Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub SoundMagic


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam.

Wiem, że SoundMAGIC jest Wam dobrze znany już , od niedawna nasza firma (MIP) jest oficjalnym dystrybutorem tej marki na Polske.

Interesują mnie wszelkie Wasze opinie o tej marce, jak oceniacie przede wszystkim ich słuchawki dokanałowe choć nie tylko i te.

No i czy wiecie i potraficie podać mi modele , które SoundMAGIC wyprodukował dla Bayerdynamic ?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie wszelkie Wasze opinie o tej marce, jak oceniacie przede wszystkim ich słuchawki dokanałowe choć nie tylko i te.

Z tych tańszych dokanałowych dla mnie najprzyjemniej grające są PL11 (w niebieskim kolorze fajnie wyglądają).

Co do tych droższych to mam PL50 i sobie chwale. ;)

Nauszne fajnie graja, ale raczej są mało przenośne z jednego powodu (a właściwie dwóch) praktyczny brak docisku do ucha co skutkuje mizerna izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam PL30 - słuchawki dla mnie pierwsze z rodziny SoundMagic. Na początku zonk i grzmoty chciaałem wyrzucić do śmieci. Potem gdy ochłonołem dałem im szanse. Wygrzałem je i ...zakochałem się w ich brzmieniu. Przez nie ściągnąłem SM do mp3store. Moje pierwsze słuchawki dokanałowe które grają jak duże np.ksc 75 :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem PL50. Oprócz delikatnego braku wysokiego pasma miały według mnie same zalety:

- wygoda rewelacyjna

- wykonanie bardzo dobre

- tłumienie bardzo dobre (używałem Comply)

- efekt mikrofonowy - prawie brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moich właśnie padł lewy przetwornik. :( Gra znacznie ciszej. Najlepsze jest to że ich nie słuchałem dłużej niż 20 godzin. Siostra ich cały czas używała z Zunem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL30 kompletnie mnie zaskoczyły, jak na dokanałówki za <100zł - grają naprawdę przyjemnym, łagodnym i niemęczącym dźwiękiem, niespotykanym w tego typu słuchawkach. Są wygodne, dobrze wykonane i dostajemy bogaty zestaw akcesoriów. Generalnie SM charakteryzują się jak dla mnie bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam nadzieje że się tylko zabrudziła.

a co za problem sprawdzić ?

 

Ja dzisiaj odebrałem słuchawki (PL11) i po kilkunastu minutach słuchania padła lewa słuchawka (zaczęła przerywać/wyłączać się pod wpływem ciśnienia) co opisałem w innym temacie, nie wiem czy mam takiego pecha i trafiłem na felerny egzemplarz czy wszystkie się psują.

 

Słuchawki kupiłem na Allegro i okazało się że gwarancja jest nieważna jeśli nie ma dowodu na to że słuchawki zostały zakupione w Polsce (paragon itp.), nawet jeśli na karcie gwarancyjnej podana jest data od której obowiązuje gwarancja.

 

Co do dźwięku to na początku byłem baaardzo rozczarowany, ale po kilku-kilkunastu minutach słuchawki zaczęły grać bardzo dobrze i trochę się zdenerwowałem na tą lewą słuchawkę.

 

Ogólnie brzmienie po wygrzaniu bardzo mi się podobało, ale jeśli słuchawki tej firmy rzeczywiście są tak wadliwe to raczej nie warto ich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, w innym temacie pytałem co kupic do 100zł i wyszło tak, że zdecydowałem się na PL21, jednak mam mały dylemat czy nie dopłacić tych 15zł i nie wziąść PL30..dodam tylko że wyposażenie dodatkowe nie jest dla mnie istotne, za to liczy sie ergonomia i jakość dźwięku.

 

I jeszcze jedno pytanko do uzytkowników SM'ów, jak to jest z ich wygrzewaniem? Ile to u was trwało i jak dokładnie to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przysłali mi SM PL21. Na początku się rozczarowałem ale teraz całkiem ładnie grają (liczę, że się jeszcze poprawi). Bas nie przykrywa reszty dźwięku, nie ma nawet sensu go podbijać. Gorzej w muzyce rockowej, gdzie gitara basowa potrafi przykryć część dźwięku. Ale liczę, że się to poprawi po wygrzaniu.

 

Niestety prawy kanał gra minimalnie gorzej, może się to samo naprawi a jak nie to odeślę na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbyś Philipsy i nie musiałoby się nic wygrzewać, tylko od razu grałyby tak jak powinny (moim zdaniem w przypadku słuchawek w tej klasie cenowej to mózg przyzwyczaja się do ich niedoskonałości, a nie one same się wygrzewają), no ale każdy ma swoje zdanie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy czy słyszałbym różnicę.

Według mnie jeśli słuchawki przy pierwszym osłuchu sprawiają złe wrażenie, a po np. jak napisałeś 50h grania już dobre, to moim zdaniem jest to spowodowane tym, że wraz z czasem przyzwyczajamy się do ich brzmienia i zaczyna się nam podobać, może wygrzewanie fizyczne słuchawek też ma jakiś wpływ, ale nie aż taki jak "wygrzewanie się mózgu".

 

Chciałbym to sprawdzić porównując nowe słuchawki i takie po np. 50h odsłuchu, ale nie mojego bo wtedy już bym się przyzwyczaił do ich brzmienia. No i zobaczyć jakieś dowody, bo każdy pisze że wygrzewanie jest rzeczywistym procesem, a nie ma żadnych dowodów naukowych.

 

Z resztą masz dużo większe doświadczenie ze słuchawkami i prawdopodobnie masz rację, ale ja dopóki samemu o czymś się nie przekonam to nie uwierzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak jak mówisz jeżeli nie wierzysz to poproś Wojtka z Mp3 Store'a żeby ci dał posłuchać PL11 takich prosto z pudełka, i zaraz po tym przesłuchaj twoje których używasz. Zobaczysz że różnica jest spora.

Te philipsy jak każde inne membranówki też się wygrzewają. :)

 

Mózg też się "wygrzewa" nie twierdzę że nie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obaj macie rację, panowie.

 

Osobiście wierzę w to, że przetworniki muszą się "dotrzeć", aby zaczęły oddawać dźwięk taki jaki powinny, ale gdy ostatnio po długiej przerwie włożyłem PL21 do uszu to poczułem się co najmniej dziwnie. Podczas tej przerwy sporo słuchałem na kolumnach i przez pierwsze kilka minut dźwięk z słuchawek wydawał mi się wręcz słaby, ale to minęło i teraz już "słyszę" normalnie :) Więc myślę, że także kwestia przyzwyczajenia nie jest tu obojętna.

 

Ale ja jestem amatorem, mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wygrzewania się słuchawek był już nie raz poruszany. Wygrzewają się słuchawki jak i uszy (przyzwyczajamy się do pewnego brzmienia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności