Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pochwal sie swoim zdjęciem


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zorientowałem, że zostałem wydrukowany. Szkoda, że nikt mnie o zgodę nie pytał. Jedna z modelek wysłała zdjęcia do zagranicznego magazynu. Jedno ze zdjęć jest moje - pół strony, magazyn ma 294 strony, więc nie wiem, czy coś można ugrać. Nieźle się w****iłem. Jak można być wydawcą i nie pytać o zgodę na wykorzystanie zdjęć i publikację fotografa? Co to k***** jest?! Ludzie to jednak je*** ścierwo.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Saiya-jin napisał:

Właśnie się zorientowałem, że zostałem wydrukowany. Szkoda, że nikt mnie o zgodę nie pytał. Jedna z modelek wysłała zdjęcia do zagranicznego magazynu. Jedno ze zdjęć jest moje - pół strony, magazyn ma 294 strony, więc nie wiem, czy coś można ugrać. Nieźle się w****iłem. Jak można być wydawcą i nie pytać o zgodę na wykorzystanie zdjęć i publikację fotografa? Co to k***** jest?! Ludzie to jednak je*** ścierwo.

Uspokój się ... Trzy głębokie oddechy i zastanów się czy są z tego jakieś plusy dla Ciebie ?

Zbierasz tak zwane frycowe i nic w tym dziwnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Saiya-jin napisał:

Właśnie się zorientowałem, że zostałem wydrukowany. Szkoda, że nikt mnie o zgodę nie pytał. Jedna z modelek wysłała zdjęcia do zagranicznego magazynu.

 

Problem w tym, że magazyn zagraniczny - wzsystko wolniej i trudniej ;-) Ja z kolei się pochwalę, że zostałem niedawno wydrukowany w polskim jazzowym magazynie - bez pytania mnie i z podpisanym nazwiskiem innego fotografa : D

 

4 godziny temu, Spawn napisał:

Ja sie domyślam że nie ma prawa dysponować, ale czy modelka miała jakiegoś RAWa że wysłała do wydawnictwa?

 

A to trzeba mieć rawa, żeby wysłać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin umowę z modeliną podpisałeś? Bo jak tak, to kasuj dziadów, jak nie to przełknij gorzko popij rumem i następnym razem spisuj kwity. Tagowanie masz w aparacie włączone (imię nazwisko prawa autorskie)? Jak tak to w sumie też coś możesz ugrać.

 

@Spawn nieważne jaki format pliku kto ma, 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisali mnie na zdjęciu. Z modelką nie mam umowy, ale mam wymianę zdań na serwisach (facebook, maxmodels) społecznościowych - umawialiśmy się na TFP.

Czy coś ugram - sam nie wiem. Procentowo moje zdjęcie stanowiło jakiś promil zawartości (połowa strony z 274).Podejrzewam, że gra nie warta świeczni. Sam fakt wkurza mocno. Pismo to Modellenland.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Nie, ale jak ktos by probowal przywlaszczyc sobie autorstwo zdjecia to dysponujac jpegiem a nie rawem bedzie mu o to ciezko ;)

Dlaczego jpeg będzie ciężko? Też jest tagowanie i można wyczytać wszystkie dane z geotagingiem (jak jest włączony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Saiya-jin napisał:

Mój aparat nie ma żadnego geotagingu.

Ok, ale pisałem jeśli jest taka opcja to i w jpeg też zapisuje dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie niewiele kosztuje, a w tym wszystkim chodzi nie tylko o odpowiedzialność cywilną [zapłata wynagrodzenia a raczej odszkodowanie a także o odpowiedzialność karną]. Każde pismo , które bedzie zawierało formułe, iż ..."w przypadku braku pozytywnej reakcji Państwa zmuszony będę rozważyć możliwość złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa" powoduje reakcję. Powiedzmy wprost - ktoś ukradł Twoją własność, uważam że nie wolno na to pozwolić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego co wiem przy naszych uczelniach prawniczych działają nieodpłatne poradnie studenckie, jak byś miał możliwość to warto podejść i zrobić bardziej szczegółowe rozpoznanie. Oczywiście studenci pod nadzorem wykładowców. Może któraś z organizacji zrzeszających twórców tez mogłaby pomóc. Tym bardziej że jeżeli nie wskazano autora/ przypisano komu innemu autorstwo to dochodzi jeszcze oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wasyliew napisał:

Możesz wyjść od tabel ZPAFu, w których są publikowane minimalne stawki w różnych zastosowaniach.

 

Tak, tylko to pismo nie jest polskie. Gościu twierdzi, że nie zarabia na piśmie (yhm ;)). Tak tylko przypadkiem bierze 40 euro za numer. Nie wiem co z tym zrobić. Inna sprawa, że modelka powiedziała gościowi, że ma moją zgodę na publikacje. Teoretycznie nie powinno mieć to żadnego znaczenia, bo prawa autorskie należą do fotografa i każdy poważny magazyn pyta o zgodę FOTOGRAFA, a nie modelkę. Nie wiem, czy bym jej nie narobił problemów, a nie chcę, bo to dziecko jeszcze. Chciała zabłysnąć no i zabłysnęła. -__-

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności