Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Oko może być, chociaż ten aparat faktycznie tam nie jest mile widziany.

 

A reszta przeciętna. Drugie byłoby bardzo fajne, ale gdybyś zrobił zdjęcie stojąc po prawej stronie molo, bo podstawowa zasada fotografii głosi, że najważniejsze obiekty umieszcza się po lewej stronie kadru, no i właśnie dlatego całkowicie skopałeś sobie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział więcej praktyki niż czytania, ale co ja tam wiem :)

Ale teorię też trzeba znać.

 

Andy, ale nie zawsze się trzeba trzymać zasad. Tutaj jest dobrze

Pierwsze zdanie - zgadzam się. Są wyjątki, masz rację. Jednak trzeba mieć wyczucie - kiedy możesz sobie pozwolić, a kiedy nie.

 

Ale tutaj mamy TYPOWE zdjęcie krajobrazowe, takie co to można na pocztówkę wrzucić i sprzedawać na poczcie. I nie widzę żadnych powodów, dla których to molo powinno się znajdować po prawej stronie kadru, skoro zasada głosi, że powinno być odwrotnie, z bardzo prostego powodu - człowiek zawsze zaczyna czytać, oglądać od lewej strony. Zatem to co najważniejsze na zdjęciu powinno być po lewo, aby oglądający zdjęcie najpierw natrafił na to co ważne, a dopiero potem na tło, czy też mniej ważny obiekt, dlatego mnie np. męczy oglądanie zdjęć gdzie ta zasada niesłusznie została złamana.

 

A poza tym, że kompozycja jest skopana, to owszem - zdjęcie jest bardzo dobrze zrobione. Dobre kolory, ciekawy motyw, ludzie na molo, odbicie w wodzie - miodzio. No, ale niestety - kompozycja jest równie (o ile nie bardziej) znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie zawsze Andy od lewej zaczyna :) zależy na które oko realnie widzisz. To molo zarówno z jednej i drugiej strony by dobrze wyglądało. I aprosza teorii0 w każdej praktycznie książce masz napisane- rób jak Tobie wygodnie, jedynie co to spróbuj sobie wyobrazić jak to ma wyglądać i co chcesz ująć. Reszta przychodzi sama i to co dexter mówił niejednokrotnie- pstrykać i patrzeć na innych zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie może nie rzuca na kolana techniczne, ale ma świetny klimat; normalnie Afryka w Polsce.

 

Ja się spróbuję pochwalić tym zdjęciem, uciekło mi trochę ostrości, co przy takim słońcu jest dosyć śmieszne (mogłem spokojnie bardziej domknąć przesłonę), ale bałem się poruszonego zdjęcia, bo te dzieciaki strasznie latały we wszystkie strony...

dzieciaki 1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko, fajne tylko podbij kontrast bardziej :) i może aparat skasuj :D reszta fajna, najbardziej mi się 2 podoba.

 

 

Oko może być, chociaż ten aparat faktycznie tam nie jest mile widziany.

 

A reszta przeciętna. Drugie byłoby bardzo fajne, ale gdybyś zrobił zdjęcie stojąc po prawej stronie molo, bo podstawowa zasada fotografii głosi, że najważniejsze obiekty umieszcza się po lewej stronie kadru, no i właśnie dlatego całkowicie skopałeś sobie zdjęcie.

 

 

praktycznie nie bawie się w edycję zdjęć. troszkę kolory zmieniłem w irfanview, ale nic więcej.

 

 

dla mnie ta zasada z lewą stroną jest totalną bzdurą, wręcz śmieszna, ale co tam.. macie z lewą stroną i zwiększonym kontrastem(mi sie bardziej podobają naturalne kolory). aha, odbicie aparatu było celowe ;p

 

EDIT:

 

Foty z lowelkowych wypraw.

 

 

Trzecie może nie rzuca na kolana techniczne, ale ma świetny klimat; normalnie Afryka w Polsce.

 

Ja się spróbuję pochwalić tym zdjęciem, uciekło mi trochę ostrości, co przy takim słońcu jest dosyć śmieszne (mogłem spokojnie bardziej domknąć przesłonę), ale bałem się poruszonego zdjęcia, bo te dzieciaki strasznie latały we wszystkie strony...

 

 

kappei - zdjęcia ok, moim zdaniem najlepsze jest 2. w pierwszym i ostatnim przesadziłeś z kontrastem i nasyceniem.

 

Kartez - wyprawa do Indii? zdjecie ok ;)

DSC060241.jpg

DSC029151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności