Skocz do zawartości

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt faktycznie trudny. W zasadzie nie ma sensu tego pudła fotografować na wprost, bo nie idzie ustawić idealnie aparatu (raz mi się udało), a poza takie ustawienie lepiej wygląda.

 

A sam Amator 2 spisuje się nieźle (byłem zaskoczony, bo to nawet nie jest hifi), używam na co dzień. Gra mi z ZG15C lepiej niż wszystkie komputerowe pierdziawki i tanie wieże. No i dostałem go za darmo ;)

 

Z tej samej sesji mam jeszcze takie zdjęcia, ale tak jak napisałem wyżej - ustawienie na wprost jest do niczego, więc te ujęcia już niestety wyszły gorzej:

dss-402-zodiak_(1).jpg

dss-402-zodiak_(2).jpg

dss-402-zodiak_(3).jpg

radmor-5412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej się tego rozwiązać nie dało. Przynajmniej nie z tym sprzętem...

Wywoływałeś z RAWa? Można było światła ograniczyć, albo w postpr. pokombinować i jakoś 'zamulić' :). Albo po prostu przed pstryknięciem, czymś zasłonić okno ( domyślam się, że to św. zastane ) - np. papierem śniadaniowym, kartką papieru A4, by osłabić promienie słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zgadnę... tym razem siostra? ;p

ale broda twojej siostry jest rozmyta, chyba przesadziłeś z odszumianiem.

Nie... to po prostu bardzo źle zrobiony brush...

 

I NuBreed większego zdjęcia nie miałeś?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z Photoshopem odwaliłeś totalną fuszerkę.

 

Poza tym zdjęcie nawet ciekawe, ale raczej z gatunku tych, o których za wiele powiedzieć nie można... ani złego, ani dobrego. Po prostu jest poprawne.

 

I następnym razem daj jakiś ludzki rozmiar. Nie każdy ma monitor rozmiaru ściany.

 

Aha, jeszcze odnośnie fotografowania kobiet. Sam się w tym nie lubuję, ale jeśli już miałbym to robić to raczej sprzeciwiłbym się dzisiejszej modzie na plastikowe panienki, które nie przypominają w ogóle ludzi, a skupił się bardziej na tym co w człowieku (a tym bardziej w kobiecie) jest piękne. Poszukaj sobie archiwalnych zdjęć np. z Playboya (te akurat są powszechnie dostępne), porównaj jak to robi się dzisiaj, a jak robiło np. 30 lat temu. Wtedy dziewczyny nie wyglądały tak idealnie (chociaż to pojęcie względne, a dla mnie abstrakcyjne), ale chociaż realnie. I nie chodzi mi tu o makijaż i takie sprawy, tylko właśnie o obróbkę komputerową, z którą dzisiejsi graficy po prostu oszaleli. Dlatego, jeśli zamierzasz fotografować dziewczyny, to moim zdaniem fajnie by było, gdybyś skupił się na naturalności. Na pewno wiele osób to doceni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za rozmiar zdjęcia. Zapomniałem zmniejszyć. Fakt, dużo tu fotoszopa. Nawet bardzo dużo. Oryginału jednak nie zamieszczę, gdyż nie jest wysokich lotów ;). Piersi zostały bezczelnie powiększone. Uważny zobaczy o czym mówię. Wieczorem zamieszczę jeszcze kilka, jeżeli obiekt zdjęć się na to zgodzi. A z Nią może być ciężko. Nie chcę mieć wojny w domu na święta :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam formatu RAW w aparacie.

 

To co tam z tyłu prześwituje to nie jest światło zastane, tylko sztuczne. Ja to specjalnie podświetliłem od tyłu, żeby trochę bardziej "bajerancko" było :D

A, w takim razie pardon ;).

 

Aha, jeszcze odnośnie fotografowania kobiet. Sam się w tym nie lubuję, ale jeśli już miałbym to robić to raczej sprzeciwiłbym się dzisiejszej modzie na plastikowe panienki, które nie przypominają w ogóle ludzi, a skupił się bardziej na tym co w człowieku (a tym bardziej w kobiecie) jest piękne. Poszukaj sobie archiwalnych zdjęć np. z Playboya (te akurat są powszechnie dostępne), porównaj jak to robi się dzisiaj, a jak robiło np. 30 lat temu. Wtedy dziewczyny nie wyglądały tak idealnie (chociaż to pojęcie względne, a dla mnie abstrakcyjne), ale chociaż realnie. I nie chodzi mi tu o makijaż i takie sprawy, tylko właśnie o obróbkę komputerową, z którą dzisiejsi graficy po prostu oszaleli. Dlatego, jeśli zamierzasz fotografować dziewczyny, to moim zdaniem fajnie by było, gdybyś skupił się na naturalności. Na pewno wiele osób to doceni :)

Znowu muszę się z Tobą zgodzić.

 

Nu, jak już masz "pr0" Nikona, to teraz odpalaj flickr i oglądaj, oglądaj, raz jeszcze oglądaj. Najlepiej zacznij od starszego stażem kolegi Dex-ter'a szczerbaty.gif -> KLIK.

Co do retuszu - w necie jest od groma poradników, poczytaj sobie. W każdym razie - jeżeli już chcesz niwelować niedoskonałości cery, pieprzyki, jakieś tam duperele, to najgorszy do Tego jest miękki brush. Masz smudge tool, masz stempel - gwarantuję, że daje to lepsze, praktycznie niewidoczne efekty ingerencji, ale i upragniony retusz.

 

P.S. Czy to nie miał być wątek "Pochwal się swoim zdjęciem" ale "sprzętowym" w domyśle? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności