Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady dex- kadr nie jest zły :) kompozycja też :)

Nie wiem, co rozumiesz przez pojęcie "nie jest zły" :P. Temat brzmi "Pochwal się...", a według mnie tu nie ma czym się chwalić. Ja tam nie mam siebie za jakąś Alfę i Omegę fotografii, ale to zdjęcie jest po prostu suabe i nie przemyślane. Krytyka to nie tylko klepanie po pupci, ale konstruktywne pokazywanie minusów danego produktu - to właśnie robię i mam do tego prawo, mylę się ? ;)

 

Powtórzę złotą myśl - mniej gadania, więcej fotografowania ;).

 

Zazdrości wyrwanych za bezcen słuchawek, od razu widać :P

Eee, kiepska linia obrony ;). Nie mam czego zazdrościć, to raz; dwa - obroń się lepszym zdjęciem, na pewno wyjdzie Ci to na plus ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex- akurat Twoje argumenty nie mają sensu- zarówno kadr jak i kompozycja to dosyć indywidualna sprawa. Nie trafia do Ciebie tylko :) i niestety wychodzi że jesteś alfa i omega :)

Y, wybacz, bo nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia.

 

1. Zamieszczając zdjęcie na publicznym forum, trzeba liczyć się z krytyką, a nie tylko poklepywaniem po pupci i jechaniu na wazelinie.

2. Kompozycja i kadr to sprawa indywidualna? Jak wszystko. Podobnie, jak wszystko, może mi - i innym - się nie podobać, a to także moja, indywidualna ocena, do której mam nieodzowne prawo ( patrz pkt. 1 ).

3. Myślę, że nie tylko do mnie nie trafia ;).

4. Jestem Alfą i Omegą? Kurde, fajnie! Chyba nie zrozumiałeś przekazu, albo - ku mojemu zdziwieniu - nie rozumiesz terminu "być Alfą i Omegą w jakiejś dziedzinie"... Tu mnie zawiodłeś.

5. Zdjęcie jest po prostu słabe, żeby nie powiedzieć, że jest gniotem. O ile można przyjąć je w wątku typu "Przenośne zestawy audio", gdzie nie liczy się forma, a treść, o tyle w dziale "Pochwal się swoim zdjęciem" - gdzie, jak mniemam, stawia się na formę i jakość - WEDŁUG (nie tylko) MNIE jest nie do przyjęcia, bo jest po prostu mizerne - ot tak klapnięte słuchawki na krzywo położonym mp3playerze i ukośny kadr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Owszem, ale konstruktywna krytyka a nie- do to dupy i tyle :)

2. Oczywiście że masz, ale zachowujesz się jakbyś tylko Ty miał rację.

3. Pewnie- różni są ludzie. Moim zdaniem i tak to reprezentuje większy poziom niż niedzielny pstrykacz na cioci u imieninach.

4. Patrz pkt. 3

5. Nie jest może naj, naj, naj- ale czy o to tutaj chodzi? Jeśli chcesz lepszych zdjęć to idź na wystawę jakaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Owszem, ale konstruktywna krytyka a nie- do to dupy i tyle :)

2. Oczywiście że masz, ale zachowujesz się jakbyś tylko Ty miał rację.

3. Pewnie- różni są ludzie. Moim zdaniem i tak to reprezentuje większy poziom niż niedzielny pstrykacz na cioci u imieninach.

4. Patrz pkt. 3

5. Nie jest może naj, naj, naj- ale czy o to tutaj chodzi? Jeśli chcesz lepszych zdjęć to idź na wystawę jakaś :)

Wybacz Aza, ale heh, nie mam siły... Rozbrajają mnie Twoje argumenty i kontrargumenty, a nie chcę być niemiły :).

Pstrykajcie, chwalcie, oceniajcie - bawcie się, ja się już nie odzywam, bo "nie wiem, nie znam się, nie interesuję się fotografią" ;). Za jakiś czas coś wrzucę, to sprawdzimy, ile prawdy jest w tym, co napisałeś powyżej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel, nie wiem dlaczego tak bronisz tego mizernego zdjęcia, w dodatku nie Twojego.

 

Dex ma całkowitą rację. Ostrość poszła gdzieś w las, kadr faktycznie z du*y, kompozycja nieciekawa. Pamiętajmy o nazwie tematu - "Pochwal się swoim zdjęciem". Tutaj Dex słusznie zauważył, że nie ma się czym chwalić.

 

To zdjęcie nie jest warte tej sprzeczki. Zakończmy to.

 

edit: Jeśli jednak dla Ciebie ciekawy kadr to taki, gdzie wszystko jest obrócone o 90 st. to faktycznie możemy uznać, że jest to kwestia bardzo indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest super to zdjęcie i napisałem gdzieś że je chwalę? Kwestia tego że każdy lubi krytykować a samemu to nic. Prosta krytyka- do dupy i tyle, zamiast mu poradzić co zmienić lub coś to krytykować. Ciągła krytyka też nie jest dobra, a on robi postępy powoli. I nie bronie go, a raczej dex mógłby się trochę bardziej rozpisać niż to takie a to owakie, tak samo Ty Andy.

Ja już powiedziałem ostrość poszła w łeb i nigdzie jej praktycznie nie ma, za to poprawił b&w, wcześniej były szaro-szare. A reszta jest tak ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Dex napisał co jest nie tak. Kadr, kompozycja - to leży, co można na ten temat więcej napisać? Przecież nikt mu nie powiedział "jest do kitu, wyjdź". Od siebie mogę dodać, że na jego miejscu przeczytałbym jakąś dobrą książkę o technice fotografowania, bo widać, że chyba jeszcze takowej w rękach nie miał, a szkoda, bo moim zdaniem to podstawa, gdy chce się robić przyzwoite zdjęcia, a potem chwalić nimi w takich wątkach.

 

B&W w tym wypadku dużego znaczenia nie ma, bo to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy, jak zwykle w sedno sprawy. Już zaczynałem wątpić w obecną młodzież. Dlatego napisałem, że nie mam siły dalej polemizować.

 

Moja krytyka daleka była od "Lipa. Bo tak i **uj", ale niestety, najwyraźniej nie każdemu było to dane zobaczyć :). I jak piszesz, Andy, tu nie ma się nad czym rozwodzić, więc napisałem skrótowo, ale konstruktywnie i na temat, o tym co według mnie nie zostało w tym zdjęciu najlepiej zrobione.

 

Kwestia tego że każdy lubi krytykować a samemu to nic.

Pokaż mi moje "nic" - chętnie uwzględnię Twoje argumenty w dyskusji na temat moich zdjęć.

 

Ciągła krytyka też nie jest dobra, a on robi postępy powoli.

Bullshit. Tylko ciągła krytyka ( plus praktyka ) jest w stanie podnieść poziom, w wielu dziedzinach.

 

Więcej cytować mi się zwyczajnie nie chce, bo i tak nie widzę sensu.

 

EDIT: Aza, naczytałeś się jakiejś dziwnej teorii i wytykasz wszędzie szaro-szare zdjęcia... Nie ma czegoś takiego jak B&W tak naprawdę. No, chyba, że skanujesz maszynopis czy książkę, wtedy masz czarne i białe odcienie. B&W to tak naprawdę skrót od "Skala odcieni szarości", więc nie tylko biały i czarny, ale szary w różnych tonacjach jest dopuszczany. Twoim sposobem myśląc, większość zdjęć w skali szarości, to szaro-szare zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit? Nie wszyscy są tacy że dobrze znoszą krytykę i po prostu to porzuci zamiast się rozwijać. Swoje dzieci też będziesz tylko krytykował?

 

Dex- jedynie zdjęcie Twoje które tutaj do mnie dotarło, to e30 na tym czarnym materiale, to drugie jest- ot tak po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit? Nie wszyscy są tacy że dobrze znoszą krytykę i po prostu to porzuci zamiast się rozwijać. Swoje dzieci też będziesz tylko krytykował?

 

Dex- jedynie zdjęcie Twoje które tutaj do mnie dotarło, to e30 na tym czarnym materiale, to drugie jest- ot tak po prostu.

Ty może dzieci mnie nie ucz wychowywać, bo ja kończyłem odpowiednie studia, wykształcenie ukierunkowane pedagogicznie mam, więc proszę Cię, nie uciekaj w dygresje, nie mogąc znaleźć sensownych argumentów. Przyrównywanie wychowania dzieci do krytyki na temat fotografii jest zwyczajnie nietrafne.

 

No jest ot tak po prostu, jest - a jakie ma być? Naprawdę uważasz, że przyrównanie mojego zdjęcia ( zdjęć ) do tego powyżej to podobny poziom? Heh, pogrążasz się ;).

 

Jeżeli ten wątek ma wyglądać w ten sposób, to odpuszczę sobie wątpliwą przyjemność dalszego dyskursu, co niektórym pewnie też jest na rękę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex- a napisałem że jakie ma być i porównałem to tego? Nie dopisuj czegoś czego nie było :) I do szaro- szare- wybacz, ale porównaj sobie z analoga czarno-biała klisze do zdjęć ludzi w cyfrowym odpowiedniku - i powiedz mi jeszcze ze to tutaj to samo :) Dex- nabierz trochę dystansu, szanuję Cię ale mówienie jaki jesteś- bo skończyłeś takie i takie studia- no stary, wybacz to nie argument- zwłaszcza studia w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullshit? Nie wszyscy są tacy że dobrze znoszą krytykę i po prostu to porzuci zamiast się rozwijać. Swoje dzieci też będziesz tylko krytykował?

No, ale od czego jest ten wątek? Tworzymy tu jakieś kółko wzajemnej adoracji? Moim zdaniem to oczywiste, że gdy zamierzasz się tu pokazać to musisz się liczyć z krytyką. Fakt, że nie każdy dobrze ją znosi, ale to też kwestia pracowania nad sobą. Ja zaliczam się do osób, które lepiej pracują, gdy są chwalone, ale to nie jest tak, że gdy będzie się mnie tylko chwalić to zacznę góry przenosić. Trochę tego, trochę tego i jest ok, dlatego nie boję się krytyki, bo ona też jest mi pomocna, mimo, że może mnie przez chwilę zniechęcić. NuBreed nie jest dzieckiem i myślę, że wie jak w takich sytuacjach postępować. Dorosły człowiek krytyki bać się nie powinien.

 

Co do książki- fakt:) choć co autor to inna szkoła tak naprawdę. To co dex powiedział- praktyka :) A co można więcej ? jak ty byś to widział może?

Po opanowaniu podstawowej teorii pozostaje tylko praktyka i praktyka. Przede wszystkim liczą się chęci i wyciąganie wniosków z krytyki. No i jestem też przeciwny zaczynaniu od lustrzanek. Na początek powinno się brać jakiś dobry kompakt z rozbudowanym manualem. Gdy wyciśnie się z niego ostatnie soki, przejście na lustrzankę nie będzie takie brutalne i pozwoli płynnie wskoczyć na wyższy poziom. Dodam jeszcze, że dla mnie np. pomocne jest oglądanie prac dobrych fotografów. Jakoś tak mam, że zostają mi takie obrazki w pamięci i podczas robienia zdjęć staram się je naśladować. Oczywiście należy mieć własny styl, ale wzorowanie się na najlepszych nikomu nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex- nabierz trochę dystansu, szanuję Cię ale mówienie jaki jesteś- bo skończyłeś takie i takie studia- no stary, wybacz to nie argument- zwłaszcza studia w dzisiejszych czasach.

Co Ty insynuujesz? Skończyłeś Uniwersytet? Masz dyplom pedagoga? Nie, nie wyższą prywatną szkołę wujka, czy inne dziwactwo. Jakikolwiek dyplom? Miałeś praktyki w szkole? Masz jakiekolwiek, poza potocznym pojęcie o wychowaniu i nauczaniu? Jeżeli nie, to skończ.

Poszedłbym w inną stronę - odkąd jest internet, wszystkim wydaje się, że pozjadali rozumy, czego fora internetowe sa doskonałym przykładem. To, co byłem napisałem, to abstrahowanie od fotografii - pisząc po Twojemu - offtop - na który sam wszedłeś, zaczynając - Bóg wie co mający z wątkiem wspólnego - temat wychowywania dzieci versus fotografia. W temacie foto napisałem, że nie mam siebie za Alfę i Omegę, za guru fotografii, ale nie odbiera mi to prawa do skrytykowania miernego zdjęcia - czytaj ze zrozumieniem, proszę Cię.

 

Naprawdę, jeżeli nie masz o czymś pojęcia, nie wypowiadaj się. Zaoszczędzisz śmiechu innym, a sobie wstydu. Skup się na fachowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że mam pojecie w pedagogice. Począwszy od przedszkola które prowadzimy rodzinnie po wychowanie innych dzieciaków- i wybacz, mam samą praktykę- bo faktycznie w dzisiejszych czasach dyplom jest najważniejszy i mówi wszystko ;)

 

I czytam- tylko Krytyka musi być konstrukcyjna a nie taka jaką Ty dałeś. I Fakt starczy tego, ja mam dość ludzi którzy myślą że mając dyplom i kończąc studia są kimś wyżej niż inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czytam- tylko Krytyka musi być konstrukcyjna a nie taka jaką Ty dałeś. I Fakt starczy tego, ja mam dość ludzi którzy myślą że mając dyplom i kończąc studia są kimś wyżej niż inni.

Cholera, faktycznie poprawnie - i jak przystało na wykształconego człowieka - zbudowane zdanie...

 

Ja powiem w skrócie - przez jedne i drugie studia przekonałem się o tym, że są studenci i 'studenci'. Tak jak w życiu, są ludzie bogaci w wiedzę, oczytani, ale gdy przychodzi do wykorzystania wiedzy, wypowiedzenia się elokwentnie - albo gdy trzeba odnieść się poza posiadaną wiedzę - wychodzi na wierzch faktyczna ich 'inteligencja'. Nie kwestionuję Twojego dorobku intelektualnego, praktyki, czy jak to inaczej nazwać - po prostu nie zawsze widać ją popartą racjonalnymi i merytorycznymi argumentami, na co nie tylko ja tu uwagę zwróciłem.

 

Widzisz, problem z "mając dyplom i kończąc studia są kimś wyżej niż inni" jest taki, że zdania tego typu wypowiadają przeważnie osoby, które ze studiami Uniwersyteckimi, czy Politechnicznymi, nie miały do czynienia. A i tu nie zawsze jest tak, bo studia studiom ( jak i magister magistrowi ) nie równe. Temat rzeka, nie będę się zagłębiał. Nie mam się za kogoś wyższego od innych, ale staram się zawsze - na miarę swoich możliwości - jak najbardziej merytorycznie prowadzić dyskusję, bez wdawania się w osobiste wycieczki, ogólniki, czy niepotrzebne dygresje. Możesz powiedzieć to samo o sobie? ( pytanie retoryczne, EOT ).

 

I'm out,

Cheers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności