Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub SoundMagic


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację Gryf, to dobre słuchawki i po modach pewnie jeszcze lepsze. :)

Kiedyś jeszcze wrócę do HP100, a może wypróbuję HP150.

Ktoś porównywał te dwie wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem HP150, ale zapewne przetwornik ten sam, więc po modach efekt też ten sam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem HP150, ale zapewne przetwornik ten sam, więc po modach efekt też ten sam :) .

Głównie boję się pękającego plastiku, chyba w HP150 wyeliminowano te wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element wygląda identycznie, więc jedyna opcja, że z innego plastiku go zrobili.

Aczkolwiek post @zenito http://forum.mp3store.pl/topic/60952-fanklub-soundmagic/?p=1370732 skłania jednak do wersji, że jest dokładnie taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do fanklubu z HP100 - jak przyjdą do mnie biorę się za modowanie ;)

 

Następca serii HP100/150/200?

Z tego co z filmiku reklamowym, to prędzej następca P30, czyli portable.

Mają przetwornik 40mm :( - imo spokojnie mogliby zmieścić 50mm w tej obudowie.

 

 

Grają jednak o wiele lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopisuję się do fanklubu z HP100 - jak przyjdą do mnie biorę się za modowanie ;)

 

Następca serii HP100/150/200?

Z tego co z filmiku reklamowym, to prędzej następca P30, czyli portable.

Mają przetwornik 40mm :( - imo spokojnie mogliby zmieścić 50mm w tej obudowie.

 

 

Grają jednak o wiele lepiej :)

 

Vento lepsze od HP100 i HP150?

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dopisuję się do fanklubu z HP100 - jak przyjdą do mnie biorę się za modowanie ;)

 

Następca serii HP100/150/200?

Z tego co z filmiku reklamowym, to prędzej następca P30, czyli portable.

Mają przetwornik 40mm :( - imo spokojnie mogliby zmieścić 50mm w tej obudowie.

 

 

Grają jednak o wiele lepiej :)

 

Vento lepsze od HP100 i HP150?

 

 

 

Nie, od P30. Bez przesady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Wygląda na to, że producent, co prawda niechętnie, ale jednak naprawiał tę usterkę: http://forum.mp3store.pl/topic/117949-pekniecie-soundmagic-hp-100 (a ja niedokładnie przeszukałem forum przed zadaniem pytania). Moje są już po gwarancji, więc muszę radzić sobie sam :)

 

Fatso kleił klejem epoksydowym dwuskładnikowym. Spróbowałem i ja, ale nie wyszło. Widełki są chyba wykonane z materiału, którego ten klej akurat nie klei :) Klej nie wniknął w materiał, można go zdrapywać z powierzchni. Połączenie wyszło elastyczne, więc lipa; gdyby klej zastygł na kamień to może byłoby ok, ale on po kilkunastu godzinach jest lekko miękki. Póki co nakleiłem na wierzch kawałek drutu miedzianego. Wygląda słabo i nie usztywnia tego jakoś idealnie, zobaczymy ile czasu to rękodzieło wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ok, minęło sporo czasu, ale należą się Wam wyjaśnienia :)

 

Klej nie pomógł, postanowiłem więc jakoś to skręcić. Wyciąłem blaszki usztywniające. Ze względu na brak miejsca, połączone są tylko od góry widełek. Nie jest to rozwiązanie wystarczające, ułamana część widełek i tak się zapadała. Nie było to wszystko wystarczająco sztywne - blaszki za cienkie, odkształcały się przy skręcaniu (od wewnętrznej strony jest 0,5mm i nie mogłoby być więcej, bo wtedy muszla odstawałaby pod złym kątem i źle przylegała do głowy). Pomogłem sobie taśmą i było ok. Teraz zalałem całość klejem epoksydowym, do tego dołożyłem kawałek blaszki pod łączenie. Nie jest może najpiękniej, ale się trzyma.

 

3m5HyAj.jpg

oP5w54H.jpg

 

W międzyczasie zaczął rozpadać się kabel. Gdybym od razu uciął tę sprężynkę, to może by nie pękły :/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozpadający się kabel (żyły wychodzące z izolacji) znalazłem sposób - niedługo się tym zajmę to pokażę efekt.

 

BTW. Oryginalny kabel ma charakterystykę V-kującą i wycofanie średnich tonów to w pewnej części jego "zasługa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się.. moje hp100 zaczęły pękać. W standardowym miejscu, tak jak tu:

ummnpmc.jpg

(źródło)

 

Zdaje się, że kilka osób już to ćwiczyło. Czy macie jakieś dobre sposoby na naprawę?

Mój pałąk pękł dokłądnie w ten sam sposób. Czekam na nowe widełki, ale się doczekać nie mogę, więc skleiłem go klejem epoksydowym.

Póki co trzymasię, a robiłem je chyba na przełomie października i listopada. Słucham kilka godzin dziennie, więc jakby miały się rozpaść, to pewnie już by to zrobiły.

Może estetycznie to nie wygląda, ale spełnia swoją funkcję. Wypadałoby je jeszcze doszlifować i ewentualnie pomalować na czarno, ale miało to być rozwiązanie tymczasowe.

c72388ae58abfc958448004ef7536b85.jpg

 

82bbca2baa44e71b347d6889ad897036.jpg

 

 

 

Przy okazji. Tak wygląda u mnie customowy wtyk, który mieści się w otworze HP100. Musiałem szlifować gołą wtyczkę "sennheiserową".

 

45d06f7a116f2aa55600988fb5176d76.jpg

 

aaf3422d078fcb10f69aa6c08d3f629d.jpg

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oryginalny kabelek pozbawiony gumowej izolaci, potem przycięty na 1,25m i zapleciony (żeby się nie skręcał), a następnie włożony w oplot i zakończony wtykiem Ranko z drugiej strony :)

 

20170224_190647.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • snuffdbko odpiął/ęła ten temat
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności