e2. Ale przed chwila zadzwonił do mnie Pan ze sklepu i polecił mi bym zmienił swój wybór na Nationite Nanite N2. Myślicie, że warto?

 

czy właśnie pytasz: czy lepiej mieć wyświetlacz czy lepiej nie mieć? wszystko zależny od tego jak go będziesz używał

 

wyświetlacz jest dla mnie sprawą całkowicie drugorzędną. Najwazniejsza jest jakość dźwięku. Kiedy wybierałem cowona, to kierowałem się bardzo pochlebnymi opiniami na temat dzwięku. Sprzedawca mowił, że ponoć Nationite n2 również pod tym względem jest lepszy od cowon e2. Ma też wejście na karty. Oprócz tego radio i dyktafon (ale dla mnie to są akurat zbędne ******ły). Cowon ma fajny (m.in. prosty) design. No mam problem, a musze się do jutra zdecydować. Co byście radzili. Słuchane gatunki muzyki to jazz, rock

Problemem jest, że z tego co wiem to nationite n2 jest dosyć dużą nowością, a co za tym idzie jest mało opinii w internecie na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie wasze argumenty przeciw są... śmieszne. I to mówię ja, osoba, która się czepia szczegółów.

 

>>-brak holda - czyli przypadkowe przełączanie BBE (Swoją drogą BBE jest bezużyteczne)

 

Nie mam żadnych problemów i nic się przypadkowo nie włącza.

 

>>-jednakowy rozmiar przycisków

 

Jedna rzecz - klips i po sprawie.

 

>>-długi start odtwarzacza (Wiem, że to trwa 2-3 sekundy, ale sorry prehistoryczna szufla była gotowa od razu po włączeniu )

 

Yyyy... to już głupota :P

 

Clip+? Dźwiękowo dla mnie osobiście kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepianie e2 do klipsa i potem do spodni jest oznaką czystej głupoty nie po to mamy kieszenie w spodniach aby trzmać tam dłonie i głaskać przyrodzenie doczepiać klips i robić z nich choinkę wyglada się w tym jak lusterko wsteczne na którym dynda sie Wunder-Baum.Chyba że to teraz taki sposób na lans...

 

Użytkowałem dwie sztuki tego szmelca jednego z klipsem drugiego bez oczywiście bardziej przyjazny użytkownikowi był ten drugi noszony w kieszeni nie wiem gdzie znaleźliście miejsce do którego można go uczepić i komfortowo się z i nim poruszać z przodu uwiera z boku nie raz zdażyło mi sie go ściągnąć naturalnym ruchem ręki poza tym w ciągu godziny podczas ruchu o pociąganiu za kebel od słuchawek nie wspomnę. gdy przesunie się jacek grajek potrafi kilkanaście razy się zresetować pyka i wraca do małej bardzo małej głośności co potrafi doprowadzić do frustracji.

Bardzo Pozerskie jest czepianie go na małej kieszonce tzw dilerce.

Jedyną zaletą klipsa jest świadomosć gdzie leży + a gdzie > w codziennym użytkowaniu nie sprawdza się nic a nic.

 

Jakość wykonania zarówno jak i spasowanie oceniam bardzo nisko klawisze zaraz po wyjęciu z pudełka zachowują się jak stara kierownica z luzami.Materiały użyte do produkcji sa średniej jakości bardzo podatne na zarysowania.Spasowanie dwóch części obudowy to jest śmiech na sali nie jest to przecież skomplikowane sam mogę zrobić to lepiej a przecież jest to grajek za 250 pln... nie jest to dużo jednak przy takiej kwocie są już pewne konsumenckie oczekiwania.

 

Dla mnie to zwykła masówka nie warta uwagi wiem że grajek jest tu już kultowy wychwalany powiedziano o nim mnóstwo och i ach które sa opiniami bardzo na wyrost z którymi również się nie zgadzam e2 w moim odczuciu to szmelc(czyt.złom odpad chłam)

takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatnosc na rysowanie jest faktycznie dosyc spora, ale nie jest tak uciazliwa jak przy ipodach. ^^ Jednak jakosc plasticzkow i spasowanie faktycznie ma daleko do poziomu np applea. Uwazam ze jako przenosny player sprawuje sie gorzej niz zen stone. Dlaczego go uzywam ? Bo uwielbiam go za brzmienie. :) Tak samo jak sluchawki dokanalowe - dla mnie totalnie nieporozumienie jesli chodzi o wygode i wiele innych aspektow, ale ich sposob grania mi najbardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do plastików nie jest jeszcze tak źle ;D Spasowanie jest fatalne ale czego tu oczekiwać od grajka za 200zł?? Pod wieloma względami jest to bardzo dobry odtwarzacz ogólnie to chyba najlepszy w tym przedziale cenowym no może jeszcze clip+ no ale mniejsza o większą każdy kupuje to co chce i to co mu się podoba. Ja miałem do wyboru Fuze,E2 i Clipa no i wziąłem E2 i się z tego ciesze bardzo a że ma wady, ech przecież nikt nie jest idealny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do plastików nie jest jeszcze tak źle ;D Spasowanie jest fatalne ale czego tu oczekiwać od grajka za 200zł??

 

Chociażby dobrego wykonania zwłaszcza skoro sygnowany jest logiem marki która nie od dzisiaj produkuje odtwarzacze :)

 

 

Zopsesen ipod bez rys to nie ipod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie przywiązuje do tego wagi ponieważ ważniejsza dla mnie jest jakość muzyki niż ogólne wykonanie i ergonomia ;) Przyznam odtwarzacz idealny nie jest ale lubię to jak gra a nie jak wygląda czy czasami gdzie nie gdzie coś się przełączy chociaż w kieszeni nie mam tego problemu zazwyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem doceniać klips przy E2 kiedy kupiłem Shure SE-102. Na początku dramatem był kabel, bo bez przedłużacza strasznie krótki, a z przedłużaczem robił się kilometrowy. Mając założone słuchawki przy krótkim kabelku muszę mieć odtwarzacz w okolicach mostka. No i tutaj pojawia się zaleta E2, bo w zimie mogę właśnie tam przyczepić odtwarzacz do kurtki, a latem do koszuli. A poza tym z racji tego, że sporo jeżdżę autobusami, a więc pozycja siedząca, idealnie sprawdza się opcja bojówki + E2 przyczepiony do kieszeni w okolicy kolana. Wiadomo, że klips nie będzie odpowiadał wszystkim, ale dla mnie to duże udogodnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten mit może sporo reputacji popsuć. Jak poprzedni z charczeniem. <_<

 

To nie mit , charczy do tej pory i nawet w między czasie zdążył przestać reagować.Po powrocie z tego śmiesznego serwisu i domniemanej wymianie płyty głównej. Zaczęła mi siadać bateria.Dzisiaj trzyma max 6h, więc jebłem to ścierwo do kosza i kupiłem Samsunga P3 8G

 

Smialo przyznam, ze gdybym mial kupic nowy odtwarzacz, to bylby to E2 4gb w innym kolorze.

Ja też (biaaaaały). :D No, chyba że Cowon J3 ale to nie ta półka cenowa. ;)

 

Właśnie dotarł do mnie kolejny egzemplarz e2 tym razem z mp3store. I co i jest identycznie lub nawet gorzej niz w moim poprzednim egzemplarzu. Straciłem cierpliwość do tego ..... Podchodzi mi ten odtwarzacz pod jakiś chiński szajs. A także rozczarowało mnie to, że opakowanie było rozcięte. Wyślę na gwarancje może jak mi dadzą egzemplarz od nich to będzie działał jak należy. Bo tego typu rzeczy raczej nie naprawiają choć mogę się mylić.

 

hehe :D a to banda złodzieji. Zakupiłem tego grajka na odległość w Mp3store i też trzeszczało przy większym wzmocnieniu. Kiedy skontaktowałem sie ze sprzedawcą i wyjaśnieniu problemu (oznajmiłem ,że zamierzam go zwrócić w ramach 10 dniowego zwrotu) w odpowiedzi dostałem adres na 7grodzką. Po pewnym czasie zaniepokojony brakiem zwrotu pieniędzy z acząłem wydzwaniać na tą 7grodzką się kur.. okazało ,że to serwis a mojego grajka nie mogą znaleźć.Nie uznali mi zwrotu bo podobno wszyscy ze sklepu stwierdzili,że nie ma żadnego problemu i poza tym pudełko jest rozcięte LOL (założę sie ,że w tym samym miejscu co twoje:) 1,5 miesiąca po zakupie kiedy to już grajek zdążył do mie wrócić niestety ponownie byłem zmuszony wysłać go do tego śmiesznego serwisu. Tym razem po wstępnym telefonicznym rozeznaniu stwierdzono , że prawdopodobnie padła płyta główna <_< niestety okazało się to prawdą Po kolejnym powrocie z serwisu bateria zaczęła mi trzymać max 6h. To było ponad moje nerwy jak napisałem wcześniej jebłem to ścierwo do kosza i zakupłem Samsunga P3 Tak zakończyła sie moja przygoda z E2

Edytowane przez Arecki80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnie sprawdza się opcja bojówki + E2 przyczepiony do kieszeni w okolicy kolana.

Chodzisz z E2 przyczepionym do kolana? :woot:

Nie chodzę, siedzę. W autobusie. Tutaj nie sprostowałem...

Kiedy chodzę to albo przedłużaczz + kieszeń albo przypięty do kutrki w okolicy mostka.

Poza tym muszę pochwalić moje SE-102, walają się po plecaku i kieszeniach non-stop, zero śladów użytkownia. No i dla fanów mocniejszego łupnięcia, obowiązkowo comply. Strasznie wygodne! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Jak dla mnie E2 jest przereklamowany. Dlatego mój leci na sprzedaż. Na dodatek z KSC75 dźwięk jest bardzo męczący.

Adios E2 xD

 

Ja tak samo szybko pożegnałem się z rocoo i pewnie nowa gwiazdeczka N2 równie szybko poleciałby do komisu :)

 

Śmieszne są te argumenty przeciw. W zasadzie ciężko znaleźć jakiś argument. Naprawdę... chętnie bym polemizował ale nie ma z czym... sheffunio nawet ceny nie zna :unsure: 180 zł za 4GB dałem a nie 250... W reszcie "tekstu" cały czas mija się z rzeczywistością w podobnym, nierzetelnym stylu.

 

Siekiera - co Ci się nie podoba w BBE?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności